Ücretsiz Oyun Web Sitesi Nasıl Yapılır

Ücretsiz Oyun Web Sitesi Nasıl Yapılır 5.0


 • Modül yapısı;
 • Güçlü e-ticaret motoru;
 • Etkili SEO optimizasyonu;
 • Gelişmiş web sitesi güvenlik önlemleri.

Web sitesini ziyaret edin ucoz.com Ücretsiz Oyun Web Sitesi Nasıl Yapılır 5.0

 • Modül tabanlı sistem;
 • AI destekli web sitesi oluşturucu;
 • Tümleşik Ses Sunucusu;
 • e-Ticaret ve Forum.

Web sitesini ziyaret edin enjin.com Ücretsiz Oyun Web Sitesi Nasıl Yapılır 4,0

 • Bağlı kuruluş pazarlama çözümleri;
 • Dijital mağaza kurulumu;
 • Üçüncü taraf entegrasyonları;
 • Özellik yüklü tanıtım kampanyaları.

Web sitesini ziyaret edin xsolla.com Ücretsiz Oyun Web Sitesi Nasıl Yapılır 4,0

 • Gelişmiş CMS çözümleri;
 • Entegre e-Ticaret platformu;
 • Çok yönlü tasarım özelleştirme seçenekleri;
 • Kapsamlı sosyal ağ çözümleri.

Web sitesini ziyaret edin Ücretsiz Oyun Web Sitesi Nasıl Yapılır 4,0

 • Gelişmiş eklenti entegrasyonu;
 • En iyi tasarım özelleştirme seçenekleri;
 • Barındırma ve alan adı seçimi;
 • Zengin kod düzenleme seçenekleri.

Siteyi ziyaret et wordpress.org

Oyun sitesi oluşturma, deneyimsiz bir kullanıcının düşünebileceğinden çok daha karmaşık bir iştir. Tabii ki, eğer CMS ile oluşturmaya başlayın hatta metin düzenleyicisine bir web sitesi kodu yazmaya çalışın, bu gerçek bir meydan okuma olacak.

Herhangi bir deneyim olmadan bunu yapmak neredeyse imkansız. İyi bir sonuç almak için çok şey öğrenmeniz gerekecek. Ancak, daha basit bir çözüm var – web sitesi oluşturucularının kullanımı. Hem yeni başlayanlar hem de deneyimli kullanıcılar için iyi çalışır.

Bir oyun web sitesi, çeşitli niş kaynakları türleri için kategorinin genel bir adıdır, oyun klanları ve loncalarının web siteleri, hayran toplulukları, oyun sunucuları, geliştiricilerin web siteleri ve oyun yorumcuları. Oyun karakterlerine ayrılmış dar nişleri ayırmak mümkündür, siber spor takımları veya ayrı oyuncuları, özellik mağazalarını (spor gömlekler, kostümler, heykelcikler, çok yönlü setler vb..).

Genel olarak, “oyun web sitesi” terimi, tematik toplulukları, ticari projeleri, bilgisayar oyunlarına odaklanan bilgi kaynaklarını, karakterlerini ve bireysel oyuncuları kapsar.

Gerçekleştirmenin teknik karmaşıklığı, belirli bir oyun web sitesi türü oluşturmak için gereken işlevsellik ile yakından bağlantılıdır. Bu tür projelerin platform seçimi için birçok gereksinimi vardır. Bir web sitesi bir oyun sunucusunu, bir çevrimiçi mağazayı ve bir forum, bir blog ve birden çok widget.

Özel bir web sitesi oluşturucu seçimi bu göreve en iyi çözümdür. Bu, gerekli işlevselliği kullanıma hazır hale getirmenin kesin bir yoludur. Her web sitesi oluşturucu bir oyun web sitesi oluşturmak için kullanılamaz.

