Ücretsiz Kişisel Web Sitesi Nasıl Oluşturulur

Kişisel Web Sitesi Nasıl Oluşturulur


Kişisel bir web sitesine sahip olmak kendi başına bir avantajdır. Mesleğiniz, hobiniz, profesyonel, kişisel detaylarınız, yaşam gerçekleri ve İnternet’e yükleyeceğiniz diğer bilgiler hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen herkes için birinci sınıf bir hedef olarak, aynı anda birkaç kişisel hedefe ulaşmanıza yardımcı olur..

İster iş hedeflerine ulaşmak için bir proje başlatmayı planlıyor olun, ister yaratıcılığınızı, hobinizi veya başka herhangi bir bilgiyi sunmak için güvenilir bir web varlığına ihtiyacınız olsun, ilk olarak bir web sitesi başlamalısınız. Müşteri tabanını büyütmenize, trafik çekmenize ve web itibarınızı artırmanıza yardımcı olacaktır.

Kişisel bir web sitesinin boyutu ve parametreleri, belirlediğiniz planlara ve sahip olduğunuz hedeflere göre değişebilir. Aynı şey, kişisel bir web sitesi oluşturmak için kullanacağınız web tasarım aracıyla da ilgilidir..

Web tasarım becerileriniz arzulanan çok şey bırakıyorsa, o zaman bir sıfırdan bir web sitesi oluşturmanın birkaç yolu. Bir web stüdyosundan sipariş verebilir veya serbest çalışan kiralamak, ama projeye çok yatırım yapmaya hazır olun. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, bir web sitesini kendi başınıza yönetmenin imkansız hale geleceğini unutmayın.. Daha sonra projeyi yönetmek ve güncellemek için web geliştirme sürecinden sorumlu olmak istiyorsanız, İçerik Yönetim Sistemleri (CMS) ve web sitesi oluşturucuları.

İşlevsel bir web sitesi oluşturucu seçerek, bir web tasarım uzmanı olmasanız bile, mümkün olan en kısa sürede tam özellikli bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Şimdi her iki sistem türünün parametrelerini, artılarını ve eksilerini analiz etmenin zamanı geldi, böylece en iyi çözüme karar verebilirsiniz.

Kişisel Web Sitesi Oluşturmak İçin En İyi Hizmetler:

 1. Wix – Kişisel Web Sitesi Oluşturmak İçin En İyi Web Sitesi Oluşturucu
 2. WordPress – Kişisel Web Sitesi için% 100 Ücretsiz Platform
 3. uKit – Kullanımı Kolay Küçük İşletme Web Sitesi Oluşturucu
 4. SITE123 – Sıfırdan Kişisel Web Sitesi Oluşturmak için Hepsi Bir Arada Araç
 5. Squarespace – Yeni Başlayanlar İçin Basit Web Sitesi Oluşturucu
 6. Mobirise – Ücretsiz Web Sitesi Geliştirme Yazılımı
 7. IM Creator – Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar İçin Ücretsiz Kişisel Web Sitesi Oluşturucu

Wix – Kişisel Web Sitesi Oluşturmak İçin En İyi Web Sitesi Oluşturucu

Wix - Kişisel Web Sitesi Oluşturmak İçin En İyi Web Sitesi Oluşturucu

Ürün adı:WIX
Resmi internet sitesi:wix.com
karmaşıklık:Çok kolay
Ücretsiz Plan:Sınırsız
Premium Plan:itibaren 13 $ / ay
Kurulmuş:2006
Merkez:İsrail
Ücretsiz olarak deneyin

Wix – kişisel bir web sitesi oluşturmak için en iyi web sitesi kurucusudur. Haklı olarak, yeni başlayanlar ve web tasarım profesyonelleri için eşit derecede iyi çalışan en popüler ve zengin özellikli hepsi bir arada web oluşturma araçlarının başlığını hak ediyor. Sistem herhangi bir kodlama yeterliliği gerektirmezken, özellik seti kişisel ve iş amaçlı kullanım için çeşitli projelere başlamayı mümkün kılar. Eğer istersen tam özellikli bir web sitesi başlat, Wix listenizdeki ilk kişi olmalı.

Wix Özellikleri

Wix kullanışlı, güçlü ve basittir. Web sitesi oluşturucu iki web düzenleme seçeneği sunar – standart web sitesi editörü ve ADI seçeneği. İkincisi, yükleyeceğiniz bilgilere dayanarak sizin için otomatik olarak bir web sitesi tasarlayacak olan araçtır. Ayrıca, size mobil web sitesi sürümünüzü değiştirme ve güncelleme. Masaüstü ve mobil sürümler ayrı olarak güncellenir, ancak mobil modda yaptığınız değişiklikler masaüstü sürümünde görüntülenmez.

Wix Editör

Web sitesi oluşturucu, blog’ları ve çevrimiçi mağazaları maksimum kolaylık ve basitlikle oluşturmanızı mümkün kılan güçlü bloglama ve e-ticaret motorlarıyla birlikte gelir. Yetenekli web geliştiricileri için Wix, farklı türlerde web uygulamaları oluşturmaya izin veren profesyonel bir Wix Corvid aracı sunar.

Wix ADI Arayüzü

Uygulamalar ve widget’lar hakkında konuşan web sitesi oluşturucu, entegre App Market’te düzinelerce kişinin seçilmesini mümkün kılıyor. Mevcut tüm widget’lar, belirttikleri nişlere göre gruplara ayrılmıştır. Ek olarak, Wix gelişmiş bir Yükseliş aracıyla birlikte gelir – profesyonel CRM sistemi üst düzey pazarlama araçlarının maksimum etkinliği ve uygulamaları ile işletmelerini başlatmasına, yönetmesine ve tanıtmasına yardımcı olan.

Wix Tasarımları

Web sitesi oluşturucusunun öne çıkan özelliklerinden biri, 550’den fazla yüksek kaliteli temayı kapsayan etkileyici şablon koleksiyonudur. Uzmanlığınız ne olursa olsun, burada sizin için uygun bir şablon var. Şablonlar, uzmanlıklarına göre düzinelerce niş kategorisinde mevcuttur.

Wix Şablonları

En iyi eşleşen temaları bulmayı başaramayan kullanıcılar için hizmet, boş bir şablon seçme ve değiştirme fırsatı sunar. Seçilen şablonu web tasarım sürecinin ortasında değiştiremeyeceğinizi unutmayın.

Wix Maliyeti

Fiyatlandırma söz konusu olduğunda, web sitesi oluşturucu herhangi bir ihtiyacı karşılamayı planlıyor. Hizmetin tüm özelliklerinin ihtiyacınız olduğu sürece test edilmesini sağlayan, süresi asla dolmayan ücretsiz bir plan vardır. Premium temalar çok yönlüdür ve kesinlikle web sitesi geliştirme ve tanıtım ihtiyaçlarınızı karşılayacak fiyatlandırma çözümü vardır.

