Web Sitesi CMS Nasıl Tespit Edilir

web sitesi cms nasıl tespit edilir


Bazen bir web sitesinin hangi CMS veya web sitesi oluşturucusuna dayandığını bulmaya ihtiyaç vardır. Kullanıcılar, sadece bu tür projeler için hangi teknolojinin en iyi sonucu verdiğini anlama merakları veya istekleri nedeniyle bu bilgiye ihtiyaç duyabilirler..

Bunu öğrendikten sonra, benzer bir web sitesini kendiniz oluşturmak veya hatta web sitesini ayrıntılı olarak kopyalamak isteyebilirsiniz. Öz, tek hedefe iniyor – bir web sitesinin üzerine inşa edildiği CMS hakkında nasıl bilgi edinilir?.

Bir web sitesinin arkasındaki motoru tespit etmenin üç yolu vardır: çevrimiçi hizmetlerin uygulanması, sahibiyle iletişim kurma veya kodu kontrol etme. Hiçbiri% 100 güvenilir değildir, ancak gerçekten çok denerseniz, platformu bulma şansı önemli ölçüde artacaktır..

1. Web Sitesi Teknolojisini Tespit Hizmetleri

WEBDATASTATS

webdatastats

WebDataStats – Web sitesi CMS’sini tespit etmeyi ve CMS tarafından site alanlarının veritabanlarını bulmayı mümkün kılan güvenilir bir hizmettir. Platform, şu anda 1000’den fazla popüler sistemi kapsayan en kapsamlı CMS, çerçeveler ve web sitesi oluşturucularını sunuyor. Hizmet, bir web sitesinin yapıldığı CMS’yi tanımlamanın yanı sıra, gerekli siteleri kendi kriterlerinize göre kategorilere ayırmaya, sitelerden elde edilen iletişim bilgilerini alma, alan adlarının CMS taşıma geçmişini görme vb..

WebDataStats geliştiricileri, CMS algılamasının doğru olduğundan emin olmak için analiz edilen her web sitesini manuel olarak iki kez kontrol eder. En belirgin ve doğru sonucu sağlamak için hizmetin CMS veritabanını aylık olarak güncellerler. Sistemin bir web sitesinin CMS’sini herhangi bir nedenden dolayı tespit edememesi durumunda, geliştiricileri tespit edilmemiş platformları veritabanlarına daha fazla eklemek için bu kaynakları manuel olarak kontrol eder. Bu sonuçta en iyi ve en güvenilir sonuçları sağlar.

Bir Web Sitesi CMS Tespiti

WHATCMS

Whatcms

WhatCMS – web sitelerinin üzerine inşa edildiği çerçeveleri tespit etmek için kullanılan web tabanlı bir hizmettir. Web sitemizde test ettik ve sonuçtan gerçekten şaşırdık. Blogumuzun CMS’si ile ilgili doğru verileri hiçbir sorun olmadan tespit etti. Sistem oldukça hızlı çalışır (sonucu bulmak için 2-3 saniye yeterlidir), ancak minimum miktarda bilgi sağlar, ancak bu oldukça yeterlidir. Hizmet, 170 CMS civarında, web sitesi oluşturucuları ve çerçeveleri hem ücretli hem de ücretsiz olarak algılamaya izin verdiğinden, motorun adını arayan web’e göz atmanız gerekmez..

Bazı web siteleri aynı anda birkaç CMS üzerine kuruludur (OpenCart bazında, WordPress blogu, vBulletin forumu vb.). Böyle bir devi tespit etmek için, her sayfa veya bölüm için tanım seçeneğini kullanabilirsiniz.

Bir Web Sitesi CMS Tespiti

BUILTWITH

Builtwith

BuiltWith – talebiniz üzerine çok fazla bilgi sağlayabilen başka bir popüler hizmettir: bağlı analiz sistemleri, widget’lar, mobil sürümün kullanılabilirliği, komut dosyaları ve kullanılan CSS kuralları, barındırma sağlayıcısı, SSL sertifikası, web sunucusu vb. Bu tür ayrıntılı bilgiler web yöneticileri için yararlı olacaktır . Bir acemi kolayca kaybolabilir ve bu bilgilerin yarısının belirsiz kalması riski vardır.

Sistem, web sitemizin oluşturduğu CMS’yi hemen tespit etti. Gerekli bilgileri uzun veri listesinde bulmanız yeterlidir.