Ücretsiz Oyun Web Sitesi Nasıl Yapılır:

 1. uCoz – Ücretsiz Oyun Web Sitesi Oluşturmak İçin En İyi Web Sitesi Oluşturucu
 2. Enjin – Uzmanlaşmış Oyun Sitesi Oluşturucu
 3. Xsolla – Yayıncılar için Oyun Web Sitesi Oluşturucu
 4. Ning – Hem Oyuncular hem de Geliştiriciler için Oyun Web Sitesi Oluşturucu
 5. WordPress – Kendi Oyun Web Sitenizi Oluşturmak için Ücretsiz Platform

Gerçekten özellikler, araçlar ve tasarım özelleştirme seçenekleri ile dolu kaliteli bir oyun web sitesi başlatmayı hedefliyorsanız, yukarıda listelenen web sitesi oluşturucuları hakkında daha fazla bilgi edinmek mantıklıdır. Onlar her hizmet belirli oyun web tasarım çabaları gelmek için layık bir seçim yapmak artılarını, eksilerini ve özel parametreleri var. Şimdi başlayalım.

uCoz – Ücretsiz Oyun Web Sitesi Oluşturmak İçin En İyi Web Sitesi Oluşturucu

uCoz - Ücretsiz Oyun Web Sitesi Oluşturmak İçin En İyi Web Sitesi Oluşturucu

Ürün adı:uCoz
Resmi internet sitesi:ucoz.com
karmaşıklık:Karmaşık
Ücretsiz Plan:Evet
Premium Plan:$ 3 / aylık
Kurulmuş:2005
Merkez:Rusya Federasyonu
Ücretsiz olarak deneyin

uCoz – ücretsiz bir oyun web sitesi oluşturmak için en iyi web sitesi oluşturucusudur bir klan ya da bir lonca için. Platform modül tabanlıdır ve bir projeye çok fazla yatırım yapmadan başlatmanıza izin veren tamamen ücretsiz bir plan sunar. Ücretsiz bir plan birden fazla şablona erişim sağlar (oyun siteleri için olanlar dahil), güçlü tasarım özelleştirme ve kod düzenleme seçenekleri, zengin modül seti (bir forum, bir blog, bir anket, bir dosya, makale, SSS ve daha fazlası kataloğu dahil) ve çarpıcı bir fırsat kendi alan adınızı ücretsiz bağlayın!

Ana Özellikler

uCoz özellik seti kapsamlı ve çok yönlüdür. Sistemin işlevselliği ve esnekliği esas olarak modül entegrasyon seçenekleri ile gerçekleştirilir. Bu, kod düzenlemeye gerek kalmadan bir web sitesini başlatabileceğiniz anlamına gelir – sadece gerekli modülleri seçin ve web sitesi düzeninizi oluşturmaya başlayın. Sistem ayrıca, başlatılan projelerin işlevselliğine katkıda bulunan e-Ticaret entegrasyonu ve etkili SEO tanıtımına izin verir. İşte uCoz’u kalabalığın öne çıkaran özelliklerin listesi:

 • Oyun web sitesi geliştirme ve tanıtımı için harika çalışan modüllerin kapsamlı seçimi;
 • Gelişmiş güvenlik özellikleri;
 • Kaliteli SEO tanıtımı;
 • Otomatik yedekleme ve PHP komut dosyaları;
 • Güçlü e-Ticaret motoru.

Lehte ve aleyhte olanlar

uCoz, karmaşıklık düzeylerinden bağımsız olarak her türlü oyun web sitesini başlatmayı, yönetmeyi ve tanıtmayı mümkün kılan çeşitli avantajlarla birlikte gelir. Sistemin yadsınamaz özelliklerinden biri, kod düzenleme ihtiyacını en aza indiren modül yapısıdır. Proje düzeninizi ve yapınızı oluşturmak için yapmanız gereken sadece gerekli modülleri seçmek ve bunları web sitenize entegre etmektir.

Web sitesi oluşturucu, uShop modülünün entegrasyonu ile gerçekleştirilen web mağazası geliştirilmesine de izin verir. Bu özellik, kapsamlı bir ürün yelpazesini yönetmenize, ödeme ve gönderim parametrelerini ayarlamanıza, satışları ve web mağazası performansını izlemenize, birden fazla indirim ve özel teklifler vb. Tanıtmanıza olanak tanır. Sistemin diğer avantajları arasında güçlü SEO optimizasyonu ve gelişmiş güvenlik önlemleri (otomatik yedekleme oluşturma, entegre antivirüs vb..).