Standart Wix Planları

 • Combo ($ 13 / ay) – ücretsiz barındırma ve alan adı bağlantısı, sistem reklam banner’larının olmaması;
 • Sınırsız (17 $ / ay) – sınırsız bant genişliği, 10GB depolama alanı;
 • Pro (22 $ ​​/ ay) – 2 saatlik video depolama alanı, entegre istatistik toplama araçları ve Google Analytics;
 • VIP ($ 39 / ay) – İlk öncelik desteği, profesyonel logo vb..

Wix, sık indirimleri, bonusları ve özel teklifleri nedeniyle kendini ayırdı. Mevcut müşteriler ekstra web sitesi yönetimi avantajlarından yararlanabilirken, yeni başlayanların sisteme kaydolurken büyük tasarruf etmelerine yardımcı olurlar. Ayrıca, web sitesi oluşturucu seçilen ücretli planlardan herhangi biri için 14 günlük para iade garantisi sunar.

özet

Wix, kullanışlı ve sezgisel WYSIWYG web sitesi editörü, birçok gelişmiş özellik, uyarlanabilir şablonlar ve gelişmiş tasarım özelleştirme araçları nedeniyle kesinlikle kalabalığın arasından sıyrılan bir web sitesi oluşturucusudur. Bir web tasarım uzmanı olmasanız bile bu konuda ustalaşabilir ve kullanabilirsiniz. Bu, kişisel bir web sitesi başlatmak için ilk denemenizdir. Platform kullanıcı dostu ve tam özellikli – iyi bir kişisel web sitesi elde etmek için ihtiyacınız olan şey.

Wix’i Ücretsiz Deneyin

WordPress – Kişisel Web Sitesi için% 100 Ücretsiz Platform

Ürün adı:WordPress
Resmi internet sitesi:wordpress.org
karmaşıklık:Ortalamanın üstü
Ücretsiz Plan:Sınırsız
Premium Plan:itibaren 2.95 $ / aylık
Kurulmuş:2003
Merkez:Dünya çapında
Ücretsiz olarak deneyin

WordPress – kişisel web sitesi oluşturmak için% 100 ücretsiz bir platformdur. Dahası, bu dünyadaki en popüler, esnek ve özellik yüklü İçerik Yönetim Sistemidir. Daha önce web sitesi geliştirmeyle ilgilenmemiş olsanız bile, bu açık kaynak platformu hakkında kesinlikle en azından bir şey duydunuz. WordPress, bir iş web sitesi, web mağazası, portföy, blog veya açılış sayfası olsun, herhangi bir web sitesini başlatmak ve yönetmek için gerekli araç ve özelliklerle doludur..

WordPress Özellikleri

WordPress Gösterge Tablosu

WordPress başlangıçta bir blog platformu olarak inşa edildi, ancak o zamandan beri işlevselliği çok büyüdü. Hizmet, ihtiyacınız olan web sitesini almak için sisteme entegre edebileceğiniz birçok eklenti olduğu için farklı web sitesi türlerini başlatmak için kullanılır. Platform uygundur ve web sitesi içeriğinizi tema ve eklenti entegrasyonu ile özelleştirmenizi sağlar. Ücretsiz ve ücretli olabilirler. Web’de bir eklenti ararken, uğraştığınız web geliştiricilerinin güvenilirliğini ve uzmanlık oranını kontrol ettiğinizden emin olun.. Şey, bazı eklentilerin sonunda web sitenizin işlevselliği ve güvenliği için tehdit oluşturacak kötü amaçlı kodlarla gelebilmesidir..

WordPress, hızlı ve sezgisel içerik yayını ve yönetimi sağlar. Sistemin varsayılan görsel düzenleyicisi oldukça ilkeldir, ancak başlangıçta kullanılabilir işlevselliğini önemli ölçüde artıran birçok eklenti ve eklenti vardır. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız veya profesyonel bir tavsiyeye ihtiyacınız varsa, yanıtları bulmak için kapsamlı WordPress topluluğuna katılabilirsiniz..

WordPress Tasarımları
WordPress 5.0 Temaları

WordPress tasarım koleksiyonu oldukça geniş değildir, ancak bu sadece entegre temalarla ilgilidir. Web sitelerine benzersiz ve kişiselleştirilmiş bir görünüm vermek isteyen kullanıcılar, üçüncü taraf kullanıcılar ve topluluk üyeleri tarafından geliştirilen düzinelerce şablon seçme şansına sahiptir. Şablonlar ücretli ve ücretsizdir, bu da kalite güvenlik seviyelerini etkiler. Profesyonel bir WordPress teması arıyorsanız, derin bir çevrimiçi araştırma yapmak ve en iyi varyantı seçmek mantıklıdır.

WordPress Maliyeti

WordPress başlangıçta ücretsiz bir CMS’dir. Hizmete kaydolmak ve kullanmak için ödeme yapmanız gerekmez. Ancak, alan adı ve barındırma için yatırım yapmanız gerekir. Eklentiler ve şablonlar ek ücret karşılığında sağlanabilir. Fiyatlar, ilgilendiğiniz öğeye göre değişir. Hazır bir proje yayınlamak için, ancak güvenilir barındırma ve tüm gereksinimleri karşılayan bir etki alanı adı seçmeniz gerekir..

Barındırma sağlayıcılarının çok yönlülüğü ve sundukları terimler / planlar oldukça etkileyicidir, ancak WordPress web sitelerini barındırma söz konusu olduğunda şüphesiz kalabalıktan öne çıkan bir tane vardır. Bu Bluehost – CMS ve en güvenilir ve zengin özellikli hizmet tarafından önerilen sistem. Barındırma sağlayıcısı, seçim yapabileceğiniz çeşitli planlar sunar:

 • Temel ($ 2.95 / mo) – sınırsız trafik ve bant genişliği, ücretsiz SSL bağlantısı, bir web sitesi barındırma, ücretsiz WordPress güncellemeleri, 50GB depolama alanı;
 • Artı ($ 5.95 / mo) – sınırsız e-posta hesabı ve etki alanı, ölçülmemiş depolama alanı ve bant genişliği, sınırsız sayıda barındırılan web sitesi, gelişmiş pazarlama seçenekleri için 200 $;
 • Seçim ($ 5.45 / mo) – gelişmiş alan adı gizliliği, web sitesi yedekleme, spam koruması, vb..

Tüm Bluehost premium planları, ücretsiz alan adı bağlantısını ve kayıttan sonraki ilk yıl boyunca kullanımını garanti eder. Dönemin sonunda, alan adının maliyeti yılda yaklaşık 12-14 dolar olacak ve bu da çoğu kullanıcı için oldukça uygun olacaktır..

özet

180 milyondan fazla aktif kullanıcısıyla WordPress, dünyada en çok kullanılan açık kaynaklı CMS olmaya devam ediyor. Başlangıçta bir blog platformu olarak oluşturulan sistem artık farklı türlerde web siteleri oluşturmanıza izin veren birçok özellik ve araç sunuyor. Eklenti entegrasyon özelliği, hizmeti daha da güçlü hale getirdi, bu da sonunda popülerliğini ve talebini etkiledi.

