Web siteniz için en iyi CMS nasıl seçilir

Web siteniz için en iyi CMS nasıl seçilir


Web siteniz için en iyi CMS platformunu seçerken, farklı CMS grupları arasındaki farkı açıkça anlamanız gerekir.

Şirketinizi çevrimiçi tanıtmak için yepyeni bir iş stratejisi planlamanızın bir önemi yoktur, dijital mağaza aç veya içerik tabanlı küçük bir siteyle yayınlanmaya başlayın. Sistemin nasıl çalıştığını, ne için gerekli olduğunu, hangi işlevselliği sağladığını ve hedeflerinize gerçekten uygun olup olmadığını anlamanız gerekir..

Başarının anahtarı, hangi CMS’nin sizin için doğru seçim olduğunu ve nedenini belirlemek. Yalnızca içerik düzenlemeyi değil, aynı zamanda web sitesi barındırma, başlatma, sürdürme, destekleme vb.. Bu nedenle, seçilen platformun bir dizi ek özelliğe ek olarak yeterince güvenli ve sabit olduğundan emin olun. Karar büyük bir zorluk gibi görünüyorsa, kutudan çıkardıkları CMS türleri, işlevleri, teknolojileri ve faydaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için makaleyi okumaya devam edin.

CMS nedir ve nasıl çalışır?

Başlamadan önce, CMS’nin gerçekte ne olduğunu açıklayalım. Kısaltma, içerik yönetim sistemini ifade eder. Başka bir deyişle, burada web içeriğini farklı şekillerde yönetmeyi mümkün kılan bir aracımız var. Yeni metin eklemeniz, mevcut sayfayı güncellemeniz, web sitesi öğelerinden bazılarını özelleştirmeniz gerekse, CMS size yardımcı olmak için burada.

Ana CMS misyonu, kullanıcıların bir dizi araçla web içeriğini düzenlemelerine yardımcı olmaktır. Örneğin, medya içeriğini veya metni görüntülemek, yeni makaleler yayınlamak, videolar göstermek veya hatta birden fazla kanal üzerinden içerik paylaşmak istediğinizde sistem size yardımcı olacaktır. CMS, gerekli tüm araçları kullanıcıların kontrol panelinde bulunan tek bir yerde tutar.

CMS Nasıl Çalışır?

CMS uygulaması fikri iki önemli uygulamaya dayanmaktadır. İçerirler:

 1. CMA veya İçerik Yönetimi Uygulaması.
 2. CDA veya İçerik Dağıtım Uygulaması.

CMA uygulaması, web sitesine yeni içerik eklemenin yanı sıra CMS kontrol panelinde düzenlemekten ve özelleştirmekten sorumludur. Bir kullanıcı işlemden tamamen sorumludur ve mevcut enstrümanlar, komut dosyaları, işlevler, vb. Yardımıyla farklı eylemlere izin verir. Çoğu web sitesi HTML / CSS / JavaScript dosyaları kullanılarak oluşturulurken, editör kaynağı değiştirmek veya değiştirmek için gelişmiş işlevsellik ile birlikte gelir kod da.

CDA uygulaması arka uç sürecinin bir parçası olarak gelir. Uygulama, tüm web içeriğini uygun biçimde depolamanın yanı sıra son kullanıcıya görüntülemek ve tüm veri formu CMA’sını aktarmaktan sorumludur..

Şimdi bu iki uygulamayı bir araya getirdiğinizde tamamen işlevsel bir CMS platformu elde edeceksiniz. Terimi tanımladıktan ve hangi CMS sistemlerinin çalıştığını öğrendikten sonra, platformların türlerine daha yakından bakmamız gerekir.

3 Başlıca CMS Türü

Tüm içerik yönetim sistemleri, işlevlerine bağlı olarak üç ana türe ayrılabilir. Bu türler şunları içerir:

Her CMS kategorisi temel olarak kullandıkları teknolojiler ve sundukları özellikler nedeniyle farklıdır. Projeniz için sistemi seçmeden önce farkı anlamak çok önemlidir.

Açık Kaynak Kodlu CMS

En önemli fayda, açık kaynaklı CMS esnekliğinin altında yatmaktadır. Her şeyden önce, platforma ücretsiz olarak erişilebilir. İhtiyacınız olan tek şey CMS’yi indirmek ve seçilen bir web sunucusuna kurup yönetmektir. İkinci avantaj, web içeriğiniz üzerinde tam kontroldür. Kullanıcılar, daha karmaşık dijital mağazalara ve küçük işletme projelerine basit bloglar oluşturmak için çok çeşitli eklentilere, uzantılara ve diğer web sitesi araçlarına tam erişime sahiptir..

