Ücretsiz Küçük İşletme Web Sitesi Nasıl Oluşturulur

Ücretsiz Küçük İşletme Web Sitesi Nasıl Oluşturulur


Şu aşamadaysanız bir web sitesi oluşturma platformu seçme, bir küçük işletme web sitesinin sahip olduğu tüm avantajlardan zaten haberdarsınız. Sadece çevrimiçi temsil ve büyüyen satışlarla ilgili değil. Sağlam bir web sitesi yalnızca işletmenizin yüzü değildir. İlerlemenizi sağlayan güçlü bir tanıtım ve pazarlama aracı olarak geliyor.

Dünya çapında bir kitleye ulaşma veya müşterilerinizin farkında olma gibi küçük bir işletme web sitesine sahip olmanın bariz avantajlarının yanı sıra, en yeni mobil teknolojiler karşısında esneklik sunan tamamen özelleştirilebilir bir platforma tam erişim elde etme.

Sayesinde yenilikçi web sitesi kurucuları ve CMS platformları, bir web tasarım uzmanı veya kodlayıcı olmanıza gerek yoktur. Birkaç saat içinde sağlam bir çevrimiçi temsil bulmanıza olanak tanıyan kullanımı kolaydır.

En iyi eşleşmeyi seçmek en zor mücadeledir. Bugün mevcut olan çok sayıda yazılımla, ihtiyaçlarınıza en uygun varyantı seçmek için temel parametrelere ve özelliklere odaklanmanız gerekir.

En popüler CMS platformlarını ve web sitesi oluşturma yazılımlarını, isabetlerini ve özlediklerini vurgulamak için inceledik. CMS veya web sitesi oluşturucularını kullanarak küçük işletme web sitesi oluşturma işlemini açıklayan ayrıntılı kılavuza katılın.

Nerede bir iş web sitesi oluşturabilirim?

Kural olarak, web sitesi oluşturucuları sezgisel bir arayüz sunar bunu anlamak kolaydır. Platformları ayrıntılı eğitimler ve genişletilmiş müşteri desteği takip eder. Onlar bir uygun maliyetli çözüm basit bir adım adım web oluşturma süreci sunmanın yanı sıra kodlamadan.

Web Sitesi Oluşturucuları Artıları:
Web Sitesi Oluşturucu Eksileri:
&# X2714; Basit Düzenleme – onlar kullanımı çok kolay. Yazılım, teknisyen olmayanların hiçbir zaman harika bir site oluşturmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bazı platformlar AI tabanlı enstrümanları tanıtan en son web teknolojilerini takip eder.
&# X2714; Harika tasarım – Web sitesi oluşturucuları genellikle herhangi bir alan veya niş için çeşitli şablon seçenekleri ile gelir. Çarpıcı bir portföye, profesyonel bir kartvizite veya güncel bir dijital mağazaya ihtiyacınız olsun, burada bulabilirsiniz.
&# X2714; Esneklik – çeşitli eklentiler, widget’lar ve üçüncü taraf entegrasyonları, özelleştirme sürecini kolay ve şişman hale getirir. Kullanıcılar, daha yüksek müşterilerin katılımı için benzersiz bir stil oluşturabilir.
&# X2714; Ucuz Planlar – Gereksinimlerinizi karşılayan bir plan arasından seçim yapabilirsiniz. Abone olduktan sonra artık barındırma, etki alanı, güvenlik ve diğer konular hakkında endişelenmeyeceksiniz. Bir kez ve herkes için ödeme yaparsınız.
Sınırlı Özelleştirme Özellikleri – bazı yapımcılar CSS’ye erişim sağlamasına rağmen platformda bazı kod düzenleme kısıtlamaları bulunur.
İçe Aktarma Seçeneği Yok – bir platform seçtikten sonra, web sitenizi başka bir platforma veya CMS’ye aktarma şansı olmadan iyiye sadık kalmanız gerekir.

CMS platformları farklı türlerde işlevsel web siteleri oluşturmak için tasarlanmış programlardır. Kullanıcıların küçük işletmeler veya e-Ticaret dahil olmak üzere farklı ihtiyaçlar için web oluşturma sürecini işlemesine izin verir. Yazılım, uygulanacak bir dizi işlevle yeterince işlevseldir. Çoğu platform bir kolay düzenleme işlemi eklenti entegrasyonu ve özelleştirme hala bazı teknik beceriler gerektirir.

