Ücretsiz Online Mağaza Nasıl Oluşturulur

Çevrimiçi Mağaza Nasıl Oluşturulur


Bir e-ticaret web sitesine sahip olmak kendi başına bir avantajdır. Çevrimiçi olmak ve güvenli ve güvenilir bir web varlığı oluşturmak için çabalamayan bir işletme neredeyse yoktur.

Aslında, çevrimiçi alışveriş yapanların sayısının her geçen gün artmaya devam etmesi ve iş dijitalleşmesine olan eğilimin belirsiz bir fikirden daha fazlası olması şaşırtıcı değil..

Son istatistiklere göre, e-Ticaret satış seçenekleri artmaya devam et. Böylece, 2017 yılında web’de yapılan satışlardan elde edilen toplam gelir yaklaşık 2,3 trilyon dolardı ve bu sayının 2021’de 4,5 dolara ulaşmasının iki kat daha fazla olması bekleniyor..

Ücretsiz Online Mağaza Nasıl Oluşturulur

Sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde, çevrimiçi alışveriş, şu anda perakende satışların% 10’unu aşarken, 2040’a kadar dünya çapında web üzerinden yapılan satın alma sayısının toplam miktarın% 95’ini aştığı tahmin edilmektedir. Bu rakamlar ve eğilimler kendileri için konuşur ve e-ticaret web sitesi geliştirme isteğini bu kadar önemli kılan şey budur. Web mağazası oluşturma yollarından ve bu amaç için en iyi şekilde çalışan en iyi sistemlerden bahsetmenin zamanı geldi.

Karlı ve profesyonel bir web mağazası elde etmenin iki ana yolu vardır. Üçüncü taraf profesyonellerden web sitesi geliştirme sipariş edebilir veya bunları kendi başınıza başlatabilirsiniz. Her iki seçeneğin de artıları ve eksileri var.

 • Ne zaman web tasarımcılarından çevrimiçi mağaza siparişi verme, sadece daha fazla ödeme yapmazsınız, aynı zamanda gelecekte de sorun yaşayabilirsiniz. Dahası, e-Ticaret web sitesi yapınızın özünü bilmeyeceksiniz. Web sitenizi her düzenlemeniz gerektiğinde, web geliştiricisine başvurmanız ve bu hizmetler için tekrar tekrar ödeme yapmanız gerekir..
 • İkinci seçenek ise kendi başınıza sıfırdan bir web mağazası açın. Doğru aracı kullanırsanız, kendiniz geliştirdiğiniz tüm nüansların, özelliklerin ve detayların farkında olarak bir projeden sorumlu olacaksınız. Ayrıca, herhangi bir web sitesi sahibi için dikkate değer bir avantaj olan alan adınız ve web sitesi sahiplik haklarınızla ilgili belgelenmiş kanıtlara da sahip olacaksınız..

Tam özellikli bir e-Ticaret web sitesi başlatmak belirli bir bütçe gerektirir. Eğer karar verirsen ücretsiz bir CMS kullanın, hala barındırma, alan adı, temalar ve eklentilere yatırım yapmanız gerekir. Web sitesi oluşturucuları bazen ücretsiz planlar sunar, ancak e-ticaret web sitesi geliştirme söz konusu olduğunda ve işlevselliği zayıf bir web mağazasına ihtiyacınız olmadığında kesinlikle işlevsellikten yoksundurlar,?

Bu durumda tek makul çözüm bir web sitesi oluşturucu seçin e-ticaret web tasarım ihtiyaçlarınız için en iyi şekilde çalışır ve ücretli planlarından birine yatırım yapar. Kesinlikle istenen sonucu sağlayacak özellikler ve seçenekler için ödeme yapmak daha iyidir.