Pek çok avantajın yanı sıra, CMS bazı dezavantajlarla birlikte gelebilir. Örneğin, ilk başta tamamen ücretsiz gibi görünen şey, sonunda ekstra maliyetlere neden olabilir. Barındırma ve alan adı için ödeme yapmanız gerekir. Premium temaların yanı sıra bazı eklenti sürümleri ve uzantıları da ödenir. Öte yandan, bütçe üzerinde tam kontrole sahip olursunuz ve barındırma, alan adı kaydı, şablonlar vb. Açısından en iyi teklifleri seçme şansınız vardır..

En İyi Açık Kaynak CMS Örnekleri

WordPress – Dünya çapında 400.000.000’dan fazla aktif kullanıcıya sahip en popüler CMS’dir. Açık kaynaklı bir platform olarak sisteme erişim ücretsizdir. Başlangıçta içerik tabanlı web siteleri oluşturmak için tasarlanmış olsa da, CMS yıllar boyunca kullanıcıların blog, portföy, küçük işletme siteleri, çevrimiçi mağazalar vb..

WordPress

Ana Özellikler:

 • Binlerce şablon. Kullanıcılar için ücretsiz ve ücretli duyarlı temalar mevcuttur.
 • Sonsuz eklentiler. Analiz ve promosyon eklentilerinden etkinlik planlamasına, müşteri edinmeye ve e-posta pazarlamasına kadar, sitenizi özelleştirmek için yüzlerce uygulama ve üçüncü taraf hizmetleri arasından seçim yapın.
 • Basit CMS. İçerik düzenleyicinin kendisi çok sezgiseldir. Yeni sayfalar, yayınlar ve kategoriler oluşturmak kolaydır, ancak kodu düzenlemeye ve yeni işlevler uygulamaya karar verirseniz bazı teknik beceriler gerekli olabilir..

WordPress’i Şimdi Deneyin

Joomla – bir diğer popüler açık kaynaklı CMS. Platform, küçük işletme temsilcilerinin, kar amacı gütmeyen kurumların ve devlet kuruluşlarının web ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Joomla şu anda 2.000.000’dan fazla kullanıcıya sahiptir ve web’deki tüm sitelerin% 9’undan fazlasını desteklemektedir. Ücretsiz erişimin yanı sıra, CMS bir dizi tasarım özelliği, kolay içerik düzenleme ve yayınlama, dünya çapında destek ve daha fazlasını sunar.

Joomla

Ana Özellikler:

 • Gelişmiş Tasarım özellikleri. Kullanıcılar, HTML oluşturma, özel tasarım arşivleme vb.’nin yanı sıra her bir şablonu belirli bir sayfaya uygulayabilir..
 • Basit İçerik Düzenleme. Sistemin sezgisel bir WYSIWYG düzenleyicisi, düzenleyici düğmeleri ve bir dizi yayınlama aracı vardır.
 • Kapsamlı Destek. Joomla, entegre Yardım sistemine, yerel uzman topluluğuna ve foruma ek olarak geniş bir bilgi tabanı sunar.

Joomla’yı Şimdi Deneyin

Drupal – Dijital mağazaların yanı sıra karmaşık web siteleri oluşturmak için tasarlanmış web içerik yönetimi platformudur. Çevrimiçi mağazalar ve diğer web sitesi türleri için çeşitli e-Ticaret temaları ve zengin özellik kümesi sunar. Sistem şu anda dünya çapında 200’den fazla ülkede 400.000’den fazla canlı projeye güç veriyor.

Drupal

Ana Özellikler:

 • Kullanım kolaylığı. Sistemin kurulumu kolaydır. Kullanıcılar yüzlerce hazır şablon arasından seçim yapabilir ve bir tıklamayla onları siteye yerleştirebilir.
 • Yönetim araçları. Web sitesi sahibi etkili işbirliği sağlamak için roller atayabilir ve diğer kullanıcılara erişim sağlayabilir.
 • Çok çeşitli eklentiler. Drupal kullanıcıları kurulum için mevcut 7.000’den fazla eklenti arasından seçim yapabilir.

Drupal’ı Şimdi Deneyin

Açık kaynaklı bir CMS seçmek de göz korkutucu olabilir. Farklı platformlar farklı düzeyde teknik altyapı gerektirir. Ayrıca, barındırma ve etki alanı ayrı ayrı ilgilenmeniz gerekir. Bu da zaman alıcı olabilir.

