Web Sitesi Barındırma Nasıl Öğrenilir

Web Sitesi Barındırma Nasıl Öğrenilir


Bir web sitesinin hangi hosting hizmetini kullandığını öğrenme ihtiyacıyla karşı karşıya mısınız? Bunu tanımlamanın nedenleri farklı olabilir. Rakip bir platformun sahibi, istatistikleri ve performansını ve trafik akışını etkileyen fonksiyonel parametreleri hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Özellikle kendi projenizi riske sokarsa, web sitesi barındırıcısı hakkında bir nedenden dolayı şikayet etme ihtiyacıyla da karşılaşabilirsiniz..

Bir farkındalık belirli barındırma sağlayıcısı web sitenizi barındırmak için güvenilir hizmet arıyorsanız da yararlı olabilir. Bu durumda, ana bilgisayarını daha fazla öğrenmek için iyi özelliklere sahip bir web sitesi seçebilirsiniz. Neyse, güvenilir ve sürdürülebilir hosting projeniz için güzel bir web varlığı oluşturmak için emin yollarından biridir. Ayrıca, daha fazla proje desteği ve tanıtımını önemli ölçüde basitleştirir. Bir web sitesinin barındırılmasını tespit etmenin bir diğer ciddi nedeni, sonunda içerik çalmaya neden olabilecek düzenli spam gönderen saldırılardır. Son olarak, kendinizinkini seçmeden önce mevcut barındırma seçeneklerini keşfetmek isteyebilirsiniz..

Bu veya bu web sitesini barındıran ne bulmak için nedenleri ne olursa olsun, bunu yapmak için kanıtlanmış birkaç yolu vardır:

 1. Özel hizmetlerin kullanımı ile.
 2. Alan adı IP adresine göre.
 3. Alan adı sunucusuna göre.

Tüm varyantlar oldukça etkilidir, ancak birincisi kullanıcı tanımasını en basit ve en hızlı çözüm olarak almıştır. Orada algılama hizmetleri barındırma birçok web sitesi var, ama hepsi aynı misyonu vardır: kullanıcıların web sitesi ana bilgisayar bulmak için en kısa sürede.

Çoğu durumda, yapmanız gereken tek şey alan adı ilgilendiğiniz web sitesinin ve sistem onu ​​analiz edip sonucu oluşturana kadar bekleyin. Bu herkes için çok kolay ve hızlıdır ve herhangi bir kodlama bilgisi gerektirmez. Web sitesi barındırıcısını tanımlamak için kullanabileceğiniz en popüler ve etkili hizmetlerden bazılarına göz atalım.

1. Web Sitesi Barındırıcısını Tespit Hizmetleri

KONAKLAMA KONTROLÜ

hostingchecker

Hosting Denetleyicisi – en doğru ve kanıtlanmış sonuçları sağlamak için profesyonel arama aracı sağlayan web tabanlı bir barındırma algılama hizmetidir. Sistem, analiz altındaki web sitesi hakkında en önemli bilgileri bulmayı mümkün kılar. Analiz edilen ve kontrol edilen parametreler genel ana bilgisayar bilgileri, Alexa Rank, çevrimiçi / çevrimdışı web sitesi denetleyicisi, Google sayfa sıralaması, Alan adı IP kara listesi bilgisi, ortalama yükleme süresi hızı, sosyal istatistik izleme vb. İçerir. Hosting Checker aşağıdaki araçları kullanır:

 • Web Sitesi Barındırma Arama Aracı – sadece web sitesine alan adını girin ve hizmet kendi veritabanında listelenen 5000’den fazla sağlayıcı arasında barındırma arayacaktır;
 • Web Hosting IP Adresi Arama Aracı – web barındırıcısı, IP adresi ve IP kara listesine potansiyel olarak dahil edilmesi hakkında ayrıntılı bilgi edinilmesini sağlar;
 • Web Sitesi Konum İzleme Aracı – web sitenizin veya alan adının yerini bulmanızı sağlar;
 • Domain Whois ve Yaş Dedektörü – alan adının yaşını ve başlıca SEO özelliklerini ve Whois verilerini tanımlayan araç.

Web sitesi analiz edildikten sonra, sistem tüm önemli parametreleri ve web sitesi verilerini içeren ayrıntılı raporlar üretir. Raporları çevrimiçi olarak görüntüleyebilirsiniz, ancak daha fazla karşılaştırma için PDF dosyaları olarak indirmek de mümkündür.

Web Sitesi Barındırıcısını Bulun

KONAKLAMA DEDEKTÖRÜ

hostingdetector

Hosting Dedektörü – sadece birkaç saniye içinde web hosting tanımlamak sağlayan başka bir popüler hosting dedektör hizmetidir. Sadece projenizin alan adını veya URL’sini girin ve arama işlemini etkinleştirin. Sistem, web sitesini hızlı bir şekilde analiz edecek ve zengin bir veritabanında barındırılmasını isteyecektir..

Analiz tamamlandıktan sonra, sistem barındırma sağlayıcısı, alan adının kayıtlı olduğu ülke ve WHOIS verileri hakkında bilgi verecektir. Bu, orada bulabileceğiniz en kolay hizmetlerden biridir ve aynı zamanda herkes için tamamen ücretsiz ve anlaşılabilir.

