Ücretsiz Web Sitesi Nasıl Barındırılır

Ücretsiz Web Sitesi Nasıl Barındırılır


Bir uygun barındırma herhangi bir web sitesi için çok önemlidir. Sorunsuz çalışma, güvenlik ve kararlılık sağlar. Ancak, doğru olanı seçmek göz korkutucu bir görev olabilir. Web sitesi sahipleri, bant genişliği, SSD depolama alanı, yedeklemeler ve özellikle teknisyen olmayanlar için anlamsız olabilecek düzinelerce terim gibi çeşitli temel faktörleri göz önünde bulundurmalıdır..

En iyi hosting nedir? Ne kadar ödemelisiniz? Bu fiyat için hangi özellikleri alacaksınız? Her şey çeşitli teklifleri araştırmak, karşılaştırmak ve zıt olmakla ilgilidir. Bu nedenle, ücretsiz web hosting bir başlangıç ​​için daha iyi bir çözüm olabilir. Barındırma konusuna derinlemesine dalmanın yanı sıra sunucunun tek bir dolar ödemeden nasıl çalıştığını anlamanız için bir şansınız olacak.

Ayrıca, ücretsiz hosting bazı bilgi ve teknoloji becerilerini almak için iyi bir yol olabilir. Ayrıca, sınırlı bir bütçe durumunda küçük bir projeye ev sahipliği yapmak veya gelecekteki web sitenizin nasıl çalıştığını test etmek için kullanabilirsiniz. Ücretsiz barındırma işleminin gelişmiş işlevselliğe sahip dinamik siteler için asla işe yaramayacağını unutmayın. Sahip olduğunuz ücretsiz barındırma seçeneklerine ve bunların nasıl yardımcı olabileceğine bir göz atalım.

Bir Web Sitesini Ücretsiz Barındırma Yolları

Başlamadan önce, web barındırma ile ilgili birkaç temel şeyi açıklığa kavuşturalım. Bir sunucunun bir ev olduğunu düşünün, web siteniz bu evde tüm tesisler, yardımcı programlar vb. İle yaşayan bir kişidir. Bu yardımcı programlar web sitesi varlıklarıyla karşılaştırılabilir (içerik, kod, komut dosyaları, widget’lar, medya dosyaları vb.).

Aynı sokakta bulunan her ev aynı adrese sahiptir ancak farklı numaralara sahiptir. Binanıza atanan numara web sitesinin benzersiz IP adresidir. Tüm komşularınız aynı olanakları paylaşırlar, ancak kendi amaçları ve konforları için. Aynı şey web siteleri için de geçerlidir. Çevrimiçi erişilebilirliğin yanı sıra sorunsuz çalışma için en iyi şekilde yararlanmak için aynı sunucuyu paylaşırlar.

Biz ücretli hosting teklifleri dikkate almazken, ücretsiz bir site barındırmanın iki önemli yolu vardır. İçerirler:

 1. Kendi başınıza hosting kurulumu – derin teknik ve bilgi işlem bilgisi gerektirir. Yeni başlayanlar için iyi değil.
 2. Gibi üçüncü taraf hizmetlerini kullanma GitHub – kullanımı kolay çözüm, yeteneksiz yeni başlayanlar için iyi.

Her iki seçeneğe de, hangisinin daha iyi ve neden olduğunu kısaca inceleyelim.

Kendiniz Barındırma Kurulumu

Sitenizi kendi başınıza barındırmaya karar verirseniz, derin teknik bilgiye sahip olmanız gerekir. Buna ek olarak, tüm Internet Sağlayıcıları web hosting izin verirken bazı şanslar gerekir. Doğrudan şirket temsilcileriyle iletişime geçmek için bunu anlamanız gerekir..

Şansın var mı? İyi. Bir sonraki aşama birkaç önemli adımı tamamlamaktır:

 1. Kendi IP adresinizi belirleyin.
 2. Yerel ağınıza erişin.
 3. IP’nin kendisini tespit edin.
 4. Adresi protokole ekleyin.
 5. Web sitesi veritabanlarını yönetmek için özel yazılım indirin ve yükleyin.