WordPress, kullanım kolaylığı, esneklik ve düzenleme süreci üzerinde tam kontrol sayesinde kazandığı yerdir. Buna ek olarak, kesintisiz CMS entegrasyonu ve düşük maliyetli bir plan dahilindeki tüm özellikleri içeren WP için optimize edilmiş barındırma planlarını kullanırken tüm web sitesi varlıklarını tek bir yerde tutabilirsiniz..

SaaS CMS

SaaS CMS sistemleri genellikle hepsi bir arada çözümler olarak gelen bulut tabanlı platformları temsil eder. Bir kullanıcı bir plan seçer, ücretini öder ve özelleştirilebilir şablonlar, web araçları, etki alanı ve son fiyata dahil barındırma ile tam özellikli bir CMS alır. Bu tür platformlara, bir abonelik modeliyle sanal olarak barındırılan paketler şeklinde erişilebilir.

Fiyat, seçtiğiniz plana ve proje gereksinimlerinize bağlı olarak değişebilir. Siteniz ne kadar karmaşıksa plan maliyetleri de o kadar yüksek olur. Ayrıca, ihtiyacınız olabilecek web verisi, depolama alanı ve bant genişliği miktarını da göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu faktörler nihai fiyatı da etkiler.

Açık kaynaklı CMS dışında, SaaS pratik olarak sıfır teknik bilgi gerektirir. Onların teklifi sezgisel sürükle ve bırak işlevi özel nişinizle ilgili yerleşik ilgili widget’lara ve uygulamalara sahip hazır düzenlere ek olarak.

Örneğin, herhangi bir kodlama bilgisi ya da bir etki alanını kendiniz barındırmak veya kaydetmek istemeksiz bir dijital mağaza oluşturmak istiyorsunuz. SaaS sistemleri ile adımlar aşağıdaki gibidir:

 1. Bir platform seçersiniz.
 2. Entegre bloklar ve özelliklere sahip bir dijital mağaza şablonu seçin.
 3. E-Ticaret işlevi sunan bir plana abone olun.
 4. İçeriği düzenleyin ve yayına geçin.

Tamamen ve kısmen bulut SaaS platformları var. İlki, tüm servis özelliklerini, web sitesi desteği ve bakımını içerir. İkincisi, şablonu değiştirmek için modüllerin yanı sıra ayrı bir bulut sunucusu kullanmayı varsayar. Kısmen bulut çözümleri teknik beceriler gerektirir. Bu nedenle, SaaS hakkında konuşurken, yalnızca tam bulut platformlarını düşünüyoruz.

En İyi SaaS CMS Örnekleri

Wix – SaaS teknolojisini temel alan global bir web sitesi kurucusudur. Wix ile oluşturulan 3.500.000 web sitesi web’de canlı olarak mevcuttur. Platformun büyüyen bir topluluğu var ve kullanıcıların her tür ve karmaşıklıkta projeler oluşturmalarına izin veriyor. İster portföyünüzü başlatmak isteyen bireysel bir fotoğrafçı, ister umutsuzca web varlığı isteyen küçük bir işletme şirketi veya çevrimiçi satış yapmak isteyen bir girişimci olun, Wix herhangi bir görevi yerine getirecektir..

Wix web sitesi oluşturucu

Ana Özellikler:

 • Yeni başlayanlar için harika. Wix henüz en kolay platform sıfırdan site oluşturmak için. Kullanıcılar için web siteleri oluşturmak için AI tabanlı teknolojiler kullanır. ADI teknolojisi. Kesinlikle hiçbir kodlama becerisine sahip olmayan birkaç dakika içinde yeni bir site oluşturabilirsiniz.
 • Geliştirilmiş Editör. Sistem sadece hazır eklentileri özelleştirmenizi değil, aynı zamanda Wix Corvid’in yardımıyla kendi özel tasarımınızı ve web işlevselliğini uygulamanızı sağlar.
 • % 100 Esneklik. Bir tıklama ile yüklenebilecek yüzlerce uygulama ve widget’ın yanı sıra, web siteniz çevrimiçi ortamda işletmenizi uzaktan desteklemek, desteklemek ve büyütmek için çok sayıda üçüncü taraf hizmetiyle entegre edilebilir.

