Wix’te bir işletme için bir web sitesi oluşturmak ne kadar

Wix'te bir işletme için bir web sitesi oluşturmak ne kadar


Yeni bir web projesinin hayata geçirilmesi söz konusu olduğunda para her zaman önemlidir. Bir milyoner değilseniz, özellikle sınırlı bir bütçe söz konusu olduğunda birkaç para biriktirmek için muhtemelen farklı yollar ararsınız. Çoğunuzun bildiği gibi, Wix – dır-dir en popüler web sitesi üreticilerinden biri farklı ihtiyaçlar için oldukça uygun planlarla. Ama bu parayı ödemeye gerçekten değer mi?

İşi noktalamak ve Ts’yi geçmek için, her pakette sunulan Wix planlarına, fiyatlarına ve özelliklerine yakından bakacağız. Kullanıcılar nihayet platformun kullanılıp kullanılmayacağı konusunda karar verebileceklerdir. Sayılara, fiyatlara ve özelliklere derinlemesine dalmadan önce, Wix’in kesinlikle seçim yapabileceğiniz bir yazılım olduğunu söylemeliyiz. Ancak, web sitenizin türüne ve uygulamak istediğiniz işlevselliğe bağlı olarak bazı sorunları göz önünde bulundurmanız gerekir. Öyleyse başlayalım.

Wix Web Sitesi Oluşturmanın Ücreti Nedir??

Kesinlikle öyle! Wix, milyonlarca abone ve canlı projeye sahip en gelişmiş ve ölçeklenebilir web sitesi oluşturma platformlarından biridir. Yazılım çok yönlüdür ve kullanımı son derece kolaydır. Kodlama gerekmez. Tüm özellikleri tek bir planla elde edersiniz. Kişi böyle bir tekliften neredeyse vazgeçmezdi.

Wix düzenleyici

Bir işletme sahibi olarak, web sitesi oluşturma sürecinin her zaman farklı maliyetlerle geldiğini açıkça anlamalısınız. Uzun süredir devam eden projeler için ücretsiz çözümler asla işe yaramayacaktır. Tamamen işlevsel bir proje başlatmak, pazarlamak, büyümek veya tanıtmak için yeterli tesis ve teknoloji sunmakta başarısız oluyorlar. Gerçekten para ödemeden bir araba satın alamazsınız.

Ayrıca, bazı web siteleri ek olarak destek, bakım, modifikasyonlar vb. Talep edebilir. Bu eylemlerden herhangi biri içerik üretimi, optimizasyon, vb. Platform, işin çoğunu sizin için yapan tamamen yönetilen bir yazılım olarak gelir.

İş siteniz, manuel olarak yüklemeye gerek kalmadan ilgili blokları ve eklentileri entegre edecektir. Tek ihtiyacınız olan içerik eklemek ve yayına geçmek. Fiyat planlıyor düşününce harika görünüyor. Wix’i kullanarak bir göz atalım ve web sitesi oluşturma sürecine bakalım.

Wix ile Web Sitesi Oluşturma Adımları

Wix’in neden bir pazarlık olabileceğini anlamak için, sıfırdan bir site oluştururken atmanız gereken adımlara bir göz atalım. Sitenizde görüntülenecek alakalı içeriğe ek olarak önceden planlanmış bir planınız ve yapınız olduğunu düşünüyoruz. Şimdi aşağıdakileri yapmanız gerekir:

 1. Oturum aç. Wix bir SaaS çevrimiçi web sitesi kurucusudur. “Çevrimiçi” dediğimizde, ağır yazılım veya ek uygulamalar indirmenize gerek olmadığı anlamına gelir. Kullanıcılar anahtar almak ve bunları birkaç cihazla paylaşmak zorunda değildir. Tek ihtiyacınız olan, internete bağlı bir dizüstü bilgisayar, tablet veya akıllı telefon. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin veya bir sosyal ağ hesabı kullanın.
 2. Bir Şablon Seçin. Wix ile kod yazmanıza gerek kalmaz. İşletme kategorisinden bir şablon seçin veya boş sayfadan yeni bir site oluşturmaya başlayın. Yeni başlayanlar Wix ADI aracı. Birkaç dakika içinde sizin için site düzenleri oluşturan AI tabanlı bir araç. Deneyimli kullanıcılar kendi başlarına web sitesi öğeleri geliştirme şansına sahiptir.
 3. Şablonu Düzenle. Şimdi içerik eklemeniz, resim, video veya fotoğraf indirmeniz gerekiyor. İletişim bilgilerini doldurmayı unutmayın, SEO ayarlarını düzenle, widget ekleyin, üçüncü taraf hizmetleri entegre edin, vb. Wix tüm bu işlemleri tek bir tıklamayla halletmenizi sağlar.
 4. Bir Plan Seçin ve Yayına Başlayın. Son aşama paketi seçmek. Ücretsiz bir alan adına veya SSL’ye mi ihtiyacınız var? İş projeniz e-Ticaret özellikleri gerektirecek mi? Her bir planın nasıl çalıştığını anlamak için, sundukları özelliklere ve seçeneklere bir göz atalım.

