Ücretsiz Okul, Sınıf veya Öğretmen Web Sitesi Nasıl Oluşturulur

Ücretsiz Okul / Sınıf / Öğretmen Web Sitesi Nasıl Oluşturulur


Eğitim sistemi gelişmektedir. Öğrenme süreci öğrenciler için biraz daha karışık ve karmaşık hale gelir. Öğretmenler ek okul sonrası ve sınıf içi yardım sağlamanın yeni yollarını ararlar. Burada bir sınıf web sitesi iyi bir çözüm olabilir. Aynı anda birden fazla görevi yerine getirir. Buna ek olarak, öğrencilerle etkileşim kurmanın, ebeveynlerle etkileşim kurmanın vb. Daha esnek bir yoludur..

Buradaki temel sorun beceri eksikliğidir. Birkaç okul öğretmeni, programlama veya web tasarımı öğretmedikçe web sitesi oluşturma süreciyle başa çıkacak bilgiye sahiptir. Bütçe sınırlamaları, sınıfsal dijitalleşmeye giden ikinci engel olarak görünmektedir. Bir öğretmen web sitesi oluşturmak için web geliştiricileri işe almak binlerce dolara mal olabilir.

Modern web teknolojileri nihai çözüm olarak gelir. Teknisyen olmayanlara ve yeni başlayanlara en düşük maliyetle uyacak şekilde tasarlanmış yeni araçlar sunarlar. Başka bir deyişle, kodlamadan dakikalar içinde bir sınıf web sitesi oluşturmak için bir araç elde edersiniz.

Öğretmenlerin Neden Sınıf Web Sitesine İhtiyacı Var??

Gelecekteki web sitesinin hem öğrenciler hem de öğretmenler tarafından nasıl kullanılabileceğini anlamak için projenin amaçlarını netleştirmeniz gerekir. Buradaki temel fikir, sitenizi daha odaklı hale getirmektir. Neden bir web sitesine ihtiyacınız var? Öğrencilerinizi uzaktan kontrol etmek, ebeveynleri ile meşgul olmak müfredat tanıtmak mı?

Öğretmenlerin bir okul web sitesi oluşturmak istemelerinin bazı popüler nedenlerine bir göz atalım.

Müfredat Geliştirme

Öğretmenlerin neden bir siteye sahip olmak istediklerine bakılmaksızın, bunu öğrenciler uğruna istiyorlar. Bu nedenle, ilk neden müfredatlarını tanıtmak ve daha gelişmiş hale getirmektir. Ana fikir, eğitim planına veya programa sorunsuz çevrimiçi erişim sağlamaktır.Aynı zamanda, devamsız öğrenciler web sitesine girebilir ve hayati bilgileri kaçırmak yerine gerekli tüm malzemelere bir tıklama ile erişebilirler..

Kaynakları Çalışmak

Bir web sitesinde ek bilgi kaynakları ve diğer eğitim web sitelerine bağlantılar bulunabilir. Kullanıcılar, yazmaları gereken çalışmaları belirtmekle tamamladığında kullanışlı olabilirler. Ayrıca, öğretmenler siteyi gelecek sınavlar, sınavlar, imla listeleri vb. İçin bir merkez olarak kullanabilirler..

Sınıflar Arası Yarışma

Sınıf web siteleri teşvik etmek için bir araç olarak kullanılabilir. Örneğin, öğretmen aylık başarılı güncellemeler içeren en başarılı öğrencilerle bir liste yayınlayabilir. Fikir, öğrencileri öğrenme sürecine dahil etmek ve bir sonraki testte 10 üzerinden 10 almak için ellerinden geleni yapmaktır. Eğitim sürecini eğitimsel rekabet biçimine dönüştürün.

Ebeveynlerin Katılımı

Ebeveynler her zaman çocuklarının gerçekte ne öğrendiklerini bilmek ister. Çocukların iyi ellerde olduğunu bilmek için çocukların çalıştığı konularla birlikte öğretmenler ve personel hakkında bilgi sahibi olmak istiyorlar. Bir web sitesi, ebeveynlerin çocuklarının başarısını izlemesine izin verecektir. En azından bir şeyler ters gittiğinde tepki gösterebilecekler.