Wix’i Ücretsiz Deneyin

Tescilli CMS

Bu esas olarak kurumsal kullanım anlamına gelir. Özel bir CMS, tek bir kuruluş veya şirket tarafından yönetilen bir yazılımdır. Başlangıçta sadece ticari kullanım için tasarlanmıştır. Platform, aylık veya yıllık işletme ücretinin yanı sıra personel eğitimi, teknik destek, web sitesi bakımı vb. Gibi ek hizmetleri de içerir. Özel CMS örnekleri şunları içerir: Kentico, Sitecore, İfade Motoru, ve diğerleri.

CMS Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

CMS’nin doğası ve türleri hakkında biraz daha bilgi edindikten sonra, web sitenizin gereksinimlerini karşılayan platformu seçmeye ve karşılaştırmaya başlayabiliriz. Web’deki bu kadar çok teklifle, web sitenizin işlevselliğine ve karmaşıklığına odaklanmanız gerekir.

Ne tür bir web sitesi olacak? Kaç sayfaya ihtiyacınız var? Hangi işlevler gereklidir? Teknik becerileriniz var mı? Bütçe nedir? Bunlar CMS’yi seçmeden önce cevaplanması gereken sorular. Kullanıcıları rahatlatmak için, içerik düzenleme sistemini seçmeden önce dikkate alınması gereken özelliklerin bir listesini yaptık.

# 1 – Kullanım Kolaylığı

Tanımlanacak ilk şey, CMS’nin ne kadar kolay kullanılacağıdır. Açık kaynaklı platformlar ücretsiz olsa da, bunları test edebilir ve gerçekte yaşamadan size uygun olup olmadıklarına karar verebilirsiniz. SaaS çözümleri söz konusu olduğunda, ücretsiz planlar ve ücretsiz denemeler sunuyorlar. Bu, ne kadar kolay olduğunu kontrol etmek için de kullanışlı olabilir:

 1. Kurulum ve kurulum açısından platforma başlayın.
 2. Şablonu özelleştirin, nesneleri taşıyın veya mevcut web araçlarından herhangi birini kullanın.
 3. Metin ekleme ve düzenleme, resim yükleme, bağlantı ekleme, widget yükleme vb..
 4. Hazır site ile canlı yayın yapın.

Kullanım Kolaylığı Karşılaştırmalı Tablo

WordPressWixJoomlaDrupal
BaşlangıçBluehost ile kullanılmadıkça indirme ve yükleme gerekli + barındırma ve etki alanıSosyal bir hesap veya e-posta ve şifre kullanarak abone olunİndirme ve kurulum gerekli + barındırma ve alan adıİndirme ve kurulum gerekli + barındırma ve alan adı
Şablon ÖzelleştirmeHazır şablonlar, kodlama becerileri gerekli olabilirSezgisel sürükle ve bırak editörü, AI tabanlı araçlar, kodlama gerekmezHTML / JavaScript şablonları, teknik beceriler gerekliHTML / PHP şablonları hafif kodlama gerektirir
İçerik DüzenlemeBaşlangıç ​​seviyesiBaşlangıç ​​seviyesiİleri düzeyİleri düzey

# 2 – Platform Güvenliği

Güvenlik, istikrarlı bir web sitesi çalışması açısından anahtar unsurdur. Açık kaynaklı CMS sistemlerinde, sitenizin trafik seçiminde bozulmasını önlemek için yeterli depolama alanı ve bant genişliğine sahip uygun barındırma almaktan siz sorumlusunuz. Ayrıca, ek güvenlik araçları, sistem yedeklemeleri, CMS sürüm güncellemeleri vb. İçeren barındırma sağlayıcıları aramanız gerekir. Çoğu durumda, kullanıcılar gerekli işlemleri manuel olarak yapmak zorunda kalırlar..

SaaS bulut tabanlı platformlar, güvenlik söz konusu olduğunda daha esnektir. Kullanıcıların hiçbir şey yapmasına gerek yoktur. Platform, güncellemelerden, web sitesi işlemlerinden vb. Sorumludur. Aynı zamanda, uzun vadede sorunsuz çalışmayı sağlamak için yeterli depolama olanakları ve bant genişliğine sahip bir plan seçmeniz gerekir.

