Wix Web Sitesi Oluşturucu Nasıl Kullanılır

Wix Web Sitesi Oluşturucu Nasıl Kullanılır


Wix – dünya çapında popülerlik kazanmış ve modern web tasarım nişinin lideri haline gelen çok yönlü web sitesi oluşturucusudur. Bu hizmet için yüksek talep, çoğunlukla işlevsellik ve gelişmiş esneklikten ödün vermeyen kullanım kolaylığı ve rahatlığı ile açıklanmaktadır..

Sistemin özellik seti çok yönlü ve ilk kullanıcılardan profesyonellere kadar tüm kullanıcı kategorilerinin ihtiyaçlarını karşılayacak kadar geniştir. Sistemle çalışmaya başlamak için bir kodlama satırı öğrenmeye gerek yoktur – öyle sezgiseldir. Eğer içtenlikle niyetindeysen Wix web sitesi oluşturucuyu kullan, performansından en iyi şekilde yararlanmak için sistemin özellik setini nasıl kullanacağınızı öğrenmenin tam zamanı. Başlayalım.

Wix Kimin İçin En İyi Çalışır?

Wix, çeşitli web tasarım ihtiyaçları için ölçeklenebilir, esnek ve ileri teknoloji bir çözümdür. Bununla birlikte, hizmeti en çok kullanacak olan kullanıcı kategorilerini belirtmek çok önemlidir.

Aslında, web oluşturma ihtiyaçları için Wix’i seçmesi şiddetle tavsiye edilen belirli bir kullanıcı kategorisini özetlemek imkansızdır. Hepsi bir arada hizmet olarak Wix, herkese gereken özellik kümesini ve işlevselliğini sağlayabilir. Web tasarımı deneyimi çok az olan veya hiç olmayan ancak kendi başlarına profesyonel bir proje başlatmak isteyen yeni başlayanlar tarafından seçilebilecek kadar kullanıcı dostu ve basittir. Aynı şekilde, Wix, profesyonel web sitesi geliştirmeye dahil olan veya müşteriler için düzenli olarak özel projeler üreten deneyimli web geliştiricileri, serbest çalışanlar ve hatta web tasarım ajansları için harika çalışacak gelişmiş bir özellik seti ile birlikte gelir..

Wix Editör

Nişe özgü şablonların zengin koleksiyonu, güçlü tasarım özelleştirme araçları, web sitesi düzenleme sürecine çok yönlü yaklaşımlar, uygulamaların kullanılabilirliği ve entegrasyon seçenekleri, Wix’i sonunda duracak bir proje başlatmak isteyen her kullanıcı için mükemmel bir seçim haline getirir kalabalıktan dışarı. Web tasarım becerileri burada isteğe bağlıdır, ancak bunlara sahipseniz, bunları kesinlikle avantajlı olarak kullanabileceksiniz ve uzun vadede yüksek sonuç elde edeceksiniz. Sonuç: Wix herkes için harika ve gerçekten!

Wix Nasıl Kullanılır – Uzman Önerileri

Web sitesi oluşturucusundan ve işlevselliğinden en iyi şekilde yararlanmak için aşağıdaki önerileri dikkate almanız gerekir:

