Wix’te SEO Optimizasyonu Nasıl Geliştirilir

Wix Web Sitenizi Nasıl Bulunur ve Google'da İyi Sıralanır


Sık sık web sitesi oluşturma yolları hakkında yazıyoruz (işletme siteleri, çevrimiçi mağazalar, bloglar vb..) ve bu amaçla kullanılabilecek hizmetler. Ayrıca rakipler ile karşılaştırıldığında avantajlarını ve dezavantajlarını tanımlayan farklı platformları test ediyoruz.

Bununla birlikte, nadiren bu hizmetleri tanıtmanın temellerine odaklanıyoruz. Sadece belirli bir web sitesi oluşturucusunun SEO araçlarından bahsettik ve hepsi bu. Açıkçası, bu bir web sitesi oluşturduktan sonra izleyiciyi çekmek zorunda kaldığınızda varsayılan olarak varsayılır. Ama nasıl?

Bu oldukça iyi bir soru. Yıllarca niş içinde çalışırken birçok uzman SEO deneyimini yaşar. Eylemlerinizi birkaç ay içinde göreceğiniz için bunu bir gün veya bir hafta boyunca öğrenemezsiniz. Bununla birlikte, web sitenizin Google’da başarılı bir şekilde tanıtım şansını artırmak için yapmanız gereken adımların bir listesi vardır.

Neden biz kesinlikle emin bir sonuç gerekir, sadece etkili web sitesi arama motoru optimizasyonu olasılığı hakkında konuşuyoruz?

Ne yazık ki, bu her zaman niş rekabete dayanma ihtiyacımızla karşı karşıya olmadığımız için neredeyse imkansız. Dahası, web sitelerinin kalitesi ve bir SEO ustasının profesyonelliği de önemli ölçüde değişebilir.

Başarı oranınız sağlanan SEO hizmetlerinin kalitesine bağlıdır. Dahili ve harici web sitesi optimizasyonunun temel ilkelerini, ile oluşturulan web siteleri örneğinde göreceğiz Wix.

Bilmeniz gerekenler Wix tabanlı web siteleri teknik olarak diğer platformlarla başlatılan web sitelerinden farklı değildir. Bu kılavuzu haklı olarak evrensel olarak adlandırabiliriz.

Bölüm 1: Sayfa İçi Web Sitesi Optimizasyonu

Sayfa içi web sitesi optimizasyonu kümesine gelince (kod, içerik, ayarlara göre), tüm adımları teknik ve içerik bölümleri olmak üzere iki gruba ayırabiliriz. Her birini ayrıntılı olarak açıklayalım.

Teknik Optimizasyon

Sayfadaki web sitesi optimizasyonunun bu bölümü meta etiketleri (başlıklar, açıklamalar, anahtar kelimeler), web sayfası URL’leri ve web sitesi sayfalarının yüklenmesini hızlandırmak için boyutlarını küçültmek amacıyla görüntülerin optimizasyonu.

Süreç ayrıca web sayfası yükleme hızını, kullanıcı arayüzü yönetimini, şablonların mobil optimizasyonunu, sistem dosyalarının ve web sitesi sayfalarının kurulumunu artırmaya yönelik önlemleri de içerir. Wix’te birçok şey varsayılan olarak ayarlanmıştır.

Örneğin, seçilen şablon, telaşlı kombinasyonları kısmen önleyen kullanılabilirlik ve widget ayarlarının set / varyantlarını tanımlar.

1. Başlık ve Açıklama Meta Etiketlerini Doldurma

Meta etiketlerin uygun şekilde doldurulması, bir metin / web sitesi ile alakalı anahtar kelimelerin kullanılmasını ve arama motorlarının içeriğin özünü ve amaçlandığı kitleyi anlamasını sağlar..

tilte

Açıkçası, başlık (60-80 sembolleri) bir anahtar kelimenin açık biçimini içerebilir “Orta Nadir Biftek Nasıl Pişirilir? Steakhouse.wow | New York” gibi. Bu başlığı, her kelimenin büyük harf kullanıldığı arama motoru sonuçlarında görebilirsiniz. Aşağıdaki sembolü «|» kullanarak çeşitli eklemeler yapabilirsiniz. Bu, daha iyi ezber, konum, hizmet / ürün fiyatı, kaliteye odaklanma, önemli terimler vb. İçin bir web sitesi alanı olabilir..

Wix SEO - sayfa başlığı

Açıklama

Açıklama (optimum uzunluğu 160-290 sembol arasında olmalıdır) arama motoru sonuçlarında belirli bir başlık altında gösterilen bir web sayfası duyurusu görevi görür. Anahtar kelimelerin belirli içerikle gelmesi istenir, ancak onunla çok fazla ilerlememelidir – metin okunabilir olmalı ve satış etkisi yaratmalıdır.

Wix SEO - sayfa açıklaması

Son olarak, anahtar kelimeler aşağıdaki gibi özel hizmetlerde derecelendirmeye göre seçilmelidir: Google Anahtar Kelime Planlayıcı. Anahtar kelime popülaritesine dikkat edin ve hem kafa hem de uzun kuyruk sorgularını uygulamaya çalışın, ancak bunları aşırı kullanmayın.