CMS Artıları:
CMS Eksileri:
&# X2714; Gelişmiş Esneklik – her zevke uygun yüzlerce eklenti, modül ve widget arasından seçim yapabilirsiniz;
&# X2714; Gelişmiş SEO Özellikleri – CMS platformları, web sitenizin SEO’sunda ince ayar yapmak için çok yer ayırır. Yalnızca meta başlıklarla ve açıklamalarla sınırlı değilsiniz, içerik üzerinde çalışarak arama motorları için daha alakalı ve uygun hale getirebilirsiniz.
&# X2714; Genişletilmiş Düzenleme – web sitesinin PHP ve CSS’sine tam erişim, kullanıcıların hemen hemen her öğeyi, göze çarpan çarpıcı bir tasarım oluşturarak düzenlemesine olanak tanır.
&# X2714; Uygun fiyatta – CMS’yi seçmek bir daha uygun maliyetli karar düşük barındırma ve alan adı maliyetleri göz önünde bulundurulmalıdır. Profesyonel bir geliştirici tuttuğunuzda veya ücretli premium temalara ve eklentilere bağımlı hale geldiğinizde handikap sonlandırılacak.
Kullanımı zor – Web sitesi oluşturucularına kıyasla kullanımı çok daha zordur. Teknik ve kodlama becerilerinin eksikliği ciddi engellere neden olabilir.
Hepsi Bir Arada Değil – bina sürecinden ayrı olarak aynı anda birkaç şeye dikkat etmeniz gerekir. Alan adını kaydettirmeniz ve uzatmanız ve site için barındırma konusunda dikkatli olmanız gerekir.

Küçük İşletme Web Sitesi Oluşturmak için En İyi Platformlar

Ücretsiz Küçük İşletme Web Sitesi Nasıl Oluşturulur 5.0

 • En iyi çevrimiçi web sitesi oluşturucu
 • AI tabanlı bina teknolojisi
 • Eklentiler ve Eklentiler
 • SEO ve pazarlama araçları

Siteyi ziyaret et wix.com Ücretsiz Küçük İşletme Web Sitesi Nasıl Oluşturulur 5.0

 • En iyi e-ticaret yazılımı
 • Kapsamlı ürün yönetimi
 • Özel fırsatlar ve tanıtımlar
 • Online mağaza için optimize edilmiş şablonlar

Web sitesini ziyaret edin shopify.com Ücretsiz Küçük İşletme Web Sitesi Nasıl Oluşturulur 4,0

 • En iyi açık kaynaklı CMS
 • Binlerce ücretsiz tema
 • Sonsuz eklenti seçimi
 • Kullanımı ücretsiz

Siteyi ziyaret et wordpress.org Ücretsiz Küçük İşletme Web Sitesi Nasıl Oluşturulur 4,0

 • En kolay web sitesi oluşturucu
 • All-in-one planlar ayda 5 $
 • Entegrasyon ve esneklik
 • Duyarlı ve şık temalar

Web sitesini ziyaret edin ukit.com

Basitlik, fiyat, esneklik ve özellik seti açısından en iyi seçeneklerden bazılarını sıraladık. İş gereksinimlerinizi kesinlikle karşılayacak olana karar vermek için her seçeneğe ayrıntılı bir göz atalım.

Wix – En İyi Küçük İşletme Web Sitesi Oluşturucu

Ürün adı:WIX
Resmi internet sitesi:wix.com
karmaşıklık:Çok kolay
Ücretsiz Plan:Sınırsız
Premium Plan:itibaren 13 $ / ay
Kurulmuş:2006
Merkez:İsrail
Ücretsiz olarak deneyin

Wix – Teknik beceri sahibi olmayan yeni başlayanlar için mükemmel olan çok amaçlı bir web sitesi oluşturucusudur. Küçük işletmeler ve e-Ticaret için bir dizi şık ve duyarlı şablon sunar. Bir dizi yerleşik özellik ve entegrasyon ile düzenlemek veya özelleştirmek kolaydır. Platform, işletmenizi tanıtmak için ekstra SEO ve pazarlama araçları, sayfa özelleştirme entegrasyonları ve dakikalar içinde hazır projeler oluşturmak için AI-sürücü teknolojisi ile birlikte gelir.

Wix Özellikleri

 • Wix Ascend CRM – için bir araç iş pazarlama ve müşteri yönetimi. Olası satışları yakalamak ve onları ücretli müşterilere dönüştürmek için araçlar sunar. Kullanıcılar, müşterilerin bağlılığını artırabilecek ve hedef kitleyle etkileşime geçmek için LIve Chat, etkili SEO stratejisi ve diğer yerleşik özellikler aracılığıyla iş iletişimlerini yönetebilecekler.
 • AI Tabanlı Web Sitesi Oluşturucu – platform en son teknolojileri takip eder ve yapay zeka odaklı çözüm sunar. Yapabilir 10 dakikadan kısa sürede kullanıma hazır bir web sitesi oluşturun. İş nişinizi ve tercihlerinizi takip ederek gerekli tüm entegre seçeneklere sahip olacak.
 • e-Ticaret Özellikleri – çevrimiçi ürün satmak isteyenler, bir dizi Wix ticari aracını takdir edeceklerdir. Bunlar e-ticaret odaklı şablonlar, kesintisiz ödeme entegrasyonu, sezgisel ürün yönetim sistemi, özel fırsatlar ve promosyonlar oluşturmak için araçlar içerir.
 • Wix App Store – e-posta pazarlama araçları, analitikler ve metrikler, güvenlik özellikleri, resim galerileri, kullanıcı edinme formları ve daha fazlasını içerebilecek üçüncü taraf hizmetlerine bağlanması gereken kullanıcılar için mükemmel bir pazar.

