Wix’ten Shopify’a aktarma

Wix'ten Shopify'a geçiş


Wix ve Shopify, her biri kendi nişinin en değerli ve en ünlü temsilcisi olan iki dünya popüler web sitesi kurucusudur. Shopify bir güvenilir e-Ticaret yazılımı küçükten büyüğe tam özellikli çevrimiçi mağazaların geliştirilmesi için harika çalışan Wix, uzmanlık alanı her türlü projenin oluşturulmasına kadar giden hepsi bir arada web sitesi oluşturucusudur. Web mağazaları bir istisna değildir.

Konu yaratma söz konusu olduğunda Wix tabanlı çevrimiçi mağazalar, yine de aklınızda bulundurmanız gereken bir şey var. Sistemin sunduğu geniş özellik ve araçlara rağmen, büyük e-Ticaret projeleri oluşturmak için en iyi seçenek değildir. Bunun nedeni, sistemin sahip olduğu işlevsellik kısıtlamalarıdır..

Dolayısıyla, zaten Wix ile oluşturulmuş bir web mağazanız varsa ve aniden ürün yelpazenizin büyüdüğünü fark etmeye başlarsanız (ya da sadece artırmayı planlıyorsun), daha işlevsel ve geniş bir web sitesine ihtiyacınız olduğunu fark edebilirsiniz. Bu, Wix sitenizi Shopify’a aktarmanın tam zamanı. E-Ticaret oluşturucu gerçekten web mağazası oluşturmada mükemmeldir ve uzun vadede kayda değer sonuca ulaşmak istiyorsanız karardan pişman olmayacaksınız..

Wix’ten Shopify’a Web Sitesi Nasıl Aktarılır – Ultimate Guide:

 1. Web sitesini Wix’ten Shopify’a taşımak – Buna değer mi?
 2. Wix ve Shopify – Fark Nedir?
 3. Wix’ten Shopify’a Nasıl Geçilir – Adım Adım Kılavuz
 4. Kendi Alan Adını Wix’ten Shopify’a Aktarma
 5. Geçiş Hizmetlerini Shopify için Profesyonel Wix

Wix’ten Shopify’a geçme kararını alırken, geçişi etkili, sorunsuz ve sorunsuz hale getirmek için birçok faktörü göz önünde bulundurmalısınız. Ana görev, geçerli arama motoru konumlarını kaybetmeden web sitenizin alan adını, barındırma ve içerik aktarmaktır. Şimdi Wix’ten Shopify’a geçmek için neler gerektiğini öğrenelim.

1. Web sitesi Wix Shopify için hareket – Buna değer mi?

Şu anda bu sorunun cevabını arıyorsanız, kesinlikle Wix’ten Shopify’a geçmeye karar verdiniz. İşletmenizi web’de tanıtmak ve yeni pazarlara açılmak istiyorsanız bu makul bir çözümdür. Aslında, işinizi büyütme arzusu dışında bir platformdan diğerine geçmek için farklı nedenleriniz olabilir.

 • Şirketiniz geliştikçe er ya da geç Ürün stoğunuzu artırma ihtiyacıyla yüzleşin veya trafik miktarı.
 • Geliriniz de artacak ve bu da daha güçlü bir uzman platformda bir web mağazasını yönetme ihtiyacını tetikleyecek.
 • Son olarak, Wix ile ilgili sevmediğiniz sorunların özellikleriyle karşılaşabilirsiniz – bu, sistemin işlevselliğini araştırmaya devam ederken de olur.

Wix’ten Shopify’a geçişin nedeni ne olursa olsun, karardan pişman olmayacaksınız. Shopify’ın dünyaca ünlü e-Ticaret yazılımı olması zaten kendi adına konuşuyor. Her ne kadar Wix, herhangi bir rakip rakibi olmayan dünyanın en iyi hepsi bir arada web sitesi oluşturucusu olmasına rağmen, Shopify, e-ticaret nişi söz konusu olduğunda şüphesiz en iyi çözümdür.

