Wix’ten WooCommerce’e geçiş

Wix'ten WooCommerce'e geçiş


Geçiş yapmak için birkaç makul çözüm var Wix için WooCommerce. Birincisi, Wix tabanlı web mağazanızı genişletmek ve yepyeni bir seviyeye getirmek niyetidir. Bu, WooCommerce’ın sunduğu olağanüstü ve zengin e-Ticaret özellik seti sağlayarak başarılabilir.

İkincisi, Wix mağazanız büyüdükçe, ürün çeşitlerini yönetirken sorunlarla karşılaşabilirsiniz, bu da açıkça artmaktadır. Son olarak, her ürün için benzersiz sayfalar oluşturmak gibi bir niyetiniz olabilir. Çok sayıda tasarım özelleştirme aracı sunan WooCommerce, ilk hedefine bakılmaksızın çevrimiçi mağazanıza güçlü e-Ticaret odağı verecektir..

DIY Web Sitesi Geçişi veya Profesyonel Hizmetler?

Wix’ten WooCommerce’a geçiş yapmaya karar verirken, birçok zorlukla karşılaşmaya hazır olmalısınız. Bunun nedeni, işlemin başlangıçta göründüğü kadar basit olmaması ve başarılı olmak için ele almanız gereken çok sayıda nüansın olmasıdır. Yeni başlayanların ihtiyaçları ve becerileri söz konusu olduğunda bu özellikle doğrudur.

Wix’ten WooCommerce’a geçiş süreci, sahip olması gereken birkaç adım anlamına gelir. Bunlar, alan adı ve barındırma transferi, uygun ürün dışa aktarma / içe aktarma, trafik yönlendirmesi, daha fazla web sitesi SEO optimizasyonu içerir. Bu, bir platformdan diğerine geçerken dikkate alınması gereken yönlerin tam listesi değildir..

Burada göz önünde bulundurmanız gereken iki seçenek vardır – web sitenizi manuel olarak aktarmayı deneyebilir veya profesyonel yardım kullanabilirsiniz. Sizin durumunuzda hangi seçenek daha çok tercih edilir? Bu, becerilerinize ve web mağazanızın boyutuna bağlıdır.

Bir web tasarım uzmanı değilseniz, ancak orta büyüklükte veya büyük bir çevrimiçi mağazanız varsa ve WooCommerce’a taşımak istiyorsanız, uzmanlaşmış web sitesi geçiş programları daha makul bir çözüm olacak.

Bu durumda denemek için en iyi sistemlerden biri Cart2Cart, otomatik alışveriş sepeti transferi sağlar, böylece güvenli, hızlı ve sorunsuz hale getirir. Sistem sadece ürünlerinizi, siparişlerinizi ve müşteri profillerinizi otomatik olarak taşımakla kalmayacak, aynı zamanda ilgili tüm sorunların üstesinden gelmek için 7/24 yardım sağlayacaktır..

Cart2Cart

Web Sitesi Transferi Sipariş Et

Sadece birkaç dakika içinde doğru veri geçişini tamamlamak için teknik yardım veya bilgi gerekmez. Sürecin kendisi yalnızca üç adım içerir ve genellikle web mağazası sahiplerinin ilgilendiği yönlerden biri olan Wix mağaza performansınız üzerinde herhangi bir etkisi olmaz..

Bununla birlikte, otomatik web sitesi aktarımı lehine karar vermeden önce, bu sistemlerin ücretli ve tamamen güvenilir olmadığını unutmayın. Bunun nedeni, bazı web sitesi öğelerinin otomatik olarak taşınamaması ve manuel aktarım gerektirmesidir.

Küçük bir çevrimiçi mağazanız varsa ve web sitesi geçişi veya hatta temel kodlama becerileri konusunda deneyiminiz yoksa, web sitesini kendiniz manuel olarak taşımayı denemek yine de mantıklıdır. Maksimum etkinlikle Wix’ten WooCommerce’a geçmenize yardımcı olacak ayrıntılı kılavuza bir göz atın.

