Web Sitesi Oluşturucu Nasıl Seçilir

Doğru web oluşturma aracını seçemezseniz, bir web sitesi başlatmak zor olabilir. O günler, bir profesyonel gibi kod yazmayı öğrenmek zorunda kaldığınız veya sizin için görevi tamamlamak için bir web tasarımcısı tuttuğunuz zamanlar.


İçindekiler:
1. Tür ve Uzmanlık
2. Kullanılabilirlik
3. Şablonlar
4. Widget’lar ve Eklentiler
5. Entegrasyon Seçenekleri
6. SEO Dostu
7. Müşteri desteği
8. Bütçe

Web sitesi kurucularının tanıtımıyla, web tasarım sürecine yaklaşım tamamen değişti. Bu hizmetler, tüm web geliştirme sürecini basitleştirerek farklı web tasarım arka planı ve özlemleri olan kullanıcılar için daha uygun ve uygun fiyatlı hale getirmiştir..

Artık web sitesi kurucularının seçimi oldukça geniş olduğundan, şu soru ortaya çıkıyor: nasıl biliyorsunuz, tam olarak hangi platform ihtiyaçlarınızı karşılayacak? Son çözümü yaparken dikkate alınması gereken önemli faktörler hakkında ayrıntılı bir kılavuz.

Bir Web Sitesi Oluşturucu Nasıl Seçilir: Dikkate Alınacak Hususlar

Hangi web sitesi oluşturucu için giderseniz gidin, onun artıları, eksileri ve belirli özellikleri olduğunu göreceksiniz. Bu parametrelerin karşılaştırılması, ideal olarak web tasarım ihtiyaçlarınız ve gereksinimleriniz için çalışacak hizmeti seçmenizi sağlar. İyi bir web sitesi oluşturucu ararken göz önünde bulundurmanız gereken en iyi faktörler.

1. Tür ve Uzmanlık

Web sitesi oluşturucuları iki büyük gruba ayrılıyor. Bunlar, yalnızca belirli bir amaca hizmet eden farklı türdeki web sitelerini (açılış sayfaları, işletme web siteleri, portföyler, çevrimiçi mağazalar) ve özel sistemler (müzik web siteleri, web mağazaları, portföyler, restoran) başlatmayı mümkün kılan hepsi bir arada hizmetlerdir. web siteleri, otomobil web siteleri vb.).

Özel hedefinize odaklanın ve hepsi bir arada bir hizmeti birden çok şablonla kullanmanın daha iyi olup olmadığına karar verin veya yine de niş bir çözüm seçmelisiniz. Şimdi ana web sitesi türlerinin ve uzmanlıklarının ayrıntılı incelemesine bakalım.

Hepsi bir arada web sitesi oluşturucuları

Bu gruba ait hizmetler geniş bir özellik yelpazesine sahiptir, bu da ihtiyaçlarınıza göre farklı türde projeler oluşturmanıza olanak tanır. Sıklıkla gelirler tümleşik barındırma ve kendi alan adlarınızı bağlamanıza izin verin. İçerdikleri araçlar, web sitesi tasarımını özelleştirerek ve işlevselliğini artırarak web oluşturma sürecinden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar.

All-In-One Web Sitesi Oluşturucularının Artıları

 • Kullanım kolaylığı ve rahatlığı;
 • Sistem özelliklerini keşfetme ve bunları gerekli görevleri tamamlamak için kullanma kolaylığı;
 • Herhangi bir tercih ve zevke ulaşmak için şablon çeşitliliği;
 • Şablonunuza gerekli işlevselliği vermek için çoklu tasarım özelleştirme araçları;
 • Temaların, widget’ların ve entegrasyon seçeneklerinin kullanılabilirliği.

All-In-One Web Sitesi Oluşturucularının Eksileri

 • Birçok şablon benzer yapıya sahiptir ve düzenleme söz konusu olduğunda oldukça esnek değildir;
 • Bazı hizmetler niş bir web sitesi başlatmak için nüansları yok.