Wix Web Sitesinde Başlık ve Açıklama Ayarlama?

SEO ayarlarına “Web Sayfaları – Web MenüsüEditörü ”bölümündeki«». Burası bir başlık, açıklama, anahtar kelimeler ekleyebileceğiniz ve insan dostu URL’yi değiştirebileceğiniz yerdir. Önizleme modunda web sayfası biçiminizin arama motoru sonuçlarında nasıl görüneceği gösterilir.

Wix SEO - ayarlar

Buradan SEO Wiz’e de ulaşabilirsiniz – bu, Google Analytics’i bağlamanıza, web sitenizin hazır olduğunu belirli ölçütlere göre kontrol etmenize ve gerekli öğelerin optimizasyonunu tamamlamak için hızlı bağlantılar almanıza olanak tanıyan araçtır..

SEO bölümü mükemmel bir web sitesi optimizasyon kılavuzu içerir. Wix SEO master’ın önerilerini takip ederek, herhangi bir ekstra yönerge olmadan mükemmel efekt yaratabilirsiniz. Aslında, web sitesi oluşturucuları nadiren web sitelerinin başlatılmasına ve bir seferde daha fazla tanıtımı için ipuçları sağlamaya izin verir. Herhangi bir konumu tıklayarak, bu işlemi veya bu işlemi neyin önemli kıldığını ve nerede yapılabileceğini öğreneceksiniz..

2. Wix Web Sitesine Anahtar Kelime Doldurma

Anahtar kelime meta etiketi bir zamanlar arama motorları tarafından sayfanın ne olduğunu anlamak için kullanılmıştır. Ancak, Google artık web sitesini sıralamak için bu parametreyi kullanmıyor. Öte yandan, arama motorlarına sayfa içeriği hakkında ek bilgi sağlamak için hala kullanılabilir.

Wix Web Sitesine Anahtar Kelime Ekleme

Wix artık meta etiket anahtar kelimesini kullanmıyor. Gösterge tablosu SEO ayarlarında da mevcut değildir. Bununla birlikte, kullanıcılar, anahtar kelime meta etiketleri de dahil olmak üzere farklı etiket türleri ekleyebileceğiniz gelişmiş sayfa SEO seçeneklerinin yardımıyla manuel olarak ekleyebilirler. Aşağıdaki sözdizimiyle doğru şekilde belirttiğinizden emin olun: . Aksi takdirde, arama motoru tarafından düzgün bir şekilde işlenmez.

Etiketi manuel olarak eklemek için şunları yapmanız gerekir:

 1. Wix Editör’e gidin
 2. Optimize etmek istediğiniz bir sayfa seçin.
 3. Ayarlar → Gelişmiş SEO’ya gidin.
 4. Anahtar kelime meta etiketini Özel Meta Etiketler Bölümüne yapıştırın

Metin düzenleyiciyi makalenin içine bazı anahtar kelimeler koymak ve başlığınızın ve alt başlıklarınızın da optimize edilmesini sağlamak için de kullanabilirsiniz..

3. Görüntüler için ALT Etiketi Doldurma

Google şu anda resim içeriğini tanımıyor. Bu yüzden, her resim için Alt etiketini doldurmak zorunludur (resim ayarlarını açın, başlığını ve açıklamasını ekleyin). Bu, bir arama motorunun görüntünün özünü anlamasına ve düzgün bir şekilde dizine eklemesine yardımcı olabilir..

Dahası, bu, okunabilirliğini ve aşırı yayılımını etkilemeden içeriğe göre ekstra anahtar kelimeler eklemenin harika bir yoludur. Bazen kullanıcılar kendi başlarına resim arar ve düzgün bir şekilde doldurulmuş Alt etiketi web sitenize ulaşmalarını sağlar.

Wix SEO - Resim Alt

Görüntüler boyutlarına ve kalitelerine göre optimize edilmelidir. Herhangi bir düzenleme yapmadan doğrudan fotoğraf makinenizden bir fotoğraf yükleyerek, bu görüntünün yayınlanacağı web sayfalarının yükleme hızını yavaşlatma riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Bu, sonunda davranışsal web sitesi parametrelerini, arama motoru tutumunu ve son arama motoru sonuçlarını olumsuz etkileyecektir..

Bu nedenle, sayfaları web sitesine yüklemeden önce minimum kalite kaybıyla sıkıştırarak düzenlemelisiniz. Bu burada veya başka herhangi bir şekilde yapılabilir.

4. Site Haritası ve Robots.txt

Sistem, sitemap.xml ve robots.txt dosyaları otomatik olarak. Bir etki alanı adından sonra «/» işareti ile bu dosyalardan birinin başlığını ekleyerek içeriklerini görüntüleyebilirsiniz. Bu durumda önemli değiller. Ancak, web sitesinin mobil sürümünün kullanılabilirliği, yüksek Google arama motoru sıralamasını önemli faktörlerden biridir. Wix, mobil tasarımın temel tasarımdan ayrı olarak oluşturulmasına izin verir. Hiçbir şeyi değiştirmeseniz bile varsayılan olarak alırsınız.