Yukarıda belirtilen adımların yalnızca teknik gurularda işe yarayacağını unutmayın. Yeni başlayanlar daha basit bir seçeneğe sahip olduklarını göz önünde bulundurarak prosedüre bölünmekten kaçınmalıdır..

Üçüncü Tarafları Kullanın

Gibi üçüncü taraf platformları tercih etme GitHub teknik sürece dahil olmak istemeyen teknisyen olmayanlar için daha iyi bir alternatiftir. Bu tür platformlar, web sitesi barındırma söz konusu olduğunda kullanıcıları rahatlatmak için tasarlanmıştır. Yönetilmesi kolaydır ve bazen bir destek ekibine sahiptirler.

Kötü haber, ücretsiz sunucu çözümlerinin her web sitesi türü için olmadığıdır. İçeriği az olan statik sayfalar için iyi bir alternatif olabilir. Web sitesi sahipleri, bazı web sitesi özelliklerinin nasıl çalıştığını ve web’de görüntülenme biçimini kontrol etmek için bunları test platformu olarak kullanabilir.

Boş sunucu alanı veya bant genişliği almak çekici görünebilir. Ancak, olumsuz bir siteyi ücretsiz barındırırken bazı önemli dezavantajlara neden olur:

 • Sınırlı Aktarım Hızı ve Bant Genişliği – bir barındırma seçerken dikkate alınması gereken önemli teknik özelliklerden kılavuzumuza başladık. Ücretsiz bir sunucu çözümü sınırlı bant genişliği ve aktarım hızı ile birlikte gelir. Başka bir deyişle, sunucu artan trafikle başa çıkamayacaktır. Kaçınılmaz olarak sürekli düşüşler ve düşük hız ile sonuçlanır..
 • Benzersiz Alan Adı Yok – tanıma ve güçlü web temsili gerektiren çevrimiçi projeler söz konusu olduğunda bir diğer önemli dezavantaj. Ücretsiz hizmetler kullanıcılara alan adı sağlamaz ve asla alan adı kayıt kuruluşu olarak çalışmaz. Ana hizmet adı ve projenizden oluşan ve gelişen projeler için iyi olmayan bir alt alan adı almanız çok olasıdır..
 • Sınırlı Güvenlik – bir web sitesi, spam, tarama, kötü amaçlı kodlar, vb.’den korumak için sürekli güvenlik anlamına gelir. Yalnızca ücretli platformlar, Anti-Spam araçları, yedeklemeleri ve sistem güncellemeleri ile yeterli güvenlik araçları sunar. Ücretsiz platformlarla yapabileceğiniz tek şey SSL sertifikasını bağlamaktır.
 • Özel Reklamlar – web sitenizdeki üçüncü taraf reklamlarını takdir edemezsiniz. Ancak, bu nasıl ücretsiz web barındırma hizmetleri yapmak. Reklamlarını genellikle kullanıcıya bildirmeden gösterirler.
 • Sınırlı Müşteri Desteği – teknik sorunların doğrudan servis temsilcileriyle çözülmesini zorlaştıran bir başka büyük dezavantaj. Dahası, birkaç platform kılavuz veya öğretici sağlar. Çoğu durumda, sistemi kendi başınıza anlamanız gerekir. Sorun ortaya çıktığında, yardım edecek kimse yok.

Yukarıda belirtilen dezavantajları göz önüne alındığında, ücretsiz web hosting test veya promosyon gerektirmeyen eğitim projeleri için küçük statik sayfalar için iyi olduğu açıktır. Bazı platformlar küçük bloglar veya portföyler için iyi olduğunu iddia ediyor. İfade yanlış görünüyor.

Örneğin, düzenli olarak farklı blog yayınlarını ve makalelerini resimler, grafikler, tablolar ve diğer medya içeriği ile paylaşmayı planlıyorsanız, trafikle başa çıkmak için yeterli disk alanı ve bant genişliğine sahip daha güvenilir bir sunucu çözümüne ihtiyacınız olacaktır. Aynı şey yüksek çözünürlüklü görüntülerle dolu portföyler için de geçerlidir. Daha az talepkar projeler için GitHub, sitenizi ücretsiz olarak barındırmaya yetecek kadar esnek bir seçenek olabilir.