Planı satın aldıktan sonra, sitenizi çevrimiçi görünür hale getirmek için yayınlayabilirsiniz. Şimdi Wix planlarına ve fiyatlarına geri dönmeliyiz.

Wix İşletme Sitesinin Maliyeti

Wix’i seçip seçmemek konusunda hala tereddüt? İş ve diğer ihtiyaçlar için hangi özellikleri sunduklarını anlamak için her Wix Premium planına bakmamızın zamanı geldi. Projenizin hangi tesislere ve kaynaklara ihtiyaç duyacağını anlamalısınız. Büyük bir trafik mi bekliyorsunuz yoksa web sitesi yalnızca çevrimiçi sunum için mi? İçeriği ve sayfaları yüklemeyi planlıyor musunuz yoksa tek sayfalık basit bir site mi olacak??

Cevaplara bağlı olarak, aşağıdaki paketler arasından seçim yapabilirsiniz:

Wix Web Sitesi Fiyatlandırması

Kişisel Kullanım için Birleşik Plan

Plan, basit bir yapıya ve minimum içeriğe sahip küçük web siteleri için iyi bir seçimdir. Küçük şirketler ve serbest çalışanların web sitelerinin yetkinliklerini ortaya koymasına rağmen, büyük şirketler ve büyüyen işletmeler için mükemmel bir seçenek olmayacak.

İşte Wix Combo planının bazı özellikleri:

 • Fiyat – Aylık 13 $.
 • İçinde ne var? – Wix reklamları kaldırıldı, 1 yıllık ücretsiz alan adının yanı sıra kendi + 2 GB bant genişliğinizi ve 3 GB disk alanınızı bağlayabilme özelliği.
 • Şunun için iyi: – küçük web siteleri, portföyler, açılış sayfaları, bloglar.

Girişimciler için Sınırsız Plan

Plan, serbest çalışanlar, bağımsız servis sağlayıcılar ve girişimciler için biraz daha zengin bir özellik ile geliyor. Bazı bariz farklılıklar olsa da temel özellikler neredeyse aynıdır:

 • Fiyat – Aylık 17 $.
 • İçinde ne var? – Entegre Site Booster ve Ziyaretçi Analitik uygulamalarına ek olarak sınırsız bant genişliği ve 10 GB disk alanı.
 • Şunun için iyi: – bağımsız web tasarımcıları, serbest çalışanlar ve girişimciler.

Marka Tanıtımı için Pro Planı

Pro planı, yeni bir markayı sıfırdan başlatmak ve çevrimiçi tanıtmak ve kurmak için mükemmeldir. Uygun bir fiyata, sınırsız bant genişliği ve tanıtım araçlarına ek olarak ücretsiz bir alan adı alırsınız.

 • Fiyat – Aylık 22 $.
 • İçeride ne var? – 20 GB depolama alanı, 300 dolarlık kuponlar, profesyonel logo, etkinlik takvimi vb. İle sınırsız bant genişliği.
 • Şunun için iyi: – marka geliştirme, büyüme ve kuruluş.

Öncelik Sevenler için VIP Planı

Plan, bazı küçük eklemeler olmasına rağmen aslında aynı seçenekleri içeren önceki paketi çoğaltır.

 • Fiyat – Aylık 39 $.
 • İçinde ne var? – Pro planın özellikleri artı öncelik ve VIP desteği.
 • Şunun için iyi: – VIP yardıma ihtiyaç duyan işletme sahipleri.

Ek Planlar

Platformun ücretsiz bir planı var. Ancak, sadece test için iyidir. Sistemin nasıl çalıştığını kontrol etmek için kullanabilirsiniz. Bir çevrimiçi mağaza açmayı planlıyorsanız, platform ayrı e-Ticaret paketleri sunar. Buradaki fiyat, aylık 23 $ ile 49 $ arasında değişiyor ve Premium planlardaki pratik özelliklerle aynı.