All-in-one web sitesi oluşturucularının keşfedilmesi ve uzmanlaşması, özel platformlara kıyasla genellikle daha kolaydır. Yeni başlayanlar veya sadece bir web sitesine ihtiyaç duyan ve kodlama veya web tasarım nüansları hakkında rahatsız etmek istemeyen kullanıcılar için daha iyi çalışırlar..

Hepsi bir arada web sitesi oluşturucu örnekleri: Wix, Weebly, uCoz.

Uzman web sitesi oluşturucuları

Bu sistemler belirli endüstrilere iyi hitap eder ve bu nedenle, belirli görevlere ulaşmak için genişletilmiş işlevsellik ve sınırlı özellik setleri ile birlikte gelir. Özel web sitesi oluşturucuları arasında seçim yaparken, sadece göstergelerine değil, aynı zamanda platformun tekrarlanabilirliğine, kullanıcı incelemelerine, sundukları özelliklere, kapsadıkları web oluşturma ihtiyaçlarına ve planlarının maliyetine de dikkat edin. Özel web sitesi kurucularının en popüler türleri aşağıdaki gibidir:

e-Ticaret web sitesi oluşturucuları

Çevrimiçi mağaza oluşturucuları, küçük ve orta ölçekli çevrimiçi mağazalar oluşturmanıza olanak tanır. Buna uygun olarak, özellik kümeleri e-Ticaret araçlarına ve seçeneklerine gider. Kaliteli e-Ticaret şablonları, ödeme, vergilendirme ve gönderim bilgilerini ayarlama fırsatı, açıklamalarını ve parametrelerini belirtmek için gereken çoklu ürün listeleri ve alanları, pazarlama ve tanıtım araçları vb..

Shopify Editör

Özel e-Ticaret sitesi oluşturucu örnekleri: Shopify, 3DCart.

Ayrıca okuyun:
Uzman seçimi en iyi e-Ticaret sitesi üreticilerinin.
Nihai rehber kendi çevrimiçi mağazanızı açma.

İşletme web sitesi kurucuları

Bu gruba ait hizmetler, işletme web sitelerinin başlatılmasını mümkün kılar. Böylece sundukları özellikler ve araçlar bu amaca hizmet eder. İşletme web sitesi oluşturucuları, şablon sayısı, iş tanıtımı ve pazarlama araçları, işlevsellik, widget ve eklentilerin çeşitliliği, entegrasyon seçeneklerinin çeşitliliği vb..

ukit editörü

Küçük işletme web sitesi oluşturucularına örnekler: uKit, IM Oluşturucu.

Ayrıca okuyun:
Bizim puanımız en iyi küçük işletme web sitesi kurucularının.

Portföy web sitesi oluşturucuları

Portföy web sitesi oluşturucuları, çalışmalarını ve yaratıcılıklarını web’de sergilemek isteyen kullanıcılar için en iyi yer. Bu platformlar, birden fazla fotoğraf ve video galerisinin yanı sıra kullanıcıların bir kod satırı olmadan göz alıcı bir portföy başlatması gerekebilecek içerik yüklemesine izin verir.

Biçim Düzenleyici

Portföy web sitesi oluşturucu örnekleri: Biçim, Pixpa.

Ayrıca okuyun:
Detaylı araştırma web sitesi başlatmak için çevrimiçi hizmetlerin.
Yardımcı kalçalar kendi çevrimiçi modelleme portföyünüzü oluşturma.

Açılış sayfası web sitesi oluşturucuları

İlk kez gelen ziyaretçiler hakkında bir izlenim oluşturmak ve trafiği artırmak için kaliteli bir açılış sayfasına ihtiyaç duyan bir pazarlama uzmanıysanız, başlatmak için özel bir web sitesi oluşturucu kullanmak mantıklıdır. Bu sistemler özel olarak bu ihtiyaçları karşılamak içindir ve harekete geçirici mesaj için gerekli niş özel araçlarla birlikte gelir.

Instapage Editör

Açılış sayfası web sitesi oluşturucularına örnekler: InstaPage, Tilda.

Ayrıca okuyun:
bir derleme sayfalık bir web sitesi başlatmak için çok uygun hizmetler.