WordPress’i Ücretsiz Deneyin

uKit – Kullanımı Kolay Küçük İşletme Web Sitesi Oluşturucu

Ürün adı:uKit
Resmi internet sitesi:ukit.com
karmaşıklık:Süper kolay
Ücretsiz Plan:14 günlük deneme
Premium Plan:itibaren 4 $ / ay
Kurulmuş:2015
Merkez:Rusya Federasyonu
Ücretsiz olarak deneyin

uKit – kullanımı kolay, popüler bir küçük işletme web sitesi oluşturucusudur. Ancak sistemin uygulama alanı iş projelerinin geliştirilmesi ile sınırlı değildir. Sistemin işlevselliği portföyleri, blogları, açılış sayfalarını ve hatta küçük / orta ölçekli çevrimiçi mağazaları tasarlamak için yeterlidir. Platform, olağanüstü basitliği, sezgisel doğası ve tüm kullanıcı kategorileri için rahatlığı nedeniyle kalabalığın arasından sıyrılıyor.

uKit Özellikleri

UKit kullanmaya başladığınızda, basit gezinme ve kolaylık özelliklerine sahip sezgisel arayüzünü fark edemezsiniz. Bu, web sitesi oluşturucuyu sisteme hakim olmak için zamana ihtiyaç duyan yeni başlayanlar için en iyi seçim yapan özelliklerden biridir. İşletmeye özgü özelliklerin yanı sıra, web sitesi oluşturucu kişisel web siteleri için birden fazla widget sunar (SlideShare, LiveChat, Callback, MailChimp, Instagram Feed ve Google Maps bunlardan birkaçı).

uKit Widget'ları

uKit, e-Ticaret widget’ını bağlayarak veya Ecwid eklentisini entegre ederek küçük ve orta ölçekli web mağazaları oluşturmaya izin veren iyi bir e-Ticaret seçeneği ile birlikte gelir. Web sitesi oluşturucu ayrıca web tasarım ekibinizin diğer üyelerine geçici web sitesi yönetimi hakları verilmesini sağlar. Hak sahibi projeyi düzenleyebilir ve özelleştirebilirken, sahibi süreci kontrol edecektir. Bu, daha verimli bir işbirliği ve web sitesi geliştirme prosedürünün daha yüksek etkinliğini sağlar.

uKit Ecwid Widget

Web sitesi oluşturucusunun bir başka özelliği de AmoCRM entegrasyonudur. Bu özellik, iş ilerlemenizi, satış büyümenizi, müşteri / fırsat muhasebenizi vb. Takip etmenizi sağlar. Bu özellikle çevrimiçi mağaza sahipleri için faydalı olacaktır. Son olarak, web sitesi oluşturucu onunla başlatılan tüm projelerin maksimum güvenliğini sağlar. SSL Sertifikasını alan adınıza tamamen ücretsiz olarak bağlamanızı sağlar. Bu, çevrimiçi ödemeleri kabul eden ve müşterilerinin gizli bilgileriyle ilgilenen tüm web siteleri için bir zorunluluktur..

İngiltere Tasarımları
uKit Ücretsiz Şablonlar

uKit şablon koleksiyonu da dikkate değer. Ücretsiz ve duyarlı olan 380’den fazla tema var. Sistemin sunduğu geniş özellik kümesi ve sezgisel araç çubuğu nedeniyle şablon özelleştirmesi de fazla zaman almaz. Şablonlar, seçimi basitleştirmek için birçok niş özel kategoride mevcuttur. Sıfırdan kişiselleştirilmiş bir web sitesi oluşturmak için burada boş bir şablon seçmek mümkündür. uKit, web geliştirme sürecinin herhangi bir aşamasında şablonların değiştirilmesini istediğiniz sonuca ulaşmasını sağlar.

İngiltere maliyeti

ukit fiyatlandırma politikası herkes için inanılmaz uygun. Hizmetin girişimciler üzerine ilk yönlendirilmesi düşünüldüğünde bu etkileyici. 14 günlük ücretsiz deneme, hizmetin tüm özelliklerinin kontrol edilmesini sağlar. Ücretli planlarla ilgili olarak, uKit aşağıdaki abonelik türlerinden birini seçmenize izin verir:

 • En az (4 $ / ay) – özel alan adı bağlantısı, sınırsız disk depolama alanı ve sayfa numarası, web sitesi yedekleme oluşturma, 200’den fazla profesyonel şablon, SMS bildirimleri, 7/24 destek;
 • Temel (8 $ / ay) – güçlü istatistik izleme araçları, telif hakkı işareti yok, premium tasarımlar, Google Analytics, canlı sohbet desteği;
 • e-Ticaret ($ 9.60 / mo) – entegre e-Ticaret araçları, alışveriş sepeti ayarları, çevrimiçi ödemelerin kabulü, ödeme / gönderim seçenekleri, para birimi seçimi;
 • Pro (12 $ / ay) – e-Ticaret işlevselliği, özel renk düzeni uygulaması, özel kod entegrasyonu vb..

uKit ücretli planları için yükseltme yaparken büyük tasarruf sağlar. Abonelik süresi ne kadar uzunsa – o kadar çok bütçe tasarrufu yapabilirsiniz. Genellikle, bir ödeme ile 3, 6, 12 veya 24 ay için ödeme yapmak mümkündür.

özet

Kişisel bir web sitesi başlatmak için bir fikriniz varsa, ancak bunu yapmak için tasarım becerileriniz olmadığını fark ederseniz, o zaman uKit kesinlikle denemeye değer. Web sitesi oluşturucunun kullanımı kolaydır ve herkes için çok uygun maliyetlidir. Duyarlı şablonların zengin çeşitliliği, gelişmiş tasarım özelleştirme araçları ve düzenli olarak güncellenen özellik setleri, sistemi web oluşturma nişinin iyi bir temsilcisi yapar.

UKit’i Ücretsiz Deneyin

SITE123 – Sıfırdan Kişisel Web Sitesi Oluşturmak için All-In-One Aracı

SITE123 - Sıfırdan Kişisel Web Sitesi Oluşturmak için All-In-One Aracı

Ürün adı:SITE123
Resmi internet sitesi:site123.com
karmaşıklık:Kolay
Ücretsiz Plan:Sınırsız
Premium Plan:itibaren 10.80 $ / aylık
Kurulmuş:2015
Merkez:İsrail
Ücretsiz olarak deneyin

SITE123 – sıfırdan kişisel bir web sitesi oluşturmak için hepsi bir arada araç. Kullanışlı bir WYSIWYG editörü ile gelen web sitesi oluşturucu, her kullanıcı için ücretsizdir. Entegre özellik seti ve seçenekleri, farklı türdeki projelere sorunsuz ve rahat bir şekilde başlamayı mümkün kılar. Sistem sezgisel ve kolay web oluşturma süreci, basit gezinme ve yeni başlayanlar ve web tasarımı profesyonelleri çeşitli karmaşıklık seviyelerinde projeleri tamamlamak için araçlar bolluğu sağlar. SITE123 portföylerin, blogların, açılış sayfalarının yanı sıra diğer kişisel ve iş web sitelerinin geliştirilmesi için de iyi çalışır.