Dikkate değer bir dezavantaj, bir web sitesinde görüntülenen ve ücretsiz bir planla oluşturulan bir hizmet reklamıdır. Açıkçası, bir web sitesi ticari olmadığı için bu özel durumda kesinlikle zararsızdır, sadece klan üyeleri ve potansiyel adaylar için kullanılır. Ayrıca, premium biletleme desteğinin kullanımı ek ücret karşılığında sağlanırken, sistemle çalışma mantığını anlamak biraz zaman alır..

Maliyet

Web sitesi oluşturucu, birçok avantajı ortaya çıkaran ve neredeyse ücretsiz olarak bir oyun web sitesi oluşturmanıza izin veren ücretsiz bir plana sahiptir. Ancak plan, işlevsellik, disk alanı hacmi ve sistem reklam banner’ının kullanılabilirliği açısından bir dizi kısıtlamayla birlikte gelir. Bu, ücretsiz bir planı, onunla tam ölçekli projeler inşa etmek yerine sistemin işlevselliğini test etmek için uygun kılan şeydir. UCoz ile profesyonel bir oyun web sitesi başlatmak için ücretli aboneliklerden birine, yani:

 • Temel Plan (3 $ / ay) – 2 GB depolama alanı, temel güvenlik özellikleri, ücretsiz destek.
 • Optimal Plan (4 $ / ay) – reklam yok, ücretsiz alan adı, 10 GB depolama alanı, premium antivirüs.
 • Maksimal Plan (8 $ / ay) – 20GB depolama alanı, premium özellikler, Çevrimiçi Mağaza.
 • Mağaza Planı (5 $ / ay) – tüm premium özellikler ve Çevrimiçi Mağaza işlevselliği ancak 10 GB depolama alanı.

uCoz fiyatlandırma politikası, sistemi ilk kez kullanan kullanıcılar için bile oldukça uygun. Hangi aboneliğe giderseniz gidin, sizi cebinizde tutmaz ancak kaliteli sonuç almanızı sağlar.

UCoz’u Ücretsiz Deneyin

Enjin – Uzmanlaşmış Oyun Sitesi Oluşturucu

Enjin - Uzmanlaşmış Oyun Sitesi Oluşturucu

Ürün adı:enjin
Resmi internet sitesi:enjin.com
karmaşıklık:Ortalama
Ücretsiz Plan:Evet
Premium Plan:itibaren $ 8.99 / aylık
Kurulmuş:2009
Merkez:Singapur
Ücretsiz olarak deneyin

Enjin – oyun amacıyla kullanılan her türlü projeyi oluşturmanıza izin veren özel bir oyun web sitesi kurucusudur. Platform genellikle birkaç çalışma senaryosu sunar. Böylece, bir lonca web sitesi, bir klan, bir oyun Minecraft sunucusu, bir fan web sitesi, bir eSpor Ekibi veya onunla başka bir proje başlatabilirsiniz..

Ana Özellikler

Web sitesi oluşturucunun dar oyun odağı, sistemin stokta bulunduğu özelliği etkiler. Aslında, özelliklerin seçimi başlatmayı planladığınız bir oyun projesinin türüne bağlıdır. Mesele şu ki, Enjin zengin bir modül, ayar ve entegrasyon seçeneği ile geliyor. Her oyun web sitesinin tüm sete ihtiyacı yoktur ve bu nedenle hizmetten tam olarak ne beklediğinize karar vermek size kalmıştır. Aşağıda, web sitesi oluşturucusunun ana vurguları listelenmiştir:

 • Modül tabanlı yapı;
 • Gelişmiş forum panosu;
 • Entegre Ses Sunucusu;
 • Güçlü oyun entegrasyonları;
 • Kaliteli e-ticaret motoru.