 1. Etki Alanı Adını Zorunlu Olarak Bağlama. Tüm premium planlarda özel alan adı bağlantısı bulunur. Bu, başarılı bir web sitesinin olmazsa olmaz bir unsurudur. Hizmeti test ederken alt alan adını kullanabilirsiniz, ancak projenizi geliştirmeye ve tanıtmaya karar verirken benzersiz bir alan adı olmadan gitmezsiniz.
 2. Yükselt Ücretli Aboneliklere. Ücretli aboneliklerden birine yükseltme yaparken, Wix ile büyük tasarruf etme şansınız olacak. Web sitesi oluşturucu, müşterilerinin rahatlığı ve memnuniyetini dikkate alır ve böylece, gelişmiş planı düşük maliyetle almayı mümkün kılan kupon kodları, indirimler ve özel teklifler düzenli olarak yayınlar. Bazı durumlarda, Wix, planın başlangıç ​​maliyetinin% 50’sine kadar tasarruf sağlar. Bu indirimler en çok popülerliğin tadını çıkaran e-Ticaret ve Sınırsız planlar için geçerlidir..
 3. Profesyonel Yardım Kullanın. Zamanınız kısıtlıysa veya sadece web tasarım becerileriniz olmadığını düşünüyorsanız, sistem web geliştiricilerini yardım için açabilirsiniz. Sizin için anahtar teslim hazır bir web sitesi geliştirecekler.
 4. keşfetmek Wix Arenası. Bu, müşteri arayan serbest web tasarımcıları için en iyi yer. Tasarımcı topluluğu, web tasarımı uzmanlığını paylaşmaya, yeni siparişler bulmaya, web sitesi oluşturucusundan özel teklifler, premium destek ve diğer ayrıcalıklara yardımcı oluyor.
 5. Müşteri Desteğine Başvurun. Sistemi nasıl kullanacağınızı bilmeseniz veya güçlü noktaları hakkında daha fazla bilgi edinmek isteseniz bile, müşteri destek hizmeti her zaman elinizin altındadır. Topluluk forumunun dışında, Destek Merkezi, Bilgi Tabanı, nasıl yapılır videoları ve e-posta desteği, düzenleyebileceğiniz her öğe bir soru işareti ile birlikte gelir ve bununla ilgili bir ipucu verir. Bu, web tasarım sürecini oldukça basitleştirir.

Uygulama Alanları

Web sitesi oluşturucu, neredeyse tüm akla gelebilecek web tasarım ihtiyaçlarını karşılayan yüzlerce mobil kullanıma hazır ve tamamen özelleştirilebilir şablonun yanı sıra araç seti ve özellik listesi nedeniyle kalabalığın arasından sıyrılıyor. Wix, sahip olduğunuz hedeflere ve beklentilere bağlı olarak nihai çözüm olabilir.

İşletmenizi İnternet’te tanıtmayı planlıyor musunuz ve hedef kitleye ulaşmak için bir web sitesine mi ihtiyacınız var?? Ya da, muhtemelen, WordPress veya başka bir CMS ile oluşturulmuş eski bir web siteniz var mı ve onunla çalışmak zorlaştı mı? Wix, etkileyici iş web sitelerini başlatmak ve yönetmek için harika bir araçtır. Gelişmiş Ascend özelliği, iş tasarımları, pazarlama ve tanıtım araçları (e-posta pazarlaması, randevu rezervasyonları, abonelik formları, sosyal medya entegrasyonu vb..) ve iş widget’ları, işletme web sitesi oluşturucuları listesinin lideri olmasını sağlar.

e-Ticaret

Bir web mağazası açmak ister misiniz? Wix, kesinlikle sizi koruyacak entegre e-ticaret motoruyla birlikte gelir. Sistem, entegre alışveriş sepeti, çoklu ödeme ve gönderim seçenekleri, indirimler ve promosyon kodları, üst düzey e-Ticaret tasarımları, envanter izleme araçları ve daha fazlası gibi e-Ticaret özelliklerinde bolca bulunur.

Wix e-Ticaret

Kapsamlı bir işlevsellik, sınırsız miktarda fiziksel veya dijital ürün satmanıza olanak tanır. Ancak Wix’in küçük / orta ölçekli çevrimiçi mağazalar için iyi olduğunu unutmayın. Bir hipermarket ya da benzeri bir şey oluşturmak gibi bir niyetiniz varsa, özel bir e-Ticaret platformu aramak mantıklıdır.

Blog

Bir blog başlatmak için bir hedefiniz varsa, Wix size bu konuda da yardımcı olabilir. Entegre bloglama platformu sayesinde, web sitesi oluşturucu, kullanıcının dikkatini çekmek için kaliteli bir blog başlatmanıza, yönetmenize ve güncellemenize yardımcı olacaktır..

Wix Blogu

Burada yapabileceğiniz şey, blog yayınları eklemek ve düzenlemek, onlar için kategoriler atamak, yeni yayınları planlamak, belirli blog şablonlarını seçmek, sosyal yer imleri yapmak, yorumlama özelliğini etkinleştirmek vb. Wix, blog yazmak için mükemmeldir ve bunları düzenlemek isteyen yeni başlayanlar için harikadır. ilk blog toplulukları.