Shopify Transferi için Wix Yap

İki platformu karşılaştırırken, her iki sistemin de şık ve güncel bir görünüme sahip olduğunu fark edemezsiniz. Bununla birlikte, uzmanlar Shopify’ın başlangıçta ticaret işlemleri için başlatılmış saf bir e-ticaret çözümü olduğu konusunda hemfikir. Bu nedenle, profesyonel e-Ticaret araçları ve özelliklerinin bolluğunda mükemmeldir. Bununla birlikte, yazılım basit ve kullanıcı dostudur ve herhangi bir kodlama becerisine ihtiyaç duymadan duyarlı web siteleri oluşturmaya izin verir..

Shopify ile bir web mağazası açarken çok çeşitli satış seçeneklerinden yararlanabileceksiniz. Bunlar arasında sosyal medya kanalları, dünyaca bilinen pazarlarla entegrasyon, alıcılar ve ticaret ortakları ile doğrudan işbirliği vb. Bulunmaktadır..

2. Wix ve Shopify – Fark Nedir?

Wix ve Shopify nişlerinin liderleridir. Her ikisi de harika, kullanım kolaylığı, işlevsellik ve tasarım özelleştirme seçenekleri söz konusu olduğunda, farklı hedefleri ve uygulamaları olmasına rağmen.

E-Ticaret amacıyla özel olarak tasarlanan Shopify, rakiplerinde bulunamayan niş özel özelliklere sahiptir. Yazılım, inanılmaz çeşitli tasarım özelleştirme, pazarlama ve tanıtım araçları.

Aynı zamanda, teknoloji meraklıları için oldukça karmaşık bir çözüm gibi görünebilir. Wix bu açıdan daha iyi bir seçenektir. Web sitesi oluşturucu özel olarak yeni başlayanların ihtiyaçları ve becerileri göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur. Platform sezgisel, mantıksal olarak yapılandırılmış ve herkes için oldukça basit. Platformla çalışmak için programlama becerilerine veya teknik nüanslara özen göstermeye gerek yoktur. Sistemle web sitelerini başlatma sürecinin tamamı yalnızca birkaç saat sürer.

İşlevsel özellik hakkında konuşan Shopify, şaşırtıcı bir dizi özellik ve e-Ticaret aracına sahiptir. Bu bağlamda, Wix biraz geride kalıyor, ancak bunun nedeni, zayıf özellik seti nedeniyle değil, ilk sistem uzmanlığı nedeniyle.

Shopify, şaşırtıcı pazarlama, tanıtım, tasarım özelleştirme ve içerik yönetimi seçenekleriyle birlikte gelir. Kutudan çıktığı gibi inanılmaz bir Ticaret araçları setinin yanı sıra bir dizi istatistik izleme ve analitik araç, özel teklifler ve sadakat programları ve diğer birçok avantajı sunar.

E-ticareti Sopify

Sistem ayrıca entegre Satış Noktası sistemi, çeşitli ödeme seçenekleri, üçüncü taraf uzantıların bolluğu vb. Nedeniyle kalabalığın arasından sıyrılıyor. E-Ticaret şablonları koleksiyonu da birinci sınıf seviyededir..

Wix e-Ticaret özellikleri o kadar kapsamlı değil, ancak yine de küçük ve orta ölçekli çevrimiçi mağazaların geliştirilmesi için iyi çalışıyorlar. Web sitesi oluşturucu bir dizi duyarlı temaya sahiptir ve ayrıca web mağazası kategorisine de göz atabilirsiniz. Düzinelerce ödeme seçeneğini, e-Ticaret entegrasyonlarını, indirim seçeneklerini, App Market widget’larını ve diğer birçok avantaj avantajını destekler.

Wix e-ticaret

Fiyatlandırma politikası yönünü ele aldığında, sistemler aynı zamanda plan sayısı ve maliyetleri açısından da farklılık gösterir. Shopify planları daha pahalı ve e-Ticaret odaklı olsa da, Wix abonelikleri iki türe ayrılır – standart web siteleri ve e-Ticaret / iş projeleri için planlar. Özellikleri çok yönlüdür, maliyet uygun fiyattan daha fazladır.