CMS Güvenlik Karşılaştırmalı Tablosu

WordPressWixJoomlaDrupal
Sistem Güncellemeleri ve YedekleriBluehost ile kullanılmadığı sürece manuel güncellemeler ve yedeklemelerOtomatik güncellemeler ve yedeklemelerSistem güncelleme bildirimleriSistem güncelleme bildirimleri
Eklenti güncellemeleriBluehost ile kullanılmadığı sürece manuel güncellemelerOtomatik güncellemelerManuel olarak güncellendiManuel olarak güncellendi
Ek AraçlarManuel olarak kurulacak ve işlenecek ek eklentilerAnti-spam koruması, DDoS önleme, vb..Manuel olarak kurulacak ve işlenecek ek eklentilerManuel olarak kurulacak ve işlenecek ek eklentiler

# 3 – Teknik Destek

Hem yeni başlayanlar hem de özel profesyoneller, teknik hata veya web sitesi dökümü ile kendi başlarına bırakılmayacaklar. Müşteri desteği mevcudiyeti, yöneticilerin yardım sunması için gereken sürenin yanı sıra dikkate alınması gereken önemli bir faktördür.

Çoğu SaaS platformunda anında iletişim de dahil olmak üzere çeşitli iletişim araçları bulunurken, açık kaynak kodlu CMS’de Premium kullanıcı değilseniz genellikle özel destek yoktur. Öte yandan, kullanıcılar arasında o kadar popülerdir ki, tüm soruların cevaplarıyla sonsuz video eğitimlerine, forumlara ve profesyonel topluluklara rastlayabilirsiniz..

Müşteri Destek Karşılaştırma Tablosu

WordPressWixJoomlaDrupal
Anında DestekHayırCanlı sohbetHayırHayır
Kılavuzlar ve EğiticilerVideo kılavuzları, çevrimiçi aranacak nasıl yapılır makaleleriÖzel bilgi tabanıVideo kılavuzları, çevrimiçi aranacak nasıl yapılır makaleleriVideo kılavuzları, çevrimiçi aranacak nasıl yapılır makaleleri
ToplulukÇevrimiçi çok sayıda forum ve toplulukÖzel Wix forumuÇevrimiçi çok sayıda forum ve toplulukÇevrimiçi çok sayıda forum ve topluluk

# 4 – Özellik Kümesi ve Esneklik

Bu nokta, web sitenizi özelleştirmek için ihtiyacınız olabilecek her şeyi ifade eder. Projenizi tanıtmak ve büyütmek, daha etkileşimli ve ilgi çekici hale getirmek için entegre analitik ve SEO’dan kullanıcı edinme araçlarına, açılır formlara, galerilere, slayt gösterilerine ve diğer uygulamalara kadar.

Açık kaynaklı CMS sistemleri sonsuz özelleştirme fırsatlarıyla birlikte gelir. İndirmek ve yüklemek için binlerce eklenti vardır. Tüm eklentiler ücretsiz değildir. Bazıları premium hesaba veya ayrı uzantılara sahip olmayı düşünür. Ayrıca, duyarlı şablonların kullanılabilirliğini, e-Ticaret işlevlerini ve daha fazlasını dikkate almalıyız.

Ayrıca, platform sorunsuz üçüncü taraf entegrasyonu için yer ayırmalıdır. Yeni bir ödeme seçeneği veya gönderim yöntemi her bağlamak istediğinizde,% 100 emin olmanız gerekir, platform bunu yapmanıza izin verecektir. Trafiği izlemek ve sosyal medya entegrasyonundan bahsetmeyen en başarılı kanalları tanımlamak için analitik araçları da unutmayın..

CMS Esneklik Karşılaştırma Tablosu

WordPressWixJoomlaDrupal
ŞablonlarBinlerce ücretsiz ve premium şablon550+ ücretsiz şablon + ücretli profesyonel temalarÜcretsiz ve premium Joomla şablonlarıDrupal ücretsiz ve ücretli temalar
SEOGelişmiş SEO ayarları + SEO eklentileriEntegre SEO ayarlarıJoomla SEO uzantılarıDrupal SEO modülleri
CommecreUltimate WooCommerce EklentisiHer boyutta dijital mağazalar için ek paketlerÖzel e-ticaret uzantılarıAçık kaynaklı e-Ticaret Drupal yazılımı

# 5 – Fiyatlandırma Politikası

Son fakat en az değil, bir web sitesi oluşturmak için bir platform seçerken. Nişteki rekabet zorlaşırken, şirketler en azından giriş seviyesi paket için nispeten düşük plan maliyetleri sunuyor. Öte yandan, açık kaynaklı CMS sistemlerinin kullanımı ücretsizdir. Herkes onlara erişebilir ve bir web sitesi oluşturmaya başlayabilir. Tek dezavantajı, etki alanı ve proje için barındırma ile ilgilenmeniz gerekecek.