Lehte ve aleyhte olanlar

Platform, etkileyici bir özelleştirilebilir duyarlı tasarım koleksiyonu ve onlara profesyonel bir görünüm vermek için gerekli bir dizi araç sunuyor. Birden fazla entegre modülden bağımsız olarak web sitesi yapısı ve mizanpajı oluşturmak da mümkündür. Bu, web sitesi geliştirme zamanını önemli ölçüde azaltarak kaliteli sonuç sağlar.

Web sitesi oluşturucunun zorluklarına gelince, ilk kez kullanıcıların karmaşıklığından bahsetmek mantıklıdır. Yeni başlayanlar için hizmeti keşfetmek ve ustalaşmak zordur ve arayüzüne alışmak zaman alır. Dahası, web sitesi oluşturucu canlı sohbet desteği sunmuyor ve burada ücretsiz bir plana bir alan adı bağlamak imkansız..

Maliyet

Web sitesi oluşturucunun işlevselliğini sınırsız bir süre boyunca test etmek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir planı vardır. Plan, yaklaşık 20 modül, bir forum, bağış toplama seçeneği ve bir web mağazası arasında bağlantı kurma fırsatı anlamına geliyor. Ancak, planın işlevselliği tam özellikli bir oyun web sitesi başlatmak için yeterli değildir ve özel bir alan adının bağlanmasına izin vermez. Bunu yapmak için aşağıdaki ücretli abonelikler arasından seçim yapabilirsiniz:

 • İleri ($ 8.99 / mo) – 5 slot TS3 veya Mumble Server, 50 modül oluşturma, Mobil Forumlar, Dosya Depolama (5 GB), Dosya Bant Genişliği (25GB), 5 Otomasyon, 5 Uyarı & Cezalar, Forum Oylama Sistemi, Tüm Modüllere Erişim, Tema Düzenleyici, Normal DDOS Koruması, DNS Alan Adı Yöneticisi, Web Sitesi Günlükleri, API;
 • Ultimate ($ 29.99 / ay) – 25 yuva TS3 veya Mumble Server, Sınırsız modül oluştur, Bilet destek modülü, Dosya depolama (50GB), Dosya bant genişliği (150GB), 100 otomasyon, 100 uyarı & cezalar, Kurumsal DDoS koruması, Marka kontrolü, Özel Emojiler, Öncelikli Destek, Öncelikli İşe Alım, Gelişmiş günlükler, API ve Tüm Premium Temalar.

Web sitesi oluşturucu, tüm yıl için aynı anda ödeme yaparken planların başlangıç ​​maliyetinin yaklaşık% 20’sini tasarruf etmenizi sağlar. Bu, çoğu kullanıcının avantajı takdir ettiği, özellikle de birkaç oyun projesine başlama konusunda değerli bir seçimdir..

Enjin’i Ücretsiz Deneyin

Xsolla – Yayıncılar için Oyun Web Sitesi Oluşturucu

Xsolla - Yayıncılar için Oyun Web Sitesi Oluşturucu

Ürün adı:Xsolla
Resmi internet sitesi:xsolla.com
karmaşıklık:Ortalama
Ücretsiz Plan:Bedava
Premium Plan:
Kurulmuş:2005
Merkez:Amerika Birleşik Devletleri
Ücretsiz olarak deneyin

Xsolla – oyuna özel çözümler başlatmak için oluşturulan yayıncılar için bir oyun web sitesi kurucusudur. Platform, profesyonel başlangıçlar tasarlayarak, video oyunlarına yatırım yaparak vb. Kârınızı artırmanıza ve gerekli kitleyi hedeflemenize olanak tanır. Xsolla, güvenli web sitelerini onlara yatırım yapmadan başlatma fırsatı verir. Platform ayrıca, oyun web sitesi performansını artırmak için güçlü e-Ticaret özellikleri ve üçüncü taraf entegrasyonları sağlar.

Ana Özellikler

Xsolla, web sitesi işlevselliğini iyileştirme ve topluluk büyümesi etrafında yoğunlaşan geniş bir özellik kümesi sunar. Sistemi kullanırken, oyun sitenize işlevsellik eklemek için özel mağaza programları ve indirim kampanyaları uygulayabilir, dijital mağazalar başlatabilirsiniz. Platformu kalabalıktan öne çıkaran özellikler arasında aşağıdakilerden bahsetmek mantıklı:

 • Dijital mağaza kurulum seçeneği;
 • Etkili promosyon kampanyaları;
 • Web sitesi istatistikleri ve analiz izleme;
 • Bağlı kuruluş pazarlama çözümleri;
 • Üçüncü taraf entegrasyonları.