GitHub Sayfaları Hosting Kısa Özeti

GitHub Sayfaları

Platform 2009’dan beri piyasada. Siteleri ücretsiz olarak barındırmanın hızlı ve kolay bir yolu olduğunu kanıtladı. Statik HTML tabanlı projelerinizi barındırmak için iyi bir yer olabilir. Ayrıca, açık kaynaklı bir yönetim ve kontrol sistemi olarak geliyor. Ücretsiz bir sunucu çözümünün yanı sıra, geliştiricilerin uygulamaları, siteleri vb. Geliştirirken kodları paylaşmaları ve düzenlemeleri için harika işbirliği araçları da sağlar..

Ancak ağırlıklı olarak barındırma olanaklarına odaklanıyoruz. GitHub Pages, kendi sitenizi oluşturmanıza ve doğrudan GitHub deposundan barındırmanıza izin veren bir web sayfası oluşturucusuna sahip ücretsiz bir barındırmadır. Aynı zamanda kendi projelerinize ev sahipliği yapmakta özgürsünüz.

Platformlar statik bir barındırma sağlayıcısı olarak gelir. Çok fazla içeriğe, veritabanına veya dosya yöneticisine sahip olmayan dinamik sayfalar için kullanma şansı anlamına gelir. Çözümü e-Ticaret ve iş projeleri için kullanmak kötü bir fikir olacaktır. Öte yandan, sistem yeni başlayanların yararlı bulabileceği bir dizi avantajla birlikte gelir. En önemlisi, ücretsizdir, hızlı CDN’ye sahiptir ve kullanımı kolaydır. GitHub Pages barındırma kullanım kılavuzumuza göz atın.

GitHub Sayfalarına Başlarken

Platforma başlamak için aşağıdaki adımları tamamlamanız gerekir:

 1. Yeni bir hesap oluştur. Her şeyden önce, GitHub’da oturum açmanız gerekir. Kayıt işlemi için e-postanızı, kullanıcı adınızı ve şifrenizi belirtmeniz gerekir. “Oturum aç” düğmesini tıklayın ve devam edin.
 2. Yeni bir proje başlat. Şimdi yeni web sitesi deposu için yeni bir proje oluşturmanız gerekiyor. Sadece düğmesine tıklayın ve 1. adımda belirtilen kullanıcı adınızı kullanarak havuzu yeniden adlandırın. Klasörü (yerel yol) seçin ve “havuz oluştur” düğmesine tıklayın.
 3. Github deposu oluşturma

 4. Dosyaları kopyala. Şimdi web sitesi dosyalarını yeni oluşturulan depo klasörüne aktarmanız gerekiyor. Kod girişi alanı olan basit bir gösterge tablosuna aktarılacaksınız.
 5. Dosyaları Github'a kopyala

 6. Canlı Yayına Başla. Artık tüm dosyalarınız havuz klasörüne başarıyla kopyalandığına göre, taahhütler ekleyebilir ve yayınlanmak için “yayınla” düğmesine basabilirsiniz.

Artık, arama motoru adres çubuğuna adresini yazarak web sitenizin nasıl çevrimiçi görüneceğini kontrol edebilirsiniz..

GitHub Sayfaları Barındırma SSL SSL Sertifikası Nasıl Bağlanır

Platform, 2016’dan beri HTTPS desteğini aldı. Bu, tüm GitHub Pages kullanıcılarının web sitelerini tarama için güvenli ve güvenli hale getirmek için SSL sertifikasını bağlama şansına sahip oldukları anlamına gelir. Çoğunuz, tarayıcı arama çubuğundaki web sitesinin adının yanındaki kilitle zaten karşılaştınız. Bu aslında tarayıcı ile sunucu arasındaki trafiği şifreleyen araçtır (Bizim durumumuzda GitHub Sayfaları).