Dahası, premium şablonlar ve bazı eklenti uzantıları ücretsiz değildir. SaaS platformları abonelik tabanlı bir modelle her plan için ücret alır. Paketi seçiyor ve içindeki her şeyi alıyorsunuz ve teknik sorunları ayrı ayrı ele almanıza gerek yok. Kullanıcılar istedikleri zaman başka bir plana geçmekte ve gerektiğinde daha aşağıya inmekte serbesttirler. Bu gerçek kesinlikle biraz esneklik katar. Ücretsiz planları unutmayın. Sistemi test etmek veya hatta küçük, basit ve hafif bir site oluşturmak için iyi bir şans olabilirler.

CMS Esneklik Karşılaştırma Tablosu

WordPressWixJoomlaDrupal
Ücretsiz planVarsayılan olarak ücretsizEvetVarsayılan olarak ücretsizVarsayılan olarak ücretsiz
İlave maliyetAlan adı, barındırma, şablonlar, uzantılarHayır. Sadece seçilen bir plan için ödeme yaparsınız.Alan adı, barındırma, şablonlar, uzantılarAlan adı, barındırma, şablonlar, uzantılar
Bir web sitesi oluşturmak için başlangıç ​​fiyatıAylık 5 ABD dolarıAylık $ 0’dan başlayan fiyatlarlaProfesyonel olarak oluşturulmuş bir site için 5 ila 1,500 ABD dolarıProfesyonel olarak oluşturulmuş bir site için 5 ila 3,000 dolar

SaaS ve Kendinden Barındırmalı CMS

Artık neredeyse doğru seçimi yapmaya ve en uygun CMS’yi seçmeye hazırsınız. Daha önce de belirttiğimiz gibi. 3 ana CMS türü vardır. Tescilli platformlar çoğunlukla kurumsal kullanım için olsa da, büyük olasılıkla bunları kesinlikle sağlam bir web varlığı için düşünmezsiniz. Bu nedenle, SaaS ve kendi kendine barındırılan CMS seçeneklerini, Wix ve WordPress’i temsil eden gerçek hayattaki örneklere dayanarak size getirilen WP için optimize edilmiş barındırma çözümü ile karşılaştıracağız. Bluehost.

Wix – All-In-One SaaS Çözümü

Wix

Wix – dünyanın en iyi SaaS web sitesi oluşturucusudur. Kullanımı son derece kolaydır ve yeni başlayanlar için mükemmeldir. Yapay Zekaya dayalı en son web teknolojilerini kullanarak sizin için sıfırdan bir web sitesi oluşturan gelişmiş bir web aracı elde edersiniz. Platform, kullanıcılar arasında o kadar popüler ki şu anda 154 milyon aboneye sahip.

Başlamak

Bir web sitesi oluşturmaya başlamak için yalnızca oturum açmanız ve ücretsiz denemenizi başlatmanız gerekir. Hemen bir plan seçmeye gerek yok. Ayrıca, yalnızca sistemi test etmek istemeniz durumunda Wix ücretsiz pakete bağlı kalabilirsiniz. Daha önce söylendiği gibi, sistem web sitesi oluşturma açısından en kolay olanlardan biridir. Kesinlikle kodlama yeteneği olmayan yeni başlayanlar için mükemmeldir. Başlangıç ​​aşaması birkaç basit adım içerir:

 1. Giriş yapılıyor (sosyal medya veya Google hesabınızı kullanın veya e-posta ve şifreyi yazın).
 2. Beğendiğiniz bir şablon seçin, boş bir sayfadan yeni bir sayfa oluşturmaya başlayın veya gelecekteki bir projeyi tanımlayan cevaplarınıza dayanarak sizin için bir site oluşturan AI tabanlı bir çözüm olan Wix ADI’yi seçin
 3. İçerik ekleyin, fotoğraf ve video yükleyin, gerekli widget’ları, hizmetleri veya uygulamaları yükleyin.
 4. İlgili modu kullanarak sitenizi önizleyin ve “Yayınla” düğmesine basarak çevrimiçi olun.

Site özelleştirmesi ve içerik düzenleme hakkında?

Şablon Özelleştirme

Wix bir sürükle ve bırak editörüdür. Bu, hazır şablonu öğelerini ve bloklarını taşıyarak düzenlemekte özgür olduğunuz anlamına gelir. Kullanıcılar bunları yeniden düzenleyebilir veya hareket edebilir. İhtiyacınız olan alanı seçin, fare düğmesiyle basılı tutun ve istediğiniz sayfadaki konuma gidin. Aynı şey medya dosyaları veya eklemek istediğiniz yeni öğeler için de geçerli.