2. Kullanılabilirlik

Yeni başlayanlar için

Web siteleri, tüm web tasarım fikirlerinizi hayata geçirebilmeniz için kullanıcı dostu olmalıdır. İçeriği yüklemenizi ve yönetmenizi kolaylaştırmak için sezgisel web tasarım süreci sağlamalıdırlar. Çağdaş web sitesi oluşturucuları, web tasarım sürecinin her adımını kontrol etmeyi sağlayan WYSIWYG seçenekleriyle birlikte gelir. Bu, kodlama becerisinden yoksun, ancak birinci sınıf sonucu almayı amaçlayan deneyimsiz kullanıcılar için olmazsa olmaz bir özelliktir.

Wix Editör

Ayrıca okuyun:
Seçilmiş ve test edilmiş seçim en kolay web sitesi kurucularının.

Bazı web sitesi oluşturucuları web sitelerini başlatmayı mümkün kılar otomatik modda Yapay Zekanın esasını kullanarak. Bu gelişmiş araç, sadece sistemin gerektirdiği bilgileri sağlayarak hiçbir zorluk ve kodlama becerisine sahip olmayan web siteleri oluşturmanıza olanak tanır. Bu, web tasarım sürecini kolay, hızlı, sorunsuz ve pürüzsüz hale getirir.

Kolay web sitesi oluşturucu örnekleri: uKit, Wix.

Web Tasarım Uzmanları için

Profesyonel web tasarımcıları da WYSIWYG editöründe web sitesi geliştirme sürecini kontrol etme fırsatına değer veriyor, ancak bu onlar için sahip olunması gereken bir özellik değil.

Webydo Editör

En değer verdikleri şey, daha ayrıntılı ve esnek web sitesi ayarlarını düzenlemenin yanı sıra derin web sitesi özelleştirmesini tamamlamaya izin veren özelliklerdir. Deneyimli web geliştiricileri, daha iyi sonuçlara ulaşmak için kod düzenleme seçeneğiyle gelen web sitesi oluşturucularına odaklanmalıdır.

Portföy web sitesi oluşturucu örnekleri: Webydo, WebFlow.

Ayrıca okuyun:
Derinlemesine araştırma profesyonel web tasarımcıları için yapılmış web sitesi oluşturucuların.

3. Şablonlar

Bir web sitesi oluşturucu ne kadar çok şablona sahip olursa, web oluşturma süreci o kadar çeşitlenir. Web sitesi uzmanlığınıza gelmek için birçok tema arasından seçim yapma şansınız olacak veya sıfırdan bir web sitesi oluşturmak için boş bir tuval bile seçebilirsiniz. Bu, becerilerinize, uzmanlık oranınıza, projeye yatırım yapmaya hazır olduğunuz süreye ve yararlanmayı beklediğiniz sonuca bağlıdır.

Web sitesinin şablonları

Aynı şekilde, hizmetin sunduğu tasarım özelleştirme araçlarının miktarını keşfedin. Liste ne kadar genişlerse – nihayetinde o kadar kişiselleştirilmiş tasarım elde edersiniz. Şablonlar söz konusu olduğunda, bilmeniz gereken özelliklerin listesi:

Web Sitesi Oluşturucularının Tematik Şablonları Var mı??

Web sitesi oluşturucular çoğunlukla belirli bir konu için iyi çalışan bir tematik şablon koleksiyonu ile gelir. Tematik şablonlar karakteristiklere, tasarımlara, stillere ve parametrelere göre değişebilir, ancak belirli bir kategoride bunlardan herhangi birini seçebilir ve aynı anda özelleştirmeye başlayabilirsiniz.

Ücretsiz / Ücretli Şablonların Kullanılabilirliği Var mı?

Web sitesi oluşturucu ne olursa olsun, şablon koleksiyonu ücretsiz ve ücretli temalardan oluşacaktır. Ücretsiz temalar yapıda daha benzerdir ve özelleştirilmiş kişiselleştirilmiş bir web sitesi elde edilmesine izin verecek ücretli örneklerden biraz daha basittir.