Wix Tasarım

Kullanıcılar 550’den fazla farklı şablon arasından seçim yapabilir. Tüm düzenler mobil duyarlı. Arka plan renklerini, yazı tiplerini, öğe boyutlarını vb. Değiştirmek için web tasarım araçlarına ek olarak oldukça şık görünüyorlar.Ayitörde, web sitesinin yalnızca farklı cihazlarda nasıl görüneceğini kontrol etmenizi değil, aynı zamanda düzeni de düzenlemenizi sağlayan bir mobil önizleme seçeneği vardır..

Kullanıcılar farklı mizanpajlar oluşturabilir ve bunları istediğiniz zaman kullanabilirler Wix Dinamik Sayfaları. Örneğin, ürün sayfası için bir şablon oluşturabilir ve manuel düzenleme olmadan tekrar tekrar çeşitli öğeler için.

Wix Fiyatlandırması

Wix’in sınırsız bir serbest planı var, bu harika. Düzenleyiciyi ve diğer bazı temel özellikleri test etme şansınız olacak. Ancak, kendi etki alanınızı bağlama şansı olmadan sınırlı bir araç seçeneğine sahip olduğu için asla canlı ve uzun süredir devam eden bir proje için çalışmayacaktır. Sağlam bir web sitesi başlatmak için Wix çeşitli plan türleri sunar ihtiyaçlarınıza bağlı olarak.

Bir portföyün küçük bir işletme sitesi söz konusu olduğunda, aşağıdaki planlar mevcuttur:

 • Birleşik – $ 13 her ay.
 • Sınırsız – 17 $ her ay.
 • VIP – 22 $ her ay.
 • Premium planlar – $ 39 her ay.

Her plan, Wix şablon koleksiyonuna erişim sağlar ve barındırma ve etki alanı içerir. Wix kullanarak dijital bir mağaza oluşturmak istiyorsanız, İş Dünyası’nın 4’ünden & e-Ticaret planları. Fiyat ayda 23 $ ‘dan başlar ve mağaza boyutuna ve ihtiyacınız olan özelliklere bağlı olarak 500 $’ a kadar çıkabilir.

Özetliyor: Wix, her tür web sitesi oluşturmak için tasarlanmıştır. Küçük işletme siteleri için iyi bir çözümdür ve teknisyen olmayanlar için bir dizi özellik ve düzenleme aracı sunar.

Wix’i Ücretsiz Deneyin

Shopify – 1 Numaralı E-Ticaret Web Sitesi Platformu

Ürün adı:Shopify
Resmi internet sitesi:shopify.com
karmaşıklık:Ortalama
Ücretsiz Plan:14 günlük deneme
Premium Plan:itibaren 29 $ / ay
Kurulmuş:2004
Merkez:Kanada
Ücretsiz olarak deneyin

Shopify – bir e-Ticaret odaklı web sitesi oluşturucu tüccarlara odaklanarak geliştirildi. Sistem, Amazon gibi küresel pazarlara erişimi olan küçük çevrimiçi mağazalar veya devasa dijital mağazalar oluşturmayı kolaylaştırır. Site sahipleri çeşitli pazarlama ve tanıtım özelliklerine, e-ticaret odaklı şablonlara, gelişmiş ürün yönetim sistemine ve daha fazlasına erişebilecek.

Shopify Özellikleri

 • Ürün Yönetimi – Shopify, gelişmiş yönetim araçlarıyla ürün sayfası üzerinde tam kontrol sağlar. Kullanıcılar, ürün açıklamaları ve fotoğrafları dışında ürün kategorileri ve öne çıkan listeler oluşturabilir, müşterilerin hesapları üzerinde kontrol sahibi olabilir, siparişleri, siparişleri ve stoktaki ürünleri izleyebilir.
 • Entegre servisler – web sitesi oluşturucu, entegre alışveriş sepeti özellikleri, 100’den fazla farklı ağ geçidi ile kesintisiz bağlantı, çok dilli web sitesi desteği, vergi ve nakliye hesaplamaları, ücretsiz SSL ve daha fazlasını içeren yerleşik e-Ticaret işleviyle birlikte gelir.
 • SEO ve Tanıtım – her sayfa SEO gereksinimlerine göre optimize edilebilir. Mağaza sahipleri, ürün sayfaları ve web sitesi bölümleri için meta başlıkları ve açıklamaları düzenleyebilir, blog özellikleri ekleyebilir, özel fırsatlar, promosyon kodları, indirimler vb. Sunmak için ürün pazarlaması ve tanıtım araçlarını kullanabilir..

