Wix’ten WordPress’e Geçme

Wix web sitenizin işlevselliğinden yoksun olduğunu fark etmeye başladığınız durumlar, işinizin nasıl gelişeceğini önceden söylemek mümkün olmadığından oldukça sıktır. İster çevrimiçi bir mağazanız isterse Wix ile oluşturulmuş bir işletme web siteniz olsun, daha da geliştirilmesi için daha gelişmiş özellikler ve araçlar kullanma ihtiyacı duyabilirsiniz..


Sadece karşılaştığınız durum buysa, Wix’ten WordPress’e geçme fırsatını düşünebilirsiniz. CMS, kaynağınıza daha iyi işlevsellik vermeyi mümkün kılan daha gelişmiş ve kapsamlı entegrasyon seçenekleriyle birlikte gelir.

Web sitenizi Wix’ten WordPress’e aktarma kararını kabul ederken, sürecin oldukça basit olmadığını fark etmelisiniz.. Bu, özellikle çeşitli teknik nüansları ele almak için web tasarım becerileri ve uzmanlığından yoksun olabilecek yeni başlayanlar için geçerlidir..

Wix’ten WordPress’e geçiş, içerik ve etki alanı aktarımı, yeni barındırma için trafik yönlendirmesi, projenizin arama motoru sıralamasını ve diğer birçok sorunu da içerir. Tüm bu nüanslara kendi başınıza bakmanın zor olacağını düşünüyorsanız, bu kılavuzun sizin için geçiş sürecini basitleştirmek için sunduğu ipuçlarına bir göz atın.

DIY Web Sitesi Geçişi veya Profesyonel Hizmetler?

Wix’ten WordPress’e geçmenin nedenleri ne olursa olsun, süreci başarılı kılmak için tamamlanması gereken birçok sorun var. Her iki hizmetin tüm teknik nüanslarının ve özelliklerinin farkındaysanız, bir platformdan diğerine geçmenin tüm prosedürü zor ve karmaşık olmamalıdır.. Niş bir uzmansanız harika, ya da değilseniz? Bu durumda, mevcut çözümlerden birini seçebilirsiniz.

Wix'i WordPress'e Aktarma

 • İlk çözüm, özel web sitesi geçiş programlarından birini seçme fırsatı sunar. Geçiş işlemi de oldukça yüksek olduktan sonra web sitenizin ciddi hatalarla gelme şansı olduğu için bu araçlar tamamen güvenli değildir. Dahası, web sitesi taşıma programları ucuz değildir, bu da iyi sonucu garanti etmeyen bir hizmete otomatik olarak yatırım yaptığınız anlamına gelir. Bu konuda yapabileceğiniz bir şey var mı? Neyse ki, evet.

 • İkinci web sitesi geçiş çözümü, tarafından sunulan hizmetlerin kullanımını ima eder profesyoneller, sürecin tüm nüanslarını bilen ve hiçbir zaman size bu konuda yardımcı olabilecek.

Uzmanlar CMS2CMS web sitenizin tüm temel öğelerini ve değiştirmeyi düşündüğünüz hizmetlerin parametrelerini ve teknik özelliklerini keşfedecektir. Web sitesi aktarım sürecinin her aşamasıyla ilgilenecek ve sonucu en üst düzeye çıkarmak için sizinle iletişim halinde olacaklar.

Herhangi bir nedenden ötürü çözümlerden hoşlanmıyorsanız ve becerilerinizin prosedürle kendi başınıza başa çıkmak için yeterli olacağına inanıyorsanız, işte bundan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinize dair yararlı öneriler. Aşağıda verilen ayrıntılı kılavuzu keşfetmek için okumaya devam edin.

Wix’ten WordPress’e Nasıl Geçilir – Ultimate Guide

Bu Wix to WordPress rehberinde, görevi mümkün olan en iyi şekilde tamamlamak için göz atabilir ve ezberleyebilirsiniz:

 1. Uygun bir barındırma seçin. Wix entegre barındırma hizmeti sunarken, WordPress kendi barındırma sağlayıcınızı seçmenize izin verir. Bu, başlamanız gereken ilk adımdır. Mevcut ve en popüler sunucuları keşfedin, uygun bir plan seçin ve sunduğu şartlar ve özellikleri öğrenin.
 2. Alan adını aktar. Wix web siteniz kayıtlı bir alan adıyla geliyorsa, bir sonraki adım siteyi seçilen barındırma sağlayıcısına aktarmak olacaktır. Taşıma işleminin şartları ve maliyeti ana bilgisayara ve gideceğiniz plana bağlı olacaktır.
 3. WordPress’i yükleyin. seçilen barındırma ve sistemi kullanma temellerini öğrenin. Kurulum işlemi hızlı ve basit olduğu için bu çok zaman ve çaba gerektirmez. Sistem, kurulumu ile nasıl başa çıkılacağı konusunda adım adım yönergeler sunan anlaşılabilir bir öğretici ile birlikte gelir. Ancak, web sitenizin performansını riske atmak istemiyorsanız göz ardı etmemeniz gereken bazı teknik nüanslar olabileceğini unutmayın..
 4. Tasarım Kopyalama. Burada çok fazla nüans olduğu için tüm Wix tasarımını otomatik olarak WordPress’e kopyalamak imkansızdır. Benzer bir web sitesi tasarımı elde etmek için, kendiniz oluşturmanız gerekir. Bu amaçla, hazır bir WordPress şablonu seçebilir ve özelleştirebilir veya görevi sizin için tamamlayacak serbest bir web tasarımcısı kiralayabilirsiniz..
 5. Wix web sitesi verilerini WordPress’e dışa aktarma. Tasarım aktarımında olduğu gibi, Wix verilerinizi dışa aktarmanız ve WordPress’e manuel olarak aktarmanız gerekir. Yazıları daha fazla içe aktarmak için WordPress web sitenizdeki metinleri kopyalayın ve sayfalar oluşturun.
 6. Resimleri İçe Aktar. WordPress, Wix hesabınızdan görüntüleri otomatik olarak içe aktarmaz. Bu, bunu bir kez daha manuel olarak yapmanız gerekeceği anlamına gelir. Bunu yapmak için, WordPress Dış Görüntüleri İçe Aktar eklentisini yüklemeniz gerekir. Eklenti etkinleştirilir etkinleştirilmez, “Medya >> Resimleri İçe Aktar ”bölümüne gidin ve görevi tamamlayın.
 7. Kalıcı Bağlantıları İnceleyin ve Ayarlayın. Wix web sitesi trafiğinizi kaybetmek istemiyorsanız, doğru olduğundan emin olmak için son WordPress URL yapısına göz atın. Neyse ki, güçlü eklentiler nedeniyle WordPress SEO dostu bir CMS’dir ve tüm web sitesi bağlantılarınızın yapısını ayarlamanıza ve özelleştirmenize olanak tanır. Her web sitesi sayfası için başlık ve açıklama meta etiketlerinizi doğru bir şekilde aktarıp aktarmadığınızı kontrol etmek için zaman ayırın.
 8. Web sitenizi özelleştirin. Bunu yaptıktan sonra, WordPress’i keşfetmenin ve yeni aktarılan web sitenizi özelleştirmek için araç setini kullanmanın tam zamanı.

Ayrıca bilmeniz gereken önemli bir konu var. Wix web sitenizi devre dışı bırakmak veya hesabınızı kapatmak için acele etmeyin. Web sitesi taşıma işleminde bir şeyler ters giderse, sizin için kullanışlı olabilir. Tamamen geçiş işlemini tamamladığınızda bunu kolayca yapabilirsiniz – WordPress web sitenizin iyi çalıştığından emin olun.

Sonuç olarak

Wix web siteleri şüphesiz tam özelliklidir, ancak WordPress gerçekten işlevsellikte mükemmel olan ve web sitenizin performansını birinci sınıf seviyeye getirebilen CMS’dir. Web sitesi aktarım sürecinin tamamlanmasının ardından, yayınlamak için acele etmeyin. Bunu yapmadan önce, tüm eklentilerin doğru şekilde yüklendiğinden ve düzgün çalıştığından emin olun. Aynı şey şablonlar ve içerik sunumu için de geçerlidir.

Ayrıca, eski web sitesinden yeni web sitesi sayfalarına yönlendirmelerin etkin olup olmadığını kontrol etmeli ve web sitesini bir kez daha test etmelisiniz.. Olması gereken bir başka görev, mobil cihazlarda ne kadar iyi görüntülendiğini görmek için WordPress web sitenizin duyarlı doğasını kontrol etmektir..

Web Sitesi Transferi Sipariş Et

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map