Weebly’den Wix’e geçiş

weebly'den wix'e nasıl geçilir


Geçiş nedenleri Weebly için Wix çok farklı olabilir. Platformu değiştirmeye karar vermiş olmanız, Weebly’nin dikkat etmeye değmediği anlamına gelmez. Her şey mevcut web tasarım çabalarınız, hedefleriniz ve niyetlerinizle ilgilidir.

Weebly’nin 2018’de Square tarafından satın alınmasından sonra, web sitesi oluşturucu güçlü bir e-Ticaret odağı kazandı. Bu, sistem kullanıcılarının diğer platformlara geçmesinin nedenlerinden biri haline geldi.

Wix, özellikle e-ticaret web sitesi geliştirme ile ilgilenmeyen ve standart web tasarım özelliklerini tercih eden kullanıcılar için en popüler web sitesi geçiş yerlerinden biri haline gelmiştir. Ve Wix’in şu anda en ünlü ve güçlü web sitesi oluşturucusu olması şaşırtıcı değil, bu da herhangi bir web kurma hizmetinin yerine geçebilir. Web sitesi oluşturucu çok çeşitli tasarım özelleştirme araçları, şablonlar ve web sitesi tanıtım seçenekleri sunar.

Ayrıca okuyun:
Wix ve Weebly – derinlemesine bir karşılaştırma.

Weebly’den Wix’e geçiş yapmak için karar verdiyseniz, dikkate alınması gereken birden fazla sorun vardır. Bunlara alan adı, barındırma, içerik ve SEO konumları dahildir. Wix’e geçiş sürecinin ne kadar karmaşık olabileceğini ve bundan kimler yararlanabileceğini öğrenmek için şimdi tam zamanı.

Weebly’den Wix’e Web Sitesi Transferi: Profesyonel veya DIY?

Web sitesi taşıma söz konusu olduğunda, kullanıcıların ilk düşündüğü soru, bununla nasıl başa çıkılacağıdır. Bu ilk web sitesi aktarım deneyiminiz olsun ya da daha önce yapmış olsanız da, bu sistemlerin her birinin özel nüanslarından emin olamayacağınız için sürecin etkinliği konusunda hala şüpheleriniz olacaktır..

Aslında, sahip olunması gereken adımlara aşina iseniz, web sitesi taşıma süreci hakkında çok karmaşık bir şey yoktur. Peki bunu daha önce hiç yapmayan ilk kez kullananlar ne olacak? Bu kullanıcı kategorisine aitseniz, iki seçenekten birini seçebilirsiniz: DIY web sitesi taşıma veya bir profesyonel işe alma.

Profesyonelleri İşe Alma

Web sitesi transferi uzmanları, daha iyi sonuçlara ulaşmayı mümkün kılan her web sitesi oluşturucusunun tüm nüansları hakkında ilk elden bilgiye sahiptir. Ayrıca, web sitesi transferinin süresini kısaltan, geçiş sürecinin içerdiği tüm adımların farkındadırlar. Önemli olan, bu uzmanlarla iletişim halinde kalabileceksiniz. Yanlış giden bir şey varsa veya belirli sorunlarla karşılaşırsanız, bu hataların mümkün olan en iyi şekilde ele alınması için onlarla iletişime geçmeniz yeterlidir..

Ayrıca okuyun:
Profesyonel Wix Uzmanı Nasıl Kiralanır.

DIY Web Sitesi Transferi

Sonunda ne karar verirseniz verin, yine de DIY web sitesi transferi olasılığını dikkate almak mantıklıdır. Her neyse, sürecin minimum güçlükle nasıl tamamlanacağına dair faydalı yönergeler var. Öyleyse neden denemiyorsunuz? Burada Weebly’den Wix’e geçiş prosedürüne ve olası sorunları önlemek için dikkate almanız gereken adımlara hızlı bir genel bakış yer almaktadır..

Weebly’den Wix’e geçiş – Ultimate Guide

Aşama 1. İçerik Aktarımı

Weebly’de otomatik aktarım olmadığını unutmayın. Bu nedenle, dosyalarınızı dışa aktarmaya ve manuel olarak Wix’e yüklemeye hazır olun. Başarılı olmak için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

 1. Weebly hesabınıza gidin ve web sitenizin kontrol paneline erişin. “Siteyi Düzenle” düğmesini tıklayın ve yüklenene kadar bekleyin.
 2. Web sitesi ayarlarına gidin ve “Arşiv” bölümünü bulun. Web sitesi dosyalarınızın ZIP arşivini oluşturun ve gerekli adrese e-posta ile gönderin.
 3. E-postanıza gidin ve ZIP arşivini masaüstünüze indirin. Yeni Wix web sitenize daha fazla dışa aktarmak için dosyayı kaydedin.
 4. Weebly arşivi

