WordPress Sitesini Yeni Bir Ana Bilgisayara Aktarma

WordPress Sitesini Yeni Bir Ana Bilgisayara Aktarma


Her ne zaman yeni bir web sitesi kurmak, % 100 çalışma süresi, el feneri sayfa yükleme süresi, uygun fiyatlar ve minimum maliyetle ayarlanmış zengin bir özellik ararız. Ne yazık ki, az WordPress barındırma sağlayıcıları bu şekilde çalışır. Bazıları yeterli kapasite, güvenlik ve performans sağlamada başarısız oluyor ve işletmeler ve web sitesi sahipleri bir WordPress sitesini başka bir ana bilgisayara aktarıyor.

Bazıları, kesinti, trafik kayıpları vb. İle sonuçlanabileceğinden, geçiş sürecini ele almaya gerçekten heveslidir., mevcut barındırma platformu proje gereksinimlerini karşılamıyorsa, özellikle büyüyen ve satılabilir web siteleri için gelecekte çok daha ciddi sorunlara neden olabilir..

Her site için mükemmel bir senaryo olmamasına rağmen, WP tabanlı sitenizle başka bir ana bilgisayara minimum kayıplarla geçmek için gerekli adımların bir listesini yaptık. Üçüncü taraf uzmanları işe almaya gerek kalmadan süreci kendiniz halledebileceksiniz..

WordPress Sitesini Yeni Bir Ana Bilgisayara Aktarmanın Temel Nedenleri

Web sitesi aktarma sürecine derinlemesine dalmadan önce, başka bir ana bilgisayara geçmek isteyebileceğiniz bazı önemli nedenlere bir göz atalım. Bir web sitesi niş rağmen gelecekteki iş başarınızı tanımlar. Bu yüzden% 100 güvenlik ve performans bekliyorsunuz. Ne yazık ki, tüm hosting sağlayıcıları garantilerini yedekleyemez. Yani nedenleri şöyledir:

Düzenli Kesinti Süresi

Kelimenin tam anlamıyla, tüm barındırma sağlayıcıları% 99,99 çalışma süresi sunduğunu iddia ediyor. Trafik kayıplarını veya SEO optimizasyonunu önlemek için herhangi bir web sitesi için önemli bir oran. Çok fazla kesinti süresi aşağıdakilere neden olabilir:

 • Satış Kayıpları. Temel olarak e-Ticaret projelerini ifade eder. Web siteniz çalışmadığında, gelir getirmez. Sonuç olarak, potansiyel müşterilerin yanı sıra potansiyel müşterileri ve parayı da kaybedersiniz.
 • SEO Zararları. Daha uzun kesinti web sitesi SEO sırada daha zararlı. Arama motorları, sitenizi daha istikrarlı çalışan rakiplere kıyasla aşağı itmek için yeterli nedenlere sahip olacaktır.
 • Kötü Web İtibarı. Bir kullanıcının umutsuzca web sitenize göz atmaya çalıştığını, ancak normal çalışmama süresine düştüğünü düşünün. Özellikle B2B niş ile uğraşırsanız kötü bir izlenim bırakıyor.

Düşük Web Sitesi Yükleme Hızı

Düşük sayfa yükleme hızının kötü sonuçları, normal duruş süreleriyle hemen hemen aynıdır. Kötü SEO sıralaması ve kötü kullanıcıların gösterimleri ile sonuçlanır. Bu nedenle, bu hızı artırmak için modern teknolojileri kullanan bir barındırma sağlayıcısına ihtiyacınız olabilir. Aşağıdaki özellikleri aramak iyi bir fikirdir:

 • Güncel SSD Verileri daha hızlı okumak için tipik sabit disk sürücüleri yerine genel olarak daha iyi web sitesi performansı elde edilir.
 • Geliştirilmiş kaynaklar büyük ve karmaşık web projeleri için VPS ortamıyla harmanlanmış bulut tabanlı barındırma ağlarının uygulanmasıyla.
 • Daha iyi önbellekleme ek eklentiler, CDN erişimi vb..