Ücretsiz Çevrimiçi Mağaza Nasıl Oluşturulur

Uzun vadede müşteri tabanını büyüterek karınızı getirecek büyük ölçekli bir web mağazası başlatmak için, en uygun olanı bırakarak pratik ve uygunsuz seçenekleri bir kenara bırakmak mantıklıdır. Görevleriniz için en iyi şekilde çalışacak kaliteli ve tam özellikli bir web sitesi oluşturucu olmadan gitmeyeceksiniz.

Var birçok e-ticaret sitesi üreticisi çevrimiçi mağazalar oluşturmayı mümkün kılar. Bazıları uzmanlaşırken, diğerleri bu seçeneği diğer işlevsellik özellikleriyle sunar. Bunlardan hangisi projeniz için en iyi seçenek olacak? Bu, ölçeğine, kişisel hedeflerinize, web mağazası boyutuna, bütçeye ve bir projeye yatırım yapmaya hazır olduğunuz zamana ve diğer önemli kriterlere bağlıdır.

Ayrıca, e-Ticaret web sitesi geliştirme işleminize nasıl başlayacağınıza ilişkin temel yönergeleri de sağladık. Şimdi başlayalım veya ilgilendiğiniz bölüme geçelim:

Adım 1. Mükemmel Online Mağaza Oluşturucunuzu Bulun

Bir e-ticaret web sitesine başlamadan önce, en önemli görevi üstlenecek doğru web sitesi oluşturucusunun seçimine özellikle dikkat etmelisiniz. Seçeceğiniz sistemin kalitesi ve işlevselliği, çevrimiçi mağazanızın tasarımını, esnekliğini ve özellik setini daha da etkileyecektir. Değerli bir web mağazasını başlatmak için kullanabileceğiniz en popüler ve tam özellikli platformlara bir göz atalım.

Shopify – En İyi e-Ticaret Yazılımı

Shopify Ana Sayfası

Shopify – şu anda dünya çapında 600.000’den fazla büyük ölçekli çevrimiçi mağazaya güç veren dünyaca bilinen e-ticaret yazılımıdır. Sistem esas olarak büyük işletmeleri hedeflemekte ve web tasarım ihtiyaçlarını karşılamak için gereken kapsamlı bir özellik seti sunmaktadır..

Shopify, kullanıcıların projeleri üzerinde çalışırken seçebilecekleri etkileyici gelişmiş pazarlama, tasarım özelleştirme ve tanıtım araçlarıyla birlikte gelir. Sistemin öne çıkan özellikleri arasında POS yazılımı, çeşitli nişlere uygun duyarlı e-Ticaret tasarımları, güçlü entegrasyon ve senkronizasyon seçenekleri, üst düzey e-Ticaret özellikleri, gelişmiş güvenlik ve arama motoru optimizasyon araçları, çarpıcı ürün görüntüleme ve yönetim özellikleri vb..

Wix – En İyi Online Mağaza Web Sitesi Oluşturucu

Wix web sitesi oluşturucu

Wix – güçlü bir entegre e-Ticaret motoruyla gelen hepsi bir arada web sitesi oluşturucusudur. Böylece, sistem küçük ve orta ölçekli işletmeler için tam özellikli çevrimiçi mağazalar oluşturulmasına izin verir.

Wix, şu anda sayısız e-Ticaret özelliğine erişim sağlayan web tasarım nişinin liderleri arasındadır. Bunlar, dahili alışveriş sepeti, çoklu ödeme seçenekleri, ürün oluşturma ve yönetim özellikleri, pazarlama bolluğu ve web mağazası tanıtım araçlarını içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir.

Web sitesi oluşturucu, yüzlerce mobil kullanıma hazır tasarım arasından seçim yapabileceğiniz ayrı bir e-Ticaret şablonu bölümü ile birlikte gelir. Gerçek Wix vurgusu Wix ADI düzenleyici, gönderdiğiniz işletme verilerine göre sizin için otomatik olarak bir web mağazası oluşturur. Bununla birlikte, kodlama becerileriniz varsa ve web sitemizi geliştirirken çalışırken kullanmak istiyorsanız, standart Wix Editör’e kolayca geçebilirsiniz..

