WordPress’ten Wix’e Geçme

WordPress'ten Wix'e Geçme


Web sitelerini web sitesi oluşturucularından CMS’ye geçirmek oldukça yaygın bir temadır. Görevin ayrıntılarını sağlamak için farklı sistem kombinasyonlarında çok sayıda kılavuz oluşturulmuştur.

Ters işlemle ilgili olarak, internette düzgün bir şekilde kapsanmamaktadır. Ancak, web sitesi olan kullanıcıların CMS ile oluşturuldu deneyimli tanıdıklarının tavsiyelerini takip ederek aniden karmaşık bir platformdan daha rahat bir web oluşturma ortamına geçmeye karar vererek ilerlemeyi kaydediyor, oldukça yaygın.

WordPress web siteleri sık sık web stüdyolarından sipariş edilir ve kullanıcılar daha sonra hizmetlerini ödemek zorundadır. Bazen, bir web sitesinin bakım maliyeti imkansız hale gelir, hizmetler daha pahalı hale gelir ve artık bu yönde çalışmaya devam etmenin bir anlamı yoktur.

WP'den Wix'e geçiş

WordPress’ten Wix’e kendiniz geçmek istiyorum? – Okumak Unltimate Anahtarlama Kılavuzu!

Bir kullanıcı daha ucuz seçenekler ve daha basit proje yönetimi süreci aramaya başlar ve genellikle web sitesi oluşturucularına ödemeden başlama fırsatı, hosting ve diğer hizmetler için sabit maliyet. Web sitesi oluşturucuları söz konusu olduğunda, kullanıcılar genellikle Wix diğer sistemlere göre.

Bunun dışında, CMS tabanlı bir web sitesinin DIY yönetimi teknik sorunları tetikleyebilir:

 • WordPress’in entegre işlevselliği yoktur.
 • Burada bir blog (birkaç eklenti yüklendikten sonra) dışında hiçbir şey oluşturamayacaksınız.
 • Birçok şey manuel olarak yapılmalıdır..
 • Her yeni görev, kullanıcının eklentilerin, kodlamanın ve ayarların nüanslarını keşfetmesini sağlar.

WordPress ile çalıştıktan sonra, bazı kullanıcılar web sitelerini teknik açıdan yönetemeyeceklerini fark etmeye başlarlar. Yeni görevler ortaya çıkmaya devam ederken, bunları tekrar tekrar çözemeyeceklerini anlıyorlar veya geliştiricilere çok para ödemek her bir düzeltme için.

Eklentileri ve kodlama temellerini öğrenme arzusu yoktur. Barındırma ve güvenlik ayarları, eklentiler, yüzlerce kılavuz, deney, video öğretici saatlerini izlemenin gerekliliği… Tüm bu çabalar WordPress’i kullanmayı reddetmeyi düşünüyor – herkes bu tür teknik bulmacalarla ilgilenmiyor. Wix bu durumda mükemmel bir alternatiftir.

Profesyonel Hizmete Geçiş Yapma veya İşe Alma?

Niş içinde yetkinseniz ve sürecin tüm karmaşıklıklarını biliyorsanız, bir web sitesini WordPress’ten Wix’e kendi başınıza değiştirmek oldukça gerçektir. Bununla birlikte, çoğu kullanıcı bu bilgiye sahip değildir ve bu nedenle üçüncü taraf yardımı arıyor.

Web’de gezinirken, özel web sitesi taşıma hizmetleriyle karşılaşabilirler. Web sitenizi sizden hiçbir çaba harcamadan bir platformdan diğerine aktarmaya söz veriyorlar, ancak gerçekten buna değer mi??

Web sitesi aktarım sürecinin başarısız veya eksik olduğunu kanıtladığı durumlar oldukça sık görülürken, sorunlar kendi başınıza giderilemeyecek kadar ciddi olabilir.

Web sitesi taşıma süreci teknik açıdan orta derecede karmaşıktır, ancak WordPress ve Wix şablonları ve eklentileri uyumsuz olabilir. Dahası, CMS web sitesi veritabanını doğrudan bir web sitesi oluşturucusuna geçirmek imkansızdır. Bu, birçok görevin manuel olarak yapılması gerektiği anlamına gelir.