Tabii ki, ekstra özellikler ek ücrete tabidir. Ancak, özellikle uzun vadede kesinlikle bu paraya değer.

Dijital Güvenlik Eksikliği

Web sitenizi yönetirken, en güvenli şekilde çalıştığından% 100 emin olmanız gerekir. Bir barındırma sağlayıcısı, projelerin sahtekarlık, dolandırıcılık, spam gönderme, vb..

Otomatik sistem güncellemeleri, düzenli yedeklemeler, anti-spam güvenlik kitleri, otomatik izleme ve hata düzeltme – bir barındırma platformu bunlardan herhangi birini sağlayamazsa, WordPress sitenizi yeni bir ana bilgisayara taşımanız gerekir..

Sınırlı Özelleştirme Özgürlüğü

Açık kaynaklı bir platform olan WordPress CMS, çok sayıda web tasarımı ve özelleştirme fırsatı sunar. Bununla birlikte, yeni teknikler ve teknisyen olmayanlar kullanımı daha kolay olan WP için optimize edilmiş bir çözüm arayabilirken iyi teknik becerilere ihtiyaç duyarlar..

Örneğin, CMS’yi kendiniz ayarlamak yerine sorunsuz WP entegrasyonuna sahip olmak daha iyidir. Ayrıca, eklentileri manuel olarak yönetmek yerine otomatik olarak ince ayar yapmaktan ve güncellemelerden memnun kalacaksınız..

Çaresiz Müşteri Desteği

Web sitenize yapışmış ve kimse yardım etmek bir kabus. Deneyimli destek ekibine sahip olmayan bir barındırma sağlayıcısı, teknik sorunlar, web sitesi arızaları, plan yenilemeyle ilgili sorunlar vb..

Bunlar, WordPress sitenizi yeni bir ana bilgisayara aktarmanızın birkaç nedeni olabilir. WP için optimize edilmiş çok sayıda çözümle, kesinlikle daha iyi bir çözüm bulacaksınız. İhtiyacınız olan tek şey, taşıma işlemini mümkün olduğunca kendi başınıza halletmek için mümkün olduğunca öğrenmek.

WordPress Sitesini Yeni Bir Ana Bilgisayara Taşıma 7 Adımı

Göç süreci sadece zor görünüyor. Web sitesi sahiplerinin bile üçüncü taraf uzmanları işe alın halletmek için. İhtiyacınız olan tek şey biraz dikkat ve ayrıntılı olarak açıklanan tüm aşamaları içeren adım adım bir kılavuzdur. Yani, işte buradasın!

Süreç aşağıdaki aşamaları içerir:

 1. Mevcut bir ana bilgisayara iyi bir alternatif bulun.
 2. Web sitesi dosyalarını yedekleyin.
 3. Web sitesi veritabanını dışa aktarma.
 4. Yeni ana bilgisayarda yeni WP veritabanı oluşturma.
 5. Dosyaları düzenleme.
 6. Veritabanını içe aktarın ve WP dosyalarını yükleyin.
 7. Alan adı sunucusunu güncelleyin ve son hamleleri yapın.

Şimdi her aşamaya daha yakından bakalım.

Adım 1. Barındırma Alternatifini Bulun

İlk aşama, daha önce tartıştığımız tüm özelliklere sahip yeni bir ev sahibi bulmaktır. Karşılaştır ve kıyas et farklı seçenekler. Platformun güvenlik, performans, entegrasyon veya kullanım kolaylığı açısından sizi tam olarak karşıladığından emin olun.

Güçlü barındırma sağlayıcıları, farklı proje türleri için WP için optimize edilmiş çözümler sunar. Basit web siteleri için minimum maliyetle barındırma paketlerinin yanı sıra, bir dizi ilgili eklenti, güvenlik aracı ve istikrarlı performans için kaynaklarla büyüyen iş ve e-ticaret projeleri için çözümler içerir.

