Web siteniz için en iyi Hosting nasıl seçilir

Web siteniz için en iyi CMS nasıl seçilir


Barındırmayan bir web sitesi, onları depolayacak yeri olmayan bir grup dosyadan başka bir şey değildir. Projenizi çevrimiçi kullanıcılar tarafından görülebilir yapmak için, bant genişliği depolama, güvenlik, yükleme süresi vb. Bakımından web sitesi gereksinimlerini karşılayan uygun bir sunucu çözümü bulmanız gerekir..

Birini seçmek, özellikle uzmanlara ev sahipliği yapmaktan uzak insanlar için bir güçlük olabilir. Web sitesi çalıştırma, bakım ve destek açısından barındırma rolünü asla küçümsememelisiniz.

Yanlış barındırma ile birlikte çalışmak projenizi başarısızlığa mahkum edecektir. Öte yandan, doğru olanı seçmek, servis sağlayıcı ve web sitesi sahipleri arasında ortaklık kurmakla aynıdır. Seçilen bir plan için ödeme yapar ve teknik veya güvenlik mücadelelerinin yanı sıra kesinti olmadan tam ölçekli destek alırsınız. Soru, doğru çözümü nasıl seçeceğidir? Hangi özellikleri dikkate almalı ve nereye bakmalı? Bu soruların cevaplarını bulmak için makaleyi okumaya devam edin.

Web Hosting Nedir?

“Barındırma” terimi, web siteniz için geçim kaynağı sağlayabileceğiniz bir sanal alan veya depolama alanı anlamına gelir. Her çevrimiçi proje bir etki alanı adı, HTML / PHP veya diğer dosyalar, metinler, resimler, fotoğraflar vb. Oluşur. Tüm bu öğeler belirli klasörlerde bulunur. Bu klasörleri saklamak ve web sitesinin düzgün çalışmasını sağlamak için bir yere ihtiyacınız var. Bu web barındırma yardımcı olabilir. Diğer bir deyişle, diğer çevrimiçi kullanıcıların ihtiyaç duyduklarında siteye erişebilmelerini sağlayan siteniz için konaklama yeri olarak gelir..

Günümüz gerçekliğinde bu terim, sunucu çözümlerini web sitesi sahiplerine sunan şirketleri ve hizmet sağlayıcıları temsil ediyordu. İşleri biraz kolaylaştırmak için teknolojilerini ve dijital varlıklarını kiralıyorlar. Web sitenizi barındırdıktan sonra, tarayıcının arama çubuğuna alan adını girerek Global Web’de kullanılabilir.

Hosting Nasıl Çalışır??

Yani, bir alan adınız ve özelleştirilmiş bir şablonunuz var. Bir sonraki aşama, projeyi tarayıcılar ve birden fazla cihaz aracılığıyla çevrimiçi olarak erişilebilir hale getirmektir. Sunucu aslında tüm web sitesi dosyalarınızı tek bir CPU’da barındıran son derece güçlü bir bilgisayardır (merkezi işlem birimi) tüm metinler, resimler, widget’lar, videolar vb. ile. “Sunucu” terimi CPU’yu site verilerinizi ve klasörlerinizi ziyaretçiye sunan cihaz olarak tanımlar..

Sunucu Nasıl Çalışır

Bir kullanıcı etki alanı adını her girdiğinde, istek sunucuya gönderilir. İstek işlendiğinde, sunucu gerekli verileri kullanıcıya geri gönderir. Şu anda, DNS (Alan Adı Sistemi) doğru bilgisayarla sorunsuz bağlantı sağlar. Başka bir deyişle, bir barındırma planı için her ödeme yaptığınızda, aslında bir barındırma sağlayıcısından diğerine değişen bazı özel özelliklere ek olarak bir şirketin sunucusunu kiralarsınız.

Yüksek Kaliteli Barındırma Tanımlayan Özellikler

Uygun bir barındırma almak biraz daha tartışacağız çeşitli konulara bağlıdır. Genellikle web sitenizin karmaşıklığına, türüne, CMS’sine, beklenen trafiğe vb. Atıfta bulunurlar. Aynı zamanda, zayıf sunuculardan güvenilir sunucu sağlayıcılarını sıralamanıza izin verecek bazı temel özellikler vardır.

