Web Akışından WordPress’e Geçme

webflow'dan wordpress'e geçiş


Geçiş yapmak için karar verdin mi WebFlow için WordPress? Bu tür bir eylemin nedeni mevcut web tasarım hedefleriniz, öncelikleriniz, çalıştırdığınız web sitesi türü, bütçe ve diğer önemli yönleriniz açısından farklılık gösterebilir.

Bununla birlikte, mevcut durumda, web sitesi sahipleri aynı hedeflerden kaynaklanmaktadır: Ya projelerinin performansını artırmak ve trafik oluşturmak isterler ya da web sitesi geliştirmeleri üzerinde çalışmaya devam etmek için daha esnek ve zengin özelliklere sahip bir sisteme ihtiyaç duyarlar. Başka bir deyişle, Webflow’u kullanırken memnun olmadığınız bir şey varsa, WordPress’e geçmeyi düşünebilirsiniz..

Niyetiniz ve hedefleriniz ne olursa olsun, Webflow’dan WordPress’e geçmenin hiç de kolay ve hızlı olmayacağını aklınızda bulundurmalısınız. WordPress’in bir CMS ve Webflow olması bir web sitesi oluşturucusunun kendisi için konuşmasıdır. Bu nedenle, göç sürecinin tüm nüanslarını ele almaya hazırlanın. İkincisi sadece teknik yönlerle ilgili değildir.

Ayrıca, eski alan adını koruyarak Webflow web sitesi trafiğinizi yeni barındırma hizmetine doğru bir şekilde yönlendirdiğinizden emin olmanız gerekir. İçerik aktarımına özel dikkat gösterilmelidir. Mesele, içerik türlerinin yanı sıra her sistemdeki görüntüleme seçeneklerinin farklı olmasıdır. Bu, içeriğinizin taşıma işleminden sonra kullanılamayabileceği veya zamanında düzeltmeniz gereken hatalar olabileceği anlamına gelir.

Ayrıca okuyun:
Web akışı – WordPress – derinlemesine bir karşılaştırma.

Dikkat etmeniz gereken bir sonraki konu web sitenizin arama motoru sıralamasını korumaktır. Geçiş prosedürü sonucunda proje arama motoru pozisyonlarınızın kötüleşmemesi gerektiğini söylemeye gerek yok. Bu kadar kapsamlı bir eylem kompleksi, hassas dikkat ve kasıtlı yaklaşım gerektirir.

Bu kılavuz Webflow’dan WordPress’e geçmek üzere olan her kullanıcı için yararlı olabilir. Şimdi keşfet!

Profesyonel Web Sitesi Transferi veya Kendiniz Yapın?

Web sitesi geçiş süreci, ilk kez ve hatta daha önce hiç yapmayan web tasarım uzmanları için oldukça zor olabilir. Bununla birlikte, prosedürün içerdiği tüm adımları ve karmaşıklıklarını açıkça anlarsanız, taşıma işlemi kendi başınıza baş edebilecek kadar basitleştirilecektir..

Ancak, web sitesi aktarım süreci hakkında tek bir fikri olmayan bu kullanıcılara ne dersiniz?? İstenen sonuca ulaşmak için gitmeleri gereken herhangi bir çözüm var mı? Aslında, bu durumda seçim yapmanın iki yolu vardır. İşte buradalar:

Otomatik Web Sitesi Geçiş Programları

Bu sistemler, tek amacı olan web sitesi transferini takip eden kullanıcıların ihtiyaçlarına yöneliktir. Bir web sitesini Webflow’dan WordPress’e taşımayı kolaylaştırırlar, örneğin, bu karmaşık sürecin büyük nüanslarına dikkat ederler. Aynı zamanda, bu hizmetler web sitenizin aktarımındaki en küçük nüansları dikkate alamaz..

Mesele şu ki, Webflow ve WordPress benzersiz sistemlerdir ve her biri göz ardı edilemeyecek kendi özelliklerine ve özelliklerine sahiptir. Aksi takdirde, tamamen şımarık bir ürün alma riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Böylece, otomatik web sitesi transferi en iyi çözüm değildir. Dahası, kendi başınıza çözmeniz gereken fonksiyonel ve teknik sorunların nedeni olabilir. Son olarak, çoğu web sitesi geçiş programı ücretli olarak sağlanmaktadır. Uzun vadede yatırıma değer mi? Muhtemelen değil.