Robots.txt Nasıl Değiştirilir

Robots.txt, Google arama botları tarafından erişilebilen sayfaları tanımlayan bir dosyadır. Diğer bir deyişle, kullanıcı arama motorları tarafından sıralanıp sıralanmaması gereken sayfaları yönetebilir. Kural olarak, Robots.txt dosyaları otomatik olarak oluşturulur. Başka bir deyişle, Wix başlangıçta Google’ın tüm site sayfalarını ziyaret etmesine ve içerik sunmasına izin verir.

Ancak, bazı nedenleri veya blog yayınlarını farklı nedenlerle gizlemek isteyebilirsiniz. Dosyayı düzenlemeniz ve yeni sürümünü göndermeniz gereken yer burasıdır. Ne yazık ki, Wix kullanıcılarının dosyayı manuel olarak düzenleme ve atlanmak istedikleri sayfaları gösterme şansları yoktur. İyi haber şu ki, her spate sayfası için dizinsiz bir etiket ekleyebilirsiniz. Etiketi onu arama motorlarından gizler.

5. Doğru Kullanıcı Dostu URL’ler

İnsan dostu URL’lerin oluşturulması çok önemli bir nüanstır. Tarayıcının adres satırında, web sayfasının içeriğini yansıtan bir ifade bulunmalıdır. Bir anahtar kelime içermesi istenir.

Adres satırındaki her web sayfası tek bir kelime öbeği olmalı, ancak anlamsız harf ve sayıların birleşimi olmamalıdır.

 • Web sitesinde benzer URL’lere sahip web sayfaları olmamalıdır.
 • Meta etiketleri (başlık, açıklama, anahtar kelimeler) her web sayfasında da benzersiz olmalıdır – Ctrl + C / Ctrl + V düğme kombinasyonları ile aynı anda tüm sayfalara aynı başlığı ve açıklamayı atamak kabul edilemez.
 • İnsan dostu bir URL’deki kelimeleri ayırmak için «-» veya «_» gibi işaretleri kullanmanızı öneririz..
 • Her resim için yüklemeden önce konusuna göre imza oluşturun. Örneğin, «0983764.jpg» vb yerine «night-forest.jpg» yazın.

Görüntüyü açarken normal şekilde insan dostu bir URL elde edersiniz. Bu bilgiler hem kullanıcı hem de arama motorları içindir.

6. Wix Web Sitesinin Google’da Görünmesini Sağlama

Artık meta etiket optimizasyonunu tamamladığınızda, Wix web sitenizin Google’da listelenmesini isteyebilirsiniz. Google tarafından daha hızlı sıralanabilmesi için sitenin genel web sitesi kalitesini gösteren ve istatistikleri izlemeye yardımcı olan iki ana hizmetle bağlantılı olması gerekir:

 1. Google Arama Konsolu – web sitenizin sıralanma ve listelenme şeklini vurgulayan bir web yöneticisi aracı. Sitenizi Google ile doğrulamak için kullanılır. Burada sayfa verimliliğini, anahtar kelime konumlandırmasını, TO’yu ve diğer önemli ölçümleri izlemek için gerekli araçlara sahibiz. Ayrıca, konsol site haritasını yönetmeyi, zaten Google tarafından sıralanan ve hâlâ bulunmayan sayfaları kontrol etmeyi mümkün kılar. Kullanıcılar yükleme hızını, olası hataları, dizin ilerlemesini ve projenin mobil cihazlar için geçerli olup olmadığını izleyebilir.
 2. Google Analytics – araç, web sitenizin verimliliğini ve trafiğini takip etmektir. Kullanıcılar, hedef kitleye ayrıntılı bir şekilde bakma ve temel parametreleri izleme şansı elde eder. Ziyaretçilerin konumu, oturum uzunluğu, hemen çıkma ve dönüşüm oranları, trafik kaynakları, ziyaret başına etkileşimler ve diğer önemli web sitesi metriklerini içerir. Hizmet, belirli hedefler belirlemenize, reklam kampanyaları başlatmanıza ve projelerinizi diğer Google ürünlerine veya hizmetlerine bağlamanıza olanak tanır.

Tüm Search Console ve Google Analytics özelliklerine erişmek için web sitenizin yalnızca her iki platforma da bağlı olması gerekir. Wix web sitenizi Google ile nasıl doğrulayacağınızla ilgili basit kılavuzumuza göz atın.

Google ile Wix Web Sitesini Doğrulama

İşlem, Search Console ile web sitesi entegrasyonu prosedürünü ifade eder. Ancak önce, web sitenizin ve içeriğinizin arama motoru botlarına görünür olduğundan emin olmanız gerekir. Böyle yaparak:

 1. Wix Editor’a gidin ve Siteyi seçin.
 2. Site Yöneticisi’ni tıklayın, ayarlara gidin ve SEO’yu seçin.
 3. Burada web sitesinin SEO durumunu göreceksiniz.
 4. Anahtarın “arama motorlarının sitenizi arama sonuçlarına eklemesine izin ver” işlevini etkinleştirip etkinleştirmediğini kontrol edin.