SITE123 Özellikleri

Kodlamanın temellerini öğrenme ihtiyacını ortadan kaldıran sezgisel bir web sitesi editörü var. Web sitesi oluşturucu, mükemmel işlevselliğe sahip güzel bir çevrimiçi mağaza açmayı mümkün kılan iyi bir e-ticaret motoruyla birlikte geliyor. Bunu yapmak için, ürün listeleri oluşturmalı ve yönetmeli, şov penceresini çekici bir görünüm vermek, ödeme ve gönderim parametrelerini ayarlamak vb..

SITE123 Editörü

Web sitelerini birçok dilde sunmak isteyen kullanıcılar için SITE123 çok dilli destek sunmaktadır. Aracı kullanarak şunları yapabilirsiniz: sitenizin birkaç dil sürümünü oluşturun izlediğiniz hedeflere bağlı olarak. SITE123 ayrıca gelişmiş SEO araçları, ücretsiz barındırma ve etki alanı kaydı, kaliteli bloglama motoru, entegre logo araçları, özel form oluşturucu, e-posta hesapları ve diğer kullanışlı özellikleri ile de bilinir..

Site123 mağaza

SITE123, gereksinimlerinize ve web tasarım gereksinimlerinize bağlı olarak web sitesi erişim haklarını ayarlamayı mümkün kılar. Bu, özellikle ekip halinde çalışan kullanıcılar için önemlidir. Web sitesi oluşturucu ayrıca, kullanıcı verilerinin güvenliğini ve gizliliğini artırmak için web sitesi alan adınıza ücretsiz bir SSL Sertifikası bağlamanızı sağlar. Platformla çalışırken, birden fazla uzantı, widget ve eklenti ile birlikte gelen zengin App Market’e erişebilirsiniz (Analytics Araçları, Sosyal, Ödeme Ağ Geçidi, Canlı Destek Sohbeti, Pazarlama Araçları, Formlar, Rezervasyon, Galeriler, Web Yöneticisi Araçları, Fiyatlandırma, Çevrimiçi Mağaza ve Popüler). Bu widget’ların entegrasyonu web sitenizin performansını ve tasarımını önemli ölçüde artırabilir.

SITE123 Tasarımlar
Site123 Şablonları

Web sitesi oluşturucu, duyarlı şablonların en iyi koleksiyonlarından birine sahiptir. Çeşitli kategorilerde bulunurlar ve tüm mobil ve masaüstü cihazlarda iyi görüntülenirler. Şablonlar ücretsizdir ve seçilen temayı istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Böylece, genel tasarım ayarlarını yapabilir, widget’ları, medya dosyalarını ve sosyal hesap düğmelerini entegre edebilir, çok yönlü web sayfası öğelerini seçebilir ve yükleyebilirsiniz..

SITE123 Maliyeti

Web sitesi oluşturucusunun fiyatlandırma politikası ılımlı ve esnektir. Sistemin neler sunabileceğini görmek için ücretsiz bir plan kullanmak mümkündür. Ancak, tam özellikli web siteleri oluşturmak için dört ücretli abonelik arasından seçim yapmalısınız. Bunlar:

 • Temel ($ 10.80 / ay) – 10GB disk depolama alanı, ücretsiz alan adı bağlantısı, 5GB bant genişliği;
 • İleri ($ 16.80 / ay) – 30GB disk alanı, 15GB bant genişliği, ayda 50’ye kadar ürün satma fırsatı;
 • Profesyonel ($ 22.80 / ay) – 90GB disk depolama alanı, 45GB bant genişliği, ayda 500 ürün;
 • Altın ($ 28.80 / ay) – 270GB disk depolama alanı, 135GB bant genişliği, satılık sınırsız ürün.

Sonunda ne plan yaparsanız yapın, bir hesapta sınırsız sayıda web sitesi oluşturmanıza izin verir.

özet

SITE123 kişisel kullanım için iyi bir web sitesi kurucusudur. Uygun fiyata güzel web siteleri oluşturmanıza izin verir. Sistem, web tasarım seçeneklerinizi genişleten ve yaratıcı özgürlüğe izin veren çok dilli destek ve e-ticaret motoruna sahiptir. Web sitesi oluşturucu, etkileyici bir kişisel web sitesine uygun maliyetle ihtiyaç duyan kullanıcıların dikkatine değer.

Site123’ü Ücretsiz Deneyin

Squarespace – Yeni Başlayanlar İçin Basit Web Sitesi Oluşturucu

Squarespace - Yeni Başlayanlar İçin Basit Web Sitesi Oluşturucu

Ürün adı:Squarespace
Resmi internet sitesi:squarespace.com
karmaşıklık:Ortalama
Ücretsiz Plan:14 günlük deneme
Premium Plan:En düşük $ 29 / aylık
Kurulmuş:2012
Merkez:Amerika Birleşik Devletleri
Ücretsiz olarak deneyin

Squarespace – yeni başlayanlar için basit bir web sitesi oluşturucusudur, aynı zamanda web tasarım profesyonellerine de sunacak çok şey vardır. Platform, kullanım kolaylığı, rahatlık, esneklik ve karşılaştırmalı satın alınabilirlik özelliklerine sahiptir. İyi görünümlü ve tam özellikli web sitelerinin makul bir maliyetle ve kod düzenlemeye gerek kalmadan tasarlanmasını sağlar. Bununla birlikte, programlama bilgisine sahip olan kullanıcılar, bunu uç performansa sahip güçlü web siteleri başlatmak için kullanabilir.

Kare Alanı Özellikleri

Squarespace, tam anlamıyla her türlü projeyi başlatmak için kullanılabilen hepsi bir arada DIY web sitesi oluşturucusudur. Bunlar arasında işletme web siteleri, portföyler, açılış sayfaları, bloglar ve diğer ticari / ticari olmayan web projeleri yer alır. Basit ve hızlı web sitesi geliştirmeye izin veren entegre WYSIWYG editörü ile birlikte gelir, ancak kalite ve özellik yüklü projeler tasarlamak için sistemin gelişmiş stil editöründe çalışma fırsatı da vardır..

Kare Alanı Sayfa Editörü

Platform, web sitenizin işlevselliğine katkıda bulunabilecek birden fazla widget, uzantı ve eklenti seçip entegre etmeyi mümkün kılar. Güçlü bloglama ve e-ticaret motorları, çevrimiçi mağazaların ve blogların başlatılmasını ve etkin bir şekilde yönetilmesini sağlarken, gelişmiş sosyal e-posta pazarlama aracı ile birlikte kapsamlı sosyal entegrasyon seçenekleri, yeni oluşturulan projenizin web üzerinde etkili bir şekilde tanıtımını sağlar. Ayrıca, Google Haritalar’ı web sitenizin Kişiler bölümüne yerleştirmek ve Google Analytics entegrasyonu aracılığıyla web sitesi istatistiklerinizi takip etmek de mümkündür. Squarespace ayrıca Acuity Scheduling aracı, Logo Maker, Unfold Storytelling özelliği ve gelişmiş görüntü düzenleme seçenekleri gibi ayırt edici özellikleri nedeniyle kalabalıktan sıyrılıyor.