Transfer Uzmanlarının İşe Alınması

Yetenekli web geliştiricileri, web sitesi geçiş sürecinin tüm adımlarının yanı sıra, tüm çabaların başarısını artırabilecek veya kırabilecek tüm nüansların farkındadır. Web sitenizi Webflow’dan WordPress’e geçirme işlemiyle uğraşmanıza gerek kalmayacağından, örneğin profesyonellik ve uzmanlık oranlarına tamamen güveneceğiniz için bu kendi başına bir değerdir..

İnkâr edilemez bir başka avantaj da, işlemin tamamlanmasının ardından onlarla iletişim halinde olmanızdır. Bir şeyler ters giderse, sorunun çözülmesi için onlarla iletişime geçmeniz yeterlidir..

Ayrıca okuyun:
Bir web sitesi oluşturmak için birini nasıl işe alırsınız.

Tabii ki en uygun seçeneği seçmek size kalmış, ama neden hala görevi tek başına tamamlamaya çalışmıyorsunuz?? Bunu yapmak için süper bir uzman olmak zorunda değilsiniz, ancak bazı beceri ve bilgilerin sizin için yararlı olabileceğini unutmayın. Denemeye hazır olduğunuzu düşünüyorsanız, prosedürü basitleştirmeniz için hazırladığımız yönergeleri izleyin.

Web Akışından WordPress’e Geçme – Ultimate Guide

Webflow-to-WordPress web sitesi geçiş işlemini başlatmaya hazır olduğunuzu fark ettiğiniz anda, başarı elde etmek için bu gerekli adımlara uyduğunuzdan emin olun..

 1. Başlamadan önce, bu iki sistem arasındaki temel ayrımlardan birini anlamalısınız. Webflow bir web sitesi oluşturucusudur. Bu, tüm dosya reklam içeriğini kendi sunucularında depoladığı anlamına gelir. WordPress, sırayla, entegre barındırma sunmayan bir CMS’dir ve bu nedenle onunla inşa edilen projeler üçüncü taraf ana bilgisayarlarda saklanır. Bu, sizin için ilk olması gereken adımın bir güvenilir barındırma sağlayıcısı (ve uygun bir plan) web sitesi dosyalarınızı ona aktarmak için. İle başlamanızı öneririz Bluehost WordPress tarafından en çok önerilen barındırma olduğu için.
 2. Bluehost Kontrol Paneli

 3. WordPress’i yükleyin. CMS kurulumu oldukça karmaşık değildir – sadece birkaç dakika içinde onunla başa çıkmak için yönergeleri izleyin. Bu ilk CMS kurulum deneyiminizse, potansiyel olarak tehlikeli nüansların üstesinden gelmek için öğreticiyi okumak için biraz zamana ihtiyacınız olabilir, bu da görevi yerine getirmenizi engelleyebilir.
 4. İçeriği dışa aktarmak için Web akışı gösterge tablosuna ulaşın. Bununla birlikte, tüm dosyaların otomatik modda aktarılmadığını unutmayın. Bazılarını manuel olarak aktarmanız gerekecek, bu da zaman ve bilgi gerektiriyor. Bu dosyalar Web akışı alan adınızda kalır. Daha sonra kopyaladığınızdan emin olun. Her iki içerik türüne kısa bir genel bakış:
  • Otomatik olarak dışa aktarılabilen içerik, standart WordPress sayfalarını, galeri sayfalarını, gönderilen gönderilerle birlikte gelen blog sayfasını içerir. Metinler, resimler ve gömülü bloklar da bu dosya kategorisine dahil edilmiştir.
  • Aktarılmayan içerik, etkinlik, ürün ve albüm sayfaları, ses, özel CSS ve stil öğeleri, video ve ürün bloklarının yanı sıra birkaçından bahsetmek için dizin sayfalarını içerir.
 5. Web Akışı Koleksiyonlar Paneline gidin, tüm web sitelerinizin ve dosyalarınızın saklandığı yer. CMS dışa aktarma / içe aktarma özelliğini kullanarak herhangi bir projeyi (koleksiyon) web sitesinden WordPress’e aktarabileceğiniz yer burasıdır. Gerekli koleksiyonu dışa aktarmak için, ilgilendiğiniz koleksiyonu açın ve “Dışa Aktar” düğmesine tıklayın. İhtiyacınız olduğu kadar çok koleksiyon seçin. Bunlar standart dosyalar veya ürünler olabilir (e-Ticaret web sitesini aktaracaksanız). Ürünleri aktarmak için, ürün koleksiyonunuzun yedek bir sürümünü kaydetmek üzere bir CSV dosyasına indirmeniz gerekir. CSV dosyasını daha sonra yeni WordPress web sitenize aktarabilirsiniz. Dışa aktarma işlemini başlatmak için açılır pencerede göreceğiniz WordPress logosunu etkinleştirin. Dosya dışa aktarma işlemi tamamlandıktan sonra, dosyayı indirmeyi ve masaüstü bilgisayarınıza kaydetmeyi unutmayın.
 6. Webflow Blog Gönderme Dışa Aktarma