Bir Web Sitesi Platformunu Algılama

CMSDETECT

CMSdetect

CMS Dedektörü – Bir web sitesinin kullandığı çerçeveyi, CMS’yi veya diğer teknolojileri bulmak için kullanılan güçlü bir CMS dedektör aracıyla birlikte gelen iyi bir sistemdir. Çevrimiçi Web Araçları tarafından sağlanan hizmet, 100’den fazla popüler ve yaygın olarak kullanılan CMS’yi etkili bir şekilde tanıyabilir. Burada web sitesiyle ilgili birçok bilgi, istatistik, teknoloji bulmak da mümkündür. İşlem oldukça kolay ve hızlı.

Sadece servise ulaşmanız, ilgilendiğiniz bir web sitesinin URL’sini girmeniz ve Enter tuşuna basmanız yeterlidir. Birkaç saniye içinde, bir sitenin kullandığı CMS veya web sitesi oluşturucu hakkında ayrıntılı bilgileri görürsünüz.

CMS Detector, blogumuzun üzerine kurulduğu sistemi tanımayı başaramadı, bu da etkinliğini ve güvenilirliğini oldukça şüpheli hale getiriyor.

Bir Web Sitesi Çerçevesini Algılama

Wappalyzer

Wappalyzer

Wappalyzer – Kullanılan çerçeveleri, teknolojileri ve web sitesi oluşturucularını etkili bir şekilde ortaya çıkarabilen tanınmış bir çapraz platform yardımcı programıdır. Araç, bir web sitesinin kapsayabileceği en popüler İçerik Yönetim Sistemlerini, e-Ticaret motorlarını, web analiz araçlarını, sunucu yazılımlarını ve diğer teknolojileri tespit edebilir.

Herhangi bir sitenin arkasındaki CMS ve widget’ları bulmak için, hizmetin resmi web sitesine erişmeli, kontrol etmek ve tarama işlemini başlatmak istediğiniz bir web sitesinin URL’sini belirtmelisiniz. Wappalyzer ayrıca indirilebilir yazılım ve tarayıcı uzantısı olarak da mevcuttur. Bu nedenle, hizmet kullanım sıklığına ve etkinliğine bağlı olarak en uygun varyantı seçmek size kalmış.

Blogumuzun analizini Wappalyzer ile iki kez yapmaya çalıştık. Sistemin aşırı yüklenmesi nedeniyle ilk deneme başarısız oldu. İkinci denemeden sonra Wappalyzer blogumuzun arkasındaki motoru da tanımadı.

Bir Web Sitesi Teknolojisini Algılama

Yeniden tara

Yeniden tara

Yeniden tara – sağladığınız herhangi bir web sitesinin arkasındaki çerçeveleri, CMS’leri ve teknolojileri tanımlamanıza yardımcı olabilecek çevrimiçi bir hizmettir. Sonuç olarak, sistem 1550’den fazla alan bölgesinde 305 milyondan fazla web sitesini tarayabilir.

Rescan, web sitelerinin dayandığı araçların ve teknolojilerin listelerini sağlamanın yanı sıra, incelenmekte olan bir site, istatistikleri, Alexa sıralaması durumu, IP adresi, web hakkında ayrıntılı bilgileri etkili bir şekilde bulmanıza yardımcı olan ücretsiz bir web sitesi analiz aracı çalıştırır. sunucu tipleri, menşe ülke, kod sayfası bilgisi ve diğer ayrıntılı parametreler. Testimizin sonuçlarına dayanarak, Rescan blogumuzun arkasındaki birkaç teknolojiyi tanımlamayı başardı, ki bu oldukça iyi bir faktör.

Bir Web Sitesi CMS Tespiti

Sonuç

Çevrimiçi otomatik web sitesi motor tanımlama hizmetlerinin kullanımı, kullanıcıların çoğunluğu için bu bilgiyi bulmanın en basit ve en kolay yoludur. Yöntem hem yeni başlayanlar hem de web tasarım uzmanları ile popülerliğe sahiptir.

Belirleme doğruluğunun bir araçtan diğerine değiştiğini söylemeye gerek yok, ancak hiçbir şey bir seferde 3-4 benzer çevrimiçi hizmet kullanmanızı ve elde edilen sonuçları karşılaştırmanızı engellemiyor..