Her iki hizmet de çevrimiçi mağazaların başlatılmasını ve yönetilmesini mümkün kılar, ancak Shopify, güçlü e-Ticaret odağı nedeniyle daha iyi bir çözüm olduğunu kanıtlıyor ve çeşitli niş özellikleri.

3. Wix’ten Shopify’a Nasıl Geçilir – Adım Adım Kılavuz

Wix’ten Shopify’a geçiş süreci, sahip olması gereken birkaç adımı kapsar. Genellikle, web sitesi transferine dikkat etmeniz gerekir (mevcut içerik dahil) ve alan adı transferi.

Ayrıca, projenin arama motoru sonuçlarındaki konumlarını kaybetmeyeceğinden emin olmak için web sitesi ayarlarını ve SEO parametrelerini ayarlamanız gerekir. Wix tabanlı mağazanızı Wix’ten Shopify’a nasıl taşıyacağınızla ilgili ayrıntılı kılavuza bir göz atın.

 1. Shopify’a kaydolun önce platformun neler sunabileceğini ve onunla çalışmaya hazır olup olmadığınızı öğrenin.
 2. Wix web mağazası verilerinizi Shopify’a aktarın. Yukarıda belirtilen araçlardan birini kullanabilirsiniz, ancak o zaman en iyi sonucu elde etmeyi beklemeyin. Tüm verileri manuel olarak aktarmak daha fazla zaman alıyor, ancak bu her şeyi düzgün bir şekilde yapmanın tek kesin yolu. Bu amaçla Wix kontrol paneline erişin ve web mağazası ürünlerinizi CSV dosyalarına dışa aktarın. Ardından ilgili Shopify bölümüne gidin ve içe aktarın. Aynı prosedürü müşteri listelerinde de tekrarlayın.
 3. Ürünlerinizin dışa aktarılma şeklini ve Shopify mağazanızda düzgün bir şekilde görüntülenip görüntülenmediğini kontrol edin. Shopify daha ayrıntılı ürün açıklamalarına izin verir. Tüm alanları doldurmak için zaman ayırın (ürün adları, başlıklar, özellikler, resimler, açıklamalar, meta açıklamalar) ve eksik olanları güncelleyin. Gerekirse ürün koleksiyonları oluşturun. Sistemin ürün kullanılabilirliğini izlemek ve kontrol etmek ve stokta bulunan çeşitliliği kontrol etmek için sunduğu özel envanter uygulamalarını seçmek mantıklıdır. Bu, büyük bir çevrimiçi mağazanız varsa özellikle önemlidir.
 4. Yeni Shopify web sitenizi özelleştirin. Ürün yükleme ve yönetimini tamamladığınızda, web mağazası özelleştirmenize geçmenin tam zamanı. Shopify, çeşitli e-ticaret nişlerine uygun yüksek kaliteli şablonlarda mükemmeldir. Sektörünüz için en uygun olanı seçin, yükleyin ve bir temaya gerekli görünümü vermek için çoklu tasarım özelleştirme araçlarından yararlanın.

Her şey web sitenizin içeriğini Wix’ten Shopify’a aktarmakla ilgilidir. Yukarıda listelenen adımlarla tamamlanır tamamlanmaz, alan adı taşıma işlemine geçebilirsiniz. Bu unutmamanız gereken başka bir önemli süreç.

4. Kendi Alan Adını Wix’ten Shopify’a Aktarma

Alan adı transferi söz konusu olduğunda, çoğu kullanıcı (özellikle süreci hiç bağımsız olarak ele almayanlar) birden fazla sorunla karşılaşır ve çok soruları vardır.

Süreci her kullanıcı için rahat ve basit hale getirmek için, en popüler alan adı aktarma çözümlerine ayrıntılı bir genel bakış sağladık. Şimdi onlara bir göz at.