 7. İçeriği İçe Aktar. Bir sonraki adım içerik içe aktarmadır. İndirilen dosyaları yeni WordPress web sitenize içe aktarmak için CMS’nin kontrol paneline erişin ve orada “Araçlar → İçe Aktar” sayfasını bulun. Seçilecek hizmetlerin listesini göreceksiniz. WordPress’i seçin ve ithalatçı eklentisini yükleyin. Bu otomatik olarak yapılır. Dosya indirme işleminin tamamlanmasından sonra, eklentiyi ithalatçı bağlantısıyla birlikte etkinleştirin. Son olarak, bilgisayarınıza indirdiğiniz ilk dışa aktarma dosyasından dosyaları yükleyin ve içe aktarın. İçe aktarma ayarları sayfasına gidin ve aktarmayı planladığınız içeriğin adını seçin. Kullanılabilir yönetici kullanıcısını seçmek veya yeni bir kullanıcı oluşturmak size bağlıdır.
 8. WordPress Alma Mesajları

 9. Görüntü İçe Aktarma. Bilmeniz gereken şey, WordPress’in otomatik görüntü içe aktarma seçeneğini desteklemediğidir. Böylece, görevi manuel olarak tamamlamanız gerekir. Bu amaçla, “Harici Resim Eklentisini İçe Aktar” adlı özel WordPress eklentisini kurmanız ve etkinleştirmeniz gerekecektir. Bundan hemen sonra, “Medya → Görüntüleri İçe Aktar” sayfasına erişmeli ve aktarma işlemini başlatmalısınız.
 10. WordPress Kalıcı Bağlantılarını Özelleştirme. Webflow’dan WordPress’e geçerken, trafiğin korunması en önemli önceliklerden biri olmalıdır. Web sitenizin trafiğini kaybetmeyeceğinizden emin olmak için yeni oluşturulan WordPress URL yapısını kontrol edin ve gerekirse kalıcı bağlantıları özelleştirin. Neyse ki, WordPress, tüm URL’leri doğru bir şekilde özelleştirmenize yardımcı olacak SEO dostu bir platformdur.
 11. İçeriğin Kullanılabilirliğini Kontrol Et. Tüm içerik Webflow’dan WordPress’e otomatik olarak aktarılamadığı sürece, kalan dosyaları kontrol etmeli ve manuel olarak taşımalısınız..
 12. Yeni Web Sitenizi Özelleştirin. Web sitesi geçiş adımlarını tamamladığınızda, özelleştirmeye devam etme zamanı gelmiştir. Önemli WordPress nüanslarını keşfetmek için zaman ayırın ve projenizi ayrıntılı olarak özelleştirmeye başlayın. Web sitenizin her sayfası için ana meta etiketleri (başlıklar ve açıklamalar) doğru aktardığınızdan emin olun.

Taşıma işleminin başarıyla tamamlandığından emin oluncaya kadar Webflow web sitenizi etkin tutmanın önemini vurgulamak çok önemlidir. Yeni web sitesi performansınızı test ettikten sonra, son derece önemli adımlardan birine (alan adı aktarımı) geçebilirsiniz. Webflow web sitenizin kayıtlı bir etki alanı olması durumunda, bu alanı seçilen barındırma sağlayıcısına da taşımak mantıklıdır. Görevi yerine getirmek için gereken kurallar ve adımlar çoğunlukla birlikte çalışmayı planladığınız ana bilgisayara bağlı olacaktır. Bu nedenle, önceden abone olmayı planladığınız barındırma planının ayrıntılarını keşfetmek için zaman ayırın.

Sonuç olarak

Webflow’dan WordPress’e geçiş süreci oldukça karmaşık değildir, ancak yine de başarılı olmak için göç sürecinin yanı sıra dikkat ve bazı beceriler veya arka planların anlaşılmasını gerektirir..

Web sitesi aktarma prosedürünü tamamladıktan sonra proje tanıtımınıza devam etmek için acele etmeyin. Her şeyi doğru yaptığınızdan emin olun – web sitenizin çalışma şeklini ve eklenti kurulumunun doğruluğunu kontrol edin. Kurulumun doğru yönlendirmelere dikkat edin ve son web sitesi sürümünü test etmek için zaman ayırın.

Şimdi WordPress ile başlayın

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map