Son olarak, Wix her türlü kişisel web siteleri. Bir etkinlik web sitesi, portföy, açılış sayfası veya hatta çevrimiçi bir özgeçmiş çalıştırsanız da, web sitesi oluşturucunun sunabileceği çok şey vardır. Ölçeklenebilirliği, kapsamlı performansı ve üst düzey özellikleri platformu her kullanıcı için değerli bir seçenek haline getirir.

Wix Editor veya Wix ADI: Ne Seçmeli??

Wix, her biri kullanıcılar için büyük bir değer olacak iki editör içerir. Standart Wix Editor daha fazla manuel çalışma ve hatta bazı web tasarım arka planı anlamına gelirken, Wix ADI sizin için bir web sitesi oluşturacak tamamen otomatik bir araçtır. Hemen her iki seçeneğe ve bunların sonuçlarına bir göz atalım.

Standart Wix Editor, ortak bir web tasarım prosedürünün tamamlanmasını içerir. İstediğiniz sonucu elde etmek için bir şablon seçip manuel olarak özelleştirmeniz gerekir. Wix, projenize bireysel bir görünüm vermek için gereken birden fazla araç ve özellik ile birlikte gelen editörün kontrol paneline yönlendirecektir. İstediğiniz renk paletini seçip uygulamak, düzenleri, yazı tiplerini, stilleri, arka planları ve diğer web sitesi öğelerini denemek size kalmıştır. Web sitenizin tasarımını tamamladığınızda, yayınlamaya devam edin.

Wix ADI Editörü

Wix ADI – (Yapay Tasarım Zekası), otomatik modda sizin için bir web sitesi oluşturmak üzere gönderilen bilgileri kullanan AI tabanlı araçtır. Renk seçimi ve ana web sitesi öğeleri hakkında endişelenmenize gerek yok – sistem bunu sizin için yapacak. Sadece soruları cevaplarken servisin gerektirdiği verileri sağlayın ve sonucu izleyin. İsterseniz, hazır bir projeyi daha da özelleştirebilir ve mevcut içeriği kendi projenizle değiştirebilirsiniz..

Bu nedenle, Standart Wix Editör, web sitelerinin nasıl oluşturulacağı hakkında bir fikri olan ve bu sürecin tüm adımlarını kendi başlarına kontrol etmek isteyen kullanıcılar için daha çok tercih edilen bir çözümdür. Wix ADI’ye gelince, bu araç sadece profesyonel ilerleme yolunda olan ve web tasarım becerileri ve bilgisi kazanmak isteyen yeni başlayanlar için daha iyi çalışır. Ancak, özelliği kullanmak için, sosyal hesaplar vb. Gibi güvenilir çevrimiçi iş varlığına sahip olmak istenir. Burası Wix’in işle ilgili bilgilerinizi alabileceği yerdir. Ne kadar çok, o kadar iyi.

Wix’in Önemli Özellikleri ve Avantajları

Wix, bulabileceğiniz en tam özellikli web sitesi üreticilerinden biridir. Sistem, hem ilk kez çalışanlar hem de web tasarım uzmanları için iyi çalışan birçok avantaja sahiptir. Sistemin öne çıkan özelliklerinden biri, basit portföylerden başlayarak karmaşık zengin özelliklere kadar herhangi bir web sitesine kolayca entegre edilebilen çok sayıda ücretsiz ve ücretli widget, eklenti ve uygulama ile karşılaşabileceğiniz kapsamlı bir Uygulama Pazarıdır. web siteleri. Uygulamanın seçimi sadece web tasarım ihtiyaçlarınıza ve bir restoran / kafe web sitesi, açılış sayfası, düğün web sitesi, forum ve ne olmasa da başlatmayı planladığınız web sitesi türüne bağlıdır..

