Wix Sitesi HTML’ye Dışa Aktarma

Wix Sitesi HTML'ye Dışa Aktarma


Wix olağanüstü özellikleri, üst düzey şablonları, gelişmiş düzenleyicisi ve çarpıcı tasarım özelleştirme seçenekleri sayesinde dünya çapında popülerlik kazanmıştır. Tüm bu avantajlar platformu web inşaat nişinin ünlü temsilcisi yaptı. Bununla birlikte, bazı kullanıcılar zaman zaman web sitelerini Wix’ten HTML koduna aktarma ihtiyacı ile karşı karşıya kalır.

Wix Sitenizi HTML’ye Dışa Aktarma Nedenleri

Wix, kuşkusuz çağdaş web tasarım pazarının lideridir, ancak projeniz üzerinde tam kontrol sahibi olun, tasarımı ve işlevselliği ile projenizi HTML’ye aktarmak mantıklıdır. Bu, Wix’in yeterli web sitesi yönetimi seçenekleri sağlamadığını dikkate alarak en yaygın nedenlerden biridir..

Sitenizi HTML’ye dışa aktarmanın başka bir nedeni de seçtiğiniz herhangi bir barındırma seçin projenizi üzerinde saklamak için. Wix entegre barındırma ile birlikte gelirken, böyle bir fırsat yoktur ve Wix’in sunduğu şartlar ve planları kabul etmekten başka bir seçeneğiniz yoktur..

Aynı şey uygun fırsatla ilgili web sitesi kurulumu. Bir web sitesi oluşturucu olarak Wix, web sitesi ayarlarını ihtiyaçlarınıza göre seçmenize ve ayarlamanıza olanak tanıyan standart bir özellik seti sunar. Bununla birlikte, bu ayarlar web tasarım hedeflerinize ve çabalarınıza uymayabilir ve daha gelişmiş ayarlar aramaya devam etme arzunuz olacaktır..

Son olarak, sitenizi geliştirmek istiyorsanız, Wix Sitenizin HTML’ye dışa aktarılması makul bir çözüm olabilir web sitesi yükleme hızı. Web sitenizi optimize etmeyi ve yükleme süresini artırmayı mümkün kılan birçok platform var. Bunun sonunda trafik akışı ve web sitesi terk oranının azalması üzerinde olumlu bir etkisi olacaktır..

Wix’in artık ihtiyaçlarınızı karşılamadığını keşfettiğinizde, buna daha iyi bir alternatif aramaya başlayacaksınız. Burada sorunlarla karşılaşacaksınız. Wix, baştan itibaren entegre barındırma ile birlikte gelirken, web sitenizi başka bir platforma aktarmak, çoğunlukla projenizin tüm öğelerini aktarma zorunluluğu nedeniyle sıklıkla zorlaşır. Çoğu kullanıcının, Wix sitelerini minimum zaman ve çaba yatırımı ile HTML’ye aktarmanın en iyi ve en güvenli yolunu aramaya başlaması şaşırtıcı değildir. Bu aktarım mümkün mü? Wix HTML kodunuzu dışa aktarmak ne kadar kolay ve uzun vadede mümkün mü? Şimdi bunu temizleme ve önemli çözümleri gözden geçirme zamanı.

Wix Sitenizi Dışa Aktarmanın Artıları ve Eksileri

Wix Sitenizi HTML’ye aktarma kararı sorumludur, ancak süreç genellikle zahmetlidir ve oldukça basit değildir. Bu nedenle, gerçekten denemeye karar vermeden önce, web siteniz için işe yarayıp yaramayacağını ya da hiç çaba harcamaya ve zaman ayırmaya değip değmeyeceğini anlamak mantıklıdır..

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Sınırlı içerik ve basit tasarımla gelen ve düzenli güncelleme ve daha fazla geliştirme gerektirmeyen küçük web siteleri için hoş bir çözüm.

&# X2714; Bir ev sunucusu da dahil olmak üzere, web sitenizi istediğiniz herhangi bir sağlayıcıyla barındırma fırsatı.

Large Süreç büyük web siteleri için oldukça sorunlu olabilir. Ne kadar çok içeriğiniz varsa – o kadar fazla öğe aktarmanız gerekir.

HTML HTML kodunun tamamını Wix web sitenizden dışa aktarmak genellikle sorun haline gelir.
Suitable En uygun seçenekleri keşfetmek için HTML ile ilgili temel bilgileri öğrenmeniz gerekir.

Wix Sitenizi HTML’ye aktarmak için niyetiniz ve hedefleriniz ne olursa olsun, işleme devam etmeden önce iki kez düşünmeniz gerekir. Başarı şansınızı artırmak için teknik arka planınıza, web sitesi türüne ve boyutuna, web tasarım hedeflerine ve diğer önemli yönlere dikkat edin.