Lehte ve aleyhte olanlar

Entegre e-Ticaret motoru, projenize bir web mağazasının bağlanmasını mümkün kılan hizmetin en önemli özelliklerinden biridir. Sistemin kullanımı oldukça kolaydır, ancak kontrol paneline alışmak biraz zaman alabilir. Görevle başa çıktıkça, neredeyse hiç vakit kaybetmeden tam özellikli bir oyun projesi tasarlayabileceksiniz..

Platformun zorluklarına gelince, Xsolla’nın önceden seçebileceğiniz herhangi bir şablonu yok. Yalnızca projeyi düzenlemeye başlamak için seçebileceğiniz birkaç web sitesi düzenine erişebilirsiniz. Benzer şekilde, sistem web sitesi tasarımını geliştirmek için özelleştirme araçlarından yoksundur.

Maliyet

Xsolla tüm kullanıcı kategorileri için tamamen ücretsizdir. Bir proje oluşturmaya başlamak ve daha sonra hiçbir şey yatırım yapmadan tanıtmak mümkündür. Entegre özellik seti, her kullanıcı için hala kullanılabilir olacak, bu da kaliteli ve etkili web sitesi geliştirme süreci sağlar. Xsolla ayrıca ücretsiz barındırma ve gelişmiş güvenlik önlemleri sağlar. Bununla birlikte, dikkat etmeniz gereken şey, sistemin, başlatılan web sitesi üzerinden yaptığınız her işlemden / satın alma işleminden% 5 oranında ücret almasıdır..

Xsolla’yı Ücretsiz Deneyin

Ning – Hem Oyuncular hem de Geliştiriciler için Oyun Web Sitesi Oluşturucu

Ning - Hem Oyuncular hem de Geliştiriciler için Oyun Web Sitesi Oluşturucu

Ürün adı:Ning
Resmi internet sitesi:ning.com
karmaşıklık:Ortalama
Ücretsiz Plan:14 günlük deneme
Premium Plan:Aylık 25 ABD doları
Kurulmuş:2004
Merkez:Amerika Birleşik Devletleri
Ücretsiz olarak deneyin

Ning – ileri sosyal medya oluşturma seçenekleri nedeniyle kalabalığın arasından sıyrılan oyuncular ve geliştiriciler için bir oyun web sitesi kurucusudur. 2 milyondan fazla projenin geliştirilmesi için kullanılan sistem 16 yılı aşkın bir süredir kullanılmaktadır. Sistem, çevrimiçi topluluklar, sosyal ağlar ve oyun web siteleri oluşturmak için mükemmel bir seçimdir. Kolay ve sorunsuz web geliştirme sürecine izin veren sürükle ve bırak editörü ile birlikte gelir.

Ana Özellikler

Web sitesi oluşturucu, web tasarımında ne kadar yetkin olursanız olun, keşfetmek ve ustalaşmak zor değildir. Nedeniyle entegre sürükle ve bırak editörü, web sitesi geliştirme süreci, daha önce hiç böyle bir deneyim yaşamamış olanlar da dahil olmak üzere çoğu kullanıcı için sezgisel ve anlaşılır hale gelir. Sistemin özellik seti oldukça geniş ve güçlü. Aşağıdaki ana avantajlara bir göz atın:

 • Entegre e-Ticaret platformu;
 • Profesyonel içerik yönetim araçları;
 • Sosyal ağ seçenekleri;
 • Tasarım özelleştirme çözümlerinin çok yönlülüğü.