WooCommerce – WordPress İçin En İyi Alışveriş Sepeti Eklentisi

WooCommerce'i şimdi deneyin

WooCommerce – boyut ve işlevsellik bakımından farklı çevrimiçi mağazalar oluşturmanıza izin veren ücretsiz bir açık kaynaklı WordPress alışveriş sepeti eklentisidir. Eklenti, güçlü ve dar bir e-Ticaret odağı olduğu için küçük ve orta ölçekli çevrimiçi mağazalara başlamayı planlayan kullanıcılara çok yardımcı olacaktır..

Önemli WooCommerce vurguları sınırsız web mağazası tasarımı özelleştirme seçeneklerini içerir, ancak genel olarak CMS ve özellikle eklenti ile çalışmak için en azından temel web tasarım becerilerine sahip olmak arzu edilir. WooCommerce ayrıca, daha iyi ürün yönetimine katkıda bulunan envanter yönetimi araçlarının yanı sıra kullanıcı IP’sine göre coğrafi özel parametrelerin seçilmesine izin veren Geo Konum desteğinin (MaxMind) nedeniyle kalabalığın arasından sıyrılıyor.

2. Adım. Mağazanız İçin Alan Adı Alın

Alan adı olmadan bir web mağazası açmak imkansızdır. Bu aslında web sitenizin adıdır – müşterilerin mağazanızı web’de bulmasına yardımcı olacak addır.. Bu nedenle, bir alan adı anlaşılabilir, unutulmaz ve çok uzun olmamalıdır. Kullanıcıları bilmemek için marka adınızla da ilişkilendirilmelidir..

Web’de bulabileceğiniz farklı türde ve türde alanlar vardır. Bazı web oluşturma hizmetleri varsayılan olarak bunları sunarken, diğerleri üçüncü taraf sistemlere kaydedilmesini gerektirir. Bu çoğunlukla birlikte çalıştığınız platforma bağlıdır. Bununla birlikte, çoğu web sitesi oluşturucusu, alan adlarını ücretli planlarının bir parçası olarak veya hatta belirli bir zaman aralığı için bazen ücretsiz olan özel teklifler olarak sunar.

Bununla birlikte, kendi benzersiz alan adınızı almaya karar verirseniz, başarılı olmak için tamamlanması gereken adımların listesi aşağıdadır:

 1. Tercih edilen alan adının bulunup bulunmadığını kontrol edin;
 2. İdeal marka ihtiyaçlarınızı karşılayan en iyi etki alanını arayın;
 3. Bir ad seçin;
 4. Kayıt işlemini tamamlayın;
 5. Alan adınızı doğrulayın ve sahiplik haklarınızı kanıtlayın.

Çevrimiçi mağazanız için bir alan adı seçerken dikkate almanız gereken birden fazla nüans da vardır.

3. Adım. E-Ticaret Şablonunuzu Seçme ve Özelleştirme

Sonunda hangi web sitesi oluşturucusunu seçerseniz seçin, seçmeniz beklenen bir dizi niş şablon sunacak. Tema sayısı ve özelleştirme seçenekleri birlikte çalışacağınız platforma göre değişebilir.

Bazı hizmetler, odaklandığınız nişe dayalı olarak ekstra bölümlere ayrılan yüzlerce şablon sunar. Bu aramayı kolaylaştırır. Diğerleri, sırayla, yaratıcı özgürlüğünüzü biraz kısıtlayan, ancak özelleştirme seçeneklerine daha fazla konsantre olmanızı sağlayan sınırlı bir şablon seti ile gelebilir. CMS ile ilgili olarak, bu sistemler hem yerleşik şablonlar hem de web’de bulunan birçok ücretsiz ve ücretli varyant sunar. Sisteminizin sunduğu seçenekleri keşfedin ve seçiminizi yapın.