Squarespace Logo Oluşturucu
Kare Tasarımlar

Squarespace çoğunlukla miktarlarından ziyade şablonlarının kalitesine odaklanır. Bugün itibariyle, web sitesi oluşturucusunun kesinlikle duyarlı, özelleştirilebilir ve profesyonel olan yaklaşık 40 teması var. Bununla birlikte, bu tasarımlar Bloglar, Fotoğrafçılık, Dijital Mağazalar, Portfolyolar, Kafeler ve Restoranlar, Yerel İşletme, Etkinlikler, Müzisyenler ve Gruplar, Topluluk ve Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar, Kişisel, Emlak, Düğün ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli nişlere ve endüstrilere uygundur. Kapak Sayfası Oluşturucu sayesinde, web sitenizin çekici ve kişiselleştirilmiş kapak sayfasını içerik bloklarıyla doldurarak, tasarım öğelerini düzenleyerek, metin ekleyerek, medya dosyalarını entegre ederek vb. Tasarlamak mümkündür. HTML / CSS düzenleme seçenekleri de burada etkinleştirilir.

Kare Şablonlar
Kare Alanı Maliyeti

Web sitesi üreticisi premium planları için makul fiyatlar alıyor. Sistem tamamen ücretsiz bir plan sunmuyor, ancak 14 günlük ücretsiz deneme süresinde işlevselliğini test etme fırsatı var. Ücretli aboneliklere yükseltme söz konusu olduğunda, aşağıdaki planlardan birini kullanmayı düşünün:

 • Kişiye özel (12 $ / ay) -% 3 işlem ücreti, 20 web sitesi sayfası, ücretsiz özel alan adı bağlantısı;
 • İşletme (18 $ / ay) -% 2 satış işlem ücreti, sınırsız sayıda web sayfası, AdWords kredisi;
 • Temel ($ 26 / ay) – sınırsız ürün numarası, bant genişliği ve disk depolama alanı, entegre muhasebe özelliği;
 • İleri (40 $ / ay) – etiket baskı, terk edilmiş otomatik ödeme, gerçek zamanlı taşıyıcı nakliye vb terk.

Tüm Squarespace premium planları ücretsiz alan adı ve barındırma ile birlikte gelir. Aynı şekilde, eğer varsa ve kullanmaya devam etmek istiyorsanız, kendi web sitesi alanınızı sisteme atamak mümkündür..

Squarespace’i Ücretsiz Deneyin

Mobirise – Ücretsiz Web Sitesi Geliştirme Yazılımı

Mobirise - Ücretsiz Web Sitesi Geliştirme Yazılımı

Ürün adı:MobiRise
Resmi internet sitesi:mobirise.com
karmaşıklık:Ortalama
Ücretsiz Plan:Sınırsız
Premium Plan:itibaren 149 $
Kurulmuş:2015
Merkez:Avrupa Birliği
Ücretsiz olarak deneyin

Mobirise – basit ücretsiz web sitesi geliştirme yazılımı, web tasarım sürecine geçmeden önce indirme ve kurulum gerektirir. Platform başlangıçta yeni başlayanların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak oluşturuldu ve bu nedenle kolayca ustalaşabileceği ve kullanabileceği çok çeşitli kullanışlı araç ve özelliklerle birlikte geliyor. Mobirise ile, bir işletme web sitesi, promosyon sitesi, açılış sayfası, blog veya portföy olsun, hemen hemen her projeye başlayabilirsiniz. Bu, orada bulabileceğiniz en kolay ve en sezgisel çevrimdışı web sitesi oluşturucularından biridir..

Mobirise Özellikleri

Web sitesi oluşturucu kapsamlı entegrasyon seçeneklerine izin verir. Web sitenizin gelişimi üzerinde çalışırken, sistem tarafından sağlanan ve üçüncü taraf hizmetlerinde bulabileceğiniz birden çok uzantıyı seçebilir ve bağlayabilirsiniz. Bunlardan bazıları Twitter Feed, Soundcloud, Lazy Load, Simgeler, PayPal uyumlu alışveriş sepetleri, Slider’lar, Google Analytics vb. İçerir. Ayrıca, web sitesi oluşturucu gelişmiş AMP – Hızlandırılmış Mobil Sayfa özelliği ile birlikte gelir. Sistemle başlatılan mobil web sitelerinin daha iyi performansına ve SEO optimizasyonuna ve ayrıca mobil cihazlarda görünme şekline katkıda bulunur.

Mobirise WYSIWYG editörü

Mobirise ile oluşturulan web siteleri GDPR uyumludur, yani tüm kullanıcılar için saygın ve güvenli gözükürler. Özelliği etkinleştirmek için ihtiyacınız olan şey, projeyi oluşturmak ve ardından gerekli alanları doldurarak karşılık gelen GDPR uyumluluk bloğunu özelleştirmektir..

Mobirise Tasarımları
Mobirise temaları

Web sitesi oluşturucu, tasarım geliştirme için birden fazla içerik bloğu kullanarak yaratıcı özgürlüğünüzü ifade etmenizi sağlar. Sistemin stokta bulunan onlarca bloğu kişisel olarak seçebilir ve entegre edebilirsiniz. Bu bloklar, projeniz için en uygun yapısını ve düzenini oluşturmak üzere bir web sayfasında daha fazla ayarlanabilir ve düzenlenebilir. Güçlü Kod Düzenleyici sayesinde, yetkin kodlayıcılar ve web tasarımcıları temaları özelleştirerek yeni özellikler ve öğeler entegre edebilir. Bununla birlikte, Kod Düzenleyicinin varsayılan olarak sağlanmadığını ve seçili ve daha sonra ücretli bir uzantı olarak entegre edilmesi gerektiğini unutmayın..

Mobirise Maliyeti

Web sitesi oluşturucu herhangi bir kullanıcı için tamamen ücretsizdir. Ticari / ticari olmayan bir web sitesi başlatmak için hiçbir şey ödemeden indirebilir ve yükleyebilirsiniz. Ancak sistem, web sitenizin işlevselliğine ve özel tasarımınıza katkıda bulunmak için üçüncü taraf uzantıları, eklentileri ve şablonları entegre etmenizi sağlar. İşte Mobirise ücretli eklentilerinin / uzantılarının maliyet örnekleri: Kod Düzenleyici ($ 69), Hepsi Birarada Kiti ($ 129), WOW Kaydırıcısı (29 $), PayPal Alışveriş Sepeti (29 $), Simgeler ($ 19) vb. Satın almanız gereken barındırma ve alan adını unutmayın.