Gördüğünüz gibi, bir öğretmen web sitesine sahip olmak eğitim sürecinde bir dönüm noktası gibi görünebilir. İhtiyacınız olan tek şey, yukarıda belirtilen faydaları göz önünde bulundurarak öğretmenin gereksinimlerini karşılamak için yeterli araçlara sahip bir web sitesi oluşturma platformudur.. Wix kesinlikle dikkat etmeye değer. Wix web işlevini kullanarak bir okul web sitesi oluşturmak için ne kadar zamana ve ne kadar süreceğine bakalım.

Öğretmen Web Sitesi Oluşturmanın 5 Adımı

Wix

Wix – Muhtemelen en kolay web sitesi oluşturucu ününe sahip bir yazılımdır. En azından, kesinlikle sıfırdan herhangi bir tür site oluşturmaya yardımcı olur. Üstelik ücretsiz bir planı var. Özel bir alt alan adıyla birlikte gelmesine rağmen, projenizi tanıtmanız zor olacağından projeniz için yeterlidir..

Tek ihtiyacınız olan minimum işlevsellik ve bazı temel özelliklere sahip canlı bir platform. Tüm yapım prosedürü birkaç saatten fazla sürmeyecektir. Yalnızca şunları yapmanız gerekir:

 1. Oturum aç.
 2. Bir şablon seçin.
 3. İçerik ekle.
 4. Biraz özelleştirme yapın.
 5. Web sitenizi yayınlayın.

1. Adım. Giriş Yap

SaaS web sitesi oluşturucuları söz konusu olduğunda başlamak her zaman en kolay kısımdır. Wix bir istisna değildir. Oturum açmak için şifrenizi ve e-postanızı girin veya anında kayıt için sosyal hesapları kullanın. Sistem sizi otomatik olarak şablon koleksiyonuna götürür.

2. Adım. Bir Şablon Seçin

Sistem, farklı amaçlar için 550’den fazla düzen sunar. Gelecekteki web siteniz için duyarlı bir tema seçebileceğiniz ayrı bir eğitim ve kültür kategorisi var. Gereksinimlere ve web sitesi amaçlarına bağlı olarak aşağıdakileri seçebilirsiniz:

 • Özel ilkokul şablonları;
 • Lisansüstü partiler için düzenler;
 • Hazır üniversite açılış sayfaları;
 • Müzik okulları için şablonlar;
 • Okul ve sınıf web sitesi prototipleri ve daha fazlası.

Wix okul şablonları

Tüm şablonlar mobil uyumludur. İhtiyacınız olabilecek tüm sayfa içi blokları içeren önceden ayarlanmış yapılarla birlikte gelirler. Hedeflerinize en uygun olanı seçin.

3. Adım. İçerik Ekleme

İlgili içeriği yalnızca sayfadaki bölümlere kopyalayıp yapıştırmanız gereken başka bir kolay aşama. Zaten bir sınıf Facebook topluluğunuz varsa, işler daha da iyidir. Wix ADI bir AI tabanlı araç içeriği sosyal medya hesabınızdan oluşturabilir ve zaten metinler ve resimlerle dolu kullanıma hazır bir web sitesi sunabilir.

Wix okul web sitesi editörü

Kullanıcıların bir kas taşımasına bile gerek yoktur. Basit bir sürükle ve bırak işlevi fotoğraf, video ve resim yüklemeyi kolaylaştırır. En son eğitim etkinliklerinden, konferanslardan veya öğrenme gezilerinden fotoğraflar gönderebilirsiniz.

