Web Sitesi Hız Testi: Sayfa Yükleme Süresini Ölçme ve Hızlandırma

Web Sitesi Hız Testi: Web Sitesi Yükleme Süresini Ölçme ve Web Sitenizi Hızlandırma


Web sitesi yükleme süresi, projenin gelecekteki başarısını tanımlayabilecek önemli bir hızdır. Bu oran, bir ziyaretçinin sitede kalmaya devam etmesi ve onu keşfetmeye devam etmesi veya daha hızlı yükleme yapan rakiplere bırakılmasından sorumludur. yorum gösterisi genellikle internette sörf yapan kişilerin% 40’ından fazlasının web sitesi yükleme hızının 3 saniyeden fazla olması durumunda çıkması muhtemeldir. Potansiyel hedef kitlenin neredeyse yarısı.

Soru sadece ziyaretçilerin hacmi, trafiği, çeşitli YG’leri vb. İle ilgili değildir. Ayrıca genel web sitesi optimizasyonu ve SEO ile ilgilidir. Sayfalarınızın yüklenmesi ne kadar az zaman alırsa, yüksek arama motoru da o kadar yüksek olur. Hız farklı faktörlere bağlıdır. Bazen kullanıcılar işe yaramayabilecek bir dizi rastgele ipucu seçer. Bu makalede, bir web sitesi oluşturucu kullanırken yük hızını artırmanıza yardımcı olacak bazı kullanışlı adımları inceleyeceğiz.

Web Sitesi Yükleme Süresini Ölçme

Barındırılan web sitesi oluşturma platformlarıyla kullanıldığında sitenizi nasıl hızlandıracağınızla ilgili ipucu tartışmaya başlamadan önce, yük hızının ne olduğunu ve nasıl çalıştığını netleştirmeliyiz.

Web Sitesi Hızı Nedir??

Ücret, bir kullanıcı bağlantıyı tıkladıktan veya arama çubuğundaki URL’yi yazdığında belirli bir sayfanın yüklenmesi için gereken süreyi gösterir. Kullanıcıların sayfalara göz atması ne kadar uzun sürerse web sitenizin memnuniyeti ve katılımı o kadar düşük olur. Dönüşüm ve trafiğin azalması, SEO sıralamasının azalması ve büyük ziyaretçilerin kaybı gibi düşük hızlı sonuçlar.

Bu nedenle, çoğu web sitesi sahibi, 2 saniyeden az olması gereken optimum yük hızına ulaşmak için ellerinden gelenin en iyisini yapar. Gibi Google istatistik gösterisi, Tüm kullanıcıların% 47’si yükleme süresinin asla bu süreyi aşmayacağını düşünüyor. Öte yandan, hepimiz güzel, dinamik ve aynı zamanda işlevsel bir site bulmak istiyoruz. Önemli web sitesi bozulmasını önlemek için ne yapmalıyız?

Web Sitesi Hızı Nasıl Çalışır??

Web sayfası yükleme işlemi temel olarak üç önemli noktaya dayanmaktadır:

 • Ziyaretçileriniz tarafından kullanılan bir tarayıcı (Opera, Safari, Chrome vb..);
 • Yerel sağlayıcınız tarafından belirlenen internet bağlantı hızı.
 • Sunucu performansı veya barındırma (projenizin gerçekte yaşadığı bir yer).

Belirli bir ürün veya hizmeti bulmak için internette sörf yaptığınızı hayal edin. Her şeyden önce, tercih ettiğiniz tarayıcıya gidin ve ürünün veya pazarın adını yazın. Bu durumda, aslında web sayfasının son dokunuşunu görebilmeniz için düzenlenmiş tüm dosya ve kodlarla gerekli bilgileri geri gönderen isteği sunucuya gönderirsiniz..

Anahtar soru, özellikle hepsi bir arada bina çözümlerini kullanırken sunucunun istenen bilgileri mümkün olduğunca hızlı bir şekilde teslim etmesini sağlamaktır..

Web Sitesi Oluşturucu Yükleme Süresi Optimizasyonu İpuçları

Web sitesi oluşturucularla durum zor olabilir. Barındırılan tüm platformların temel özelliği, kendinden kodlu veya CMS tabanlı sitelerin aksine, performans sorunlarının çoğunu kendi başlarına ele almalarıdır. Başka bir deyişle, hazır optimizasyon kutusundaki tüm özellikleri aldığınız için gelişmiş optimizasyon araçlarına erişiminiz yoktur.