Mobirise’yi Ücretsiz Deneyin

IM Creator – Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar İçin Ücretsiz Kişisel Web Sitesi Oluşturucu

IM Creator - Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar İçin Ücretsiz Kişisel Web Sitesi Oluşturucu

Ürün adı:IM Oluşturucu (XPRS)
Resmi internet sitesi:imcreator.com
karmaşıklık:Çok kolay
Ücretsiz Plan:Sınırsız
Premium Plan:itibaren 8 $ / ay
Kurulmuş:2011
Merkez:Amerika Birleşik Devletleri
Ücretsiz olarak deneyin

IM Creator – kişisel bir web sitesi oluşturucusudur. kar amacı gütmeyen kuruluşlar için tamamen ücretsiz. Uygulamasının ilk alanı kişisel ve iş web sitesi oluşturmayı kapsar. Bununla birlikte, sistem, reklam öğeleri, öğrenciler, kar amacı gütmeyen kuruluşlar için web siteleri başlatmak için kullanılabilir. Bu kullanıcı kategorileri için birden fazla teklifi ve avantajı vardır.

IM Creator Özellikleri

IM Creator’ı değerli bir çözüm yapan şey bloglama ve e-ticaret motorlarıdır. Sistem, web sitenizin türüne bağlı olarak çevrimiçi mağazalar ve bloglar oluşturmanıza olanak tanır. Web sitelerini yönetmek için yayın ekleyebilir ve düzenleyebilir, gerektiğinde programlayabilir ve yorumlama özelliğinin web sitesi ziyaretçileriyle iletişim halinde kalmasını sağlayabilirsiniz.

IM Creator Özellikleri

IM Creator web tasarım süreci, Polydoms teknolojisinin kullanımını ima eder. Bu, web sitesi yapınızı tasarlamanıza yardımcı olan içerik bloklarının (Çizgiler) seçimi ve düzenlenmesi. Bu, web geliştirme sürecini kolay ve hızlı hale getirir.

IM Creator Tasarımları
IM Oluşturucu Şablonları

IM Creator tasarım koleksiyonu da oldukça geniştir. Ücretsiz ve duyarlı olan, nişe özgü birden fazla şablon vardır. Şablonu seçebilir ve hizmetin elinde bulunan araç setini kullanarak özelleştirebilirsiniz. IM Creator şablonları modern bir görünüme sahiptir. Sistem seçim yapmadan önce önizlemeye izin verir, bu da prosedürü deneyimsiz kullanıcılar için daha da kullanışlı hale getirir.

IM Oluşturucu Maliyeti

Fiyat yönüyle ilgili olarak, IM Creator başlangıçta kendini ücretsiz bir web sitesi oluşturucu olarak konumlandırıyor. Sistem gerçekten de reklam öğeleri, ticari olmayan kuruluşlar, öğrenciler ve kaliteli kişisel web sitelerine ihtiyaç duyan kullanıcılar için tamamen ücretsiz olduğu için bu böyledir. Ücretli abonelikler aşağıdaki gibidir:

 • Yıllık Lisans (8 $ / ay) – bir alan adı, e-Ticaret motoru, üstün teknoloji desteği, bir web sitesi, sınırsız disk depolama alanı ve bant genişliği, aylık 96 ABD Doları tutarında bir kez ödeme yapılması anlamına gelir;
 • İki Yıllık Lisans ($ 11 / ay) – bir alan adı, bir web sitesi, e-ticaret motoru, üstün teknoloji desteği, sınırsız disk depolama alanı ve bant genişliği, 6 ay için 66 ABD doları tutarında bir kerelik yarım yıllık ödeme anlamına gelir;
 • SSL Korumalı ($ 21 / ay) – yukarıda listelenen özellikler ve seçilen alan adına SSL Sertifikası bağlantısı.

Sistemin işlevselliğini bireysel web sitesi geliştirme amaçları için kullanmayı planlayan kullanıcılar için, IM Creator üç Beyaz Etiket planından birini seçme fırsatı sunar. Maliyetleri, sağlanan entegre işlevsellik, hizmetler, araçlar, seçenekler ve şartlara bağlı olarak yılda 350, 2500 ve 25000 $ tutarındadır..

özet

IM Creator, kullanımı ücretsiz ve görsel olarak çekici bir web sitesinin ücretsiz olarak başlatılmasına izin veren bir web sitesi oluşturucusudur. Sistem, gelişmiş araçlar, duyarlı şablonlar ile birlikte gelir ve web siteleriyle kar elde etmeyi planlamayan birçok kullanıcı için de ücretsizdir. Bu memnun olacak iyi bir seçimdir.

IM Creator’ı Ücretsiz Deneyin

Web Sitesi Oluşturucu ile Kişisel Web Sitesi Nasıl Oluşturulur?

Varsayalım, hangi web sitesi oluşturucunun kullanılacağını tanımladınız. Sıradaki ne? Web oluşturma sürecinin etkililiğinden emin olmak için, bir web sitesi başlatmak için eylem algoritmasını bulmanız gerekir. Web sitesi oluşturucuları özellik kümelerinde ve parametrelerinde farklılık gösterse de, web sitesi oluşturma prosedürü seçtiğiniz herhangi bir hizmette neredeyse aynıdır:

 1. Kaydol. Diğer tüm programlarda olduğu gibi, önce programa kaydolmanız gerekir. Bu, çoğu hizmette hızlı ve basittir. İhtiyacınız olan şey, hizmete kaydolmak için e-postanızı, giriş bilgilerinizi ve şifrenizi sağlamaktır.

 2. Şablonu Seçin. Kural olarak, temalar ait oldukları nişlere göre niş kategorilere ayrılır. Gerekli kategoriye erişin ve ihtiyaçlarınızı karşılayan ve niş uzmanlığınıza en çok uyan şablonu seçin. Bazı şablonların ücretsiz olarak kullanılabilir olduğunu, bazılarının ise ücretli olduğunu unutmayın..

 3. Şablonu Özelleştirin. Bu, herhangi bir web tasarım sürecinin en sorumlu ve zaman alıcı parçasıdır. Çoğu web sitesi üreticisi, tasarımı özelleştirmek için kullanabileceğiniz kapsamlı araç koleksiyonları sunar. Yapabileceğiniz şey, arka plan ve düzen ayarlarını yapmak, uygun renk paletini, yazı tiplerini, stilleri, simgeleri ve web sitesinde bulunan diğer öğeleri seçmektir.

 4. İçerik Yükle. “İçerik kraldır” demeden geçer. Web sitesine yükleyeceğiniz bilgilerin kalitesi ve miktarı, kullanıcının ilgisini ciddi şekilde etkileyecektir. Yüklediğiniz içeriğin ilginç ve çok yönlü olduğundan emin olun. Bilgilendirici ve niş ile ilgili makaleler ekleyin, medya dosyalarını entegre edin, resim galerileri, slayt gösterileri veya anketler oluşturun.

  Yükleyeceğiniz içerik türleri oluşturacağınız projeye bağlıdır. Örneğin, bu bir portföyse, bunları sergilemek için kendi çalışmalarınızı ekleyin. Bu, hobi ile ilgili bir web sitesiyse, kullanıcıların konuyla ilgilenmesini sağlamak için yeterli bilgi sağlayın. Sosyal medya hesap bağlantıları, müşteri referansları, iletişim bilgileri, incelemeler vb. Eklediğinizden emin olun..