3. Adım. E-Ticaret Şablonunuzu Seçme ve Özelleştirme

Şablon seçimini bitirir bitirmez, daha sorumlu bir sürece devam etmeniz gerekir – tasarım özelleştirme. Web mağazanıza kişiselleştirilmiş ve üst düzey cazibe vermek için sistemin kontrol paneline gidin ve sağladığı tasarım özelleştirme araçlarını keşfedin.

Bir kodlama profesyoneli olmasanız bile, web sitesi sayfalarınızın arka planını ve renk paletini, düzenini ve yapısını, yazı tiplerini, stillerini, başlıklarını, metin parametrelerini, medial dosya entegrasyon seçeneklerini, altbilgi ve başlık ayarlarını seçebilirsiniz. uzun vadede web sitenizin tasarımını etkileyen diğer birçok öğenin yanı sıra.

Özellikle niş rakiplerine karşı kalabalığın arasından sıyrılmak için gerçekten benzersiz bir çevrimiçi mağaza tasarımı oluşturma seçeneklerini denemek için zaman ayırın.

4. Adım. Mağazanıza Ürün Ekleyin

Artık web sitesi tasarımı oluşturduğunuz ve özelleştirdiğinize göre, artık ürüne gerçek zaman eklemenin zamanı geldi. Her bir ürün için ayrı bir sayfa oluşturma veya yalnızca bir ürün bölümü oluşturma fırsatınız olacak, burada satışa sunmayı planladığınız öğeleri yükleyeceksiniz. Bu esas olarak gideceğiniz web sitesi oluşturucusuna bağlıdır.

Ürün eklerken belirtmeniz gereken şey, adı, kategorisi, fiyatı, ağırlık ve boyutlar gibi fiziksel parametrelerdir.. Bazı platformların ekleyebileceğiniz ürün sayısına, belirtebileceğiniz parametrelere veya ürün değişkenlerine göre sınırlamalar getirdiğini unutmayın. Bu genellikle abone olmayı seçtiğiniz bir planın şartlarına bağlıdır.

Ürün yüklemek için ana kriterler şunları içerir:
 • Ayrıntılı açıklamalar, müşteri katılım oranını artırmak ve ana özelliklerini göstermek için ürünlerinizi en uygun ışıkta tanımlamalı;
 • Kaliteli görüntüler, stokta bulunan bir ürünün tüm taraflarını ve özelliklerini yansıtmak için yüksek çözünürlükte zorunlu olması gerekir (örneğin, 3 boyutlu modeli veya satmak istediğiniz bir ürünü sergilemek için gelişmiş bir Artırılmış Gerçeklik Özelliği sunar);
 • Uygun ürün kategorileri, kullanıcıların aramasını basitleştirmek için doğru bir şekilde belirtilmesi gerekir (ürünleri özelliklerine, fiyat aralığına, öne çıkan öğelere, filtreleme seçeneklerine veya önemli olduğunu düşündüğünüz diğer bilgilere göre sıralayabilirsiniz).

Adım 5. Ödeme ve Nakliye Yöntemlerini Ayarlayın

Ürünleri ekledikten sonra, bir sonraki adıma geçme zamanı geldi. Bu, ödeme ve gönderim yöntemlerinin ayarlanmasını içerir. Önce ödeme seçeneklerinden başlayalım.

Ödemeleri Ayarlama

Modern web sitesi oluşturucuları, müşterilerinize çeşitli popüler ödeme seçenekleri sunabilmeniz için ödeme süreçlerini optimize ederek bu sorunu sizin için halleder. Ne kadar fazla seçenek sunmaya hazır olursanız, normal bir kullanıcı / web sitesi ziyaretçisini bir alıcıya dönüştürme şansınız o kadar artar.

e-Ticaret web sitesi oluşturucu, web mağazanızı çeşitli ödeme sistemlerine bağlamanızı sağlar. Bunların en popülerleri PayPal, Apple Pay, Visa, Stripe, Mastercard vb. İçerir. Bazı sistemler düzinelerce ekstra ödeme çözümü sunar, ancak bunlar en yaygın ve küresel olarak kabul edilir..