 5. Wix kontrol paneline ulaşın, Wix Editör’ü açın, genel web sitesi düzenini çoğaltın ve paketlenmemiş dosyaları ve içeriği oraya aktarın.
 6. Başarılı web sitesi anahtarının önemli göstergelerinden biri olduğu için yeni web sitenizin arama motorlarındaki konumlarını kontrol edin. Yapmanız gereken, URL’leri kopyalamak ve kontrol etmek, herhangi bir nedenle aktarılamayan URL’ler için 301 yönlendirmeleri ayarlamak, tüm sayfalar için meta etiketleri (başlıklar ve açıklamalar) yanı sıra tüm resimler için alt etiketleri kopyalamak ve ayarlamaktır.

Aşama 2. Weebly – Wix Alan Adı Transferi

Alan adınızı Weebly’den Wix’e taşımak için önce kilidini açmanız ve EPP Kodunu almanız gerekir. Alan adı kayıt tarihinden bu yana 60 gün geçtiyse bunu yapmanıza izin verileceğini unutmayın.. Etki alanı aktarımının gerçekliğinin, barındırma sağlayıcısını da değiştirmeniz gerektiği anlamına gelmediğini de anlamalısınız.. Web siteniz Weebly veya başka bir hosting şirketi ile barındırılıyorsa, bunu değiştirmeden bırakabilirsiniz.

 1. Weebly hesabınıza erişin ve kayıt defteri kilidini devre dışı bırakın. Bu, alan adını aktarmanın ilk adımı olacaktır. Bu değişikliği yaptığınızda WHOIS gizlilik korumanızın da geçerli olmayacağını unutmayın.
 2. Alanlar Sayfasına ulaşın ve aktarmak istediğiniz alanı seçin. Size mevcut tüm seçenekler sunulur. Kayıt Şirketi Kilidi simgesinin altındaki “Devre Dışı Bırak” bağlantısını tıklayın. Bundan hemen sonra bağlantının yanında EPP yetkilendirme kodunu göreceksiniz. Aniden fikrinizi değiştirirseniz, sadece Etkinleştir bağlantısını etkinleştirerek kilidi her zaman yeniden etkinleştirebilir ve EPP kodunu gizleyebilirsiniz. Alan adınızı Wix’e kaydederken EPP kodunuzu belirtmeniz gerekecek şekilde ezberleyin.
 3. Wix Combo veya Unlimited Plan’a kaydolun (daha ucuz planlar alan adının taşınmasına izin vermez). Sistemin kontrol paneline gidin ve talimatları inceleyin.
 4. Şimdi tam zamanı EPP kodunu girin Weebly’den aldın. Bunu yapar yapmaz, “Gönder” düğmesini tıklayın.
 5. Ayrıntılı yönergeler sunan açılır menüyü göreceksiniz.
 6. İşlemin geri kalanını tamamlamak için onları takip edin.
 7. Alan adı kaydınızı uzatın (asgari süre bir yıl, daha az değil).
 8. İletişim bilgilerinizi verin, henüz yapmadıysanız.
 9. Şimdi, gizlilik seçeneğini belirleme zamanı her şeyden önce sizin ihtiyaçlarınıza geliyor. Wix, Özel ve Genel kayıt imkanı sunar. İkinci çözümü seçmeniz durumunda, alan adınız WHOIS bilgi kayıtlarında açık olacaktır.
 10. Ödeme seçeneğini seçin, bütçenize en uygun olanı ve bunu bir anlaşma haline getiren.

Her şeyi doğru yaparsanız, onay e-postası bağlantısını alırsınız. Etkinleştirin ve web sitenizin içeriğini aktarmaya hazır olun.

Sonuç olarak

Weebly’den Wix’e geçiş yapmak, yalnızca ilgili deneyime sahip olmadığınız için biraz zaman alabilir. Sürecin sahip olması gereken pek çok yönüyle, onları gözden geçirme riski oldukça yüksektir. Platformların her birinin, hafife alınamayacak ve sonuç üzerinde ciddi etkisi olabilecek kendi nüansları ve parametreleri vardır.

Ve bir şey daha: taşıma işleminin doğru olduğundan ve yeni Wix tabanlı web sitenizin iyi çalıştığından emin olana kadar Weebly web sitenizi devre dışı bırakmayın. Özetlemek gerekirse, Weebly’den Wix’in kendisine geçiş süreci karmaşık değildir. Başarılı olmak için yukarıda belirtilen adımları uygulamanız yeterlidir..

Web Sitesi Transferi Sipariş Et

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map