Weebly’den Shopify’a geçiş

weebly nasıl shopify geçmek için


Weebly ve Shopify çok ortak noktası olan iki ünlü web sitesi oluşturucusudur. Her iki sistem de e-Ticaret web sitelerinin oluşturulmasını, yönetilmesini ve başarıyla tanıtımını mümkün kılar. Shopify her zaman tam özellikli bir e-ticaret web sitesi oluşturucusu olmasına rağmen, Weebly bu işlevselliği nispeten uzun zaman önce, yani 2018’de Square tarafından satın alınmasından sonra nispeten kazanmıştır. çekici web mağazaları. Bununla birlikte, e-Ticaret web siteleri söz konusu olduğunda, Shopify haklı olarak konuşulamaz lider olarak kabul edilir.

Açıkçası, Shopify rakibine kıyasla daha esnek ve özellik yüklü bir e-ticaret web sitesi kurucusudur. Weebly’den Shopify’a geçme ihtiyacı genellikle çevrimiçi mağazanızın yoğun gelişimi ve sattığınız ürün yelpazesi ile açıklanmaktadır. Ürün çeşitliliği artarken, işlem sürecini etkin bir şekilde düzenlemek için daha fazla alana ihtiyacınız olacaktır. İşte Shopify devreye girdiğinde.

Ayrıca okuyun:
Weebly ve Shopify – derinlemesine bir karşılaştırma.

Kendi başınıza anahtarlama ile başa çıkabilir misiniz?

Görevle bağımsız olarak başa çıkamayacağınızı düşünüyorsanız ya da bunu yapmak için baskı altında kaldığınızı, ancak profesyonel yardıma yatırım yapmaya hazır olduğunuzu düşünüyorsanız, bir uzman işe almak gerçekten mantıklıdır. Her iki platformun tüm nüanslarının farkında olan bu kişi, aktarımı çok daha hızlı ve daha yüksek bir verimlilikle tamamlayacaktır. Dahası, taşıma işleminden sonra yeni web sitenizde bir sorun varsa uzmanla iletişime geçebileceksiniz.

DIY web sitesi transferi, bu amaç göz önünde bulundurularak oluşturulan özel hizmetlerden birini kullanmanıza izin verdiği için daha basit bir çözümdür. Bu araçlar, hizmetler arasında oldukça kısa bir süre içinde geçiş yapmanıza yardımcı olabilir, ancak her zaman tüm web sitesi öğelerini taşıyamazlar ve aralarında geçtiğiniz hizmetlerin her zaman ciddi ve küçük nüanslarını dikkate almazlar..

Bilmeniz gereken, tüm dosyaların ve web sitesi öğelerinin otomatik olarak taşınmamasıdır. Önceki platformda kalan ve manuel aktarım gerektiren olanlar var. İsteseniz de istemeseniz de, onları bağımsız olarak aktarmanız gerekir.

Peki, proje taşıma sürecinin kalitesinden ve güvenliğinden eninde sonunda emin olmak için neden Weebly’den Shopify’a geçmiyorsunuz?? İşte planın ayrıntılı bir özeti ve Weebly-Shopify geçiş sürecinin sahip olması gereken adımlar.

Weebly’den Shopify’a Nasıl Geçilir: Ayrıntılı Kılavuz

Aşama 1. İçerik Aktarımı

 1. İçeriği aktarmadan önce, genel Shopify ayarlarını keşfetmek için zaman ayırın.
 2. Weebly verilerinizi Shopify’a aktarın. Buraya iki yoldan gidebilirsiniz: ya kolay bir otomatik taşıma hizmeti kullanarak Cart2Cart veya gerekli dosyaları manuel olarak dışa / içe aktararak. İkinci seçenek daha fazla zaman alır, ancak daha güvenli olarak kabul edilir. Stokta 20’den fazla ürününüz varsa, başka bir sistemde depolanan ürün bilgileri varsa ve düzenli ürün güncellemeleri yapacaksanız bunu kullanmak mantıklıdır..
 3. Weebly mağazanızı manuel olarak dışa aktardığınızda, tüm ürün bilgileri bir CSV e-tablo uygulamasına yerleştirilir. Ürünlerinizi bu dosyaya aktarın.
 4. Shopify hesabınıza gidin ve gerekli bölümde CSV dosyanızdaki dosyaları içe aktarın. Doğru şekilde aktarıldığından emin olmak için yüklenen dosyayı ve ürünleri inceleyin.
 5. Ürünlerin Shopify’da istediğiniz gibi düzenlenip düzenlenmediğini kontrol edin. Gerekirse, eksik ürün parametreleri ekleyin (adlar, resimler, açıklamalar, meta açıklamalar vb.).
  Web mağazanızda belirli uygulamaların eksik olduğunu düşünüyorsanız, bunlardan bazılarını Shopify App pazarında bulabilirsiniz. Orada mevcut uygulamalar ücretsiz ve ücretli.
 6. Yeni Shopify çevrimiçi mağazanızı özelleştirmek için zaman ayırın. Orada bulabileceğiniz birçok tasarım var. Bunlardan herhangi birini seçin ve web sitenize benzersiz bir görünüm vermek için diğer araçları kullanın.

Aşama 2. Alan Adı Transferi

Alan adınızı Weebly’den Shopify’a yönlendirmek için, yetkilendirme kodunu almak ve DNS ayarlarını düzenlemek için Weebly hesabınızdaki Alanlar Sekmesi bölümüne gitmeniz gerekir.

Ayarlar bölümüne ulaşın ve “Etki Alanları” alanını tıklayın. İlgilendiğiniz alan adını bulun ve “Alan Adını Kilitle” düğmesinin işaretini kaldırın. Kontrol panelinde size aktarma anahtarı sunulur.

Bundan hemen sonra Shopify’a kaydolun ve gerekli düzenlemeleri yapmak için DNS ayarlarına erişin. Weebly’den aldığınız etkinleştirme kodunu içe aktarın.

Fiziksel ürünler satacaksanız, gönderim bilgileri, ödeme ve vergi bilgilerini ayarlamanız gerekir. Bunlar, Shopify çevrimiçi mağazanızın kontrol panelinde ayarlanabilir. Bu seçeneğe ihtiyacınız yoksa ve bunun yerine dijital ürün ve hizmetler satmayı planlıyorsanız, burada gönderim seçeneğini de devre dışı bırakmak mümkündür.

Taşıma işleminin tüm adımlarını tamamladığınızda, web mağazanızı test etmeye ve sonuçları beklemeye devam edebilirsiniz.

Sonuç olarak

Weebly’den Shopify’a geçmek, ne kadar deneyimli olursanız olun, basit görünmüyor. Burada dikkate alınması gereken pek çok husus vardır, çünkü her platformun kendine özgü özellikleri ve göç özellikleri üzerinde etkisi olabilecek özel özellikleri vardır..

Hangi platforma geçerseniz seçin, işlem 2 aşamadan oluşur: alan adı ve içerik aktarımı. Ve hafife almamanız gereken bir şey daha var: geçiş işleminin başarılı olduğundan ve yeni Shopify tabanlı web sitenizin korunan tüm öğeler ve özelliklerle iyi çalıştığından emin olana kadar Weebly web sitenizi devre dışı bırakmayın. Umarız, rehberimiz göçle ilgili tüm sorunları en aza indirir ve uzun vadede yüksek sonuç sağlar.

Shopify Now ile başlayın

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map