Wix Alan Adınızı Shopify’a Aktarma

Wix’ten bir alan adı satın aldıysanız ve bunu tamamen Shopify’a taşımak istiyorsanız, arama motoru sıralama kaybı olmadan bunu nasıl yapacağınızla ilgili ayrıntılı yönergeler aşağıda verilmiştir:

 1. Wix ile giriş yapın ve “Etki Alanlarım”Sayfası.
 2. Gerekli alanı seçin taşınmak istiyorsun (birkaç alan adınız varsa bu zorunludur), tıkla “ileri”Ve ardından“Wix’ten transfer”Sekmeleri.
 3. EPP kodunu seçin e-postanıza göndermek için. ICANN kurallarına göre, satın aldığınızdan bu yana 60 günden daha kısa bir süre geçtiyse alan adınızı Wix’ten aktaramayacağınızı unutmayın. Aynı şey alan adı kayıt bilgilerini değiştirdiğinizde de geçerlidir..
 4. Eğer herşey yolundaysa, Shopify alan adı aktarma yolunu belirtin. Taşıma işlemi, sorguyu gönderdikten sonra 7 gün içinde otomatik olarak tamamlanacaktır.
 5. Ayarları Güncelle. Shopify web mağazanızda fiziksel ürünler satmak istiyorsanız, daha önce gerekli ayarları yapmanız gerekir. Bu çoğunlukla ödeme, gönderim ve vergi seçenekleriyle ilgilidir. Bu ayarlar Shopify kontrol panelinde ayarlanabilir. Yalnızca dijital ürünler / hizmetler satmayı düşünüyorsanız, burada da gönderim özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz.

Aktarım Olmadan Alışveriş Yapmak İçin Wix Alan Adını Bağlama

Alan adınızı Shopify’a bağlayacaksanız, ancak herhangi bir nedenle aktarmak istemiyorsanız (sistemi test etmek istiyorsanız, örneğin), tam geçişi olmadan alan adıyla bağlantı kurma fırsatı vardır. Bu, Wix web sitenizin DNS kayıtlarına işaret ederek yapılabilir. Süreci başarılı kılmak için tamamlanması gereken adımlar şunlardır:

 1. Bağlantı prosedürünü başlatmadan önce, Wix Panonuzdaki etki alanı kontrolü bölümünden ilgili DNS bilgilerini alın.
 2. Shopify destek merkezinizi / sunucunuzu bilgilendirin ad sunucularını değiştirmeden onlara bir etki alanı adı göstereceğinizi unutmayın. Wix hesabınızla bunu yapamayacağınız için bu önemlidir. Ad sunucularını değiştirmeniz gerekiyorsa, alan ayarlarınıza geri dönmeniz ve Shopify’a daha fazla bağlanmak için Wix’ten aktarmanız gerekir..
 3. Ayar sorunlarını çözer çözmez “Etki Alanlarım“Bölümündeki, ilgili alanı seç (eğer birkaç tane varsa) ve “ileri”Sekmesi.
 4. Ardından DNS ayarlarını düzenleyin ve CNAME kayıtlarınızı silin / güncelleyin. Bundan sonra, A kayıtlarınızı silin / güncelleyin.
 5. Güncellenmiş DNS kayıtlarını kaydedin ve Wix alan adınızın Shopify’a nasıl bağlandığını kontrol edin.

Shopify’a Kendi Alan Adınızı Aktarma

Kendi alan adınızı kullanarak Wix ile bir web mağazası oluşturduysanız (Wix dışında satın aldı), tamamen Shopify’a taşıyabilirsiniz. Aslında alan adınızı Shopify’a aktararak veya yeni hesabınıza bağlayarak iki yoldan birisine taşıyabilirsiniz. Önce transfer seçeneğini inceleyelim.