Yükleme süresi gelecekteki proje için öncelikli hedef ise, platformu en iyi performans oranlarıyla seçmeniz gerekir. Tabii ki, hiçbiri en popüler web sitesi kurucuları “düşük sayfa yükleme hızımız var, neden başka bir yere gitmiyorsunuz?” Bu nedenle, her şey araştırma, karşılaştırma ve zıtlıkla ilgilidir. Platformun yük hızı potansiyelini net bir şekilde anlamak için şu adımları izleyin:

 1. Bir platform seçin ve ücretsiz deneme için oturum açın.
 2. Dosya ve içerik içermeyen bir BLANK web sitesi oluşturun.
 3. Web sitenizi yayınlayın.
 4. Hızı belirlemek için mevcut zaman ölçüm araçlarından herhangi birini kullanın.

Boş bir site kullanıldığında, barındırılan tüm platformlar aynı koşullar altında yerleştirilir ve bu da performans açısından en iyisini tanımlamayı kolaylaştırır. Zaten resim, metin veya widget içeren bir web sitesini kontrol etmeye karar verirseniz, kazananları belirlemek daha zor olacaktır. Diyelim ki görüntü kaydırıcıya sahip tam genişlikte bir başlığınız ve yüksek çözünürlüklü birkaç resim var. Tabii ki, bu durumda yüksek sunucu yanıtı beklememelisiniz.

Önemli ipucu # 1: barındırılan çeşitli platformlarda sayfa yükleme hızını kontrol etmek için içeriği olmayan boş web sitesini kullanın. Kural olarak, en güvenilir olanlar ücretsiz denemeler sunar. Böylece, oranı sıfır maliyetle ölçebilirsiniz.

Ayrıca okuyun: Wix Web Sitenizi Nasıl Bulunur ve Google’da İyi Sıralanır.

Web Sitesi Yükleme Süresini Ölçen Çevrimiçi Hizmetler

Kullanıcıların web sitesi yükleme süresini birkaç tıklama ile ölçmelerine olanak tanıyan en popüler hizmetlerden bazılarını seçtik. Bazıları acil optimizasyon gerektiren sorunları gösteren ayrıntılı raporlar üretir. Ancak, içeriği olmayan boş bir web sitesini ölçtüğümüz için ilk başta buna ihtiyacınız olmayacak. İşte, yük hızını derecelendirmek için bazı en iyi hizmetler:

# 1 – Google PageSpeed ​​Insights

Google PageSpeed ​​Insights

Google PageSpeed ​​Insights – Web sitesi hızını ölçmek için güvenilir bir araçtır. Temel özellik, yalnızca gerçek performans sonuçları sağlamakla kalmaz, aynı zamanda Google’ın koda bakmasını da sağlar. Sistem, gerçek zamanlı istatistikler sağlamak için güçlü bir analiz motoru kullanır ve genel performansı artırmak için ne yapılması gerektiğine dair bazı ipuçları sunar. Dahası, kullanımı çok kolaydır.

Ana Özellikler:

 • Deniz Feneri ve CrUX motorlarının bir kombinasyonu;
 • Sezgisel arayüz;
 • Basit puanlama sistemi.

Web Sitesi Hızını Test Et

# 2 – Pingdom Test Aracı

Pingdom Test Aracı

Pingdom – Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Avrupa’da bulunan veri merkezleri nedeniyle bir web sitesi formunu çeşitli konumlarda test etmeyi mümkün kılan bir başka popüler web sitesi hız testi aracıdır. Platform, daha yüksek bir yük hızından yararlanmak için optimizasyon gerektirebilecek tüm sorunların ayrıntılı bir özetiyle birlikte gelir. Belirli bir durumla ilgili renklerin yanı sıra desteklenen tüm içerik biçimlerini içeren kullanışlı bir grafik vardır.

Ana Özellikler:

 • Gelişmiş raporlama;
 • Birden fazla yerde test yapma;
 • 7/24 erişilebilirlik.