Shopify Tasarım

Yazılım, çeşitli stiller içeren bir dizi şablona sahiptir. Mobil uyumludurlar ve profesyonel görünürler. Öte yandan, oldukça basit. Neyse ki deneyimli kullanıcılar için herhangi bir stili uygulamak ve rakiplerin arasından sıyrılmak için şablonun PHP veya CSS’sine erişebilirler.

Shopify Fiyatlandırması

Platform, aradığınız enstrümanlara bağlı olarak 29 ila 299 dolar arasında değişen üç ana plan sunuyor. Fiyat, web sitesinin karmaşıklığına ve aradığınız özelliklere bağlı olacaktır:

 • Temel Shopify planı maliyetleri 29 $ her ay.
 • Shopify plan maliyetleri $ 79 Ek raporlama araçlarıyla aylık.
 • Gelişmiş Shopify maliyetleri 299 $ aylık feat gelişmiş rapor Oluşturucu.

Giriş planı bile ihtiyacınız olabilecek tüm e-ticaret özelliklerine sahiptir. Planlar arasında istediğiniz zaman geçiş yapabilirsiniz.

Özetliyor: Shopify sadece sınırlı bir e-ticaret platformudur dijital mağaza web binası. Yeni başlayanlar, platformu başlangıçtan itibaren alım için biraz zor bulabilirler. Ancak, düzenleme işlemi hala oldukça basit.

Aynı zamanda, bir web sitesi oluşturmadan dijital pazara girmenin yanı sıra bazı genişletilmiş özellikler sunar. Basit gidin Shopify Exchange Pazar Yeri tercihlerinize ve yeterliliğinize uygun kullanıma hazır işletmeler satın alabilirsiniz. Çevrimiçi ürün satmaya başlamanın basit bir yolu.

Shopify’ı Ücretsiz Deneyin

WordPress – Küçük İşletmeler için Ücretsiz CMS Web Sitesi

Ürün adı:WordPress
Resmi internet sitesi:wordpress.org
karmaşıklık:Ortalamanın üstü
Ücretsiz Plan:Sınırsız
Premium Plan:itibaren 2.95 $ / aylık
Kurulmuş:2003
Merkez:Dünya çapında
Ücretsiz olarak deneyin

WordPress – yıllar içinde en popüler platformlardan biridir. Dünya çapında milyonlarca web sitesine sahiptir. Bloglar, küçük işletme siteleri, dijital mağazalar, vb. İçerir. Özelleştirme hala en azından temel HTML becerileri gerektirmesine rağmen, sistemin kullanımı çok kolaydır. Bununla birlikte, bir dizi eklenti ve entegrasyon yeteneği dikkate alınarak esnek bir çözüm olarak gelir.

WordPress özellikleri

 • Binlerce Tema – Yazılım, seçebileceğiniz binlerce şablon içeren en geniş tema seçimine sahiptir. Herhangi bir endüstriye veya nişe atıfta bulunan seçeneklerle küçük bir işletme veya e-Ticaret maketi olabilir. Bu temaların çoğunu kullanmak ve özelleştirmek ücretsizdir.
 • Özelleştirme ve Tasarım – açık kaynaklı bir platform olarak WordPress, sonsuz web tasarımı ve özelleştirme yeteneklerini, herhangi bir şablonu değiştirme şansı ile sağlar. Kullanıcılar kendi komut dosyalarını geliştirmekte ve eklemekte özgürdürler, web sitelerine gömülü bir kod parçasına sahiptir, göze çarpan ekstra işlevler, site öğeleri ve bileşenler ekler. Ancak, en azından bir temel kodlama deneyimine sahip olmanız gerekir.
 • Eklentiler ve Entegrasyonlar – e-Ticaret eklentilerinden analitik araçlara, formlara, reklam banner’larına, güvenlik widget’larına ve binlerce başka eklentiye kadar WordPress kullanıcıları için kullanılabilir. E-posta pazarlaması, SEO optimizasyonu, raporlama ve daha fazlası için üçüncü taraf hizmetlerini sorunsuz bir şekilde entegre edebilirsiniz.

WordPress Tasarımı

CMS platformları, mobil uyumlu çok çeşitli şablonlar sunar. Bazı şablonlar ücretsizken bazıları ücretlidir. Ücretsiz temalar genellikle bazı küçük farklılıklarla aynı görünür. Bununla birlikte, derin bir HTML veya PHP bilgisine sahip olmanız durumunda bunları özelleştirmek zor değildir. Premium şablonlar çok yönlü ve benzersizdir, ancak biraz özelleştirme gerektirirler.