Alan adını aktarmaya karar verdiğinizde, daha sonraki yönetimi otomatik olarak Shopify’a taşınır. Bu, alan adı ayarlarınızı yapmanız, ödemeleri yapmanız ve doğrudan sistemin yönetici panelinde yenilemeniz gerektiği anlamına gelir. Aktarımı yapabilmek için etkin alan adı kayıt sürenizin 60 günü aştığından ve orijinal alan adı sağlayıcısı tarafından sunulan hesaba erişiminizin olduğundan emin olmanız gerekir. Shopify’a kişisel bir alan adını aktarmak için gereken adımların listesi:

 1. Transfer politikasını kontrol edin alan adı sağlayıcınız tarafından sunulur. Bu bilgi genellikle platformun yardım merkezinde bulunur. Transfer işlemine başlamadan önce dikkatlice okuyun.
 2. Sağlayıcı hesabınıza giriş yapın, aktarım işlemi boyunca doğrulama iletileri alacağınız için e-postanın kendisiyle ilişkilendirildiğini onaylayın.
 3. Alan adının kilidini açın ayarlar bölümünde taşımak istediğinizde.
 4. Yetkilendirme kodunu alın etki alanını aktarmak için kullanacaksınız.
 5. Shopify yönetici paneline gidin, tıkla “Çevrimiçi mağazalar“Bölümüne ve ardından”Alanlar”Sekmesi.
 6. Tıkla “Mevcut alan adını bağlayın düğmesine basın ve ardından “Alan adınızda aktarma” buton (bu aktarmaya çalıştığınız ilk alansa).
 7. Tıkla “Alan Adını Aktar” buton, taşımak istediğiniz alanı girin “Sonraki”Ve ardından“Alan Adını Doğrula” buton. Her şeyi doğru bir şekilde yaptıysanız ve alan adı aktarıma hazır olacaksa, “Alanın Kilidi Açıldı” İleti. Tıklayın “Sonraki”Düğmesine basın. Sistem “Alan Adı Kilitlendi”İletisine hazırlanırken hazırlık aşamasında yaptığınız ayarları kontrol edin.
 8. Aktarımı doğrulamak için e-postayı kontrol edin, EPP’ye girin (yetki) alan adı sağlayıcınız tarafından sunulan kod. Tıklayın “Sonraki” ve “Bu ve Aktar”Düğmelerini kullanın. Aktarımı tekrar onaylamak için daha sonra e-postayı kontrol edin.

Tüm adımları tamamladığınızda, aktarımı başarıyla tamamlamak yaklaşık 20 gün sürecektir. Shopify, görevin tamamlanmasının ardından size bir onay mesajı gönderecektir.

Shopify için Kendi Alan Adınızı Bağlama

Başka bir seçenek de kendi etki alanı adınızı aktarmadan Shopify’a bağlamaktır. Bu, yine de kendi alan adı ayarlarınızı yönetebileceğiniz, yenileyebileceğiniz ve gerekirse ödemeleri yapabileceğiniz anlamına gelir. Tamamlamanız gereken alan adı bağlantı yönergeleri şunlardır:

 1. Alan adınızı Shopify mağazasına ekleyin. Bunu yapmak için Shopify yönetici paneline gidin, “Online mağaza“Bölümüne ve ardından”Alanlar”Sekmesine gidin. Tıkla “Mevcut alan adını bağlayın” buton. Ardından “Sonraki”Düğmesine basın ve kurulumu başlatın.
 2. Alan adını üçüncü taraf sağlayıcıdan satın aldıysanız, bazı DNS ayarlarını düzenle, Shopify IP adresine yönlendirilmesi gereken A kaydı dahil, ancak bu adımın e-posta yönlendirme gibi diğer parametreleri ve ayarları etkileyebileceğini unutmayın..
 3. Ayarları yapmak için önceki alan adı sağlayıcısına kayıtlı hesaba giriş yapın. DNS ayarları bölümünü bulma etki alanı yönetimi alanını ve DNS yapılandırmalarını arayın.
 4. A kaydını düzenleme gerekli Shopify IP adresini (23.227.38.65) ve değişiklikleri kaydedin.
 5. CNAME kaydını bulma DNS ayarlarına gidin ve www. CNAME kaydı, shops.myshopify.com adresini gösterecek şekilde. Sistem tarafından oluşturulan yönergeleri izleyin. CNAME kaydını kaydedin ve Shopify tarafından gönderilen onay e-postasını etkinleştirerek alan adı bağlantısını doğrulayın. Sonuç olarak, bağlantı prosedürünün tamamlanması 48 saate kadar sürebilir.