 5. Alan Adı Seçin. Alan adı çok uzun veya karmaşık olmamalıdır. Aksi takdirde, kullanıcıların ezberlemesi zor olacaktır. Kısa, akılda kalıcı ve bilgilendirici olun – alan adı web sitenizin konusuyla ilişkilendirilmelidir. Birçok web sitesi üreticisinin ücretsiz hosting ve alan adı sunduğunu unutmayın. Bu sık sık seçilen plana bağlıdır.

 6. SEO Parametrelerini Ayarlama. Meta etiketler, başlıklar, anahtar kelimeler, açıklamalar, resimler için alt etiketler vb. Gibi önemli SEO parametrelerini ayarlamak veya değiştirmek için kontrol panelinde özel bir web sitesi bölümüne ulaşın. Tüm URL’lerin insan dostu olup olmadığını kontrol edin. Bu, en önemli faktörler SEO’yu etkileyen.

 7. Web Sitesini Yayınla. Son olarak, web sitenizi hedef kitleye erişilebilir hale getirebilirsiniz. Yayınlama işlemi birkaç saniye sürer. Sonucun tadını çıkarın!

CMS ile Kişisel Web Sitesi Nasıl Oluşturulur?

CMS ile kişisel bir web sitesi tasarlamak, web sitesi oluşturucularla tamamlanana kıyasla biraz daha karmaşık ve zaman alıcıdır. Bu, CMS’nin daha fazla kodlama bilgisi gerektirmesi ve web sitelerini onlarla özelleştirmek için daha fazla zaman almasıyla açıklanmaktadır. Tüm web oluşturma sürecine biraz farklı bir yaklaşım uyguluyorlar. CMS ile bir web sitesi başlatmaya karar verirseniz, aşağıdaki adımlara dikkat edin:

 1. Hosting Seçin. CMS, entegre barındırma hizmeti sunmaz. Gerek güvenilir bir barındırma sağlayıcısı bulun web sitenizde çalışmaya başlamadan önce. Hizmetin güvenilirliğini, fiyatlandırma planlarını ve ima ettikleri özellikleri kontrol edin.
 2. Alan Adı Seçin. Barındırma seçme şansınız olmadığı gibi, birlikte çalışacağınız CMS’den bir alan adı alamazsınız. Daha sonra zaman kaybetmemek için önceden telafi edin. Takip ettiğinizden emin olun standart alan seçimi kuralları unutulmaz ve kaliteli bir alan adı almak için.
 3. CMS’yi yükleyin. Kullanmayı planladığınız CMS web tabanlı değilse, indirmek ve yüklemek için zamana ihtiyacınız olacaktır. Bu fazla çaba ve zaman gerektirmez, ancak yine de bu nüansı düşünmelisiniz.
 4. Eklentileri Seçin ve Yükleyin. CMS’nin çoğunluğu tüm eklenti kümesiyle birlikte gelmez. Temel işlevselliği sağlamak için standart entegre eklentilere sahiptirler. Tercih ettiğiniz eklentileri seçmeniz ve yüklemeniz gerekir. Ücretsiz ve ücretli olabilirler. Web sitenizin konusu için önemli olduğunu düşündüğünüz kişilere göz atın ve güvenli ve kaliteli olduklarından emin olun.
 5. Web Sitesi Tasarlama. Gerekli eklentileri yükledikten sonra kişisel web sitesi geliştirme üzerinde çalışmaya devam edebilirsiniz. Şablonu seçin (ayrıca ücretsiz ve ücretli olabilirler) ve onlara gerekli tasarımı vermek için ihtiyacınız olacak araçları seçin. Orada CMS şablonlarını arayabilir, ancak bunların profesyonel ve güvenilir web tasarımcıları tarafından geliştirildiğinden emin olabilirsiniz. Web sitenizi riske atmayacak kaliteli bir tema için ödeme yapmak gerçekten mantıklı..
 6. İçerik Yükle. Şablonu seçtikten sonra, içeriği yüklemenin zamanı geldi. Bu, belirlediğiniz hedeflere ve ihtiyacınız olan web sitesinin türüne bağlıdır. Web sitenizin derecelendirmesini artıracak yayınlar, videolar, sosyal ağ hesapları, medya dosyaları ve diğer öğeleri seçin ve ekleyin.
 7. SEO Parametrelerini Ayarlama. Web sitesi düzenleme işleminiz bittiğinde SEO parametrelerini ayarlayın. CMS kontrol panelinde özel bir web sitesi bölümüne ulaşın veya bir SEO eklentisi yükleyin ve mevcut seçeneklere göz atın.
 8. Web Sitesi Yayınlama. Web sitesi oluşturma sürecinin son adımı açıkça yayınlanmasıdır. Bu kolay ve hızlı. “Yayınla” düğmesini etkinleştirmeniz ve sonucu gözlemlemeniz yeterlidir!

Sıfırdan Kişisel Web Sitesi Oluşturma Hizmeti Nasıl Seçilir?

Var dikkate almanız gereken birden fazla faktör, kişisel bir web sitesi oluşturmak için en iyi hizmeti seçerken. Bu, deneyim düzeyine, mevcut bütçeye, amaçlara ve isteklere bağlıdır. Aynı zamanda, gideceğiniz herhangi bir hizmet için bir zorunluluk olan genel özellikler vardır. Web oluşturma sürecinin maksimum güvenliğini ve etkinliğini sağlamak için platform aşağıdakilerle birlikte gelmelidir:

 • Kullanım kolaylığı;
 • Emniyet;
 • Kullanıcı dostu;
 • Hızlı web geliştirme süresi;
 • Kalite;
 • İşlevsellik;
 • Kapsamlı şablon seçimi;
 • Kolaylık;
 • Güçlü tasarım özelleştirme özellikleri;
 • Uygun fiyat politikası.

Kullanmayı planladığınız hizmet bu gereksinimleri karşılıyor ve profesyonel görünüyor mu? Sonra gerçekten ihtiyaçlarınızı karşıladığından emin olmak için test etmeye başlayabilirsiniz.