Adım 4. Biraz Özelleştirme Yapın

Bu aşamada, sitenizi daha ilgi çekici hale getirmek için özelleştirebilir ve değiştirebilirsiniz. Wix, doğrudan kontrol panelinizde sistemin pazar yerinden alabileceğiniz çeşitli widget’lar ve eklentiler sunar. Öğretmenin ihtiyaçları için şunları içerebilir:

 • Wix Forum Uygulaması – öğrencilerin, velilerin ve öğretmenlerin çeşitli konuları tartışabileceği, yorum bırakabileceği, yeni konulara başlayabileceği vb..
 • Giriş İşlevselliği – sadece öğrencilere ve velilerine erişim sağlamak. Araçlar listesinden bir Üye Giriş Düğmesi seçin ve özel bir öğrenme topluluğu oluşturun.
 • Blog Ekle – Wix, içerik yönetim sistemi ve diğer ayarlarla harika bir bloglama özelliğine sahiptir. Bazı ilginç makaleler, kılavuzlar, eğitim çalışmaları, ebeveynler için kullanışlı bilgileri paylaşmak için kullanılabilir (örneğin, çocukları nasıl odaklanır), ve dahası.
 • Takvimi Entegre Et – etkinlik takvimi ile sınıf arkadaşlarının öfkeli olmasını sağlayın. Test tarihlerini, program zamanlamalarını, sınıf dışı etkinlikleri vb..

5. Adım. Web Sitesini Yayınlayın

Site kullanıma hazırsa, mobil ve masaüstü önizleme modlarını kullanarak ön panelinizde önizleyin. Nasıl göründüğünü kontrol edin ve projeyi yayınlayın. Ücretsiz bir plan seçerseniz, varsayılan olarak özel bir tane alacağınız için bir alan adı bağlamanız gerekmez. Yani, bu kadar. Sınıf web siteniz yayına başladı.

Bir Öğretmen Web Sitesinin Sahip Olması Gereken Özellikler

Wix ise hazır düzenler sunar ve Wix ADI işlevselliği ile birlikte gelir. Kullanıcı için birkaç şey kaldı. Sistem sizin için her şeyi yapar. Ancak, web sitenizin bir dizi temel özelliğe sahip olduğundan emin olmanız gerekir:

 • Anasayfa – öğrencilerimizi ve ailelerini selamlamak için giriş veya karşılama sayfası;
 • forum – katılımcıların öğrenme sürecinin farklı yönleriyle etkileşime girmesi, iletişim kurması ve tartışması için bir yer;
 • Etkinlik Takvimi – özellik tüm önemli olayları, sınavları, testleri, işbirliklerini ve gelecek diğer şeyleri vurgulamaktır;
 • Üyelik Erişimi – herkese açık bir projeyle ilgilenmediğimizden, web sitenizin bir üyelik erişim özelliğine sahip olduğundan emin olun;
 • Blog – bazı ilginç makaleleri ve kullanışlı olabilecek yayınlanmış çalışmaları paylaşmak için isteğe bağlı bir özellik;
 • Hakkımda bölümü – bloğu kendiniz hakkında bazı bilgiler vermek için kullanın. Ebeveynler, çocuklarının öğretmeninin kim olduğunu bilmekten memnuniyet duyacaklardır.

Şimdi, sağlam bir sınıf web sitesi oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeye sahipsiniz..

Sonuç

Sınıf web sitelerinin kaynaklar ve özellikler açısından çok talep etmemesine rağmen, hala uygulamak için bir dizi temel işlevselliğe sahiptir.. Sınıf web siteleri oluşturmak için çeşitli özel yazılımlara rağmen, Wix hala daha iyi bir seçenektir.

Her şeyden önce, kullanımı ücretsizdir. İkincisi, son derece basittir ve kodlama becerileri gerektirmez. Son fakat en az değil, Wix yerleşik site yapısı ve aralarından seçim yapabileceğiniz tonlarca widget ile ücretsiz duyarlı Eğitim ve Kültür şablonları sunar Pazaryeri. Eğitim sürecini iyileştirmek için ilgi çekici ve işlevsel bir web platformu oluşturmak için hepsi bir arada bir çözüm elde edersiniz.

Ücretsiz Öğretmen Web Sitesi Oluşturun

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map