Şimdi, bir sonraki aşamaya gidebilir ve web sitesini Search Console’a bağlayabiliriz. İşlem, özellikle geçerli bir Google hesabınız varsa çok basittir. Yalnızca alan adının ve web sitesinin kendisinin sahibi olduğunuzu onaylamanız gerekir. Bir kullanıcının hesabı basit bir prosedürle doğrulaması gerekir:

 1. Search Console’u ziyaret edin ve yeni bir alan ekleyin.
 2. Öneki seçin (http veya https), alan adını girin ve devam düğmesine basın.
 3. Sistem, alan adını onaylamak için çeşitli seçenekler sunacaktır. İhtiyacımız olan HTML etiketi ile doğrulama.
 4. Onu seçin ve konsol tarafından oluşturulan kodu kopyalayın.
 5. Wix düzenleyicisine geri dönün ve Gelişmiş SEO ayarları’nı seçin.
 6. Kodu altına yapıştırın Başlık Kodu Meta Etiketleri Ekle. Bu ayar Wix ADI kullanıcıları için mevcut değildir.
 7. Web sitesini yayınlayın ve Search Console’da “Doğrula” ya basın.

Her şeyi düzgün yaparsan. Web siteniz otomatik olarak konsolda görüntülenecek.

Not: yapmanız gereken ilk şey, site haritasını doğrudan Google’a göndermek için konsolu kullanmaktır. Gösterge tablosundaki site haritası dosyalarına gidin ve web sitenizi.com/sitemap.xml yapıştırın. Sistem, isteğin başarılı bir şekilde işlenip işlenmediğini veya bazı hatalar olup olmadığını gösterecektir. Bu tür önlemler, web sitesinin daha hızlı dizine eklenmesini sağlar.

Wix Sitesi Google Analytics’e Nasıl Bağlanır?

Daha önce de belirttiğimiz gibi, hizmet en etkili sayfalar, derin alıcı alıcısı ve önemli site metrikleri ile ayrıntılı bir trafik özeti sunar. Çoğu platform sorunsuz Google Analytics entegrasyonuyla birlikte gelirken, Wix bir istisna değildir. Tek ihtiyacınız olan şey:

 • Yönetici ayarlarında yeni bir Google Analytics hesabı oluşturun;
 • Hesap adını belirtin;
 • Hesap kimliğini kopyalayın;
 • Wix Panosuna yapıştırın: Gösterge tablosu → Pazarlama Araçları → Pazarlama Entegrasyonları → Google Analytics.

Web sitesini yeniden yayınlayın. Her şeyi doğru yaptıysanız, “Bağlı” yazan yeşil işareti göreceksiniz.

Not: hizmetin doğru çalışıp çalışmadığını kontrol etmenin en iyi yolu, Wix web sitenizden ayrılmadan Google Analytics kontrol paneline gidin. Araç şu anda etkin kullanıcıları gösteriyorsa (bu aslında sensin), herşey yolunda.

Birbirine bağlı web sayfaları da var. Bu, interlinking kullanarak web sitesi sayfalarını bağlamanın bir yoludur. Malzemenin içeriğinde olduğu gibi diğer web sayfalarına birkaç bağlantı bağlantısı kullanırsanız hoş olur. Metni bağlantılar içeren aşırı yüklemediğinizden emin olun. Onları akıllıca ve tutarlı bir şekilde kullanın.

Ayrıca bir Wix SEO incelemesini tamamlayın.

İçerik Optimizasyonu

Web sayfası içeriğinin anahtar kelimeler için optimize edilmesi arzu edilir. İdeal varyant, her sayfanın yalnızca bir anahtar kelime için yazılmasıdır, ama bu pratikte sık sık gerçekleşmiyor.

Anahtar Kelime Planlayıcı’yı açar ve “iphone satın al”İfadesi, örneğin, popülerliğinin azalmasına göre bu arama motoru sorgusunun çeşitli formülasyonlarını göreceksiniz. Listenin en üstünde bulunan anahtar kelimeler, arama motorunun kullanıcıları bunları bir ay boyunca kullandıkları için ana sorgulardır.

Doğru anahtar kelime kullanımı, sadece makalenizi veya blog yayınınızı kullanarak bulabileceğiniz tüm kafa sorguları anahtar ifadelerle doldurmakla ilgili değildir. Temel olarak, anahtar kelime planlamasının uygun şekilde yapılması ve metnin içinde kullanılması ile ilgilidir. Fikir, onları mevcut sayfaya uygun bir şekilde entegre ederek tüm sayfaya düzgün bir şekilde yerleştirmektir..

Anahtar kelimelerimizi Wix web sitesine doldururken, birkaç temel kuralı göz önünde bulundurmanız gerekir:

 1. Yalnızca okuyucu için anlamlı kelimeler ekleyin. Tekrar eden ifadelerden kaçının.
 2. Kelime içeriğe uymuyorsa, cümleyi yeniden yapılandırmak veya tüm paragrafı anahtar kelimeyi en anlamlı şekilde eklemek için yeniden düzenlemek iyi bir fikirdir.
 3. Alt başlıkta bazı anahtar kelime öbeklerini kullanın (H2,…, H6) ve paragrafın başına yakınlaştırmaya çalışın.
 4. Çok uzun kelime öbekleri kullanmaktan kaçının. Optimal anahtar kelime 2-4 kelimeden oluşur.
 5. Arama motorları için asla içerik üretmeyin. Okuyucularınız için yazın. Anlamaya ve okumaya hazır olduğundan emin olun. Uzun ve karmaşık paragraflardan kaçının, adsız listeler kullanın ve doğru metin biçimlendirmesini etkinleştirin.