Wix Rezervasyonları

Hizmetin bir başka önemli noktası – Wix Corvid – Temel kodlama bilgisi olmadan web uygulamaları oluşturmak için kullanılan güçlü bir araçtır. Bu, web sitesi performanslarını çeşitlendirmek ve web sitesi geliştirme süresinin tamamını kesmek isteyen yeni başlayanlar için çok yardımcı olacaktır. Sadece sistemin arayüzünü keşfedin ve uygulamanız üzerinde çalışmaya başlayın!

Trafik oluşturmak veya satış hacmini artırmak için bir web sitesi mi başlatacaksınız? O zaman web sitenizin yükleme süresine dikkat etmelisiniz ve burası Wix Turbo’nun sağladığı avantajları takdir edeceğiniz yerdir! Araç, web sitenizin yükleme süresinin artmasına yönelik bir dizi teknoloji ve özellik içerir. Ne kadar yüksekse – vazgeçme oranı o kadar az olur ve genel kullanıcı memnuniyeti seviyesi o kadar yüksek olur.

Bir web sitesi oluştururken hatırlamak mantıklıdır mobil sürümü başlatma en başından beri. Hakim olan kişilerin web’de gezinirken mobil cihazlarını kullanmaya devam ettikleri bir sır değil. Projenizin mobil sürümüne sahip değilseniz, trafiğiniz çok hızlı büyüyecektir. Potansiyel müşteriler, web sitelerinin mobil sürümlerine sahip rakiplerinize bile geçebilir. Bunun olmasını istemiyor musun? Ardından, mobil web sitesi sürümünü başlatmak için Wix Mobile Editor’ı kullanın. Mobil modda yapılan düzenlemelerin masaüstü modunda görüntülenmeyeceğini, masaüstü rejiminde yapılan düzenlemelerin otomatik olarak mobil cihazlarda görüneceğini unutmayın. Çoğu kullanıcının takdir etmesi gereken özellik budur.

Wix Şablonları: En İyisi Nasıl Seçilir ve Kullanılır?

Web sitesi oluşturucu, neredeyse her türlü projeyi başlatmak ve yönetmek için kolayca kullanılabilecek profesyonel bir hepsi bir arada bir araçtır. Farklı nişler ve uzmanlıklar için geçerli üst düzey tasarımların tamamını bulmak için şablon galerisine bir göz atın..

Wix bir sayfa şablonları

Web tasarım aracı olarak Wix’i seçerken odaklandığınız iş ve hangi hedefleri takip ederseniz edin, kesinlikle özelleştirmek için bir şablon bulacaksınız. Yapmasanız bile, sistem size kendi benzersiz web sitesi tasarımınızı oluşturabilmeniz için boş bir tema sunacaktır.

Wix Corvid: En İyi Uygulama Oluşturma Çözümü

Projenize daha fazla entegre edilecek fonksiyonel bir uygulama oluşturma fikriniz her olduğunda Corvid’e erişmeye devam edin ve deneyin. Corvid, kodlama becerilerinizi kullanarak profesyonel uygulamalar oluşturmanıza olanak tanıyan, sunucusuz bir açık uygulama geliştirme aracıdır. Wix tabanlı web sitenize kendi JavaScript kodunuzu enjekte etmek ve yararlı etkileşimler ve gelişmiş performans eklemek için sistemin API’leriyle çalışmak size kalmıştır.

Wix Corvid

Corvid ayrıca özelliği etkinleştirirken otomatik olarak Wix Verilerini web sitenize eklemenizi ve hatta Harici Veritabanı SPI seçeneğini kullanarak projenizi herhangi bir harici veritabanına bağlamanızı sağlar. Bu, kodun farkında olan kullanıcılara sınırsız fırsatları ortaya çıkararak, profesyonellerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak özelliktir.

Ascend by Wix – Bu Sizin İçin Doğru İş Aracı mı?

Hepsi bir arada web tasarım çözümü olarak Wix, çevrimiçi olmak isteyen çağdaş girişimcilere sunacak çok şey var. İşletme web sitelerinin sahipleri, gelişmiş web sitelerinden Yükseliş aracı, tek bir yerde birçok modern iş araçları içerir. Ascend by Wix, pazarlama, ürün tanıtımı ve SEO optimizasyonu için harika çalışan 20’den fazla ürün sunuyor.

