Weebly’den WordPress’e Geçme

weebly'den wordpress'e nasıl geçilir


Şuradan geçiş yapılıyor: Weebly için WordPress tam özellikli bir web sitesi oluşturmak ve tanıtmak gibi bir niyetiniz varsa iyi bir fikir olabilir. WordPress’in başlangıçta bir blog platformu olması, uygulamasını bu projelerin geliştirilmesi ve daha fazla tanıtımı için makul bir çözüm haline getirmektedir..

WordPress, web sitesi geliştirme üzerinde önemli bir etkiye sahip olan gelişmiş bir özellik seti, güçlü entegrasyon seçenekleri ve mükemmel SEO araçları ile birlikte gelir.

WordPress web sitesinin Weebly’den başarıyla aktarılmasını sağlamak için alan adınızı ve içeriğinizi taşımanız gerekir. Bu prosedür, web sitelerini web sitesi oluşturucuları arasında değiştirmekten biraz farklıdır. WordPress bir CMS’dir ve bu nedenle aktarım sürecinin tamamlanması daha fazla çaba ve zaman gerektirir. Şimdi Weebly web sitenizi WordPress’e geçirmenin ana yönlerini inceleyelim.

Ayrıca okuyun:
Weebly ve WordPress Karşılaştırması – derinlemesine bir karşılaştırma.

Profesyonel veya Kendin Yap Web Sitesi Geçişi: Ne Seçmeli??

İster ilk kez ister deneyimli bir web tasarımcısı olun, endişe duyabileceğiniz iki önemli soru vardır. Bunlar, web sitesi transferi sürecini bağımsız olarak veya üçüncü taraf bir profesyonel işe alarak tamamlamanız gereken yolu içerir.

Profesyonel Yardım

Bir profesyonel işe almak çok daha makul ve güvenli bir çözüm gibi görünüyor. Bu hizmetlerin her biri ile daha önce çalışmış olan web tasarım uzmanları, temel farklılıklarının ve özel özelliklerinin farkındadırlar. Böylece, bir web sitesini Weebly’den WordPress’e taşırken onları düşünüyorlar. Bu, web sitesi taşıma deneyiminizin tüm başarısını bozabilecek olası sorunlardan kaçınmanıza yardımcı olur. Daha sonra hala sorunlarla karşılaşırsanız, bunları etkili bir şekilde çözmenize yardımcı olacak geliştiricilerle iletişime geçebilirsiniz..

Web Sitesi Transferi Sipariş Et

DIY Web Sitesi Geçişi

Web sitesi geçiş süreci, her platformun özelliklerinin yanı sıra belirli web tasarım arka planının derinlemesine anlaşılmasını içerir. Görevle başa çıkmaya hazır olduğunuzu düşünüyorsanız, bunu kendi ellerinizle (% 100 manuel) veya web’de bulunan yarı otomatik hizmetler ile yapabilirsiniz..

Her neyse, son seçimi yapmak size kalmış, ama neden hala Weebly’den WordPress’e kendi başınıza geçmeye çalışmıyorsunuz? Bu sürecin nasıl basitleştirileceği ve hızlı ama etkili hale getirilmesi hakkında ayrıntılı kılavuza bir göz atın.

Weebly’den WordPress’e Nasıl Geçilir: Adım Adım Manuel

Aşama # 1: İçerik Aktarımı

İçeriğin Weebly’den WordPress’e geçişini daha esnek ve anlaşılır hale getirmek için web sitesi oluşturucunun ücretsiz çevrimiçi aracı vardır – Weeblytowp.com, Weebly dosyalarınızı içe aktarır ve WordPress uyumlu moda dönüştürür. Aynı zamanda, mevcut Weebly web sitesini değiştirmez, bu da prosedürü herkes için güvenli ve rahat hale getirir.

 1. İthalatçı web sitesine gidin ve Weebly web sitesi URL’nizi oradaki ilgili alana belirtin. Size gerçek adınızı, e-postanızı girmeniz ve tercih ettiğiniz dışa aktarma biçimini seçmeniz istenir (araç varsayılan olarak WXR biçimini sunar ve başka gereksinimleriniz olmadığı sürece değiştirmeniz önerilmez).
 2. Dışa aktarma dosyasına web sitesi sayfaları eklemek isteyip istemediğinize karar verin. Varsayılan ayarlar “Evet” seçeneğini sunar. Weebly web sitesi sayfalarınız olmadan gitmeyi planlamıyorsanız değişmeden bırakın.
 3. WeeblytoWP