WordPress Fiyatlandırması

Başlangıçta, CMS’nin kendisi için ödeme yapmak zorunda değilsiniz. Kullanıcılar ona erişebilir ve ücretsiz olarak bir web sitesi oluşturmaya başlayın. Ancak, web sitesi dosyalarınızı saklamak için bir etki alanı ve barındırma olması gerekir. Ayrıca, kullanıcıların bazı eklentiler ve uzantılar ödenirken özel bir tema kullanmak istemeleri durumunda premium şablonlar için ödeme yapmak zorunda kalacaklar. En iyi çözüm, bir etki alanı adıyla birlikte plana zaten dahil edilmiş olan tüm ayarlar ve entegrasyonlarla WP için optimize edilmiş bir sunucu çözümünü seçmektir. Bluehost sorunsuz WP entegrasyonu, WP eklentilerine ve temalarına erişim, mükemmel performans ve aylık güvenlik 2,95 dolardan başlayan gelişmiş güvenlik sunan en iyi seçenektir. Genişletilmiş işlevselliğe sahip gelişmiş planlar şunları içerir:

 • WP Pro feat 19,95 $ – 49,95 $
 • WooCommerce için planlar maliyetleme 6,95 dolar, 8,95 dolar ve 12,95 dolar mağaza büyüklüğüne bağlı olarak

Özetliyor: WordPress, web sitesi oluşturucularına kıyasla yeni başlayanlar için en iyi seçenek olmasa da, sonsuz eklentilere ek olarak sonsuz özelleştirme ve tasarım özellikleri sunar. Küçük işletme web siteleri söz konusu olduğunda platform kesinlikle iyi hizmet veriyor.

WordPress’i Ücretsiz Deneyin

uKit – Basit Küçük İşletme Web Sitesi Oluşturucu

Ürün adı:uKit
Resmi internet sitesi:ukit.com
karmaşıklık:Süper kolay
Ücretsiz Plan:14 günlük deneme
Premium Plan:itibaren 4 $ / ay
Kurulmuş:2015
Merkez:Rusya Federasyonu
Ücretsiz olarak deneyin

uKit – en ucuz ve en basit web sitesi üreticilerinden biridir. Yeni başlayanların duyarlı küçük işletme siteleri, profesyonel portföyler ve çekici olmalarına yardımcı olmak için geliştirilmiştir açılış sayfaları. Yazılım aynı zamanda temel bir e-Ticaret işlevine de sahiptir. Büyük dijital pazarlar için neredeyse işe yaramasa da, küçük çevrimiçi mağazaların ihtiyaçlarını karşılayacak.

uKit özellikleri

 • Sezgisel arayüz – Bir uKit web sitesini düzenlemek çok kolaydır. Dayalı gelişmiş sürükle ve bırak teknolojisi, platform, her sayfayı kolayca özelleştirmenizi, blokları değiştirmenizi ve kaldırmanızı, içerik ve medya dosyaları eklemenizi sağlar.
 • Esneklik – Yerleşik özelliklerin yanı sıra, uKit mükemmel entegrasyon fırsatları sunar. Kullanıcılar, e-posta kampanyaları geliştirmek için web sitelerini analitik ve pazarlama araçlarıyla entegre edebilir. CRM entegrasyon özelliği, satış istatistiklerinizi izlemeniz gerektiğinde küçük dijital mağazalar için mükemmeldir. Kullanıcılar, siteyi mümkün olduğunca ilgi çekici hale getirmek için Google Haritalar, Analytics, Vimeo, SoundCloud ve daha fazlası gibi popüler hizmetleri uygulayabilir.
 • İngiltere Alt – mevcut bir Facebook sayfanız var mı? uKit, tam özellikli bir web sitesine dönüştürmenize yardımcı olacaktır. İçerik ve resimlerle birlikte sayfadan gerekli bilgileri oluşturmak ve verileri doğrudan web sayfasına almak için API kullanır.

İngiltere Tasarım

uKit, farklı iş kategorileri için iyi bir şablon koleksiyonu sunar. Tüm şablonlar mobil kullanım için optimize edilmiştir. Kullanıma hazır açılış sayfası şablonları listesinden de seçim yapabilirsiniz.

uKit mobil özelleştirme özelliği, uygun mobil web sitesinin çalışmasını sağlamayı kolaylaştırır. Mobil ve Tablet Görüntüleme modu, sitenizin farklı ekran boyutlarına ve özelliklerine sahip çeşitli mobil cihazlarda nasıl göründüğüne ince ayar yapmak için basit bir işlevdir. Masaüstü sürümüne zarar vermeden akıllı telefon veya tabletten rahatsız edici görünebilecek bazı blokları gizlemek için çekinmeyin.

İngiltere Fiyatlandırma

Önce yazılımı test etmek isterseniz, 14 günlük ücretsiz deneme sürümü vardır. Hizmetten memnun olanlar aşağıdakileri içeren 4 farklı plandan birini seçebilecekler:

 • En az (ayda sadece 5 ABD doları karşılığında küçük bir portföyle başlamak için en iyisi).
 • Temel (Plan, bir işletme sitesi oluşturmak için daha fazla özellikle birlikte aylık 10 ABD dolarıdır).
 • e-Ticaret (Küçük bir dijital mağaza için aylık 13 $).
 • Profesyonel maliyetler 15 $ aylık feat dış kaynak işlevselliği.