Web Sitesi Tasarımı Özelleştirme Ne Kadar Derin??

CSS kodu düzenlemesine izin vermeyen web sitesi oluşturucuları ve bunu mümkün kılanlar vardır. Yeni başlayanlar çoğunlukla bu seçeneği kullanmazken, deneyimli kullanıcılar daha derin web sitesi tasarımı özelleştirme için buna ihtiyaç duyar.

4. Widget’lar ve Ekleme Ons

Bazı web sitesi oluşturucular, web oluşturma sürecinden en iyi şekilde yararlanmak için eklentilerin ve eklentilerin entegrasyonunu ima eder. Widget’lar ve Add Ons, web sitenizin performansını ve işlevselliğini artırmanıza olanak tanır. Eklenti entegrasyonu ile başa çıkmaya hazır olup olmadığınıza karar vermek size kalmıştır. Yapmazsanız, böyle bir gereksinimi olmayan birden fazla basit hizmet vardır.

Web Sitesi Widget'ları

Kimler Widget Gerektirir ve Ons Ekler?

 • İşletme Web Siteleri (geri arama seçeneği, e-posta pazarlaması, rezervasyonlar ve takvimler, canlı sohbet vb.).
 • Restoran / Kafe / Otel Web Siteleri (oda rezervasyonu, masa rezervasyonu, online sipariş seçeneği, e-posta pazarlaması, müşteri hizmetleri, yorum yapma seçeneği vb.).
 • Çevrimiçi mağazalar (ayrıntılı sipariş yönetimi, terk edilmiş alışveriş sepeti kurtarma, ödeme ve gönderim ayarları, çevrimiçi formlar, müşteri yorumları vb.).
 • Açılış Sayfaları (A / B testi, boru hattı yönetimi vb.).

5. Entegrasyon Seçenekleri

Yeni başlayanlar için

Etkileyici işlevselliğe sahip bir web sitesi oluşturmayı hedefliyorsanız, üçüncü taraf hizmetlerle entegre olmadan gitmezsiniz. Burada bir web sitesi oluşturucu seçimi çok önemlidir.

Entegrasyon Uygulamaları

Basit sistemler genellikle diğer tasarım veya pazarlama hizmetleriyle bütünleşmez. Yeni başlayanlar çoğunlukla daha basit web oluşturma çözümleri kullanmaya odaklandıkları sürece, genellikle mevcut entegrasyon seçenekleriyle ilgilenmezler.

Web Tasarım Uzmanları için

Daha karmaşık platformlar, aksine, örneğin, sosyal tanıtım platformlarını destekleyen çoklu entegrasyon seçeneklerine sahiptir. Bu nedenle, web sitenizin tasarımına ve performansına katkıda bulunmak için birden fazla hizmet kullanmayı planlıyorsanız, ilgili platformu seçtiğinizden emin olun. Bu çoğunlukla, üstün performans ile profesyonel web siteleri başlatmayı amaçlayan web tasarım profesyonelleri ile ilgilidir..

6. SEO Dostu

Güvenilir bir web varlığı oluşturmak ve web sitenize trafik çekmek istiyorsanız, SEO dostu bir web sitesi oluşturucu seçmek şarttır.

Neyse ki, neredeyse tüm çağdaş web sitesi üreticileri kaliteli SEO optimizasyonu için iyi çalışıyor. Deneyimsiz kullanıcılar bu konuda hiç uğraşmak zorunda kalmayacakları için bu kendi başına bir avantajdır.

Ancak profesyonel web tasarımcıları, daha derin SEO ayarlarını (yönlendirmeler, robots.txt düzenleme seçeneği vb.) Destekleyen hizmetleri seçmelidir. Bu yönü kontrol altında tutmak ve web sitesi konumlarını düzenli olarak analiz etmek için meta etiketleri manuel olarak doldurabilmelidirler..

Ayrıca okuyun:
bir tam rehber web sitesi oluşturucu ile oluşturulmuş web sitenizi nasıl elde edersiniz?.