Wix Sitesini HTML’ye Dışa Aktarma Yolları

Wix tabanlı bir web sitesini dışa aktarmak, ana web sitesi öğeleri olan içerik, etki alanı ve barındırma işlemlerinin eşzamanlı veya adım adım aktarılmasını gerektirir. Ayrıca, web sitenizi olduğu gibi bırakmak için şablonu taşımak isteyebilirsiniz, ancak platformun böyle bir seçenek sağlamadığını unutmayın. Bu nedenle, diğer içeriğin dışa aktarılmasından sonra proje tasarımınıza dikkat etmeniz gerekir. Şimdi Wix Sitesi dışa aktarmanın iki ana yolunu açıklayalım.

1. Özel Göç Hizmetlerinin Kullanımı

Aslında, Wix sitelerini otomatik olarak HTML’ye aktarmak için özel programlar / hizmetler bulamazsınız. Ancak, manuel çalışmayı en aza indirmeyi mümkün kılan bir çözüm var. Şimdi bir göz atın:

 • Profesyonel bir web sitesi taşıma hizmeti seçinCMS2CMS – Wix web sitenizi WordPress’e dönüştürmek için. Program, ana web sitesi öğelerini daha fazla aktarmak için proje kaynak kodunu kopyalamanızı sağlar. Web sitenizin teknik parametrelerini ve özelliklerini analiz ederek, CMS2CMS uzmanları, web sitesi aktarım sürecinin tüm adımlarını sizin için tamamlayarak tüm öğelerin yerlerinde olduğundan emin olabilirler..
 • Özel eklentileri bulun (Basitçe Statik Eklenti veya WP2Static Eklentisi iki olası varyanttır) yeni WordPress web sitenizi HTML’ye dönüştürmek için. Bu eklentiler, ilk WordPress sürümünün tüm sayfalarından web sitenizin HTML kopyasını otomatik olarak oluşturur. Sonuç olarak, seçtiğiniz herhangi bir hizmete daha fazla gömmek için projenizin açık bir HTML kodunu alacaksınız.

2. Manuel Wix Sitesi Dışa Aktarma

Wix hakkında bilmeniz gerekenler, web sitesi oluşturucunun otomatik HTML kodu transferine izin vermemesidir.. Herhangi bir Wix web sitesi, öğeleri ve içeriğiyle birlikte yalnızca sistemin sunucularında barındırılır ve bu nedenle hiçbir yere dışa aktarılamaz. Sonuç olarak, sistem düzenleyicisiyle oluşturulan web sayfalarını, dosyaları veya web sitelerini herhangi bir harici platforma veya ana bilgisayara dışa aktaramaz veya gömemezsiniz..

Hala denemeye karar verirseniz, Wix’in projenizin görünümü ve işlevi üzerinde artık kontrol sahibi olmayacağını anlamalısınız.. Ayrıca, web siteniz doğru şekilde yerleştirilmediğinden Google Analytics ve arama motoru botlarının çalışmasıyla ilgili sorunlarla da karşılaşabilirsiniz. Wix HTML kodlarınızın düzgün bir şekilde aktarıldığından emin olmak için bunu manuel olarak yapmanız gerekir. İşte istenen sonucu elde etmek için izlemeniz gereken standart bir prosedür.

 1. Bir tane seçin güvenilir barındırma sağlayıcısı;
 2. Web sitenizin alan adını seçilen hostinge aktarın;
 3. Web sitenizin yapısına göre HTML dosyaları oluşturun;
 4. Web sitesi verilerini, resimleri, medya dosyalarını, içeriği, stilleri ve diğer web sitesi öğelerini manuel olarak dışa aktarın;
 5. Wix web sitenizden trafiği yeni platforma yönlendirmek için SEO ayarlarını yapın;

Wix web sitenizi dışa aktarırken, yeni web sitenizin düzgün bir şekilde göründüğünden ve çalıştığından emin olana kadar orijinal sürümünü silmeyin veya hesabı devre dışı bırakmayın..

Sonuç olarak

Wix, HTML kodlarını harici hizmetlere aktarmanıza izin vermez. Başka bir platforma geçmek için tüm öğeleri manuel olarak dışa aktarmanız gerekir, bu çok sıkıcı, zaman alıcı ve oldukça etkili olmayan bir süreçtir..

Wix site elemanları ile oynamak sonunda zaman ve çaba harcamanın israfı olabilir. Uzun vadede, bunun bu şekilde çalışmadığını fark edeceksiniz. Aslında Wix sitenizi HTML’ye aktarmak istiyorsanız, kod tabanlı bir proje oluşturmak mantıklıdır sıfırdan.

Wix Web Sitesini Şimdi Dışa Aktar

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map