Özetliyor: ukit makul bir fiyata iyi bir yazılımdır. Profesyonel bir küçük işletme web sitesi oluşturmak için gerekli tüm enstrümanları sıfırdan sunar. Öte yandan, genişletilmiş özellikler veya özelleştirme yetenekleri gerektirmeyen basit siteler için iyidir.

UKit’i Ücretsiz Deneyin

İşletmem için En İyi Alan Adı Nedir??

Uygun bir alan adı seçme işiniz için hayati önem taşımaktadır. Web sitenizin “yüzü”. Ayrıca, potansiyel müşterilerinizin gördüğü ilk şey budur. Markanız ve nişinizle ilişkilendirilmelidir. Kısa, yakalamalı ve hatırlaması kolay olmalı. Seçtiğiniz platform türüne bağlı olarak, alan adı kaydı işlemi biraz farklı olacaktır.

Web Sitesi Oluşturucuları Tarafından Sağlanan Alan Adları

Web sitesi oluşturucular hakkında genellikle “hepsi bir arada çözüm” diyoruz. Bu, alan adıyla birlikte tüm önemli özelliklerin plana dahil edildiği anlamına gelir. Ancak, türü seçtiğiniz pakete bağlı olacaktır.

Örneğin, bir kullanıcı ücretsiz bir plan seçerse, bir SLD (ikinci düzey alan adları) veya 2SD alanı. Kural olarak, web sitesi oluşturucular, potansiyel kullanıcılar arasında SEO optimizasyonu ve şirket tanıması için kötü olan, marka adıyla birlikte kullandığınız ürünün adını içeren varsayılan bir özel alt alan adı sağlar..

Ayrıca, kullanıcıların ücretsiz planların uzun süredir çalışan küçük işletmeler veya e-Ticaret projeleri için gerekli özellikleri içermediğini anlamaları gerekir. Her neyse, zaten kayıtlı bir alan adını veya kendi alan adınızı bağlamayı mümkün kılan bir premium plan seçmeniz gerekecektir (örneğin, SLD) veya bir web sitesi oluşturucunun yardımıyla (kural olarak, ücretsiz bir 2SD alan adı alırsınız).

Not: ayrı bir alan adı kaydetmeniz önerilir. Web sitesi oluşturucu tarafından sağlanan bir varsa, aslında bir kez başka bir platforma geçmeye karar verdik gibi, onunla sıkışmış, bu zor bir zorluk olabilir. Ayrı bir alan adı, bir şeyler ters gittiğinde platformu değiştirme açısından yeterli taşıma özgürlüğü ve esnekliği sağlar.

Alan Adı Kayıt Hizmetleri

Kullanıcılar, bir alan seçme sürecini ciddiye almalıdır, çünkü sonunda proje için resmi işletme adı haline gelecektir. Burası geleneksel alan adı kayıt hizmetlerinin iyi bir seçenek olduğu yerdir. Her şeyden önce, kayıtlı bir alan adı size aittir ancak web sitesi oluşturma platformuna ait değildir. Herhangi bir nedenle düşerse, başka bir platforma geçme şansı olan marka adınız hala var.

İkinci olarak, tüm eyalet düzenlemeleri uyarınca resmi bir lisans alırsınız. Başka bir deyişle, hakları bir iş arkadaşınızla veya iş ortağınızla paylaşmadıkça tek yetkili sahibi sizsiniz. Ayrıca, alan adı ile ne yapılacağına karar verme, başka bir sahibe geçme ve hatta satma hakkına sahipsiniz..

Bir alan adını kaydetme süreci çok basittir. Servise ulaşır, istediğiniz adı girersiniz ve farklı uzantılara sahip birkaç varyasyon alırsınız. Ödeme 1 yıl (yada daha fazla) yenileme şansına sahip olma.

Not: SLD’ye bağlı kalmaya çalışın (.com, .org, .net) alan adı uzantılarını belirtirken adın kendisinin belirtmesi gerekir (çakıştığı) iş nişiniz veya markanızla.

Küçük İşletmeler için Web Sitesi Oluşturmanın Maliyeti?

Şimdi, CMS veya web sitesi oluşturma platformuyla küçük işletme veya e-ticaret web sitesi oluşturmak için gereken maliyetlere bakalım. Her şeyden önce, nasıl bir proje olacağına karar vermeliyiz. Bir dükkansa, sahip olması gereken özellikler ve kaç proje satacağınız.