Web Sitesi Hızını Test Et

# 3 – Yük Etkisi

Yük Etkisi

Yük Etkisi – Daha profesyonel geliştiriciler ve programcılar odaklanmıştır. Adanmış profesyoneller, mevcut programlama dillerinden herhangi birini kullanarak kendi testlerini tasarlama şansına sahip olurlar. Yeni başlayanlar ayrıca sunucu yanıt süresini, istek oranını ve diğer önemli istatistikleri gösteren bir diyagramın yerleşik ayrıntılı raporlarından da yararlanabilir..

Ana Özellikler:

 • Yerel ve Bulut erişilebilirliği;
 • Performans uyarı algoritmaları;
 • Müşteri desteği ve büyüyen topluluk.

Web Sitesi Hızını Test Et

# 4 – Yükseliş trendleri

uptrends

uptrends – ayrıntılı bilgilerden yararlanmayı mümkün kılan güvenilir ve kullanımı kolay bir hız ölçüm aracıdır. Site sahipleri, sayfa boyutu, yükleme süresi, istek hızı, olası arızalar veya şelaleleri içeren tüm önemli metrikleri ölçme şansına sahiptir. Sistem, iyileştirme önerilerinin yanı sıra ayrıntılı istatistikler içeren kullanışlı raporlar oluşturur.

Ana Özellikler:

 • Dünya genelinde bulunan sunucular;
 • Ölçülecek tüm önemli metrikler;
 • Masaüstü ve mobil site sürüm testleri.

Web Sitesi Hızını Test Et

Sonuçları, çeşitli web sitesi oluşturma platformları tarafından barındırılan ücretsiz boş web sitenizle karşılaştırmak için yukarıda belirtilenlerden herhangi birini kullanabilirsiniz. Daha iyi fiyatlara sahip olanı seçin ve tamamen işletilen bir proje oluşturmaya başlayın.

Önemli ipucu # 2: bitmiş web siteniz 10 üzerinden 10 olsa bile, her zaman bir optimizasyon yeri vardır.

Web Sitenizi Hızlandırma

Yalnızca sitelerini kullanmaya başlayanlar için bazı ipuçları tartıştık. Ancak bir kullanıcı, yükleme süresi açısından mükemmellikten uzak olan mevcut web sitelerini mi yapmalıdır? Ana engelleme, barındırılan platformların genellikle kendi başlarına performansla ilgilenmeleri ve bunları optimize etmek için kaynak koduna veya sayfa ayarlarına sınırlı erişim sağlamasıdır..

Bize kalan tek şey, yapabileceğimiz ayarlardan ve özelleştirme özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmaktır. Bazı saygın sistemler kendi özel yükleme süresi yükseltici paketlerini sunar (örneğin, Wix Turbo). Ancak çoğu durumda, optimizasyonu kendiniz halletmeniz gerekir. Bakalım ne yapabiliriz.

1. Optimizasyon Özelliklerini Entegre Edin

Her şeyden önce, seçilen bir web sitesi üreticisinin sahip olduğu özelliklere bir göz atın. Bazı platformlar genellikle kullanıcılar tarafından fark edilmeden bırakılan yerleşik optimizasyon araçlarıyla birlikte gelir. Örneğin, çoğu sistem Tembel Yükleme özelliği varsayılan olarak etkindir. Bazı durumlarda kapatılmış olabilir. Tek ihtiyacınız olan web sitesi ayarlarına gitmek ve açmak. Bu özellik, hem masaüstü hem de mobil sürümler için otomatik görüntü optimizasyonu ve web sitesi yükleme süresi iyileştirme ile devam edecek şekilde tasarlanmıştır.

Bazı web sitesi oluşturucuları, bazı bloklarını ve öğelerini mobil site sürümü için optimize etmek için ayrı bir araç sunar. Örneğin, tonlarca yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve resim içeren bir fotoğrafçı portföyünüz var. Mobil sürüm site hızını masaüstü sürümünden ayrı olarak artırmak için bunları optimize edebilirsiniz.