Wix’den WooCommerce’e Nasıl Geçilir – Ultimate Guide

İşiniz bittiğinde Wix – WordPress Web Sitesi Geçişi, doğru web mağazası transferiyle ilgilenmenin tam zamanı. Bu amaçla, daha fazla web mağazası geçişine devam etmek için başlangıçta Woocommerce eklentisini entegre etmelisiniz. Bu sürecin kendisi, sahip olması gereken birkaç aşamayı içerir. İşte gidiyorlar:

 1. Wix Store’dan Ürünleri Dışa Aktar. Web sitesi oluşturucu, web sitesinden ürünlerin CSV dosya biçimindeki ana verileriyle birlikte dışa aktarılmasına izin verir. Ancak, bu prosedürün henüz tüm ürünler için geçerli olmadığını unutmayın. Dijital ürünlerin ihracatı şu anda desteklenmemektedir. Dahası, sistem 5000’e kadar ürünü dışa aktarmaya izin verir. Bu, satışa sunulan düzinelerce öğenin bulunduğu büyük çevrimiçi hipermarketler için bir engel olabilir.
  Wix Store'dan Ürünleri Dışa Aktar
 2. İhracat Yapmak İstediğiniz Ürünleri Seçin. Fiziksel ürünleri bulmak ve dışa aktarmak için mağaza ürünleri sekmesine ulaşın. Bunu yapmak için “Ürünleri CSV Dosyasına Aktar” bölümünü etkinleştirmeniz yeterlidir. Simgeyi görmüyorsanız Filtreler bölümünde “Fiziksel” sekmesini seçin. Ürünleri CSV dosyasına indirmeye başlamak için “Dışa Aktar” düğmesine basın.
  İhracat Yapmak İstediğiniz Ürünleri Seçin
 3. Seçilen Ürünleri Dışa Aktar. Dışa aktarmak istediğiniz seçili ürünleri işaretleyin ve ilgili düğmeyi etkinleştirin. Ardından seçilen ürünlerle CSV dosyasını indirmek için “Dışa Aktar” düğmesini etkinleştirin.
  Seçilen Ürünleri Dışa Aktar
 4. Ürünleri WooCommerce’e Aktar. Bilmeniz gereken şey, woocommerce’in yerleşik bir csv ithalatçısı / ihracatçısı olmasıdır. Bu, dosya içe aktarma işlemini daha basit ve daha güvenli hale getirir. WooCommerce’a kaç ürün almak istediğiniz önemli değil, hepsi Wix’te oluşturduğunuz tek bir CSV dosyasına aktarılacak. İndirilen CSV dosyasını seçin ve dışa aktarma prosedürünü başlatın.
  Ürünleri WooCommerce'e Aktar
 5. Görüntülere Dikkat Edin. Görüntüleri taşırken, yeni WooCommerce web mağazanıza daha fazla aktarılması için önceden yüklenmeleri veya çevrimiçi olarak erişilebilir olmaları gerektiğini unutmayın. Harici resim URL’leri de desteklenir ve gerektiğinde platformun Medya Kütüphanesine aktarılabilir. Görüntü zaten Medya Kitaplığı’nda mevcutsa, ürün bölümünüze taşımak için dosya adını tanımlayabilirsiniz.
  Görüntülere Dikkat Edin
 6. CSV dosyasından yalnızca bir yükleme ile Ürün Yükleme. Bunu yapmak için WooCommerce kontrol paneline ulaşın ve ardından “Ürünler” bölümüne erişin. CSV Dosyası Yükle ekranını görmek için sayfanın üst kısmında bulunan “İçe Aktar” sekmesini seçin.
  CSV dosyasından yalnızca bir yükleme ile Ürün Yükleme
 7. Alma Prosedürünü Başlatın. “Dosya Seç” düğmesini seçin ve ardından bilgisayarınızda depolanan CSV dosyasını seçin. Kural olarak, standart CSV öğeleri virgülle ayrılır, ancak gelişmiş bir CSV Sınırlandırılmış seçeneğini kullanırsanız, dosyada kullandığınız başka bir sınırlayıcı belirtebilirsiniz.
  Alma Prosedürünü Başlatın
 8. CSV Alanlarını Ürünlerle Eşleme. CSV ürün dosyanızı yükledikten hemen sonra Sütun Eşleme ekranını göreceksiniz. WooCommerce, varsayılan olarak CSV dosyanızdaki kullanılabilir alanlarla sütun adlarını eşleştirmeye çalışır.
  CSV Alanlarını Ürünlerle Eşleme
 9. Zorunlu Alanları Ayarlama. Gerekli alanları ayarlamak için açılır menüye ulaşın. Yeni WooCommerce mağazanıza aktarmak istemediğiniz ürün veya öğeler varsa, yalnızca “İçe aktarma” sekmesini belirtin. Tanınmayan veya tanımlanmayan tüm sütunların varsayılan olarak da içe aktarılmayacağını unutmayın.
  Zorunlu Alanları Ayarlama
 10. İthalatçıyı Çalıştırın. Son olarak, işlemi başlatmak için “İthalatçıyı Çalıştır” düğmesini etkinleştirin. Tamamen bitinceye kadar bekleyin ve sayfayı tamamlayana kadar sayfayı yenilemeyin veya güncellemeyin. Her şey CSV ürün dosyasının WooCommerce’a aktarılmasıyla ilgili.
  İthalatçıyı Çalıştırın
 11. Ürün Sayfalarını Özelleştirme. WV’den WooCommerce’e CSV dosyası ürün içe aktarma işleminiz bittiğinde, ürün sayfalarının özelleştirilmesi üzerinde çalışmanız gerekir. WooBuilder Blocks veya WooCommerce Tek Ürün Sayfası Özelleştiricisi gibi ekstra WordPress eklentilerinin kurulumu ve etkinleştirilmesi yoluyla kolayca yapılabilir. Bu eklentiler, temanın kendisini düzenlemeye gerek kalmadan gerekli ürün sayfalarına HTML veya metin öğeleri eklemeyi mümkün kılar.
  Ürün Sayfalarını Özelleştirme
 12. SEO Ayarlarını Yapma. Arama motorlarında ve trafikte mevcut web mağazası konumlarınızı kaybetmek istemiyorsanız, büyük SEO ayarlarını yapmanız gerekir. Sayfaların doğru olduğundan emin olmak için meta etiketleri ve URL yapısını kopyalayıp kontrol edin. Değilse, bunları ayarlayın ve gerektiği gibi düzenleyin. Varsayılan olarak yeniden yönlendirilmeyen sayfalar varsa, yönlendirmeleri de ayarlayın. Ve her şeyin düzgün yapılıp yapılmadığını kontrol etmeyi unutmayın.
  SEO Ayarlarını Yapma