Web sitesi aktarma işlemini sipariş etmenizi öneririm SiteBuilders.PRO profesyonel ekibi. Bu adamlar web sitenizi kısa vadede ve azami dikkatle aktaracaklar. Becerilerinizden emin değilseniz, görevle kendi başınıza başa çıkmaya çalışmamalısınız: finansal kayıp, ödenen transfer maliyetinden daha ciddi olabilir. Bununla birlikte, hala işlemle kendiniz başa çıkmaya karar verirseniz, bunu nasıl düzgün bir şekilde yapacağınızı göstereceğiz.

WordPress’ten Wix’e Nasıl Geçilir – Ultimate Guide

Arama motorları başlangıçta web sitenizi alan adı olarak görür. Yani, tüm web sitesi özellikleri ve özellikleri alan adına atanır. Bu nedenle, web sitesi aktarımı sırasındaki temel kural, eski bir web sitesi alan adının yeni platforma doğru bağlanmasıdır.

Temel olarak, WordPress’ten Wix’e web sitesi transferi, eski etki alanında içerik ve yapı koruma ile yeni bir web sitesi oluşturulması anlamına gelir. Bu onun mutlak kopyası değil, görsel ve yapısal olarak eski siteye benzeyen ve benzer içeriğe sahip bir web sitesi. Yani, WordPress’ten Wix’e geçiş talimatı aşağıdaki gibidir:

 1. Wix ile Kaydolun. Görevinize bağlı olarak planı seçin ve ödemeyi yapın.
 2. Tematik bir web sitesi şablonu seçin, yapısal olarak eskisine benzer.
 3. Eski bir alan adı yeni web sitesine bağlanmalıdır. Bunu yapmak için gizlilik korumasını kapatın ve alan adı kaydınızın kontrol panelinde web sitesinin engellemesini kaldırın. Ardından Wix kontrol paneline erişin, “Etki Alanına Bağlan”Seçeneğini seçin ve ustanın talimatlarını izleyin. Etki alanı kaydının hesabına alacağınız e-posta yoluyla işlemi onaylamanız gerekir. DNS ayarlarını da değiştirmelisiniz ziyaretçilerin Wix sunucusuna ulaşabilmesi için alan adının Bu, yeni web sitesine trafik yönlendirmeye başlayacaktır..
 4. Ayrıntılı WordPress’ten Wix’e etki alanı aktarma kılavuzuna gidin.

 5. Menü yapısını ve boş sayfaları oluşturma eski web sitesinde bulunanlarla aynı.
 6. Tüm dosyaları web sitesi veritabanından indirin  ve bunları aynı adlarla Wix sunucusuna yükleyin.
 7. Şimdi her bir web sayfasının yapısını oluşturmanız gerekir ve içeriği eski web sitesinden kopyalayın. Bağlantılarla her şeyi kopyalayın – adları değiştirmeden daha önce yüklediğimizden resimler ve dosyalar yerlerinde olacak.

Yeni web sitenizin sayfalarını tasarlamayı bitirdiğinizde, görevin tamamlandığını düşünebilirsiniz. Transfer işleminin süresi web sitesi hacmine bağlıdır.

Wix’te web sayfaları oluşturma ilkesi biraz farklıdır – widget’ları ve görsel blokları ekleme. WordPress web sitenizde ek performans için daha fazla eklenti varsa, Wix AppMarket’te benzer uygulamalar bulma olasılığınız daha yüksek olur.

WooCommerce’den Wix’e Nasıl Taşınır

WooCommerce'den Wix'e Nasıl Taşınır

WordPress e-Ticaret eklentisi olarak, WooCommerce fiziksel ve dijital ürünler satmak için tam özellikli bağımsız çevrimiçi mağazalar oluşturulmasına olanak tanır. WooCommerce mağazasını yönetmek ve güncellemek, örneğin sizin için bakımını yapan bir geliştiricinin ücretlerini şişirmesi veya aniden kaybolması durumunda büyük bir sorun haline gelebilir.