Tüm adımları tamamladın mı? Ardından, tüm Shopify web sitenizi, tüm öğelerin yerlerinde olup olmadığını ve iyi çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için test edebilirsiniz. Her şey yolundaysa, Wix’inizi Shopify geçişini başarılı bir şekilde değerlendirebilir ve web tabanlı işinizi büyütmeye başlayabilirsiniz!

5. Göç Hizmetlerini Shopify için Profesyonel Wix

Wix’ten Shopify’a geçmek oldukça gerçektir ve her platformla ilişkili temel adımların ve özel nüansların farkındaysanız, kendi başınıza görevle başarılı bir şekilde başa çıkabilirsiniz. Web sitesi transferi sunan birden fazla hizmet vardır. Bu tür seçeneklerin ilk bakışta daha uygun göründüğünü söylemeye gerek yok, çünkü işlem hakkında endişelenmenize ve sadece sonucu beklemenize gerek yok. Ancak sonucu kontrol etmeye başladığınızda, sonunda web sitenizin güvenliğini ve işlevselliğini riske atabilecek birçok hata görebilirsiniz..

Dahası, web sitesi taşıma araçları genellikle ucuz değildir ve uzun vadede yardımcı olmayabilecek ve yeni projenize zarar verecek sorunları tetikleyebilecek hizmetler için ödeme yapmak mantıklı değildir. Sonuç olarak, bu web sitenizi bir platformdan diğerine geçirmenin en iyi yolu değildir. Bir şey beklediğiniz gibi gitmeyebilir ve bu sadece zamanınızın ve paranızın kaybı olacaktır.

Bunun yerine, bu görevi profesyoneller ile emanet etmek mantıklı. Burada iki makul seçenek arasından seçim yapabilirsiniz.

Birincisi, sunduğu araçları kullanmaktır. Cart2Cart, otomatik Wix’in Shopify geçişine izin verir. Platform, tüm nüansları ve özel gereksinimlerinizi göz önünde bulundurarak web sitesi içeriğinizin her bir öğesini manuel olarak aktaracaktır. Ancak, nihai sonuçtan siz sorumlu olacaksınız.

Cart2Cart

İkinci seçenek, Shopify freelance gurus ile iletişime geçmek ve https://experts.shopify.com/. Bu, sistem uzmanları sizin için tüm seps ele alacağından bağımsız olarak web sitesi transfer sürecinin tüm adımlarına dikkat etme ihtiyacını ortadan kaldırır. Yapmanız gereken sadece servisi sipariş etmek ve sonucu kontrol etmektir. Bu kadar.

Shopify uzmanları

Aynı zamanda, siparişinizin tüm ayrıntılarını, fiyatlandırma yönlerini, son teslim tarihlerini, taşıma gereksinimlerini, web mağazası parametrelerinizi ve daha sonra sorunla karşılaşmamak için diğer gerekli sorunları tartışmaya hazır olmalısınız..

Sonuç olarak

Yüzlerce ürün ve çoklu işlevlerle büyük bir tam özellikli çevrimiçi mağaza oluşturmak söz konusu olduğunda, özellik yüklü bir platform seçmek şarttır. Wix ve Shopify dünyaca bilinen iki sistemdir ve aslında bunlardan herhangi biriyle bir web mağazası açabilirsiniz. Her şey e-Ticaret ihtiyaç ve gereksinimlerinize bağlıdır.

Ancak, zaten bir Wix tabanlı mağazanız varsa ve işlevselliğini yepyeni bir seviyeye getirmek istiyorsanız, Shopify’a geçmek sonunda ödeyecek makul bir çözüm olacaktır. Bunun nedeni, Wix’in e-Ticaret seçenekleri açısından kötü olması değil. Bunun nedeni, Shopify’ın başlangıçta büyük çevrimiçi hipermarketlerin geliştirilmesine yönelik özel bir e-ticaret yazılımı olmasıdır..