Aşağıda, sayfa boyunca düzgün bir şekilde yerleştirilmiş anahtar kelimelerle daha SEO dostu bir içerik oluşturmanıza olanak tanıyacak bazı gelişmiş ipuçları verilmiştir.

Anahtar kelime sıklığı da farklılık gösterir.

Örneğin, anahtar kelime kullanımınızın maksimum sayısı 1000’i oluşturmuştur. 750 ile 1000 arası anahtar kelime sıktır, 400 defadan fazla olan anahtar kelimeler orta düzeydedir ve 300 defa kullanılan anahtar kelimeler en düşük düzeydedir. Bu, durumu anlamanıza yardımcı olabilecek yaklaşık yüzde oranıdır. Ancak, rakamlar her web sitesi için hala farklı olacağından oldukça belirsizdir. Anahtar kelimeleri aynı prensibe – sayfanın başına popüler olanları, nadir olanları da – sonuna yerleştirin.

Anahtar kelime planlayıcı

Bir sayfada bulunan en uygun anahtar kelime öbekleri metnin boyutuna bağlıdır. Bir web sayfasının anahtar kelimelerle aşırı doygunlaştırılması, aşırı spamlama olarak bilinir. Kural olarak, bu metnin okunabilirliğini etkiler ve arama motorlarının düşmanlığını tetikler.

LSI-Anahtar kelimeler

Anahtar kelimelerle aşırı doygun metinler yazma yaklaşımı bir süre önce oldukça etkili oldu ve web sitelerinin hızlı bir şekilde TOP’a ulaşmasına yardımcı oldu. Ancak bugün durum oldukça değişti ve bu yaklaşımın arama motoru sonuçları üzerinde olumsuz etkileri oldu.

Şey, arama motorları metnin içeriğini anlamak için öğrendim. Sonuç olarak, Gizli Semantik Endeksi (LSI) birkaç yıl önce tanıtıldı. Bu, tematik bağlamın alaka düzeyine dayanan analiz yöntemidir.

LSI metinleri, başlıkta ima edilen konu geliştirme kalitesine güçlü bir şekilde odaklanarak optimize edilen SEO’dan farklıdır, ancak anahtar ifadelerin kullanımına değil.

LSI Anahtar Kelimeleri

Başka bir deyişle, anahtar kelimelerin ve terimlerin aşırı kullanımı ile ilgili değil, ilettikleri özün ayrıntılı kapsamı ile ilgilidir. Bu, kullanıcıların ve arama motorlarının bakış açısından bağlam kalitesi tarifinin geldiği yerdir:

LSI Kılavuzu

 1. Başlangıçta web sayfamızın konusundaki anahtar kelime listesini gözden geçiriyoruz. Arama sorgusu karakterine dayanarak, kullanıcıların ne ile ilgilendiğini anlayabiliriz.
 2. Sonra TOP listesini öğreniyoruz Bu makalelerin hangi terim ve yaklaşımları kullandığını görmek için sorgulara dayalı arama motoru sonuçlarının.
 3. Terimler bir metnin belirli bir konuyla ilişkisini yansıtır. Arama motoru sonuçlarını öğrendikten sonra, ne hakkında yazmamız gerektiği ve malzemenin bağlamında aktarılması gereken terimlerin özünün ne olduğu sonucuna varabiliriz..
 4. Bir sonraki adım, daha ayrıntılı bir konu kapsamı içeren bir metnin hazırlanmasıdır. Bu aşamada, niş terimleri, eş anlamlılarını kullanırız, anlamlarını açıklarız, konuya bağlı olarak süreçleri, yaklaşımları, algoritmaları ve benzeri şeyleri açıklarız.
 5. Arama motoru sonuçlarının ÜSTLERİ ile ilgili yeni anlam tonları eklemek mümkünse, web sayfanız büyük olasılıkla rakiplerinizinkinden daha üst sıralarda yer alacaktır (diğer eşit koşullar altında, ancak bununla ilgili bir garanti yoktur ve diğer çoklu arama motoru sıralama parametreleri de vardır).

Sonuç olarak, Google’da daha üst sıralarda yer alacak kullanıcı dostu içerik elde ediyoruz. Evet, niş temellerinin farkında olmalı ve bu tür makaleleri yazmak için yeterli zamana sahip olmalısınız, ancak bu kesinlikle buna değer.

Bu, hem kullanıcılar hem de robotlar tarafından anlaşılabilen en yüksek kalite seviyesidir. Bunun nedeni, belirli bir konuda makale yazmak için anahtar kelimelerin kullanılmasının oldukça gerekli olmadığından bahsetmiş olmamızdır. Başka bir deyişle, kaliteli bir makale, ayrıntılardaki tüm terimleri ve başlık anlamını kapsadığı için varsayılan olarak web sitesi tanıtımı için optimize edilmiştir.