2. Görüntüleri Optimize Edin

İkinci yol, görüntüleri daha hafif hale getirmek için manuel olarak optimize etmektir. Çoğu durumda, yüksek çözünürlüklü fotoğraflar ve resimler düşük sayfa yükleme süresinin ana nedeni haline gelir. Kullanıcılar üç farklı yol seçebilir:

 • Web sitesi oluşturucu tarafından önerilen görüntü boyutlarını seçin (Kural olarak, her bir blok I için önerilen çözünürlüğü gösterge tablosunda göreceksiniz. Ona sadık kalmaya çalışın);
 • Her görüntüyü manuel olarak optimize etme (fotoğrafları kırpmanıza ve yeniden boyutlandırmanıza izin veren tonlarca editör var. Jpeg görüntüleri için sıkıştırma seviyesi, görüntü kalitesine zarar vermeden en az% 85 olmalıdır);
 • Eklentiler ve widget’lar kullanın (çoğu platform web sitesi görüntülerini optimize etmek için eklentiler sunar. Bununla birlikte, her yeni eklenti veya eklenti, web sitesi yükleme süresine zarar verebilir).

3. Sayfa Yapısını Netleştirin

Web sitesi oluşturucular hakkında iyi bir şey, hazır şablonlarla gelmeleridir. Nişe bağlı olarak bir dizi entegre eklenti, blok veya eleman vardır. Maksimum performans sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Tabii ki, hepimiz şık ve dinamik bir site oluşturmanın yanı sıra bazı özel uygulamalar ve eklentiler eklemeye hevesliyiz. Buradaki en önemli hata daha da kötüsü. Her widget, sayfayı yükleyen ve sunucunun istekleri en kısa sürede geri göndermesini zorlaştıran bir kod parçasıdır.

Ayrıca, bazı uygulamalar oldukça karmaşıktır ve son kullanıcıya uygun şekilde daha fazla sunucu kaynağı gönderilmesini gerektirir. Buradaki ana fikir, projenin kullanılabilirliğine zarar vermeden mümkün olduğunca basit tutmaktır.

4. Çok Fazla Görsel Efektten Kaçının

Web tasarım trendleri gelişiyor. Projeyi olabildiğince ilgi çekici ve etkileşimli hale getirmek için yeni teknolojiler ve görsel konseptler sunuyorlar. Web sitesi oluşturucuları bu eğilimleri takip eder. Bazıları bir dizi animasyon özelliği ile birlikte gelir. Örneğin, başlığa veya görüntülerle sayfa bloklarına paralaks efekti ekleyebilir, her iki taraftan görünen animasyonlu simgeler oluşturabilir, görsel olarak çekici düğmeler ve harekete geçirici mesaj blokları uygulayabilirsiniz.

Animasyonlu özelliklerin çok fazla eklenmesi iyi değil. Kullanıcılar, günün her saatinde çalışan en yakın benzin istasyonu avlusundan bir panoda benzeyen bir web sitesini takdir etmeyeceklerdir. Basit ama modaya uygun tutmaya çalışın. Basitlik, kullanıcıların memnuniyetinin anahtarıdır. İhtiyaç duydukları sayfayı, bölümü veya ürünü bulmalarını kolaylaştırın. “Ücretsiz PDF’imizi alın” diyerek sonsuz renkli ve can sıkıcı pankartlar ile yollarını bulma zorunluluğundan kaçının.

Önemli ipucu # 3: En iyi bahis, bir web sitesi oluşturucu tarafından sunulan yapıya sadık kalmaktır. Portföye ihtiyacınız varsa, e-Ticaret maketini düzenlemek yerine bir portföy şablonu kullanın. Sitenizi animasyon ve widget’larla aşırı yüklemeyin. Kristal berraklığında ve basit tutun.

Alt çizgi

İyi web sitesi yükleme süresine uymak çok önemlidir. Her şeyden önce, kullanıcıların deneyimi açısından daha iyi kullanılabilirlik sağlayacaktır. İkincisi, daha yüksek trafik sağlayarak daha iyi dönüşüm oranları sağlar. Son fakat en az değil SEO sıralaması geliştirildi. Arama motorları siteleri harika sayfa yükleme hızıyla sever. Ancak daha önemli olan, geliştirilmiş hız oranları, daha iyi kullanıcıların katılımıyla sonuçlanacaktır.

Web sitesi oluşturucular ve güvenlik ve performanslarını kendi başlarına hallederken, kullanıcıların optimizasyon yetenekleri fazla değildir. Bununla birlikte, boş siteyi kontrol ederek en iyi yazılımı yine de başlatabiliriz. Aynı zamanda, kullanıcılar projeyi hafifletmek için içeriği ve sayfa yapısını optimize edebilirler.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map