Ücretsiz Online Mağaza Nasıl Oluşturulur

Bir web mağazası sahibi olarak, aslında aşağıdaki yollarla ödeme kabul edebilirsiniz:

 • Kredi Kartı ile ödeme işlemleri – Bu, kredi kartı işlemlerini doğrudan web sitesindeki ödeme prosedürü sırasında gerçekleştireceğiniz anlamına gelir;
 • Ödeme ağ geçitleri – Bu, web mağazanızın alışveriş sepetini kredi kartı işleme ağına bağlayacak hepsi bir arada ödeme yazılımının kullanılması anlamına gelir;
 • İşletme hesapları – bu, parayı kendi işletme hesabınıza daha fazla yönlendirmek için müşterileriniz tarafından yapılan ödemeleri kabul edecek bir banka ile bir ortaklık anlaşması imzalamanız gerektiği anlamına gelir.

Tüm müşteriler için eşit derecede iyi çalışan bir yöntem yoktur. Bu temel olarak onların özel ihtiyaçlarına, geldikleri yere, alışık oldukları ödeme sistemlerine, işlemlerin sıklığına ve diğer bazı önemli parametrelere bağlıdır. Ve elbette güvenli ödemeleri de unutmamalısınız. Neyse ki, çoğu web sitesi üreticisi, kullanıcı verilerinin gizliliğine ve güvenliğine ve tüm ödeme ayrıntılarına katkıda bulunan entegre SSL Sertifikaları ile birlikte gelir.

Gönderi Ayarlama

Gönderim parametreleri hakkında konuşmak, kullandığınız web sitesi oluşturucusuna da bağlıdır. Her sistem benzersizdir ve bu nedenle, bir dizi faktöre dayalı özel gönderim parametreleri sunabilir.

Web sitesi oluşturucunun sunabileceği başlıca nakliye seçenekleri şunlardır:

 • Direk nakliye;
 • Nakliye yönetim araçlarının kullanımı;
 • Yazdırılabilir gönderim etiketlerinin kullanımı;
 • Nakliye sağlayıcıları ile işbirliği.

Web mağazanız için seçtiğiniz gönderim seçeneği (veya bunlardan birkaçı) ne olursa olsun, teslim etmeniz gereken paket türünü, konumu ve hedef hedefi ve parselle ilgili diğer bazı özel ayrıntıları göndermeniz gerekir.

Hangi ürünü alışverişe hazır hale getirdiğinizi ve nereden ayarladığınız başlar başlamaz, teslimat türünü seçmeniz gerekir. Burası, ücretsiz gönderim (bu aynı zamanda bütçenize ve hedefinize de bağlıdır), sabit ücret (ürün türünden bağımsız olarak sabit fiyat), gerçek zamanlı teklifler (nihai gönderim maliyetinin ürünle ilgili bir dizi faktöre göre hesaplanması) arasında seçim yapacağınız yerdir. ), yerel / mağaza teslim alma (müşteriler siparişlerini ayrı ayrı aldıklarında).

Çalıştığınız nakliye hizmeti türlerini belirtmeyi unutmayın. Bu bilgiler özellikle siparişlerinin hızlı bir şekilde teslim edilmesini bekleyen müşteriler için faydalı olacaktır. En popüler teslimat kuryeleri arasında FedEx, USPS, Canada Post vb..

6. Adım. Çevrimiçi Mağazanızı Önizleyin, Test Edin ve Yayınlayın

Bir web sitesini yayınlamadan önce yapmanız gereken başka bir şey var mı? Evet, var: işlevlerin iyi olduğundan emin olana kadar web sitenizi hedef kitleye çevrimiçi olarak erişemez hale getiremezsiniz. Yani, geriye kalan tek adım web mağazanızı test etmektir.