Küçük bir işletme sitesi ise, tanıtım ve pazarlama araçları, içerik türü ve hacmi, web sitesi yapısı, blog bölümü vb.. Fiyat, web sitesinin karmaşıklığına ve fikri hayata geçirmek için ihtiyacınız olan araçlara bağlı olacaktır.. İncelenen platformlardan herhangi birini kullanmayı düşünürsek, ortalama maliyetler aşağıdaki gibidir:

Wix ile Web Sitesi Oluşturma

Yazılım, profesyonel bir kartvizit, portföy veya çevrimiçi mağazaya ihtiyacınız olduğunda harika çalışıyor.

 1. Plan – ücretsiz plan uzun süredir devam eden bir proje için çalışmazken, en azından bir Pro’ya ihtiyacınız olacaktır (22 $) tam ölçekli işletme sitesi veya Business Basic ($ 23) ürün satmaya başlamak ve çevrimiçi ödemeleri kabul etmek.
 2. Şablonlar – Özel Wix temaları ücretsizdir. Hazır kartvizitler ve mağazalar.
 3. Alan adı & Barındırma – premium planlar zaten 1 yıllık alan adı ekle ve barındırma. Yani, ayrı olarak satın almanıza gerek yok.

Karar: küçük bir işletme sitesi veya Wix ile dijital bir sıralama oluşturmanın ortalama başlangıç ​​fiyatı, premium bir tema kullanmaya karar vermeniz durumunda 25 dolardan 180 dolardan az.

Shopify ile Web Sitesi Oluşturma

Shopify, e-ticaret projeleri oluşturmak için bir platformdur. Küçük işletme sitelerinde çalışmaz. İnternet üzerinden ürün satmayı amaçlamaktadır.

 1. Plan – aylık 29 ABD doları tutarındaki başlangıç ​​planının, işletmenizi başlatmak ve büyütmek için yeterli olduğunu unutmayın. Basic Shopify ile daha pahalı olan planlar arasındaki tek fark, gelişmiş Rapor Oluşturucu eksikliğidir. Diğer özellikler aynı.
 2. Şablonlar – Shopify, aralarından seçim yapabileceğiniz ücretsiz ve premium şablonlara sahiptir. Tema koleksiyonu o kadar zengin olmasa da, kullanıcılar 140 ila 180 dolar arasında ücretli ücretli düzenleri tercih edebilir.
 3. Alan adı & Barındırma – tüm platformların planları ücretsiz bir alan adı ve barındırma ile gelir.

Karar: Shopify kullanıyorsanız, premium bir şablon için ayda 29 ABD doları + yaklaşık 160 ABD doları bir kerelik ödeme göndermeniz gerekir.

WordPres ile Web Sitesi Oluşturma Maliyetleri

WordPress kullanımı ücretsiz. Ancak, barındırma ve etki alanı adı olmadan ayrı olarak satın almanız veya WP için optimize edilmiş sunucu çözümlerini seçmeniz gerekmiyor.

 1. Alan adı – Ortalama alan adı fiyatı yılda yaklaşık 10 ABD dolarıdır. Fiyat sicile ve uzantıya bağlı olarak değişebilir.
 2. Barındırma – Kendi kendine barındırılan bir platform, bir dijital mağaza veya küçük işletme sitesini çalıştırmak için yeterli sunucu kapasitesi gerektirir. Yılda yaklaşık 5- $ 10 ödemeye hazır olun.
 3. Şablonlar – çok çeşitli ücretsiz temalarla, yine de farklı bir şey isteyebilirsiniz. WordPress premium şablonları fiyatlar ve stiller arasında değişir. Özel bir temayla öne çıkmak için, küçük işletme teması başına yaklaşık 30 $ ve bir dijital mağaza için yaklaşık 50-60 $ ödemeye hazırlanın.
 4. eklentiler – iş projeleri çok fazla özelleştirme gerektirmezken, dijital bir mağaza oluşturmak için ayrı bir WooCommerce eklentisine ihtiyacınız olacak. Başlangıçta ücretsizdir ve basit bir mağaza çalıştırmak için sadece temel seçenekler sunar. Büyük büyümek istiyorsanız, ücretli uzantılara ve ekstra hizmetlere ihtiyacınız olacaktır. 48 $ ‘lık Ürün Eklentileri gibi basit özelliklerden 249 $’ lık WooCommerce Rezervasyonları gibi daha karmaşık çözümlere kadar çeşitlilik gösterirler..

En iyi bahis kullanmak WordPress için optimize edilmiş sunucu çözümleri tarafından teslim edilenler gibi Bluehost. Başlangıç ​​planı aylık 2,95 dolar. Küçük işletme siteleri için iyidir ve zaten tüm önemli WordPress özelliklerini içerir (WP entegrasyonu, eklentiler, temalar, güvenlik, alan adı barındırma vb..). Bu nedenle, bunları elle işlemenize gerek yoktur. Ayrı WooCommerce barındırma, önceden yüklenmiş bir Storefront teması, ücretsiz SSL ve 100 GB depolama alanı ile 6,95 dolardan başlıyor. Pro planı, sınırsız özelliklerle ayda yalnızca 12,95 ABD doları olan büyüyen mağazalar için mükemmeldir.