Wix e-Ticaret Fiyatlandırması

e-Ticaret aboneleri daha fazla depolama alanı, daha fazla video saati, alakalı widget’lara ve uygulamalara erişim elde eder. Büyük şirketler, geliştirilmiş analitik ve performans araçları, premium destek, eğitim vb.İle aylık 500 ABD doları maliyetle İşletme paketinden yararlanabilir..

Tüm Wix Planlarını Ayrıntılı Olarak Görün

Daha Ucuz Wix Alternatifleri Var mı?

Wix planlarını karşılayamamanız durumunda, daha ucuz alternatifler var. Ancak, daha ucuzun her zaman daha iyi anlamına gelmediğini açıkça anlamalısınız. Daha ucuz bir platform, paketin içinde daha az özellik anlamına gelir. Kullanıcıların yapması gereken ekstra eylemlerle sonuçlanır. Başka bir deyişle, ne kadar az ödeme yaparsanız, web sitesi varlıkları açısından o kadar az alırsınız ve kendi başınıza yönetmeniz gereken daha fazla sorun olur.

uKit – Wix’e Ucuz Bir Alternatif

uKit web sitesi oluşturucu

uKit sınırlı bütçeler olması durumunda bir çıkış yolu olabilir. Bir iş sitesini başlatmak için yeterince iyi işlevsellik sunar, ancak sunulan teknolojiler ve hizmetler açısından Wix ile neredeyse rekabet edemez..

Planlar ve fiyatlar aşağıdaki gibidir:

 • minimal plan -dan başlıyor 2,50 $ her ay. Sınırsız depolama alanı, 24 saat destek, ücretsiz barındırma ve yedeklemeler içerir, ancak ücretsiz alan adı içermez. Varsayılan olarak yalnızca özel bir tane alırsınız.
 • Temel Plan Dan başlar 5 $ aylık olarak ek olarak Canlı Sohbet desteği ve Premium şablon tasarımı içerir.
 • e-Ticaret Planı sana mal olacak 6 $ önceki planlardaki tüm özelliklerin yanı sıra dijital mağaza işlevselliği ile aylık.
 • Uzman Planı -dan başlıyor $ 7.50 özel kod ve özel renk şemaları ile aylık.

UKit Pro planı bile Wix Combo ve Unlimited ile karşılaştırıldığında biraz sınırlı görünüyor. Öte yandan, sıkı finansman olması durumunda işe yarayabilir.

UKit’i Ücretsiz Deneyin

WordPress – Wix’e Ücretsiz Alternatif

WordPress web sitesi oluşturucu

Aylık olarak ödeme yapmayı planlamıyorsanız veya harika kodlama becerilerine sahip olmak, WordPress harika bir alternatif olacak. CMS’nin kendisi ücretsizdir. Tek ihtiyacınız olan alan ve barındırma için ödeme yapmak. Kendi başınıza kod yazabilmeniz için Premium temalar satın almaya gerek yoktur. bir açık kaynaklı platform PHP temalarını istediğiniz gibi özelleştirebilmenizi sağlar.

Kötü haber şu ki, yeni başlayanlar hiçbir zaman süreçle baş edemeyecekler. Yalnızca barındırma gibi genel sorunlar için ödeme yapmak zorunda kalacaklar (aylık 2 $ – 10 $ arası) ve alan adı (Yıllık $ 10- $ 15) aynı zamanda premium temalar, eklenti uzantıları ve abonelikler, şablon değişiklikleri vb..

Bu varyant, sadece hepsi bir arada bir çözüme ihtiyaç duymayan deneyimli teknisyenler ve programcılar için işe yarayacaktır. Daha iyi bir fikir WordPress’i Bluehost. bir popüler barındırma sağlayıcısı aylık 2,95 ABD dolarından başlayan fiyatlarla web sitenizi yönetmeyi, ayarlamayı ve desteklemeyi kolaylaştıran WP için optimize edilmiş planlar sunar.

WordPress’i Şimdi Deneyin

Alt çizgi

Wix ile tam özellikli ve profesyonel bir iş sitesi kurmak için ayda 12 $ – 39 $ arasında ödeme yapmanız gerekecektir. Nihai fiyat, sitenin karmaşıklığına, içeriğine ve diğer önemli noktalara dayanır. Misyonumuz, platformun bu parayı ödemeye değer olduğunu göstermekti..

Her plan, kullanıcıların ek işlem yapmasını engelleyen bir dizi seçenekle birlikte gelir. Hemen burada başlamak ve birkaç saat içinde canlı yayın yapmak için yeterli bant genişliği ve alan, ücretsiz bir alan adı ve araçlar elde edersiniz. Alternatiflere gelince, daha az özellik sunarlar veya gelişmiş teknik bilgi gerektirirler.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map