Wix Yükselişi

İşletmenin varlığını belirlemeye karar verirseniz, müşteri davranışlarınızı takip etme ve kullanıcı etkileşimi düzeylerini artırmanın etkili yollarını bulma fırsatını mutlaka takdir edersiniz. Ayrıca, daha fazla iş geliştirmeye yatırım yapmak için müşterilerle iletişim kurma süresini optimize edebileceksiniz. Bu amaçla Wix Ascend gelişmiş pazarlama araçları (faturalar, iş akışları, otomasyonlar, fiyat teklifleri, görevler ve hatırlatmalar vb..) ve iletişim seçenekleri (canlı sohbet, formlar, iletişim yöneticisi, gelen kutusu vb..).

Fiyatlandırma Yönleri

Wix orta fiyatlıdır ve tüm kullanıcı kategorilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli fiyatlandırma seçenekleri vardır. Hiçbir zaman sona ermeyen ücretsiz bir plan vardır, ancak sunduğu terimler ve araçlar sistemin özellik setini keşfetmek ve test etmek için yeterlidir. Ancak, yeni başlayanlar bu seçenekle ilgilenebilir, çünkü sınırsız sayıda web sitesi oluşturmalarını sağlar, böylece web tasarım becerilerini pratik eder ve geliştirir.

Ücretli aboneliklerden bahsetmişken, Wix’in standart web siteleri, İş ve e-Ticaret projeleri için çeşitli planları vardır. Önce sıradan web siteleri için tasarlanmış aboneliklere bakalım. Birleşik ve Sınırsız planlar (13 $ / aylık ve 17 $ / aylık) iş web siteleri, portföyler, bloglar ve kişisel web siteleri için mükemmeldir. Profesyonel ve VIP planları (22 $ ​​/ aylık ve 39 $ / aylık), gelişmiş bina fırsatları arayan kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verecektir. Web sitesi tasarımı oluşturmanın tüm aşamalarında takdir edilen çok çeşitli özellikler sunarlar.

Wix Fiyatlandırma Web Sitesi

İş ve e-Ticaret projelerine gelince, Wix dört abonelik sunmaktadır. İşletme Temel Planı ($ 23 / ay), çevrimiçi ödemelerin kabul edilmesine izin verir. Business Unlimited planı (27 $ / ay) daha etkili iş büyümesine katkıda bulunur. Ticari VIP (49 $ / ay), gelişmiş işletme tanıtımı için gereken tam paketi sağlar. En pahalı abonelik Kurumsal plan (500 $ / ay) tüm temel iş geliştirme ve pazarlama ihtiyaçlarını karşılamak için uçtan uca çözüm sunar. Ne plan yaparsanız yapın, memnun olmadığınız bir şey varsa, sistem 14 günlük geri ödeme sunar.

Wix Fiyatlandırma İşletmesi

Wix kullanmalı mıyım?

Wix profesyonel olmayan kullanıcılar ve aynı zamanda yıllarca web tasarım deneyimi olanlar için eşit derecede harika çalışır. İşletme web sitelerinin, portföylerin, açılış sayfalarının, basit ve orta ölçekli çevrimiçi mağazaların, blogların ve diğer proje türlerinin geliştirilmesi için değerli bir yatırımdır. Sistem ayrıca Wix web sitesi oluşturucuyu kullanmaya karar veren serbest web tasarımcılarına sunacak çok şey var. Platform sadece müşteriler için özel yapım projeler tasarlamalarına izin vermekle kalmıyor, aynı zamanda Wix Arena Topluluğu içinde yeni müşteriler aramasına yardımcı oluyor.

Wix, çarpıcı özellik seti, özel niş tasarımları ve ılımlı fiyatlandırma politikası nedeniyle kalabalığın arasından sıyrılıyor. Niyetiniz veya hedefleriniz ne olursa olsun ve hangi sektörde uzmanlaşırsanız çalışın, ihtiyaçlarınızı karşılayacak şablonlar ve özellikler kesinlikle bulacaksınız. Wix, para yatırımlarınız için değerli bir getiri.

Wix’i Şimdi Deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map