7. Müşteri Destek Servisi

Web sitesi oluşturma söz konusu olduğunda, güçlü müşteri desteği çok önemlidir. Bu özellikle doğrudur, eğer bunlar iyi bir web sitesi oluşturmak için ilk denemenizse – tüm ihtiyaçlarınızı ve gereksinimlerinizi karşılayacak olan.

Ne yazık ki, bazı hizmetler canlı müşteri desteğine sahip olmanın önemini hafife alıyor, bunun yerine öğreticiler ve SSS’ler sunuyor. Bununla birlikte, müşteri destek hizmetleri günün her saatinde gerekli yardımı sağlamaya hazır olan web sitesi oluşturucuları da vardır. Bunun için biraz daha fazla ödeme yapmanız gerekse bile bu seçeneği seçtiğinizden emin olun (ücretsiz seçenekler de mevcuttur).

8. Bütçe

İyi bir web sitesi oluşturucu ararken, bütçe dikkate alınması gereken en önemli faktörlerden biridir. Modern web sitesi oluşturucular ücretsiz ve ücretli planlar sunabilir:

Ücretsiz Fırsatlar

Çoğu web sitesi üreticisinin ücretsiz denemesi vardır, platformun özelliklerinin test edilmesine izin verir, ancak iyi web sitelerini başlatmak için çalışmaz. Bazı ücretsiz planlar zamanla sınırlıdır, diğerleri ise süresi dolmaz. Aslında, bu seçenekler arasında büyük bir fark yoktur. Bunun nedeni ise herhangi bir ücretsiz plan sadece hizmetin test edilmesine izin verir ve bu nedenle, tam özellikli bir web sitesi başlatmak için kullanılamaz.

Ücretli Seçenekler

İstenen web sitesi işlevselliğini elde etmek ve hizmetin tüm özellik setini kullanabilmek için belirli bir miktar para yatırmayacaksınız. Bu nedenle, önce bütçenizi belirleyin, önceliklerinizi ve web tasarım hedeflerinizi tanımlayın ve bütçenize uygun hizmeti seçin. Ücretli bir plan seçerken göz önünde bulundurmanız gereken ana noktalar şunlardır:

 • Disk hacmi (barındırma boyutu): Bu proje barındırma ve daha fazla web sitesi çalışması için önemlidir.
 • Sınırlı veya sınırsız bant genişliği: milyonlarca müşteriniz olmayacağını biliyorsanız, sınırsız bant genişliği için daha fazla ödeme yapmak mantıklı değildir..

Profesyonel Web Tasarımcıları için Ücretli Seçenekler

Yetenekli web yöneticileri, bazı web sitesi üreticilerinin belirli bir maliyetle sunduğu gelişmiş Beyaz Etiket seçeneğini kullanabilir. Bu özellik, hizmetin tüm avantajlarından kendi marka adınızla yararlanmanıza olanak tanır. Beyaz Etiket çözümü, web sitesi oluşturucu işlerini başlatmayı planlayan kullanıcılar için harika çalışıyor ve birçok müşteri çekmek (web tasarım ajansları, satıcılar, barındırma şirketleri, girişimciler vb.).

Ayrıca okuyun:
Detaylı inceleme ve maliyet karşılaştırması web sitesinin kurulması ve işletilmesi. En popüler SaaS web sitesi oluşturucularını ve CMS’yi karşılaştırdık.

Sonuç olarak

Çağdaş niş içinde mevcut web sitesi inşaatçıları böyle geniş bir seçim ile, en iyisini seçmek kolay bir iş değildir. Burada dikkate alınması gereken çok şey var. Seçiminizi yapmak konusunda haklıysanız, makalede verilen ipuçlarını gözden geçirin ve sizin için önemli olan sorunları yazın.

Kendi araştırmanızı yapmak için zaman ayırın, en az birkaç platformu test edin, müşteri yorumlarını okuyun ve son seçimi yapın. Bunu yapmak zaman ve çaba gerektirir, ancak her şeyi doğru yaparsanız sonuç buna değecektir.

Kendi siteni yarat

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map