Lehte ve aleyhte olanlar

Ning en iyilerinden biridir topluluk web sitesi oluşturucuları. Projenizi oluşturup içerikle doldurur doldurmaz, yeni kullanıcıları oyun ağına katılmaya teşvik edebilirsiniz. Burası forumları, canlı sohbetleri, e-posta kampanyalarını ve diğer sosyal ağ projelerini başlatabileceğiniz yerdir. Ning ayrıca etkili web sitesi yönetimi ve tanıtımı için gelişmiş iş araçlarını kullanmayı mümkün kılar. Bunlar arasında MailChimp entegrasyonu, e-ticaret motoru, gelişmiş analitik ve istatistik izleme araçları bulunur. Profesyoneller ayrıca platformun sağladığı kod düzenleme fırsatına değer verecek. Bu, tam özellikli oyun projelerini başlatma ve etkin bir şekilde yönetme niyeti olan kod meraklı web tasarım profesyonelleri için büyük bir avantajdır.

Sistemin kusurlarına gelince, burada birçoğuyla karşılaşmayacaksınız. Ning, varsayılan olarak sağlanan sınırlı bant genişliği sunar. Sınırları aştığınız anda, ekstra bant genişliği kullanma olanağını ödeyebilirsiniz. Ayrıca sistem entegre barındırma sağlar gibi web sitesi seçtiğiniz sunucular üzerinde barındırmak mümkün değildir. Ancak bu zorluklar o kadar da önemli değil.

Maliyet

Ning’in ücretsiz bir planı yok, ancak 14 günlük ücretsiz denemesi sırasında platformun entegre işlevselliğini test etme fırsatı sunuyor. Bu, ücretli planlarından birine yükseltme yaparken, web sitesi oluşturucusundan tam olarak ne alacağınızı anlamanıza olanak tanır. İkincisi aşağıdaki abonelik seçeneklerini içerir:

 • Temel (25 $ / ay) – 1000 üye, 10GB depolama, sürükle ve bırak oluşturucu, fotoğraf ve video entegrasyonları, etkinlik besleme vb.
 • Verim (49 $ / ay) – 10000 üye, 50 GB depolama alanı, etkinlikler ve yayınlar, bloglar ve forumlar, GA ve analitik araçlar vb .;
 • Ultimate (99 $ / ay) – 100000 üye, 100 GB depolama alanı, özelleştirilmiş gruplar ve katılım üyeleri, sosyal ağ entegrasyonları, sosyal paylaşım seçenekleri vb..

Web sitesi oluşturucusu, bir kerede yıllık aboneliği seçerek planların başlangıç ​​maliyetinin% 20’sine kadar tasarruf etmeyi mümkün kılar. Sistemle uzun süre çalışmak isteyen kullanıcılar için çok önemli olan budur.

Ning’i Ücretsiz Deneyin

WordPress – Kendi Oyun Web Sitenizi Oluşturmak için Ücretsiz Platform

WordPress - Kendi Oyun Web Sitenizi Oluşturmak için Ücretsiz Platform

Ürün adı:WordPress
Resmi internet sitesi:wordpress.org
karmaşıklık:Ortalamanın üstü
Ücretsiz Plan:Sınırsız
Premium Plan:itibaren 2.95 $ / aylık
Kurulmuş:2003
Merkez:Dünya çapında
Ücretsiz olarak deneyin

WordPress – profesyonel oyun siteleri oluşturmak için en iyi bilinen ücretsiz platformdur. Bu, kendisini en çok özellikli İçerik Yönetim Sistemi dünyada. Etkileyici entegrasyon seçenekleri, gelişmiş tasarım özelleştirme araçları ve oyun web sitenize başarılı bir şekilde başlamak için gereken sınırsız barındırma fırsatları nedeniyle kalabalığın arasından sıyrılıyor.

Ana Özellikler

CMS kendisini güvenilir, özellik yüklü ve profesyonel bir platform olarak ayırmıştır. Mümkün kılar başlat, yönet ve sonra tanıt karmaşıklık düzeyi, işlevsellik ve gelişmiş tasarım özelleştirme gereksinimi bakımından farklılık gösteren her türlü oyun projesi. Daha önce platformla hiç çalışmadıysanız, temel özelliklerinin farkında olmalısınız. İşte gidiyorlar:

 • Kapsamlı eklenti entegrasyon seçenekleri;
 • Barındırma ve alan adı seçimi ihtiyacı;
 • Gelişmiş tasarım özelleştirme araçları;
 • Üçüncü taraf oyun şablonlarının zengin seçimi;
 • Esnek kod düzenleme seçenekleri.