Wix’ten Shopify’a manuel geçiş süreci zaman ve çaba gerektirir, ancak değerli bir sonuç elde etmeyi umuyorsanız kesinlikle buna değer.. Alan ayarlaması ve içerik aktarımının yanı sıra ayar düzenlemeyle ilişkili bazı güçlükler var. Görevi basitleştirmek için, yukarıda listelenen kılavuzda belirtilen adımlara ve ipuçlarına dikkat edin ve her aşamada tutarlı olun. Her şeyin uğraştığınız barındırma sağlayıcısına bağlı olduğu alan adı transferine özel dikkat gösterilmelidir..

Shopify geçişi için manuel Wix ile uğraşmak istemiyorsanız, özel hizmetler kullanmak veya serbest çalışan kiralamak bu işi sizin için yapacak. Bunlar, otomatik web sitesi geçişi sağlayan çevrimiçi hizmetleri veya tüm adımları bağımsız olarak ele alacak Shopify uzmanlarının yardımını içerir. Bu seçeneklerin her birinin artıları ve eksileri vardır. Bu nedenle, tüm bu nüansları gerçekten tarafsız bir karar almayı düşünün. Bu, Wix’inizi Shopify geçişini başarılı hale getirmenin kesin bir yoludur.

Web Sitesi Transferi Sipariş Et

Wix Shopify Migration SSS

Soru: Wix e-ticaret için iyi mi?

Cevap: Wix, çoklu tasarım özelleştirme aracı, web mağazası özellikleri, duyarlı endüstri şablonları, ödeme ve gönderim ayarları sunan güçlü bir e-ticaret motoruna sahiptir. Bu, sistemle kaliteli web mağazaları oluşturmanıza olanak tanır. Bununla birlikte, Wix’in sadece küçük veya orta ölçekli e-Ticaret projeleri başlatmak söz konusu olduğunda harika olduğunu unutmayın. Satış ve gelişmiş işlevsellik için binlerce ürün sunan bir hipermarkete ihtiyacınız varsa, Shopify gibi özel niş sisteme geçmek mantıklıdır.

Soru: Wix dropshipping’e izin veriyor mu?

Cevap: Evet, Wix Mağazaları artık en popüler dropshipping hizmetlerine bağlanabilir. Bunlar Modalyst, Printful ve Printify’dir. Bu platformlarla entegrasyon, dropshipping işini gereksinimlerinize ve kişisel kriterlerinize göre organize etmenize ve yönetmenize olanak tanır.

Soru: Wix Shopify ile uyumlu mu??

Cevap: Kısmen evet. Örneğin, açıklamalarla CSV dosyalarını derleyerek ürünleri Wix’ten Shopify’a aktarabilirsiniz. Ancak, Wix web sitenizin tüm tasarımını ve yapısını Shopify’a aktarmak istiyorsanız, işlevsellik kısıtlamaları nedeniyle bunu yapamazsınız..

Soru: Wix’i Shopify’a aktarabilir misiniz??

Cevap: Web mağazanızı Wix’ten Shopify’a aktarmak mümkündür. Tüm süreç, tasarım özelleştirme ve işlevsellik ayarlarının daha fazla ayarlanmasıyla içerik ve alan adı transferini içerecektir. İşlemi manuel olarak veya profesyonel hizmetlerin yardımıyla yapabilirsiniz.

Soru: Shopify Wix’ten daha mı iyi??

Cevap: Her iki platform da web tasarım endüstrisinin ünlü temsilcileri olduğu için Shopify’a Wix üzerinde yaygınlık vermek yanlıştır. Sadece niş odaklarında farklılık gösterirler. Wix, çevrimiçi mağazalar oluşturulmasına izin veren hepsi bir arada web sitesi oluşturucusudur. Shopify, sırayla, hipermarketler de dahil olmak üzere her türlü çevrimiçi mağazayı başlatmak ve yönetmek için gereken güçlü web mağazası kurulum işlevine sahip tam özellikli e-Ticaret yazılımıdır.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map