E-ticaret web sitesi oluşturucuları kullanıyorsanız, bu görev sizin için biraz basitleştirilecektir. Bunun nedeni, bu sistemlerin her zaman nihai yayından önce web sitesini test etme ve önizleme olanağı sunmasıdır. Kontrol etmeniz gereken önemli noktalar şunlardır:

 • Uygun Web Mağazası İşlevselliği – tüm bağlantıların ve düğmelerin etkin ve tıklanabilir olup olmadığını ve kullanıcıları belirtilen sayfalara veya bölümlere gerçekten yönlendirip yönlendirmediklerini kontrol edin. Gezinme menüsünün kullanılabilirliğini kontrol etmeyi, yorum bırakmayı ve diğer gerekli işlemleri gerçekleştirmeyi unutmayın;
 • İçeriği Kontrol Edin – Hangi web mağazasını başlattığınıza bakılmaksızın, kesinlikle sayfalarına çok fazla içerik eklersiniz. Saçma hataları göz ardı etmemek için tüm bilgileri ve tüm metinleri iyice okumak için zaman ayırın. Bu aynı zamanda görüntülerin uygun şekilde uygulanmasını ve optimizasyonunu kontrol etmek için de doğru zamandır;
 • Ödeme İşlemini Test Edin – bir web mağazası her zaman doğru ödeme önemini vurgulayan bir şey satın almakla ilgilidir. Özelliği test etmenin en iyi yolu sipariş vermek ve sonra kendinize geri ödeme yapmaktır. Bu, yalnızca ödeme seçeneklerini, gönderim ayar parametrelerini, uygun alışveriş sepeti performansını, indirim kuponlarının uygulanmasını (varsa) değil, aynı zamanda ödeme iadesi sisteminin nasıl çalıştığını da kontrol edeceksiniz;
 • Duyarlı Bakış – çoğu çağdaş web sitesi üreticisi varsayılan olarak duyarlı çevrimiçi mağazalar oluşturur. Ve bu hiç de şaşırtıcı değil. Göre ReadyCloud araştırması, 101 müşteriden yaklaşık 7’si, web’de sipariş vermek için cihazlarında mobil uygulamalar kullanmak yerine mobil web sitelerine göz atmayı tercih ediyor.

Ücretsiz Online Mağaza Nasıl Oluşturulur

Bu, çağdaş dünyanın alışveriş sürecinin dijitalleşmesine doğru ilerlediği ve mobil cihazlar için optimize edilmiş çevrimiçi mağazalara olan talebi artırdığı anlamına geliyor. Aslında, e-Ticaret kariyerine yeni başlayan ve dönüşüm oranlarından en iyi şekilde yararlanmak isteyen işletme sahipleri için çok önemlidir. Küçük ve orta ölçekli çevrimiçi mağazaların cep telefonlarından% 30’a kadar daha yüksek dönüşüm oranları elde edin, özellikle büyük girişimcilerle kıyaslandığında.

E-Ticaret platformları üzerinden yapılan tüm satışların yaklaşık% 55’inin 2021 yılı sonunda mobil cihaz üzerinden yapılması beklenmektedir. Bu nedenle, yeni oluşturulan web mağazanızın tabletlerde, akıllı telefonlarda ve diğer cihazlarda çalışma şeklini test etmeniz kesinlikle önemlidir..

Artık tüm zorunlu test adımlarını tamamladığınıza göre, trafik çekmeye ve satış hacmini ve kârınızı artırmaya başlamak için bir web mağazası yayınlamaya hazırsınız..