Lehte ve aleyhte olanlar

CMS’nin yadsınamaz özelliklerinden biri, gelişmiş ve esnek eklenti entegrasyon seçenekleridir. Sistem, birden fazla entegre eklenti ve web’de bulunan yüzlerce eklenti arasından seçim yapmayı mümkün kılar. Ultimate Member, Weglot, Canlı Sohbet, Klan, ARMember, Elementor ve WoW Guild eklentileri en tanınmış WP oyun temalarından sadece birkaçıdır. Oyun şablonları seçimi de etkileyici çünkü üçüncü taraf web tasarımcıları tarafından geliştirilen birçok temaya erişebilirsiniz.

WordPress’in dikkate değer bir aksaklığı yok gibi görünüyor. Bununla birlikte, eklenti entegrasyonu ve derin şablon özelleştirme ihtiyacı, kodlama temelleri ve belirli web tasarım arka planının farkındalığını gerektirir. Bu, projenize kişiselleştirilmiş görünüm ve gelişmiş proje performansından ödün vermeyen üst düzey özel tasarım vermek için gereklidir. Bu nedenle, CMS ile bir oyun web sitesi başlatmaya karar vermeden önce programlama bilgisine sahip olmanız şiddetle tavsiye edilir.

Maliyet

WordPress ücretsiz bir CMS’dir. Platformu indirmek, kurmak ve kullanmak için ödeme yapmanız gerekmez. Projenize bir dolar yatırım yapmadan tüm özellik setini test edebilirsiniz. Bununla birlikte, WordPress ile tam özellikli bir oyun web sitesi başlatmaya karar verirken, bazı ücretli eklentilerini yüklemeden gitmezsiniz. Üçüncü taraf tasarımcılar tarafından WordPress için özel olarak geliştirilmiş ücretli şablonlardan birini kullanmayı da düşünebilirsiniz. Canlı yayına geçmek için hosting satın almanız da gerekecektir. Bu açıdan en uygun çözüm Bluehost, maliyeti 2,95 $ / ay ile başlar. Platform, kullanımın ilk yılında ücretsiz bonus alan adı da dahil olmak üzere birçok avantaj sunar.

Bir Oyun Web Sitesi İçin Faydalı Eklentiler Ekleme

Bir dizi yükseltme, sahip olduğunuz bir web sitesinin türüne bağlıdır. Örneğin, oyun hayranı web siteleri ziyaretçilerine forum iletişimi nadiren sunabilir.

İletişim kurmak:

Bir forum, oyun web siteleri toplulukları için bir zorunluluktur, ancak tüm web yöneticileri işlevselliğini kullanmaz. uCoz ve Enjin, kullanıma hazır forum işlevine sahiptir ve bundan yararlanmanız gerekir. Bu web sitenize popülerlik katacak.

Oyuna Bağlı Ürünler Sat:

Ayrıca bir çevrimiçi mağaza bağlayın oyun web sitenize. Bu, web sitenizi yönetirken kar elde etmenize yardımcı olabilecek akıllı bir fikirdir. Bir ürün tanıtım penceresiyle ayrı bir sayfa oluşturun, gönderim ve çevrimiçi ödemelerin kabulünü düzenleyin. Çevrimiçi mağaza, yüksek trafik oranına sahip oyun geliştiricilerin, büyük toplulukların ve yorumcuların web sitelerine etkili bir ektir. Ancak, gelişmiş bir lonca web sitesinde bile spor gömlekleri, bardakları, heykelcikleri ve diğer şeyleri satmak mümkündür. İhtiyacınız olan şey bunu yapma arzusudur.