Aranacak temel özellikler şunlardır:

 • Bant genişliği – tek bir sunucunun web sitesini isteyen bir bilgisayara aktarabileceği veri miktarı. Daha fazla bant genişliği barındırma özellikle yüksek trafiğe sahip web siteleri için daha iyi sağlar.
 • Depolama alanı – kaç web sitesi dosyası ve içerik depolayabileceğinizi tanımlar. Birden çok düzenli güncelleme sayfası ve medya içeriğiyle karmaşık bir proje başlatmayı planlıyorsanız, daha fazla depolama alanı aramanız gerekir.
 • Verim – bu özellik çalışma süresi ve web sitesi yükleme hızını birleştirir. Hem kullanıcı katılımı hem de SEO için çok önemlidir. Siteniz ne kadar hızlı ve daha eski olursa, kullanıcılar ve arama motorları için o kadar iyi olur.
 • Güvenlik – sitenin arıza, bilgisayar korsanı, dolandırıcı, kötü amaçlı yazılım vb..

Yukarıda belirtilen özellikler sadece dikkate alınması gereken genel konuları içerir. İyi bir hosting çözümü aramak için tüm noktalara detaylı bir göz atacağız. Ama önce ana barındırma türlerini ve hangi proje türlerine uyacaklarını tanımlamamız gerekiyor.

Başlıca Barındırma Türleri

Daha önce söylendiği gibi, en uygun barındırma seçmek çeşitli faktörlere bağlıdır. Ne tür bir web sitesi başlatmak istiyorsunuz? Ne kadar içeriğe sahip olacak? Tek sayfalık bir site mi yoksa birden fazla sayfalı bir proje mi olacak? Bütçeniz nedir? İhtiyaçlarınız için hangi sunucu çözümünün doğru seçim olduğunu anlamak için, bazı önemli barındırma türlerini inceleyelim.

1. Paylaşımlı Hosting

Bu hosting türü küçük projeler ve sınırlı bütçeler için iyi bir seçimdir. Web sitesi sahiplerinin temel özelliklerin eksikliğinden muzdarip olacağı anlamına gelmez. Aynı CPU’yu diğer web sitesi sahipleriyle paylaşacağınız için diğer kullanıcılarla aynı öğeleri alırsınız.

Burada tek dezavantajı paylaşılan barındırma ile daha gelişmiş çözümlere kıyasla daha az bant genişliği ve depolama alanı elde olmasıdır. Kullanıcılar barındırılacak paylaşılan sunucuları seçer:

 • Bloglar ve içerik tabanlı siteler.
 • Profesyonel portföyler.
 • Küçük işletme web siteleri.

Bu seçenek, düşük ve orta düzeyde trafiğe sahip siteler için iyidir.

2. VPS Barındırma

Bir sonraki barındırma türü aslında bir öncekiyle aynıdır ve tek farkı vardır: bir sunucuyu aynı anda birden fazla kullanıcıyla paylaşmanız gerekmez. Birkaç başka web sitesi sahibi ile özel olarak kullanıyorsunuz. Bant genişliği, depolama ve performans açısından çok daha fazla barındırma olanağı sağlar.

VPS hosting çözümleri paylaşılan çözümlere göre daha pahalıdır. Bunlar aşağıdakiler için iyidir:

 • Birden çok sayfalı web siteleri.
 • Çevrimiçi dergiler.
 • Küçük ve orta ölçekli e-ticaret projeleri.

Genel olarak, VPS hosting herhangi bir amaç için ve trafiğe rağmen iyidir.

3. Özel Hosting

Bu, VPS sunucu çözümünün üst aşamasını temsil eder. “Özel” terimi, tüm barındırma olanaklarını başkalarıyla paylaşmadan yalnızca borçlu olduğunuz anlamına gelir. Seçenek oldukça pahalıdır. Birden fazla IP adresi, vb. İçerebilecek ekstra özelliklere ek olarak terabayt depolama ve bant genişliği gerektiren büyük dijital mağazalar ve kurumsal web siteleri için iyidir..

4. Bulut Barındırma

Paylaşılan, VPS veya özel barındırma türlerinin yanı sıra bulut tabanlı çözüm, tek bir bulut içinde birden çok hizmet kullanır. Fikir, çok basit. Bir sunucu beklenmedik şekilde kapanırsa, diğeri çalışmaya devam eder ve web sitenizi akışta tutar. 7/24 istikrarlı ve sorunsuz çalışma gerektiren farklı projeler için iyi olabilir.

Farklı barındırma türleriyle kullanılan teknolojilere, ortalama fiyata ve hangi web sitesi türlerine uyacaklarına bakalım.