Metin Yazarına İhtiyacınız Var mı?

Bir sonraki sayı, içerik yazımından sorumlu olacak bir kişi ile ilgilidir.. Bunu kendiniz mi yapacaksınız yoksa bu amaçla bir metin yazarı mı alacaksınız? Yukarıda belirtilen tüm hususları teknik açıdan gerçekleştirmek pek kolay değildir. Önemli nüansları anlayarak niş temellerinin farkında olabilirsiniz, ancak sadece yazma konusunda yetkin olmayabilir.

Hiç kimse okunamayan metinlere hatalar, belirsiz konu kapsamı vb. İle değer vermeyecektir. yazı tipleri, listeler, görüntüler, vurgular vb. Bu yetenek, faydalılık ve etkili sunumun karışımıdır..

Birkaç web sayfasını uygun malzemelerle kendiniz doldurabilirsiniz. Bu çok önemli değil, eğer ideal değilse, bariz hatalardan yoksun olmaları gerekir. Sonunda, hedef kitle nadiren sadece dilbilimcilerden oluşur. Konunun özünü aktardınız, ayrıntıları sağladınız, materyali okuyucular için anlaşılır hale getirdiniz ve hepsi bu. Bu, deneyimsiz bir kullanıcıdan çok zaman alabilir, ancak sonunda başarıyla tamamlanabilir..

Bir metin yazarı ne zaman işe alınır?

Hala çok fazla metne ihtiyacınız varsa veya belirli ve talepkar kitleler için gerçekten pahalı ve amaçlı bir şey satacak / sunacaksanız, bu görevi bir metin yazarına emanet etmek mantıklıdır. Bir kullanıcının metni hiç umursamadan olduğu gibi bırakacağı kesin bir şeydir, stil sahibi bir profesyonel veya kişi kötü içerik sunumunu eleştirmeye veya hatta gülmeye başlayacaktır..

Bu kişilerin gözünde, özellikle de hedef kitlenizin temelini oluşturuyorlarsa, bu durumda iyilik bulmanız gerekecektir (bu, nişe bağlıdır). Genel olarak, profesyonel bir uzman kirala, özellikle birkaç sayfalı bir işletme web siteniz varsa. Okunabilir ve çekici olmasına izin verin!

Metin yazarı kiralayabileceğiniz yerler:
https://www.upwork.com/
https://www.fiverr.com/
https://www.freelancer.com/

İntihal Yok!

Şimdi, metinlerin benzersiz karakteri hakkında birkaç kelimeden bahsedelim. Unicity oranı% 80’den düşük olan bu makaleleri kullanmak kabul edilemez. Sorun, rastgele yazılmış metinlerin, başka kelimelerle değiştirilemeyen çok sayıda terim ve başlık nedeniyle benzersiz olmamasıdır..

Sorun, terimlerle aşırı doygunluk gösteren teknik metinlerin düşük hacmi hakkında da olabilir (bir metin ne kadar uzunsa – onu benzersiz kılmak o kadar basittir). Başka bir komplikasyon, bir kerede yazılmış, kopyalananlara benzeyen metinlerin benzer doğasıdır. Çıkış yolu eş anlamlıları aramak, farklı yazmaya çalışın, eşit oranlarda anahtar kelime, terim ve bilgilendirici metin kullanın.

İntihal için bir metni kontrol ettiğiniz yer:
https://www.quetext.com/
http://plagiarisma.net/

Blog bir Web Sitesi İçin Zorunlu mu??

Blog başlatmanızı önemle tavsiye ederiz. Özellikle metin içeriği olmayan ticari web siteleri ve portföyler için bir zorunluluktur. Bir blog, bu nedenle arama motorlarında daha üst sıralarda yer almak için yararlı web sitesi içeriğinin hacmini artırmaya izin verir..

Uzun bir anahtar kelime listesinden yararlanabilecek, birden fazla terimi kapsayacak, hizmet listesinde, ürün açıklamasında, şirketle ilgili bilgilerde vb. Belirtilemeyen her şeyin özünü kapsayabileceksiniz..

Dahası, bloglarla gelen web siteleri daha güvenilir görünüyor ve bu da davranışsal faktörleri artırıyor. Örneğin, kış ve yaz lastiklerinin özelliklerini okumak için bir web sitesini ziyaret eden bir kullanıcı sonunda sipariş verebilir.

Makalelerin Gücü

Niş makaleler bilgi karakteri karakter arama motoru trafiğini çeken bir güçtür. Doğru yaklaşımı seçtiğinizi belirterek, ziyaretçileri müşterilere dönüştürmek için güzel bir araç sunacaklardır. En azından ekstra trafik alacaksınız ki bu da dikkate değer bir avantaj.

İçerikle çalışmaya gelince, bir web sitesi oluşturucu herhangi bir özel terim ima etmez. Wix, metin, video, infographics, sinemagraflar, grafikler ve benzeri diğer içerikler dahil olmak üzere çeşitli içerik türlerine sahip çekici web sayfaları tasarlamaya izin verir. Bu sorun değil. En önemli şey, konuların ayrıntılı kapsamı, okunabilirliği, semantik ve teknik benzersizliği ve çekici biçimlendirme ile kendini gösteren makalelerin kalitesidir..