Sohbet:

Web sitenize ekleyebileceğiniz bir diğer unsur da çevrimiçi sohbettir, Bu, sizinle web sitenizin ziyaretçileri arasında uygun bir iletişim şeklidir. Bu, herhangi bir oyun web sitesine, özellikle oyun sattığınız, özelliklerinize bağış yapma özelliği veya benzeri bir şey için yararlı bir ektir. Kitlenizle iletişimde kalın.

İçeriğinizi Paylaşın:

RSS yayını, Twitch gibi oyun sunucuları ile senkronizasyon kullanmayı unutmayın, video barındırma, resmi oyun web sitesi, sosyal ağ hesapları, tematik kanallar ve konuyla ilgili bulabileceğiniz her şey. Web sitenizin oyun hakkında faydalı bilgilerin kaynağı olmasına ve kitleye çok fazla memnuniyet getirmesine izin verin.

Bağış Kabul Et:

Ürün satsanız bile, web sitesinin geliştirilmesi için bağış toplamayı deneyebilirsiniz. Bazı oyunlar, oyunun geliştirilmesinden sorumlu belirli topluluk üyeleri, profesyonel ekipler için yeni ekipman, kullanıcı toplantıları için bina kiralaması veya bunun gibi bir şey için bağış toplar. Bağışlarınızı yönetmek size kalmış.

Nazik Olun:

Her topluluk üyesine dikkat edin. Örneğin tebrikler, yeni durumlar veya sanal hediyeler oluşturacak kullanıcı başarıları (yayın sayısı, yorumlar, doğum günü vb.) İçin parametreler ayarlayın.

Bir ses sunucusu, çevrimiçi e-posta dağıtımı (gerekirse), lonca üyeleri veya aboneler için herhangi bir yarışma, web sitesine müzik ekleme vb. Organize etmek de mümkündür. Bir dizi yükseltme, web sitenizin türüne, izlediğiniz hedeflere ve hayal gücü.

Sonuç olarak

Oyun web siteleri oluşturmak için niş web sitesi kurucularını kullanmak mantıklıdır. uCoz, klan veya lonca web sitelerinin geliştirilmesi ve yönetimi için harika çalışan en iyi ücretsiz oyun web sitesi oluşturucusudur.. Hizmet, iyi bir oyun web sitesi başlatmak için gerekli olan çoklu şablonlar, özelleştirme araçları, modüller, kod düzenleme seçenekleri ve diğer özelliklerle birlikte gelir.

Enjin uygun fiyatlı özel bir oyun web sitesi kurucusudur. Bu, bir hayran, lonca, eSports takım web sitesi veya bir oyun sunucusu olsun, bir oyun web sitesi oluşturmak isteyen kullanıcıların çoğunluğu için ideal çözümdür. Oyun şablonlarının, modüllerin, ayarların ve entegrasyonların çok yönlülüğünün yanı sıra kolay web sitesi geliştirme süreci, Enjin’i oyun nişinde değerli bir web oluşturma aracı haline getirir.

Xsolla, yayıncılar ve oyun geliştiricileri için özel bir oyun web sitesi kurucusudur. Sistem, gelişmiş e-Ticaret ve tasarım özelleştirme seçeneklerinin yanı sıra üçüncü taraf entegrasyonları sunarak kârınızı artırmanıza ve iş performansınızı artırmanıza olanak tanır.

Ning, sosyal oyun sitelerini oluşturmayı ve etkili bir şekilde yönetmeyi mümkün kılan üst düzey bir oyun web sitesi oluşturucusudur.. Platform, sosyal ağ geliştirme, çevrimiçi topluluklar ve farklı oyun projeleri için harika çalışıyor.

WordPress, şüphesiz, güçlü oyun projelerini başlatmak ve yönetmek için kullanılabilecek en güvenilir ve tanınmış İçerik Yönetim Sistemidir. Sistem, gelişmiş eklenti entegrasyon seçeneklerinin yanı sıra barındırma ve etki alanı adı seçme ihtiyacı ile birlikte gelir. Kodlama yeterliliği de burada, özellikle de gelişmiş işlevselliğe sahip tam özellikli projeler başlatmak isteyen kullanıcılar için bir bonus olacak..

ÜCRETSİZ Oyun Web Sitesi Oluşturun

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map