Karar: WordPress ile küçük bir işletme çalıştırmak, premium bir tema için Bluehost + 30 $ ‘ı kullanırken $ 2.95’a mal olacak. Tam özellikli bir dijital mağazanın fiyatı yine Bluehost WooCommerce sunucu çözümleri ile birlikte kullanıldığında ayda 6,95 $ ‘dan başlıyor.

UKit ile Web Sitesi Oluşturma

uKit muhtemelen çevrimiçi işinizi başlatmanın en ucuz yoludur. Küçük bir dijital mağaza kullanıcılara ayda sadece 13 $ ‘a mal olurken, sadece 10 $ karşılığında paketin tüm özelliklerini tanınabilir bir marka oluşturmak için alırsınız.

Karar: uKit sadece küçük projeler için yeterince iyi çalışacaktır. Büyüyen işletmeler ve pazar yerleri için iyi değildir. Bu nedenle, bu web sitesi oluşturucuyu seçerseniz, ayrı bir alan adı kaydettirmeniz daha iyi olur (yılda yaklaşık 5 $) çok yönlü bir platforma geçme şansı.

İşletme Web Sitesi Oluşturma Maliyetleri, (ilk yıl için $)

WixShopifyWordPressuKit
Ücretli Plan$ 264$ 348249 $120 $
şablon$ 0140 $30 $$ 0
Alan adı$ 0$ 0$ 010 $
Barındırma$ 0$ 0$ 36$ 0
Toplam$ 264$ 488$ 315130 $

Ücretsiz Küçük İşletme Web Sitesi Oluşturmak Mümkün mü??

Teoride, öyle. Ancak gerçek piyasa koşullarına dönüştüğünde, kullanıcılar özellikle uzun vadede ücretsiz hizmetlerin proje geliştirmenin zararına bile nasıl olabileceğini açıkça anlayacaklardır. Bir işletme web sitesi oluşturmak için ücretsiz hizmetleri kullanmanın ana dezavantajları şunlardır:

 • Ücretsiz Özellikler yeterli değil – ücretsiz planlar mevcut seçeneklerle birlikte gelir. Örneğin, bazı web sitesi oluşturucuları tema koleksiyonu, eklentiler ve hatta sayfa bileşenlerine erişimi sınırlar. Şirketin önemli avantajlarını vurgulamak için bir iletişim formu kutusu veya Özellikler bölümü bile yerleştiremeyebilirsiniz.
 • Özel alan – bir ücret alanı asla işletmenizin büyümesine izin vermez. Ayrıca, web sitesinin SEO ve arama motoru sıralamalarında olumsuz bir etkisi olabilir..
 • Sıfır e-Ticaret Seçenekleri – en azından minimum e-Ticaret işlevselliği sunan ücretsiz bir plan bulamazsınız. Kural olarak, satış özellikleri premium planlarında mevcuttur. Yani, ücretsiz bir planla çevrimiçi bir mağaza oluşturamayacaksınız.
 • Gizli maliyet – sonunda ücretsiz bir planın asla işe yaramayacağını fark ettiğinizde, premium bir plan için ödeme yapmanız, hatta başka bir platforma geçmeniz gerekir. Bazı hizmetler taşıma hizmetleri veya web sitesi dışa aktarma / içe aktarma hizmeti sunar. Başka bir deyişle, her şeyi baştan yapmanız gerekecek.

Küçük İşletmeler için En İyi Platform Nedir??

Bir web sitesi oluşturmak için doğru platformu seçmek, yaşamak için bir ev seçmekle aynıdır. Hava koşullarına rağmen rahat ve dayanıklı olmasını beklersiniz. Aynı şey projeniz için de geçerli. Muhtemelen sizin ve müşterilerinizin ihtiyaçlarını 24 saat boyunca karşılayacak uzun süreli bir işletme veya çevrimiçi mağaza başlatmak istiyorsunuz..

Kullanıcıların neye ihtiyaç duyduklarını ve seçilen bir platformdan neler bekleyebileceklerini açıkça anlamaları gerekir. Birkaç ürününüzü vurgulamak için küçük bir mağazaya veya dijital rafa ihtiyacınız varsa, uKit minimum maliyetle iyi bir seçenek olabilir. Büyüyen bir dijital mağaza açmayı ve mallarınızı tanıtmayı ve pazarlamayı planlıyorsanız, satıcı odaklı platform gibi Shopify.

WordPress daha esnek bir çözüm olarak geliyor özelleştirme açısından. Özelleştirme açısından talepkar kullanıcıların ihtiyaçlarına ve kodlamayı bilenlere uygun olacaktır.. Wix nihai çözüm gibi görünüyor başlatmak istediğiniz proje türüne rağmen tüm gereksinimleri karşılayabilecek.

Ücretsiz Web Sitesi Oluşturun

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map