Wix web sitesi oluşturucu editörü

Çeşitli duyarlı şablonlar, farklı nişler ve amaçlar için 550’den fazla tema içerir. Çoğu önceden ayarlanmış özelliklerle gelir. Münhasırlık için isteyenler, boş düzen kullanarak yeni bir sayfa oluşturmaya başlayabilir. Wix Corvid, özel elemanlar veya işlevler geliştirmek ve eklemek isteyen daha deneyimli teknisyenler içindir. En kolay yol Wix ADI kullanmaktır. Sistem, entegre widget’larla sağlanan bilgilerinize dayanarak birkaç hazır web sitesi düzeni sunar. Sadece ilgili bloklara gerekli metinleri yazın ve 5-6 dakika yayınlayın.

Özellikler ve Esneklik

Sistem sadece web sitesi özelleştirme değil, aynı zamanda promosyon, SEO optimizasyonu, vb. Anlamına gelen geniş bir seçenek kümesi sunar. Takdir edeceğiniz bazı temel özellikler şunlardır:

 • Hepsi Bir Arada Çözüm – alan adı, barındırma, güvenlik araçları, destek vb.Dahil olmak üzere seçilen bir pakette ihtiyaç duyulan tüm işlevleri ve varlıkları elde edersiniz.
 • Wix Uygulama Marketi – sorunsuz entegrasyon için çok çeşitli eklentiler, uygulamalar ve üçüncü taraf hizmetleri.
 • SEO – SEO dostu içerik oluşturmak için sayfa başlığını ve açıklamasını düzenleyin, ürün ayrıntılarını özelleştirin, URL’leri, sosyal önizlemeyi düzenleyin ve daha fazlasını yapın.
 • e-Ticaret – Wix, her büyüklükteki dijital mağazalar için ayrı planlar sunar. Ödeme seçenekleri entegrasyonu, ürün yönetim sistemi ve web sitesi tanıtımı ve pazarlaması için bir dizi araç içerir..
 • Müşteri desteği – Sistem 7/24 canlı sohbet, e-posta bilet sistemi, özel Wix yardım merkezi, yerel forum ve kullanıcı kılavuzları gibi çeşitli iletişim yöntemleri sunar.

Platformun ücretsiz bir planı vardır ve her planı sıfır maliyetle denemenizi sağlar (ücretsiz deneme). Ancak, tamamen işlevsel bir proje için yeterli değildir. Başlamak için, gerekli tüm seçeneklerle aylık 13 ABD doları tutarında bir birleşik plana ihtiyacınız olabilir.

Wix’i Ücretsiz Deneyin

WordPress – Kapsamlı Kendinden Barındırmalı CMS

WordPress web sitesi oluşturucu

WordPress – WPC üzerine inşa edilmiş 65 milyondan fazla web sitesi ile kendi kendine barındırılan en popüler CMS platformudur. Aslında, barındırma üzerinde yüklü olması gerekir, çok sayıda sunucu sağlayıcı herhangi bir işlemi elle işlemeye gerek kalmadan WordPress için optimize edilmiş planlar sunar. Bluehost en iyi teklif. Bu nedenle, Bluehost sunucu çözümü ile birlikte kullanıldığında WP’yi inceleyeceğiz.

Başlamak

Bluehost ile WordPress kullanırken her şey kolaylaşıyor. Kullanıcılar başlangıçta en uygun barındırma çözümünü aramaya ve bir alan adını ayrı olarak kaydetmeye zorlandı. Sunucu sağlayıcısı sayesinde entegrasyon süreci sorunsuzdur. Sadece aşağıdakileri yapmanız gerekir:

 1. Bluehost’a kaydolun.
 2. WP için optimize edilmiş bir plan seçin.
 3. Tek tıkla CMS ile entegre.

Planlar zaten bir dizi ücretsiz şablon içeriyor. Sadece bir tema listesine göz atın ve bir tıklamayla istediğinizi yükleyin. Bunları manuel olarak indirip yüklemenize gerek yok.

Şablon Özelleştirme

WordPress, içerikle çalışmayı kolaylaştırır. Yeni sayfalar ve kategoriler oluşturabilirsiniz. WYSIWYG editörü sayfadaki öğeleri düzenlemeyi ve yenilerini eklemeyi kolaylaştırır. Satır içi düzenleme olmamasına ve yaptığınız tüm değişiklikleri kaydetmeniz gerekmesine rağmen, değişikliklerin çevrimiçi olarak nasıl görüntüleneceğini kontrol etmek için basit bir önizleme seçeneği vardır.