 4. Dosyaların Weebly’den WordPress’e aktarılmasını başlatmak için “Weebly Web Sitemi Dışa Aktar” düğmesine tıklayın. Ardından Weebly dışa aktarma dosyasını indirmeye başlamak için düğmeyi göreceksiniz. Farenin sağ tuşuyla tıklayın ve menü listesinden “Bağlantıyı farklı kaydet” seçeneğini seçin. Export.xml dosyasını kişisel bilgisayarınıza indirmek için bu gereklidir.
 5. Weebly İçeriğini WordPress’e Aktar. Artık dışa aktarma dosyasını bilgisayarınıza indirdiğinize göre, WordPress’e aktarmanın tam zamanı. Hesabınıza giriş yapın ve Araçlar »İçe Aktarma sayfasına erişin. Farklı platformlar için kullanılabilir ithalatçıların listesini göreceksiniz. WordPress’i seçin ve “Şimdi Kur” bağlantısını etkinleştirin. WordPress web sitenize ithalatçı eklentisini bu şekilde kuracaksınız. Yükleme bittikten hemen sonra, işlemi başlatmak ve WordPress ithalatçı sayfasına gitmek için “Import Importer” düğmesine tıklayın..
 6. “Dosya Seç” düğmesini tıklayın ve indirilen export.xml dosyasını seçin.
 7. Ardından “Dosya Yükle ve İçe Aktar” düğmesini tıklayın. WordPress ithalatçısı dışa aktarma dosyasını yükleyip analiz edene kadar bekleyin.
 8. Yazar atayın. İsterseniz, Weebly web sitenizden yazarları içe / dışa aktarabilirsiniz. Mevcut WordPress kullanıcılarına yeni bir yazar oluşturmak veya yazar hakları atamak da mümkündür.
 9. Görüntüleri içe aktarın. Bunu yapmak için, “Dosya Eklerini İndir ve İçe Aktar” ın yanındaki kutuyu ve ardından içe aktarıcıyı başlatmak için “Gönder” düğmesini tıklayın. WordPress, Weebly web sitesi sayfalarınıza bağlı görüntüler de dahil olmak üzere içeriği dışa aktarma dosyasından veritabanına otomatik olarak içe aktarır.
 10. Her şeyi doğru yaparsanız, başarı mesajını görürsünüz. Tüm içeriğinizin orada olup olmadığını kontrol etmek için yönetici alanına gidin. Medya kitaplığı dosyalarını kontrol etmeyi unutmayın.
 11. SEO ayarlarınızı kontrol edin. Weebly hesabınıza gidin, Alanlar sayfasına erişin ve düzenlemek istediğiniz alanı tıklayın. Ardından ad sunucuları alanının yanında bulunan “Değiştir” düğmesini tıklayın ve orada alan ayarları sayfasını bulun. Yeni WordPress ana bilgisayar ad sunucularınızı girmek için sonraki ekrana gidin. Ayarları kaydedin.
 12. Kalıcı Bağlantılar Kurun. Ayarlar bölümünde ilgili sayfaya ulaşın. “Özel Yapı” seçeneğini seçin ve ardından ekteki alana / blog /% postname% ekleyin. Yaptığınız ayarları kaydedin.
 13. Ayarlar »Kalıcı Bağlantılar sayfasına erişin ve yapılan değişiklikleri kaydedin.
 14. Tüm SEO ayarlarınızın, URL’lerinizin ve meta etiketlerinizin doğru şekilde doldurulduğundan emin olun.

2. Aşama: Alan Adı Transferi

WordPress söz konusu olduğunda, CMS entegre barındırma hizmeti sunmaz. Bunun yerine, diğer sağlayıcılar. Birçok barındırma alternatifini ve şartlarını gözden geçirmek için zaman ayırın ve en önemlisi ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçin.

Bir web siteniz olması, zaten kayıtlı alana sahip olduğunuz anlamına gelir. Buna bağlı olarak, yapmanız gereken ilk şey WordPress’e taşımaktır. Aslında, alan adı taşıma kuralları, gideceğiniz barındırma açısından farklı olabilir. Barındırma şirketlerinin listesi oldukça etkileyici ve kesinlikle güzel bir seçiminiz olacak.

Sonuç olarak

Hem Weebly hem de WordPress, kişisel veya iş projeleri için kullanılacak değerli web oluşturma platformlarıdır. Bununla birlikte, her biri web tasarımı yaklaşımından ve web sitelerini başlatmak ve yönetmek için kullanılan araçlardan farklıdır. Weebly’den WordPress’e geçmek için hangi hedef ve nedenleriniz olması önemli değil..

En önemli olan bu amaç için seçeceğiniz seçenek. Profesyonel web sitesi transferi zaman kazandıran ve akıllı bir çözüm gibi görünse de, uzun vadede oldukça uygun maliyetli ve makul değildir. Weebly web sitenizi WordPress’e manuel olarak nasıl taşıyacağınızı öğrenmek mantıklıdır. Yukarıda listelenen kılavuz, sorunu çözmenize ve beklenen sonuca ulaşmanıza yardımcı olmalıdır..

Şimdi WordPress ile başlayın

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map