2. HTML Web Sitesi Kodunun Analizi

İkinci tespit yöntemi, Google Chrome’daki HTML web sitesi kodunu analiz etmektir (bir web sayfasında sağ tıklayın, “Web Sayfası Kodu Önizlemesi” Ctrl + U). Bu oldukça uygun değildir ve çoğu durumda iyi çalışmaz. Ancak, yöntem denemeye değer. «…» Etiketleri arasında bir kod bulmalısınız. Kural olarak, CMS adı “jeneratör” meta etiketinde sağlanır. Birçok web yöneticisi, bu değerli bilgileri robotlardan, insanlardan ve virüslerden gizlemek için bu etiketi siler. Bu, web sitenizi platformdaki herhangi bir klasik hacker saldırısından korumanın basit bir yoludur.

Manuel CMS Tespiti

Büyük CMS parametrelerini veya özelliklerini kod yapısına (bu yalnızca deneyimli kullanıcılar için geçerlidir) veya web sitesi klasörü yapısında görebileceğiniz şablon adına göre tanımak da mümkündür. Kod önizleme modunda “Kaynaklar” sekmesini seçin ve başlığında “Temalar” veya “Şablon” kelimelerini içeren kataloğu bulun. Alt katalog genellikle, tüm dosyalarının saklandığı şablonun adı altında belirtilir. Mevcut tasarım sürümleri için geçerli CMS listesini bulmak için Google’da bu adı arayın. Ne yazık ki, birkaç varyant olabilir. Bunu aklınızda bulundurun.

3. Sosyal Mühendislik

Üçüncü yöntem sadece yöneticilere veya geliştiricilere CMS veya web sitesi oluşturucu bir siteye dayanır. İletişim formundan veya sosyal ağlardan bu sorgu ile web sitesi sahibine veya web sitesi tasarımından sorumlu herhangi bir kişiye başvurabilirsiniz.. Bu, cevabı alacağınızı garanti etmez – bu, sorgulama formülasyonunun doğruluğuna ve doğruluğuna, iletişim kurduğunuz bir kişinin ruh haline ve bu bilginin güvenliği veya basit farkındalığı gibi bazı makul nedenlere bağlıdır..

Web sitesini övün, kullandığı teknolojileri sevdiğinizi ve benzer bir proje oluşturmak istediğinizi ancak başka bir alanda olduğunu söyleyin. Web sitesini geliştirmek için gereken süreyi araştırın, başarı ve kaynak için etkili tanıtım vb. İsteyin..

Web stüdyoları tarafından oluşturulan web siteleri genellikle adları ve bağlantıları olan ayak izleri içerir. Onları tasarlayan kişilerin sitelerin dayandığı sistemlerin farkında olması oldukça mantıklı. Dostça bir şekilde yardım için onlara başvurmak da mümkündür. İstediğiniz cevabı alma şansınızı önemli ölçüde artıran potansiyel bir müşteri gibi görüneceksiniz (web sitesi geliştirme maliyetini sorun)..

Sonuç olarak

Üçüncü taraf bir web sitesinin CMS’sini tespit etmeye çalıştığınız hedef ne olursa olsun, niş çevrimiçi hizmetlerden birini kullanarak bunu yapmak daha basit ve daha uygundur. Bunu yapmak için, gerekli alana etki alanı adını sağlamak ve sistemin bir web sitesini tarayacak kadar beklemek yeterlidir. Bir site elle yazılmış bir CMS üzerinde çalışıyorsa veya derinden değiştirilmişse, sorgunuz başarılı olmaz. Bazen basit hatalarla karşılaşabilirsiniz – cevabı burada almak için% 100 olasılık yoktur..

Çerçeve tanımlama sürecinin güvenilirliğini arttırmak için, aynı anda birkaç sistemle kontrol edilmesi arzu edilir. Gönderiye ya da seçtiğiniz diğer hizmetlere kaydolduğumuzu seçin – çok önemli değil. Hepsi oldukça iyi çalışıyor. Tarama sonuçları aynıysa, testin doğruluğundan emin olabilirsiniz. Herhangi bir ayrım varsa, ek araçlar kullanmak ve ürettikleri en sık değişkeni seçmek mantıklıdır. Kural olarak, burada ciddi bir ayrım yoktur.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map