WooCommerce’dan Wix’e aktarma işlemine geçmeden önce, geçmeniz gereken önemli adımlara dikkat çekmek mantıklıdır:

WooCommerce tarafından:

 1. Web Mağazası Ayarlarını Dışa Aktar. WooCommerce kontrol paneline gidin ve CSV Import Suite bölümüne erişin. Ardından Ürünleri Dışa Aktar sekmesini bulun ve dışa aktarmak istediğiniz ürünleri veya varyasyonlarını seçin. CSV dosyasına dahil edilen ürün sayısının sunucu parametrelerine bağlı olacağını unutmayın.
 2. Dışa Aktarma Seçeneğini Seçin. WooCommerce, ürünleri mevcut seçeneklerden birinde dışa aktarmayı mümkün kılar. Bunlar arasında Limit (CSV dosyası olarak dışa aktarmak istediğiniz maksimum ürün numarası), Ofset (dışa aktarmayı başlatmak istediğiniz satır sayısı), Sütunlar (belirli durumlarda dışa aktarmak istediğinizde) ürün sütunları), Gizli Meta Verileri Dahil Et (ürünleriniz ve varyasyonları için meta verileri görüntülemek istediğinizde) ve Üst Kimlik (ler) ile Sınırla (yalnızca belirli ana ürünlerin ürün varyasyonları için kullanılır). CSV dosyasını indirmek için gerekli dışa aktarma ürünü seçeneğini belirleyin.

Not: Ürünleri dışa aktarırken, Wix’in şu anda dijital ürünlerin içe aktarılmasına izin vermediğini unutmayın. Dahası, Wix’e aktarabileceğiniz maksimum ürün sayısı 5000 öğe.

Wix tarafından:

 1. Wix ile Oturum Açın ve CSV Dosyasını Kaydedin. Web sitesinin kontrol paneline ulaşın ve “Ürünleri Sakla” sekmesine gidin. Sayfanın üst kısmında bulunan İçe Aktar düğmesine basın ve “CSV Şablonunu İndir” düğmesini tıklayın. WooCommerce’den dışa aktardığınız CSV dosyasını açın ve buradan CSV biçiminde kaydedin.
 2. Eksik Verileri Dosyaya Girin. CSV dosyasını kaydettiğiniz anda, Wix’in grafik şeklinde sağladığı talimatları izleyerek eksik verileri girmeye başlayabilirsiniz. Sütunların adlarını değiştirmeyin. Gerekli tüm alanları doldurduğunuzdan emin olun. Yeni dosyayı bir kez daha CSV biçiminde kaydedin.
 3. CSV Dosyasını İçe Aktar. “CSV Dosyasını İndir” penceresine dönün, kaydettiğiniz dosyayı seçin ve “Devam” düğmesini tıklayın. Sonuçları dikkatlice kontrol edin. Zorunlu alanlar kırmızı renkte vurgulanacaktır. Her şey yolundaysa, tamamlanması birkaç dakika sürebilecek içe aktarma işlemini tamamlamak için “İçe Aktar” düğmesini tıklayın, görüntü indirme işlemi bir saat kadar sürebilir. İçe aktarma işlemi biter bitmez raporun ekranda görüntülendiğini göreceksiniz.

WordPress mağazanızı devre dışı bırakmadan önce, yeni Wix web mağazanızın harika çalıştığından emin olun. Parametreleri izlemek ve gerekirse gerekli düzenlemeleri yapmak için bir süre test edin.

Sonuç olarak

WordPress ile karşılaştırıldığında, Wix daha kapsamlı bir kullanıma hazır işlevselliğe sahiptir. Bir web sitesi oluşturucu ile oluşturulan bir siteyi yönetmek daha basit ve daha kullanışlıdır. Bu nedenle, özellikle bir kodlama profesyoneli değilseniz, web sitenizi WordPress’ten Wix’e geçirmek kesinlikle mantıklıdır. Ancak, bu işlemi bir uzmana emanet etmek daha iyidir. Sadece yaklaşık 150 $ karşılığında, karmaşık ve bazen zorlu bir işten mahrum kalacaksınız..

Önemli olan, trafiği eski alan adıyla yeni web sitesine iletmenin yanı sıra site sayfalarını tasarlamak ve CSV ürün dosyasını düzgün bir şekilde dışa / içe aktarmaktır. İçerik çalışması da sürecin teknik olarak en karmaşık kısmıdır. Gerisi daha basit. Wix, muhtemelen, CMS’den daha rahat bir çalışma ortamına geçmek isteyen herkes için en iyi seçimdir.

Web Sitenizi Wix’e Taşıyın

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map