WordPress görsel düzenleyici

Temel şablon özelleştirmesinin çoğu yoktur. Düzeni değiştirmek için kaynak kodunu girmeniz gerekir. HTML / PHP / CSS bilgisi bu noktada işe yarayabilir. Öte yandan, kullanıcılar gerektiğinde daha özel bir tasarıma sahip Premium şablonları tercih edebilir.

Başka bir deyişle, kodlamaya derinlemesine dalmak ya da dalmamak size kalmış. Sorun zorunlu değildir. Ancak, hafif bir öğrenme eğrisi ile gerçekten özel bir proje ortaya çıkarabilirsiniz..

Özellikler ve Esneklik

WordPress en esnek platformlardan biridir. Binlerce ücretsiz ve ücretli şablondan muazzam eklenti seçeneklerine kadar ihtiyacınız olan her şeyi sunar. İyi haber şu ki, bunları manuel olarak korumak zorunda değilsiniz. Bluehost hosting tüm sistem ve eklenti güncellemeleri, yedeklemeler, vb..

 • Widget’lar ve Eklentiler – WP CMS muhtemelen en geniş eklenti dizisine sahiptir. SEO güçlendiricileri, analitik araçları, e-ticaret enstrümanlarını ve daha fazlasını içerir. Bluehost ile artık bunları manuel olarak yönetmenize gerek yok.
 • Kullanıma Hazır Çözüm – Bluehost, çok sayıda hizmet arasından seçim yapmanıza gerek kalmadan tek bir yerde uygun hosting ve alan adı almanızı sağlar.
 • SEO – İçeriğinizi optimize etmek için SEO eklentileri ve widget’larının yanı sıra WordPress, güçlü motoru sayesinde hızlı web sitesi yükleme hızı sağlar. Ayrıca, kaynak kodunu daha SEO dostu hale getirebilir, ayrıca görüntü kompresörleri ve diğer araçları yükleyebilirsiniz. Sistem, meta başlık açıklamalarından ve URL’lerden, anahtar kelimelere odaklanmaya ve gelişmiş metin okunabilirliğine kadar her şeyi düzenlemenizi sağlar.
 • e-Ticaret – Her boyutta bir çevrimiçi mağaza oluşturmak için WooCommerce eklentisini kullanın. Başlamak için ücretsiz sürüm yeterli olabilir. Dijital mağazanızı büyütmeye karar verirseniz, ödenen bazı ekstra uzantılara ve araçlara ihtiyacınız olacak.
 • Müşteri desteği – WordPress’in kendisi açık kaynaklı bir CMS’dir. Kullanıcılar yükleme işlemini, sistem yedeklemelerini ve eklenti güncellemelerini açıklayan binlerce video kılavuzu veya makale bulabilir. WP-pros forumlarına ve topluluklarına katılabilirsiniz. Bluehost kullanırken, bilet sistemi ve 7/24 canlı sohbet dahil olmak üzere tam döngü desteği alırsınız.

Barındırma sağlayıcısının ücretsiz deneme sürümü yok. Ancak, WP için optimize edilmiş planlardan herhangi birini kullanarak tam işlevli bir WordPress sitesi oluşturabilirsiniz. Ücretsiz bir alan adı, sorunsuz WordPress entegrasyonu, otomatik güncellemeler ve 50 GB depolama alanı ile giriş fiyatı aylık 2,95 ABD dolarıdır. Projeniz daha fazla tesis gerektirdiğinde başka bir plana geçebilirsiniz.

WordPress’i Şimdi Deneyin

Alt çizgi

Uygun bir CMS seçmek, gelecekteki projenizin derinlemesine bir analizini gerektirir. Pek çok alternatifle, web sitenizin ne tür bir işlevsellik gerektirdiğini açıkça anlamanız gerekir. Aynı zamanda, kendi teknik altyapınızı ve web oluşturma sürecinin derinliklerine dalmaya hazır olmanızı da dikkate almanız gerekir..

Her CMS kendine has özellikleriyle birlikte gelir. Açık kaynak kodlama ve programlama ile nasıl başa çıkacağını bilen yaratıcı fikirli profesyoneller için daha iyi bir seçenektir. SaaS çözümleri, profesyonel görünümlü bir web sitesi ile yayına girmenin daha kolay ve hızlı bir yoludur. Ne seçerseniz seçin, yazılımın uzun vadede iş büyümesi ve site değişikliği için yeterli alan ayırdığından emin olun.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map