Sadece anahtar kelimeleri alın ve bunları kullanarak metinleri yazın. Başka bir seçenek de bu görevi metin yazarlarına emanet etmektir, bu da sonunda birkaç durumda daha fazla avantajı tetikleyecektir.

Ayrıca okuyun: Blog Oluşturmak için En İyi Web Sitesi Oluşturucuları

Bölüm 2: Sayfa Dışı Optimizasyon

Sayfa dışı web sitesi optimizasyonunun tüm özü, güvenilir niş web sitelerinden ve diğer kaynaklardan bağlantılar almaya kadar gider. Bu, herhangi bir web sitesi oluşturucu ile oluşturulan web sitelerinin yüksek arama motoru sıralamasını önemli faktörlerinden biridir.

Burada her şey mantıklı: diğer web siteleri web sitenize ne kadar sık ​​bağlantı verirse, orada yayınlanan bilgiler o kadar değerli görünür. Birisi size tavsiye ettiğinde, bu size daha fazla güvenilirlik sağlar. Bu, günlük yaşamda gözlemlediğiniz mantıktır ve bu, makine tabanlı parametrelerin analizi ile ortaya çıkar. Dış optimizasyon merkezinin kaliteli geri dönüş yollarının tüm avantajları.

Bağlantılar hakkında şimdi önemli bilgileri düşünün. Teorik olarak, 2 gruba ayrılabilirler, yani:

 1. Ankrajlar ve Doğrudan Bağlantılar. İlk gruptan bahsetmişken, adı kendisi için konuşur. Bu bağlantılar, genellikle anahtar ifadeler olarak gelen çapaları içerir. Doğrudan bağlantılar, sırayla, web sitelerinin net URL’lerini, “burada”, “web sitesinde”, “şimdi”, marka adı veya resim bağlantıları gibi kelimeleri içerir.
 2. Niş ve Tematik Olmayan Bağlantılar. Bunlar, nişinize ait web sitelerinde yayınlanan ve web sitenizle hiçbir ilişkisi olmayan bağlantılardır..

Sosyal Yardım Kuralları!

Web sitenize bağlantılar almak istiyorsanız, diğer web yöneticileri, blogcular ve gazetecilerle işbirliği tekniklerinde uzmanlaşmanız gerekir. Bu yaklaşım “sosyal yardım” olarak bilinir, yani ilişkiler kurma ve makalelerde, pankartlarda veya diğer yollarla bağlantı elde etmek amacıyla anlaşmalar yapma yöntemi.

Bağlantı kurma sosyal yardım ile yakından bağlantılıdır – bağlantı yayınlamak ve emanet edilen insanlarla müzakereler yapmak için uygun web sitelerinin araştırılması. Uzak ilişkiler kurma yeterliliğinizin bağlantı yayınlamanın maliyeti ve koşulları üzerinde kayda değer bir etkisi vardır.

En İyi Sosyal Yardım Uygulaması için Adım Adım Kılavuz

 • Aşama 1. Yapmanız gereken ilk şey, niş web sitelerinin bir listesini almaktır.Bu, ahrefs, başka bir benzer hizmet veya manuel Google aramasıyla yapılabilir. İkinci yöntem, doğrudan arama sorguları oluşturma yöntemi olarak, arama formüllerinde uzmanlaşma deneyimi ve becerisi gerektirir. Tam açıklamalarını web’de bulabilirsiniz. URL’de veya başlıkta bir tanıtım fırsatından bahseden web sitelerinin bir listesini bu şekilde alacaksınız.
 • Adım 2. İlginç web sitelerinin bir listesini derledikten hemen sonra bunları analiz etmeniz gerekir. Yapmanız gereken, malzemelerin parametrelerini değerlendirmektir (yorumlar, reklamlar, afişler vb..) ve bunlara makale gönderme fırsatları bulun.
 • Aşama 3. Ardından, seçilen web sitelerinin yöneticilerine göndereceğiniz e-postaları hazırlamanız gerekir. Bu ayrı bir görevdir – nasıl yazılacağını öğrenmek için Google araması yapın. Bu e-postaların mümkün olduğunca kişiselleştirilmesi gerektiğinin altını çizmeliyiz. Bir e-posta oluştururken, web yöneticisinin adını (biliyorsanız), bağlamdaki kaynak özellikleri listesini ve önemli olduğunu düşündüğünüz diğer şeyleri belirtin.

Sosyal ağlar

Popüler sosyal ağlarda gruplar oluşturmalı ve oradaki web sitesi sayfalarınıza bağlantı veren haberler yayınlamalısınız. Bu yaklaşım, iyi tanıdığınız gruplara sahip olduğunuz için harika çalışıyor. Ne kadar çok sosyal ağ kullanırsanız ve gruplar ne kadar büyük olursa, etki o kadar iyidir. Bu apaçık.