Barındırma Türü Genel Bakış Tablosu

Paylaşılan
barındırma
VPS
barındırma
Adanmış
barındırma
Bulut
barındırma
teknolojiBirden çok kullanıcı için tek sunucu1-3 kullanıcı için tek sunucuÖzel sahipli sunucuSever sunucuları aynı anda çalışıyor
Şunun için iyi:Küçük siteler ve bloglarKüçük işletme siteleri, çevrimiçi mağazalar vb..Genişletilmiş barındırma olanağı gerektiren herhangi bir web sitesi türü içinKararlı çalışma gerektiren herhangi bir web sitesi türü için
Ortalama fiyat$ 2- $ 5 / ay$ 25- $ 50 / ay150 $ 200 $ / ay$ 70- $ 150 / mo

En İyi Hosting Sağlayıcıları Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler

Barındırma türleri ve nasıl çalıştıklarını öğrendiğimizde, özel web sitesi ihtiyaçlarınız için sunucu çözümünü seçerken bakmak ve dikkate almak için temel özellikleri inceledik. İyi haber, nişteki rekabetin güçlenmesi, servis sağlayıcıların potansiyel kullanıcılara daha sadık olmasını ve uygun planlarla bir paket ekstra özellik sunmasıdır. İhtiyacınız olan tek şey, taban çizgisi işlevselliğini de unutmamak için neye bakmanız gerektiğini bilmek..

Doğru Barındırma Türünü Seçin

Plan fiyatları ve dahil edilen özellikleri karşılaştırmaya başlamadan önce, barındırma türüne karar vermeniz gerekir. Zaten 4 ana sunucu çözümü tanımladık. Web sitenizin ne kadar karmaşık olduğunu, hangi trafiği beklediğinizi, bir sitenin kaç sayfaya sahip olacağını vb..

Seçtiğiniz barındırma işleminin yeterli depolama alanı ve bant genişliği sağladığından emin olun. Ayrıca, barındırma uyumluluğu ile bir göz atın büyük CMS. Bazı şirketler WP için optimize edilmiş planların yanı sıra diğer popüler içerik yönetim sistemleriyle sorunsuz entegrasyon sunar.

BluehostSiteGroundHostGator
Paylaşımlı Hosting + ÖzelliklerEvet (sınırsız web sitesi, depolama alanı ve bant genişliği. Ücretsiz SSL)Evet (30 GB’a kadar Web Alanı olan sınırsız web siteleri)Evet (ücretsiz SSL, ücretsiz özel IP, ücretsiz alan adı)
VPS + ÖzellikleriEvet (2 IP adresi, 3 TB bant genişliği, 4 çekirdek)VPS yok. Alternatif olarak satıcılar için barındırma.Evet (8 çekirdek, 4 GB RAM, 3 TB bant genişliği)
Dedicated Hosting + ÖzellikleriEvet (15 TB bant genişliğine sahip 5 IP adresi)Evet (2 çekirdek için 10 TB bant genişliği)Evet (Windows ve Linux için ölçülmemiş bant genişliği)
Cloud Hosting + ÖzellikleriEvet (sınırsız depolama alanı, bant genişliği ve web siteleri)Evet (8 çekirdek ve 125 GB SSD alanı)Evet (ücretsiz yükseltmeler, SEO araçları, SSL ve alan adı)

Bluehost’u Şimdi Deneyin

Performans Önemlidir

Bu özellik, web sitesinin çalışması ve yükleme hızından sorumludur. Ayrıca, sitenizin nasıl çalışacağını ve trafik zirveleri ve sıçramalarını tanımlayacaktır. Bazı performans oranları, proje çökmelerinin toplam süresini ve sunucu yanıtının hızını tanımlar. Ayrıca, dünyanın farklı bölgelerinde bulunan fiziksel sunucuların kullanılabilirliğini de göz önünde bulundurmalısınız. Bu gerçek, çeşitli ülkelerden kullanıcılara daha hızlı veri dağıtımı sağlar ve bu da çok önemlidir.