7. Adım. Sırada Ne Var??

Bir e-Ticaret platformu seçtikten ve geliştirilmeye başladıktan hemen sonra, aşağıdaki hususları göz önünde bulundurmanızı öneririz:

 • Bir çevrimiçi mağazanın uygun olması gerekir, ürün kartları bilgilendirici olmalı, sipariş ve alışveriş sepeti düğmeleri el altında olmalıdır;
 • Çevrimiçi asistan kullanın. Bu yaklaşım, şüpheleri olan veya sadece nüansları belirtmek isteyen kullanıcılar için iyi çalışır. Dönüşüm oranlarını artırmaya yardımcı olabilir, bu nedenle böyle bir fırsatı göz ardı etmeyin;
 • Korkuları yok et. Kalite sertifikaları ve geri ödeme garantisi sağlayın, satın alma işleminin faydalarını gösterin. Bu süreçte yöneticilerin / danışmanların önemli bir rolü olduğunu unutmayın;
 • Müşterilerinizin beklediğinden daha fazlasını sunun. Özel teklifler oluşturun. Ürünleri birleştirin ve ikinci bir ürün için indirim sağlayın. Herkes bonusları sever, bunu aklınızda bulundurun;
 • İletişimde kalın. Müşterilerinizin e-posta kutularını spam iletilerle aşırı yüklememeniz gerektiğini söylemeye gerek yok, ancak ürün çeşitliliği güncellemeleri, özel teklifler, çok yönlü bonuslar vb. Hakkında bilgi veren mailoutlar yapmak gerçekten mantıklı. Bu dikkate değer bir hedefe katkıda bulunur – bir defalık müşteriyi geri dönen bir müşteriye dönüştürmek.

Web sitesi geliştirme yatırımlarınız doğru yaklaşımı seçtiğiniz için 2-4 ay içinde ödeyebilir. Hakim kısmı ürün satın almak için harcanacak olan 20.000 $ yatırım yaparak ayda 6.000-80,00 $ kar elde edebilir, örneğin 500 ürün satışa sunabilirsiniz. Bu ortalama kâr oranıdır.

Dropshipping kullanarak, ürün alırken paradan tasarruf edeceksiniz. Seçilen web sitesi oluşturucusunun ve daha fazla web sitesi tanıtımının planını almak için biraz para harcamanız gerekir (içeriksel reklamcılık, sosyal ağlar).

SSS:

Soru: En iyi online mağaza üreticisi?

Cevap: E-ticaret projesini başlatırken izlediğiniz hedeflere bağlı olarak en iyi çevrimiçi web mağazası oluşturucuyu tanımlamak mantıklıdır. Shopify, gelişmiş işlevlere ve geniş hedef kitlelere sahip büyük ölçekli çevrimiçi mağazalar için harika çalışıyor.

Wix kullanım kolaylığı ve sunulan özelliklerin çok yönlülüğü nedeniyle yeni başlayanlar için iyi çalışan küçük ve orta web mağazaları oluşturmaya izin veren biraz daha evrensel bir sistemdir. WooCommerce bir WordPress güçlü CMS tabanlı web mağazalarının oluşturulmasına izin veren alışveriş sepeti eklentisi, kodlama ile ilgili temel bilgileri içerir. Uzun vadede hangi sistem kullanılacak? Buna karar vermek sadece size kalmış.

Soru: Hangi en ucuz eСommerce platformu?

Cevap: Tüm web sitesi oluşturucuları, farklı çevrimiçi mağaza türlerini başlatmak ve yönetmek için farklı planlar ve terimler sunar. ancak, Wix e-Ticaret planı bulacağınız en uygun maliyetli çözümdür. Web sitesi oluşturucu, e-ticaret veya iş kullanımı için özel planlara sahiptir ve iş Temel Planı en ucuz çözümdür. Maliyeti sadece ayda 23 $, bunun yerine yararlanacağınız e-ticaret özellikleri yelpazesi kesinlikle yatırıma değer. Wix, web mağazanızı barındırmak için yeterli depolama alanı, çoklu ödeme ve gönderim seçenekleri, özel alan adı bağlantısı, Wix reklam banner’larının olmaması ve yapılan tüm işlemler için kesinlikle komisyon ücreti sağlamaz. Bu kesinlikle değerli bir teklif.

Soru: Çevrimiçi mağaza oluşturmak ne kadar sürer?