Youtube

YouTube’dan ayrıca bahsedilmelidir. Kullanıcılarla bir kanalınız varsa, bağlantı suyunu artırmak için bir kanal ekleyebilirsiniz.. Video sayısını artırın ve web sitenize bağlantı verin ve sosyal ağ gruplarının açıklamalarında. Ayrıca, web sitenize bağlantı alma hakkında niş kanalların sahipleriyle konuşmak da mümkündür.

Yorumlar

Yorumlar linkleri de bu bölüme yönlendirilmelidir. Onları yazmak zor değil, ancak bağlantıları sizin için değerli olacak web sitelerini bulmak karmaşık. Mesajların kalitesi de yüksek seviyede olmalıdır. Aksi takdirde moderatörler yorumlarınızı silecek.

Web Sitesi Katalogları

Web sitenizi yerel kataloglara, niş kaynaklara ve diğer toplayıcılara da kaydedebilirsiniz. Bu, yerel bir işletme için kullanışlıdır. Böyle bir kataloğa kaydolmadan önce parametrelerini kontrol etmeniz gerekir.

Bu amaçla kullanılan birden fazla hizmet vardır. Arama motoruna “wicheck web sitesi kalitesi” ifadesini girin ve ÜST listeden herhangi birini seçin. Google cezalarına tabi olan ve parametreleri zayıf web sitelerinde bilgi yayınlamanın bir anlamı yoktur. Daha az yayın göndermek makul, ancak platformların yüksek kalitede olduğundan emin olmak. Bu yöntemin faydaları, serbest doğası ve bağlantı almanın göreli basitliğidir..

Wix SEO Değişikliklerim Google’da Gösterilmeden Ne Kadar Önce?

Hepimiz sitelerimizin mümkün olan en kısa sürede dizine eklenmesini istiyoruz. Ancak, süreç birden çok faktöre bağlıdır. Wix ile tüm değişiklikler ve değişiklikler anında uygulanır. Site haritasını manuel olarak yönetmeniz gerekmez, ancak daha hızlı dizine eklenmeleri için Arama Konsolu’na bazı öncelikli sayfalar ekleyebilirsiniz. Gereken zamana gelince, kural olarak Google’ın yeni içerik sıralaması ve web sitesi sayfalarını dizine eklemesi yaklaşık bir hafta sürer.

Google Neden Wix Sitemi Göstermiyor??

Bazı durumlarda, web siteniz bir süre görünmeyebilir. Bu aslında yanlış bir şey yaptığınız anlamına gelmez, ancak birkaç hafta sonra hala Google’da görünmüyorsa, aşağıdakilerden birini kontrol etmelisiniz:

 1. Search Console ve Google Analytics entegrasyonu – tüm hizmetlerin düzgün çalıştığından ve sayfa içi hataları göstermediğinden emin olun.
 2. Web sitesi içeriği – değişiklik yaptıktan veya yeni içerik ekledikten sonra tüm sayfaları yayınlamayı unutmayın.
 3. İntihal Ücretsiz Makaleler – asla kendi sayfalarınızdan veya diğer web sitelerinden içerik kopyalayıp yapıştırmayın. İçerik, site bloklarının ve bölümlerinin her biri için% 100 benzersiz olmalıdır. Sayfaları da kopyalamaktan kaçının.
 4. Yeni Alan Adı – genç alan adlarına sahip yeni web siteleri, bazı çevrimiçi itibara sahip eski alan adlarıyla karşılaştırıldığında daha yavaş sıralanır. Biraz bekleyin ve web sitesi kesinlikle görünecek.

Sonuç olarak

Web sitesi tanıtımı söz konusu olduğunda Wix, diğerlerinden çok farklı değil popüler web sitesi kurucuları. Burada dikkat etmeniz gereken arayüz değil, daha fazla. Farklı sistemler farklı gösterge tablolarına, yerleştirme sırasına, takım sunum biçimlerine vb. Sahip olabilir. Ancak, öz aynı kalır. Arama motoru optimizasyonuna benzer yöntemler web sitesi tanıtımına uygulanır.

Etkili web sitesi tanıtımı için gereken çaba, türüne ve niş rekabetine bağlıdır. En önemli şey içerik. Web sitesinde mevcutsa, dış bağlantılar olmasa bile iyi sonuçlar verecektir. Web sitesinde ne kadar çok içerik sunulur ve kalitesi ne kadar yüksek olursa, web sayfaları o kadar iyi sıralanır. Harici optimizasyon, web sitesi tanıtım etkisini artırmaya yardımcı olur.

Google’da web sitelerinin SEO’sunun özü, arama motorunun içerik kalitesine odaklandığı, davranışsal faktörlere tepki verdiği ve dış bağlantı kalitesini düşündüğü gerçeğine dayanmaktadır. Bunlar olmadan, web siteniz TOP’ye ulaşamayacak.

Genel olarak, kaliteli ve düzenli olarak güncellenen içerik, sosyal yardım tekniklerinde uzmanlaşma ve sosyal ağlarda iyi tanıtılan profiller, başarıya ulaşmak için ihtiyacınız olan şeydir. Bu, hem Wix tabanlı web siteleri hem de diğer web sitesi oluşturucularla oluşturulanlar için iyi çalışan temel faktörlerin kesin bir birleşimidir.

ÜCRETSİZ bir Web Sitesi Oluşturun

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map