Bluehost

Bluehost’u Şimdi Deneyin

Söylemeye çalıştığımız şey, başka bir ana bilgisayara geçmek için karar verirseniz, WordPress’iniz için en iyi eşleşme olması gerektiğidir.. Bluehost muhtemelen içerik tabanlı ve e-Ticaret projeleri için WP için optimize edilmiş teklifleri ile en iyi hosting çözümüdür. Performans, güvenlik ve sağlamak için belirlenen özellikler açısından en güvenilir olduğu kanıtlanmıştır..

Adım 2. Web Sitesi Dosyalarını Yedekleyin

Fikir, PC’nizde veya dizüstü bilgisayarınızda bulunan yerel klasördeki tüm web sitesi dosyalarını indirmektir. Bir yandan, tüm yapılandırmaları ve önemli web sitesi öğelerini kaydetmenize izin verecektir. Öte yandan, bu dosyalar olmadan daha fazla göç imkansız olurdu.

Süreci ele almak için ihtiyacınız olacak:

 1. Bir FTP program aracını yükleyin.
 2. Geçerli web barındırıcısına bağlanma.
 3. Bilgisayarınızda ayrı bir klasör oluşturun.
 4. Dizinin altındaki web sitesi dosyalarını bu klasöre indirin.
 5. WordPress dosyalarını yedekleme

Birkaç eklenti, süreci daha az karmaşık hale getirmeye yardımcı olabilir. Bununla birlikte, manuel bir yaklaşım hala gereklidir.

Adım 3. Web Sitesi Veritabanını Dışa Aktarın

Süreç sadece karmaşık görünüyor. Kural olarak, bu aşamayı iki basit adımda tamamlayabilirsiniz. İlk önce, web sunucunuza giriş yapmanız ve kontrol paneline girmeniz gerekir. Bir sonraki aşama bir PHPMyAdmin uygulaması bulmak ve web sitesi veritabanını orada bulmaktır. Son adım navigasyon menüsünü kullanmak ve “Dışa Aktar” sekmesine tıklamaktır.

Kural olarak, barındırma sağlayıcıları bu özel aşamayı nasıl yapılır kılavuzlarında ve makalelerinde açıklar. Bu özel aşamada hala sorun yaşıyorsanız, size yardım etmek için ev sahibi müşteri destek ekibiyle iletişime geçmekten çekinmeyin.

4. Adım. Yeni Site Veritabanı Oluşturma

Geçişten önce hazırlamanız gereken son şey, yeni bir ana bilgisayarda oturum açmak ve orada yeni bir dosya veritabanı oluşturmaktır. Fikir, web sitesinin yeni barındırma ekosisteminde iyi hissetmesi için uygun bir ortam oluşturmaktır. Adım, WordPress kurulum işlemi için de çok önemlidir.

Şimdi aşağıdakileri yapmanız gerekir:

 1. Verilen kimlik bilgilerini kullanarak yeni bir ana bilgisayarda oturum açın.
 2. Kontrol paneline girin ve bir MySQL uygulaması olduğundan emin olun.
 3. MySQL ayarlarına gidin ve yeni bir veritabanı oluşturun. Web sitenize atıfta bulunan veritabanı adını belirtmeyi unutmayın.
 4. Yeni MySQL veritabanı

 5. Yeni bir kullanıcı hesabı oluşturun ve yeni bir veritabanına bağlayın.
 6. Bir kullanıcı adı ve şifre yazın ve yeni bir kullanıcının tüm ayrıcalıklara sahip olduğundan emin olun.

Şimdi, bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

Adım 5. Dosyaları Düzenleyin

Dışa aktarılan web sitesi dosyalarıyla birlikte bilgisayarınızdaki bir klasöre gidin. Wp-config.php dosyasını bulun ve başka bir yerel klasöre kopyalayın. Adım, bir şeylerin yanlış gitmesi durumunda veritabanının dosya kaybı veya zarar görmesini önlemek için hayati önem taşır. Dosyanın kendisi, veritabanı ve WordPress arasında bir bağlantı gibi görünüyor. İlerideki değişiklikleri geri yüklemek için kullanabilirsiniz.