Web Sitesi Barındırma Algıla

DOMAIN HOSTING CHECKER

duplichecker

Alan Adı Barındırma Denetleyicisi – belirli bir web sitesini kimin barındırdığını keşfetmeyi mümkün kılan bir sistemdir. Sistem, farklı web siteleri hakkında belirli bilgileri analiz etmenizi ve görüntülemenizi sağlayan bir SEO aracıdır. Bu bilgiler genellikle IP adresleri, ad sunucuları, ana bilgisayarlar vb. Ücretsiz servis herhangi bir ön kurulum gerektirmez ve bu nedenle saniyeler içinde sonuç verir. Yeni başlayanlar bile kolayca kullanabilir – çok basit ve anlaşılır!

Domain Barındırma Denetleyicisi kullanmak lehine konuşan birçok nedeni vardır. Başlangıç ​​olarak, bu, web sitenizin arama motoru pozisyonlarını artırmayı mümkün kılan ücretsiz SEO araçlarından oluşan geniş bir dizi sağlayan sistem olan Dupli Checker tarafından desteklenen gelişmiş ve otantik hizmettir. İkinci olarak, sistemin ürettiği sonuçlar güvenilir ve kanıtlanmıştır. Araç da son derece basit ve sonucu bulmak sadece birkaç saniye sürüyor. Son olarak, web sitesi barındırma ve IP adresi hakkında kapsamlı veriler sunar. Aslında ihtiyacın olan bu!

Web Sitesi Barındırma

KÜÇÜK SEO ARAÇLARI – WEB SİTESİ HOST CHECKER

smallseotools

Web Sitesi Ana Bilgisayar Denetleyicisi – Küçük SEO Araçları tarafından çalıştırılan ve desteklenen bir barındırma algılama hizmetidir. Sistem herkes için ücretsizdir ve belirli bir web sitesinin arkasındaki ana makineyi keşfetmeyi mümkün kılar. Denetleyiciyi kullanmak için, yalnızca web sitesine ulaşmanız, ilgilendiğiniz sitenin URL’sini girmeniz ve ardından “Barındırma Kontrolü” düğmesini tıklamanız yeterlidir. Sonuçları uzun süre beklemek zorunda kalmayacaksınız – hemen sağlanacak. Web sitesi denetleyicisi, pazar araştırıyor, kaliteli sonuçlar ve çalışma süresi garantisi sağlayabilecek güvenilir sağlayıcılar arayan yeni web sitesi sahipleri için harika çalışıyor. Hizmete kaydolmaya gerek yoktur – ücretsizdir ve isteğiniz üzerine günün her saatinde kullanılabilir.

Web Sitesi Barındırma

2. Nasıl IP Adresi ile Web Sitesi Barındırma Kontrol

Kodlamaya duyarlı bir kullanıcı olsanız da olmasanız da, web sitesi barındırıcınızı IP adresine göre anlamaya çalışabilirsiniz. Bunu yapmak için “ping site.com” (veya ilgilendiğiniz herhangi bir alan adı) komut satırına girin ve ezberleyin (veya bırak) cevapta görüntülenen sayı kombinasyonu. Bu web sitenizin IP adresi olacaktır. Sonra girin https://whois.domaintools.com/ barındırma sağlayıcının kişilerini ve bununla ilgili bilgileri görmek için Bu da oldukça kolay ve hızlı.

domaintools

3. Ad Sunucusu Etki Alanına Göre Web Sitesi Ana Bilgisayarını Bulma

Web sitesi barındırma tespit etmenin bir başka basit yolu Name Server (NS) alan adı. Bu amaçla, https://whois.domaintools.com/ web sitesine gidin ve analiz altındaki web sitesinin alan adını girin. Ardından Ara düğmesini tıklayın ve sonucu bekleyin.

Test sayfasının “nserver:” satırındaki “Whois Kaydı” na göz atın. NS satırındaki ana etki alanı barındırma sağlayıcısıdır. Bu arada, bu varyant da en hızlı seçeneklerden biri ve sanal sunucularda barındırılan web siteleri için de harika çalışıyor.

Sonuç olarak

Niş rakipleriniz hakkında araştırma yapmak, başarılı pazarlamanın en önemli yönlerinden biridir. Web sitesi barındırma sağlayıcı tespiti bu yönde yapabileceğiniz ilk adımdır. Web sitesi ana bilgisayarı, IP adresi, konumu ve diğer teknik parametreler hakkında bilgi, kendi projeniz için ana bilgisayarı seçerken size yardımcı olacaktır..

Web sitenizin barındırma sağlayıcısını bulmak için birkaç etkili yol vardır, ancak makalede incelenen özel hizmetlerin kullanımı hala en çok tercih edilen çözümdür. Web sitesi barındırma algılama hizmetleri web barındırma sağlayıcısı ve onun olması gerekir parametreleri içine iyi bir fikir sağlayacaktır. Ana bilgisayarları sıralama, performans, coğrafi konum, güvenilirlik, güven derecesi ve diğer temel parametreler açısından karşılaştırırken bu bilgileri daha fazla kullanabilirsiniz. Bu yönler, ihtiyaçlarınızı karşılayacak en iyi ev sahibinin seçimi ile ilgili son kararı verirken çok önemli hale gelecektir..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map