Web Sitesi Oluşturucularının Artıları ve Eksileri

Web sitesi oluşturucuları, farklı beceri ve uzmanlık oranlarına sahip kullanıcılar için özel olarak tasarlanmıştır. Çoğu genellikle esnek ve kullanışlıdır, ancak her hizmetin hala bilmeniz gereken özel özellikleri vardır. Web sitesi oluşturucuların temel değerleri şunlardır:

 • Sadelik ve Kolaylık. Web sitesi oluşturucuları olağanüstü kullanım kolaylığı sunar. Web tasarım becerileri az olan veya hiç olmayan kullanıcılar için akıllı bir seçimdir. Çoğunlukla WYSIWYG editörleri ve tüm web sitesi oluşturma sürecini basitleştirerek sezgisel ve ilgi çekici hale getiren sürükle ve bırak özellikleri ile birlikte gelirler. Bu, yalnızca birkaç saat içinde iyi ve tam özellikli bir web sitesi oluşturmanıza olanak tanır.
 • Şablon Seçimi. Bu sistemler, genellikle niş uzmanlığına dayanan kategorilere giren zengin önceden tasarlanmış şablon koleksiyonları sunar. Şablonlar, web sitelerinin her tür masaüstü ve mobil cihazda iyi görünmesi için mobil cihazlar için optimize edilmiştir.
 • Görsel Tasarım Özelleştirme. Web sitesi oluşturucuları, birden fazla şablon sunmanın yanı sıra, gerekli çekiciliği ve performansı sağlamak için güçlü görsel tasarım özelleştirme araçları sağlar.
 • Uygun Fiyatlandırma Politikası. Web sitesi üreticileri diğer web tasarım çözümlerine kıyasla gerçekten uygun fiyatlı. Kullanıcıların özelliklerini test etmelerini sağlamak için genellikle ücretsiz denemeler veya hatta ücretsiz planlar yaparlar. Ücretli planlara gelince, bunlar çok yönlüdür ve farklı kullanıcı gereksinimleri ve bütçelerine ulaşmak için farklı parametreler ve özellikler içerir.

Avantajların yanı sıra, web sitesi oluşturucularının bir dizi dezavantajı var. Bazıları aşağıdaki gibidir:

 • Yetersiz İşlevsellik. Birçok web sitesi üreticisi, büyük ölçekli projeler başlatmak için bir zorunluluk olan özelliklere sahip değildir. Gereksinimlerinize uygun olduğundan emin olmak için sistemin tüm özellik kümesini keşfetmek için zaman ayırın;
 • Kod Düzenleme Sınırlamaları. Web sitesi oluşturucularının çoğunlukla yeni başlayanlar için oluşturulmuş olması, genellikle kod düzenleme seçeneklerinden yoksun olduklarını varsaymayı mümkün kılar. Bu yeni başlayanlar için bir sorun değil, web yöneticileri bu özelliği bir dezavantaj bulabilir, kapsamlı kod düzenleme seçenekleri arıyor;
 • Kullanılamayan Web Sitesi Taşıma Seçenekleri. Bir web sitesi oluşturucusuyla proje oluşturmayı planlıyorsanız, projeyi başka bir hizmete aktaramayacağınızı bilmelisiniz. Bazı sistemler bir platformdan diğerine geçişe izin verse de, süreç ciddi bir zorluk olabilir.

CMS Artıları ve Eksileri

İçerik Yönetim Sistemleri ayrıca, seçim yaparken kullanıcıların bilmeleri gereken avantaj ve dezavantajlarına sahiptir. Her sistemin kendine özgü eksileri ve artıları vardır, ancak tüm CMS’nin doğasında olan genel özellikler de vardır. Avantajlardan bazıları:

 • Kapsamlı İşlevsellik. CMS genellikle iyi bir web sitesini başlatmak ve yönetmek için gereken çok çeşitli özelliklere sahip güçlü sistemlerdir.
 • Etkileyici Özelleştirme Seçenekleri. CMS, etkileyici tasarım özelleştirme seçenekleri sunar. Bu, ek bir eklenti ve şablon entegrasyonunun yanı sıra bir web sitesine iyi bir işlevsellik kazandırmak için gereken çoklu tasarım özelleştirme araçlarını gerektirir.
 • Hızlı ve Etkili Web Tasarım Süreci. CMS ile kişisel bir web sitesi başlatmak, özellikle hizmetin güçlü özellik setini nasıl kullanacağınızı biliyorsanız çok zaman almaz. Web tasarımında deneyimi olmayan kullanıcılar bile, ücretsiz ve ücretli araçlar, eklentiler, modüller ve şablonlar entegre ederek görevi birkaç gün içinde tamamlayacaktır..
 • Esnek Fiyatlar. Çoğu açık kaynaklı CMS tamamen ücretsizdir. Bu, bunları ücretsiz olarak indirip yükleyebileceğiniz anlamına gelir. Ancak, gelişmiş işlevsellik elde etmek için ücretli eklentilere, eklentilere, şablonlara ve uzantılara yatırım yapmaya hazır olmalısınız. Çoğu sistem entegre seçenekler sunmadığı için barındırma ve alan adları da ödenir.

Tıpkı web sitesi kurucuları gibi, CMS’nin de bir takım dezavantajları vardır. Bunlardan bazıları ilk olarak belirtilmeye değer:

 • Programlama Becerilerinin İhtiyacı. CMS ile güçlü bir proje başlatmak ve yönetmek istiyorsanız, en az minimum programlama bilgisine sahip olmayacaksınız. Web sitesi kodlarını düzenlemek, projenizin tasarımını özelleştirmek, ekstra araçlar ve eklentileri entegre etmek, içeriği güncellemek ve web sitesi tasarımınızı yönetmek için gereklidirler..
 • Güvenlik sorunları. CMS ile başlatılan web sitelerinin güvenliği, ek eklentiler ve şablonlar kurma ihtiyacı nedeniyle risk altında olabilir. Üçüncü taraf kullanıcılar tarafından sık sık geliştirilen bu yazılımlar, sonunda tüm web sitesi için tehlike oluşturacak kötü amaçlı kodlarla birlikte gelebilir.

Sonuç olarak

Kişisel bir web sitesi oluşturma söz konusu olduğunda, kullanıcılar birden fazla sorunla karşılaşabilir. Onlar çoğunlukla mevcut web oluşturma seçenekleri ve iyi sonuç sağlamak araçları ile ilgilidir. Bu, web sitesi oluşturucuları ile CMS arasındaki seçimin çok karmaşık hale geldiği zamandır. Her iki sistem türü de kullanıcılara sunacak çok şey var ve her ikisi de platformların sunduğu özelliklerden ve araçlardan nasıl yararlanacağınızı bildiğinize göre iyi bir sonuç sağlar..

Peki, web siteniz için en iyi hizmet türü hangisi? Daha önce CMS ile çalıştıysanız veya temel web tasarım bilgisine sahipseniz, bu sistemleri kullanmak güzel bir çözüm olacaktır. Hizmetler güçlü ve tam özellikli. Bu, iyi sonucu garanti edemez ancak garanti edemez. Ancak, web tasarım sürecinin herhangi bir aşamasında karşılaşabileceğiniz sorunların üstesinden gelmeye ve üstesinden gelmeye hazır olun.

Bu bir web sitesi başlatmak için ilk denemeniz mi? Ya da, belki de tüm bu web tasarım zorlukları hakkında rahatsız etmek istemiyor musunuz? Sonra bir web sitesi oluşturucu kullanmak harika bir çözümdür. Bu hizmetler güvenilir web varlığının oluşturulmasına yardımcı olur. Herkes için kullanımı kolay, kullanışlı ve sezgiseldir. Ayrıca uygun fiyatlı ve kullanıcı dostudur. Sadece içeriğinizi yükleyin, gerekli ayarları yapın ve sonucun tadını çıkarın! İyi şanslar!

Ücretsiz Kişisel Web Sitesi Oluşturun

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map