Sonuç olarak

Wix’in geniş bir kullanıcı ihtiyaçları yelpazesini karşılayabilen tam özellikli bir hepsi bir arada web sitesi oluşturucu olduğunu söylemeye gerek yok. Ancak, söz konusu olduğunda e-Ticaret web sitesi geliştirme, büyük ölçekli web mağazalarını başlatmak ve yönetmek için esneklik ve gelişmiş işlevsellikten yoksun olabilir. WooCommerce’a geçiş makul bir çözüm olabilir.

Buraya gitmenin iki yolu var. Gibi otomatik alışveriş sepeti taşıma programları kullanmayı tercih edebilirsiniz Cart2Cart, veya Wix web mağazanızı kendi başınıza taşımayı deneyin. Seçim temel olarak çevrimiçi mağazanızın boyutuna ve web tasarım uzmanlık oranınıza bağlı olmalıdır. Yukarıda listelenen yönergeler, görevi maksimum verimlilikle tamamlamanıza yardımcı olabilir.

Wix web mağazanızın WooCommerce’a başarıyla aktarıldığından emin olsanız bile, Wix sitenizi devre dışı bırakmayın veya bir kerede hesabı kapatmayın. Taşıma işlemi sırasında belirli nüansları göz ardı ettiyseniz, öngörülemeyen sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Yeni WooCommerce web sitenizin iyi çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için zaman ayırın ve yalnızca önceki Wix hesabınızı devre dışı bırakın.

Web Sitesi Transferi Sipariş Et

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map