Cevap: Web mağazası oluşturma sürecinin süresi genellikle büyüklüğüne ve bu amaç için seçtiğiniz platforma bağlıdır. Wix ile küçük bir web mağazası başlatmak için karar verdiyseniz, uzmanlık oranınız ne olursa olsun, görevi başarıyla tamamlamak için bir veya iki gün yeterli olacaktır. Ancak, WooCommerce ile büyük ölçekli bir mağaza açmayı planlıyorsanız, işlem birkaç ay sürebilir. Bu, platformun karmaşıklığı, web mağazası boyutu, ürün çeşitliliği, kodlama becerisine duyulan ihtiyaç ve yapılacak çoklu ayarlarla açıklanmaktadır..

Soru: Bir e-Ticaret web sitesi oluşturucu kullanmanın başka alternatifi var mı?

Cevap: E-Ticaret web sitesi oluşturucularını kullanmak için başka alternatifler arıyorsanız, kesinlikle özel yazılımları veya çevrimiçi pazarları tercih edebilirsiniz.. Etsy veya Magento bu açıdan en iyi çözümlerden bazılarıdır. Ancak, sıfırdan bir web mağazası tasarlamak için programlama bilgisi olmadan gitmeyeceksiniz. Bu sistemler ayrıca avantaj elde etmek için çok çaba ve zaman harcarlar. Bu, uzun vadede çok daha pahalı ve karmaşık olacak.

Sonuç olarak

Çevrimiçi mağazanızı oluşturmaya başlamadan önce, satacağınız ürünler, nakliye varış yerleri, tedarikçiler, web sitesi sahipliğinin resmi kayıt yöntemleri, tanıtım yöntemleri, niş rakiplerin analizi vb. İle ilgili tüm ayrıntıları dikkate almanız gerekir..

Paranızı ve çabanızı projeye yatırmaya hazır olun ve platform tasarımınız ve içeriğiniz konusunda ciddi olun. Daha basit ve daha çekici ve mantıklı olan, potansiyel müşterilerinizden para kazanma şansınız.

Web tasarım amacınız ne olursa olsun, e-ticaret odaklı güvenilir web oluşturma araçlarını kullanmak mantıklıdır.

ShopifyShopify – güçlü genel işlevsellik, şablon çeşitliliği, pazarlama araçları, sistemin makul maliyeti ve gücü, elektronik tablolar ve muhasebe uygulamaları ile senkronizasyon gibi sahip olduğu özelliklerin sayısı nedeniyle bu durumda daha iyi bir seçimdir.. ShopifyShopify – güçlü genel işlevsellik, şablon çeşitliliği, pazarlama araçları, sistemin makul maliyeti ve gücü, elektronik tablolar ve muhasebe uygulamaları ile senkronizasyon gibi sahip olduğu özelliklerin sayısı nedeniyle bu durumda daha iyi bir seçimdir..

WixWix – bu sınıftaki diğer sistemlere kıyasla kullanımı daha keyifli ve kullanışlıdır. Şablonlar burada en iyisidir, Yapay Zeka tarafından desteklenen gelişmiş Wix ADI aracından bahsetmiyoruz. Wix.com

WooCommerceWooCommerce – Küçükten büyüğe çevrimiçi mağazanın başlatılmasına izin veren güçlü bir WordPress alışveriş sepeti eklentisidir, ancak aynı zamanda e-Ticaret eğilimleri ve kodlama temelleri hakkında bilgi içerir. Bu nedenle, eklentiye hakim olmak ve nasıl düzgün kullanılacağını öğrenmek daha fazla zaman alır. WooCommerce

Hedeflerinize, tercihlerinize ve yeteneklerinize göre bir web sitesi oluşturucu seçin. Yukarıda incelenen hemen hemen tüm sistemler, seçeneklerini keşfetmeye izin veren ücretsiz denemelerle birlikte gelir. İyi şanslar!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map