Wp-config kurulumu

Şimdi yeni final hesabınıza uygun hale getirmek için orijinal finalde birkaç önemli değişiklik yapmanız gerekiyor. Bu değişiklikler, önceki aşamada yazdığınız veritabanı adı, kullanıcı adı ve şifreyi içerir.

Adım 6. Veritabanını içe aktarın ve WP dosyalarını yükleyin

Artık yeni bir ana bilgisayara WordPress dosyalarıyla birlikte yeni bir veritabanı aktarmaya hazırsınız. Bunu yapmak için yeni bir hesabın kontrol paneline girmeniz ve phpMyAdmin uygulamasını bulmanız gerekir. Sonra zaten oluşturulmuş yeni bir veritabanımız var. Açın ve “İçe Aktar” gezinme çubuğunu tıklayın.

Sistem, indirmek için yerel bilgisayarınızdan dosyalar içeren bir klasör seçmenize izin verecektir. İlk aşamada dışa aktardığımız SQL dosyalarını seçin. Klasör indirilene kadar biraz bekleyin. Süre, dosya sayısına ve klasörün boyutuna bağlıdır.

Sonuncusu, FTP aracını WordPress web sitesi dosyalarını içe aktarmak ve ana bilgisayar cPanel’de oluşturulan yeni bir klasöre yerleştirmek için kullanmaktır. Bir süre beklemeniz de gerekebilir. Not: içe aktarma işlemi başarıyla tamamlanmadığı sürece bu dosyaları yerel bilgisayarınızda tutun. Onları silmek için acele etmeyin.

7. Adım. Son Hareketler

Son aşama, web sitenizin ziyaretçilerinin yeni bir yere yönlendirileceğinden emin olmaktır. Bu, etki alanı sunucusu güncellemesinin gerekli olduğu yerdir. İşlem, daha önce ayrı bir alan adı kaydetmiş olup olmamanıza veya önceki ana bilgisayarı kullanmanıza bağlıdır..

Etki alanı kayıt şirketlerini seçtiyseniz, yalnızca DNS ad sunucularını düzenlemeniz gerekir. Kural olarak, barındırma sağlayıcıları ilgili bir bölümde güncelleme yapmalarını belirtir. Alan ayarlarına gidin, “DNS’yi yönetin” seçeneğine basın ve yeni ana bilgisayar tarafından sağlanan değerleri girin.

Etki alanı ile birlikte başka bir ana bilgisayara geçerseniz, veritabanını girmeniz ve kontrol panelinde site_url ve ana URL değerlerini değiştirmeniz gerekir.

İyi haber şu ki, WP için optimize edilmiş bazı sağlam barındırma sağlayıcıları planlarına ücretsiz alan adı ve web sitesi transferlerini dahil et. İnsanları eski web sitesi konumuna yönlendirmekten korkan süreci manuel olarak yönetmek istemeyenler için harika bir özellik.

Sonuç

Göründüğünüz gibi, WordPress web sitesinin yeni bir ana bilgisayara geçişi göründüğü kadar karmaşık değil. Yalnızca birkaç basit adımı izlemeniz veya bazı barındırma sağlayıcıları tarafından sunulan ücretsiz bir web sitesi taşıma özelliğini seçmeniz gerekir.

Taşımayı manuel olarak ele alırsanız, veritabanı dışa aktarmayı daha kolay ve hızlı hale getirmek için bazı eklentileri ve araçları da tercih edebilirsiniz. Ne seçerseniz seçin, yeni bir ana bilgisayarın web sitesinin düzgün çalışmasını garanti etmek için gerekli tüm imkanları, araçları ve kaynakları sağladığından emin olun. Bluehost yukarıda bahsedilen WordPress için optimize edilmiş hosting paketlerinin tümünü içeren platformdur.

Bluehost’u Şimdi Deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map