Ayrıca, barındırma sağlayıcısı ile bir ortaklık kurdu Şifreleyelim SSL sertifika yetkilisidir. Bu, sitenizdeki SSL özelliğinin uygulanmasının kolay bir pasta olacağı anlamına gelir. Tamamlamanız gereken adımlara bir göz atın:

 1. GitHub hesabınızı girin.
 2. Web sitenizin veri havuzu ana sayfasına gidin.
 3. Sağ üst köşedeki “ayarlar” simgesini tıklayın.
 4. GitHub sayfalarına gidin.
 5. “HTTPS Uygula” özelliğini seçin.
 6. GitHub Sayfalarında SSL'yi etkinleştirme

Bazen, manuel ayarlar karışık içerik sunulmasına neden olabilir. Bu, SSL’yi başarıyla uyguladıktan sonra bile bazı dosya veya sayfaların HTTP protokolü altında hala kullanılabilir olduğu anlamına gelir. Sorun çözme biraz teknik altyapı gerektirirken web sitesi varlıklarını yüklerken sorunlara yol açabilir. GitHub Sayfalarını CloudFlare ile kullanmak daha basit bir seçenek olabilir.

Web siteniz için SSL sertifikasını etkinleştirmenin bir başka yolu GitHub Sayfalarını Cloudflare Universal SSL seçeneğiyle birlikte kullanmaktır. Barındırma sağlayıcısı https bağlantısını desteklemediğinde uygulandı. Bu seçenek, CloudFlare’nin web sitesi ve son kullanıcı arasında güvenli bağlantı sağlayan bir aracı görevi gördüğü HTTP / 2 aracılığıyla hala kullanılabilirken sürdü..

GitHub Hosting: Avantaj ve Dezavantajları

Kesinlikle, GitHub Sayfaları platformu kullanıcıların temel hedeflerine hizmet eder. Ana misyonu, web sitesi sahiplerinin bütçelerine rağmen projelerini barındırmasına izin vermektir. Ücretsiz bir web barındırma iksiri olarak değerli kılan kutudan bazı iyi özellikler sunar. Öte yandan, küçük işletme veya e-Ticaret siteleri için kullanmak kötü bir fikirdir.

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Tamamen bedava – yenilmesi zor bir avantaj. Kullanıcı ücretsiz olarak temel hosting olanakları alır.
&# X2714; Hızlı İçerik Dağıtım Ağı – platform, hızlı içerik dağıtımı sağlamak için güçlü CDN kullanıyor.
&# X2714; Entegre CMS – sistem, kullanıcıların site oluşturmasına, dosyaları depolamasına ve projeyi dağıtmasına olanak tanıyan entegre bir düzenleyiciye sahiptir.
&# X2714; Optimizasyon – platformlar otomatik olarak teknolojilerin web sitesi varlıklarını gzip etmesine ve küçültmesine.
Sınırlı Tesisler – 1 GB’den büyük olmayan web siteleri için. Kullanıcılar sınırlı bant genişliğine güvenebilir (100GB aylık) ve birden çok medya dosyası içeren projeler için kötü olan depolama alanı.
Yalnızca Statik Web Sayfaları – sistem yalnızca statik HTML tabanlı sayfaları destekler. İçeriği sürekli güncellenen dinamik web siteleri için iyi değil.
Yalnızca Özel Alan Adı – proje için özel bir alan adı alamazsınız. Yine de barındırma markası adını içerecek.
URL Düzenleme Yok – her sayfa veya bölüm URL’si .html ile biter.
Sınırlı Destek – anında yardım almanın bir yolu olmamasına rağmen, sistemin büyük bir bilgi tabanı vardır. Ancak, kullanıcılar yine de geleneksel bir e-posta biletleme sistemi tercih edebilirler.

Sonuç

Bir web sitesini ücretsiz olarak barındırmak, projenizin gelişiminin bir noktasında daha fazla tesis gerektireceğinden, yalnızca kısa vadeli bir çözüm olarak işe yarayabilir. GitHub gibi platformlar küçük ve basit projeler için iyi olabilir. Gerçek barındırma koşullarında site işlevselliğini kontrol etmek için bir test platformu olarak ücretsiz barındırma kullanabilirsiniz.

Yukarıda belirtilenlerin hiçbiri web sitenize atıfta bulunmuyorsa veya çok fazla trafik çeken ve sürekli güncelleme gerektiren küçük işletme veya e-Ticaret projeleri başlatmakla ilgileniyorsanız, ücretli hosting teklifleri. Genişletilmiş depolama olanakları ve bant genişliği sunar, ek güvenlik araçları, gelişmiş müşteri desteği sunar ve kullanıcıların web sitesinin gelişimine odaklanmasına olanak tanır..

Ücretsiz Web Sitesi Barındırma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map