Dolayısıyla, temel performans metrikleri aşağıdaki gibidir:

 • Ortalama çalışma süresi – sunucunun hatasız veya performans hatası olmadan çalıştığı zamandır. Çalışma süresi ne kadar yüksek olursa o kadar iyidir.
 • Web sitesi yükleme hızı – Bir kullanıcı tarayıcıya alan adınızı yazarak her istek gönderdiğinde veri aktarımının hızı ve sunucu yanıtının hızı. Loa sayfa yükleme hızı, düşük kullanıcı memnuniyeti ve katılımı sağlar.
 • Veri merkezleri – bu özellik, dünyanın farklı yerlerinde bulunan fiziksel veri merkezlerini ve sunucuları dikkate alır. Web sitesi verilerini uzak mesafedeki kullanıcılara daha hızlı sunmaya yardımcı olur.
BluehostSiteGroundHostGator
Ortalama Çalışma Süresi% 99.99% 99.9% 99.9
Ortalama Sayfa Yükü424 ms714 ms A + hızı (Bitcatcha)
Veri merkezleriBirden fazla veri merkezi yokABD, Avrupa ve AsyaDünya çapında 23 veri merkezi

Güvenlik Araçları

Web sitesi istikrarlı çalışma açısından önemli özellikler. Pek çok kötü amaçlı kod ve programla, projeye yönelik bir tehdit olmadığından% 100 emin olmanız gerekir. Bazı barındırma sağlayıcıları, sitelerin DDoS saldırılarından korunmasını önlemek için CloudFlare ve diğer platformlarla entegrasyonlar sunar. Ayrıca, kullanıcılar istenmeyen posta önleme paketleri, sistem güncellemeleri, günlük veya haftalık yedeklemeler vb. Karşısında ek özelliklere güvenebilir..

BluehostSiteGroundHostGator
YedeklerOtomatik yedekleme ve geri yükleme araçlarıPlana bağlı olarak haftalık ve günlük güncellemelerOtomatik yedeklemeler ve güncellemeler
DDoS önlemeCloudFlare entegrasyonuGüvenlik duvarı filtrelemeBitninja kötü amaçlı yazılım tespiti
Anti SpamSpam Uzmanı, Spam Çekiç, Apache Spam.SpamAssassin entegrasyonuSpamAssassin, posta kutusu denetimi

Müşteri desteği

Kural olarak, çoğu barındırma sağlayıcıları gelişmiş müşteri desteği ile birlikte gelir. Eğiticilere ve nasıl yapılır kılavuzlarına ek olarak genişletilmiş bilgi tabanı içerir. Bazı platformlar, barındırma hizmetini CMS’nize nasıl entegre edeceğiniz konusunda ayrıntılı talimatlar sağlar. Buna ek olarak, teknik sorunlar olması durumunda anında destek için ekstra iletişim araçlarına bakmalısınız. Canlı Sohbet özelliği ve telefon desteği büyük bir artı olacaktır.

BluehostSiteGroundHostGator
Canlı sohbetEvetEvetHayır
Telefon / E-postaEvet evetEvet evetHayır Evet
Yardım MerkeziEvet + WordPress yardımıEvetEvet

Fiyatlandırma politikası

Fiyat her zaman önemlidir. Ne için ödeme yaptığınızı açıkça anlamanız gerekir. Plan, web sitesi sorunsuz performansı için gerekli tüm özellikleri içeriyor mu? Bu fiyat için hangi ek avantajlar elde edeceksiniz? Fiyatlandırma politikasındaki durum bazen zor olabilir, çünkü plan yenilemesi ilk satın alma işlemine kıyasla genellikle daha pahalıdır. Aynı zamanda, bazı şirketler, ücretsiz bir alan adı, SSL, CMS entegrasyonu vb. İçeren ücretsiz seçeneklere ek olarak özel bonuslar ve indirimler sunar..

BluehostSiteGroundHostGator
Giriş ücretiPaylaşılan barındırma için $ 2.95Paylaşılan hosting için $ 3.95Paylaşılan barındırma için $ 2.75
Maksimum FiyatÖzel hosting için 109.68 $Özel barındırma için 599 $Özel hosting için 148.98 $

Alt çizgi

Uygun bir barındırma almak için, kullanıcıların performans, güvenlik ve şirketler tarafından sunulan ekstra özellikler açısından çeşitli hayati yönleri dikkate almak gerekir. Web sitenizin türü, yapısı, karmaşıklığı ve beklenen trafiği göz önünde bulundurarak en uygun alternatifi seçmenizi kolaylaştırmak için tüm önemli yönleri ayrıntılı olarak inceledik..

Sadece en saygın hosting seçme ile ilgili değildir. Platformun, sunmak için yeterli sunucu varlıkları ve olanaklarıyla temel gereksinimleri karşıladığından% 100 emin olmanız gerekir. Uygun fiyatlar ve gelişmiş işlevsellik artı ücretsiz özelliklerin bir kombinasyonu kesinlikle iyi bir anlaşma yapabilir.

Web Sitenizi Şimdi Barındırın

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map