Yeni .com Web Sitesi Nasıl Oluşturulur

Yeni .com Web Sitesi Nasıl Oluşturulur


Yani, yeni bir .com web sitesi fikriniz var. Yapısını çalıştınız, türü ve gerekli özellikleri tanımladınız. Başka bir deyişle, kağıda çizilmiş hazır bir modeliniz var. Ancak, parlak bir fikir başarının sadece% 50’sidir. Bir sonraki aşama onu hayata geçirmek. Bu, uygun bir web sitesi oluşturma yöntemi seçmeniz gereken yerdir.

Seçim tamamen kurmak istediğiniz teknik altyapıya ve yaklaşıma bağlıdır. Tüm özellikleri içeren basit ve hızlı bir çözüme mi ihtiyacınız var? Veya sürecin çoğunu manuel olarak ele almak için maksimum özelleştirme özgürlüğü sunan bir web sitesi oluşturma platformu mu istiyorsunuz? Başlamadan önce aramak için birçok sorun olduğu için seçim parkta pek bir yürüyüş değil.

Seçim için Web Sitesi Oluşturma Teknolojileri

Kendi kendine kodlanmış bir web sitesi oluşturma şansı sıfır olan teknik bir geek olmasanız da, yeni başlayanlar için mevcut iki ana seçeneği gözden geçireceğiz. Çevrimiçi web sitesi oluşturucuları ve CMS platformlarını içeriyordu. Her ikisi de kullanıcılar arasında çok popüler ve farklı bir şekilde temel site oluşturma ihtiyaçlarına hizmet ediyor.

Çevrimiçi Web Sitesi Oluşturucuları

Çevrimiçi web sitesi oluşturucuları, kesinlikle hiçbir teknik beceriye sahip olmayan kullanıcıları rahatlatmak için tasarlanmıştır. Kullanımı çok kolaydır. İnşaat süreci genellikle 2 saatten fazla sürmez. Yazılım bir abonelik servisi olarak mevcuttur. Bu, yalnızca aylık veya yıllık olarak ödeme yapmanız ve sağlanan bir araç paketini kullanmanız gerektiği anlamına gelir.

Yeni bir .com sitesi oluşturmak veya kullanmak isteyip istemediğiniz önemli değil diğer herhangi bir alan adı uzantısı. Geliştirme süreci, uygulanan teknolojiler ve inşa yöntemleri ile aynı olmaya devam edecektir..

Çevrimiçi web sitesi oluşturucularını tanımlayan temel özellikler şunlardır:

 • Basitlik – çoğu platform birlikte gelir sürükle ve bırak editörleri. Web sitesi yapısını kolayca değiştirebilir veya bir tıklamayla yeni öğeler veya bloklar ekleyebilirsiniz. Satır içi düzenleme, yapılan tüm değişiklikleri otomatik olarak kaydetmenizi ve önizlemenizi sağlayan başka bir harika özelliktir.
 • Kolay Özelleştirme – kullanıma hazır bir site oluşturmak için yalnızca bir şablon seçmeniz ve içerik eklemeniz gerekir. Kural olarak, düzenler, belirli bir web sitesi türüne atıfta bulunan ilgili önceden yüklenmiş widget’lara ve özelliklere sahiptir. Bunları ayrı olarak kurmanıza gerek yoktur.
 • Hepsi Bir Arada Çözüm. Abonelik tabanlı bir model olarak, web sitesi oluşturucuları alan adları ve barındırma ile ek manipülasyonlar gerektirmez. Gerekli tüm varlıkları ve tesisleri seçilen bir plan dahilinde alırsınız.

Sonuç olarak, web sitesi oluşturucuları kodlama, öğrenme eğrisi ve minimum manuel işlem gerektirmeyen nihai bir araç gibi görünmektedir..

CMS Platformları

İnternette gezinirken milyonlarca kez CMS tabanlı web sitelerine rastladınız. Yeni başlayanlar ve onlara izin veren profesyoneller arasında çok popülerler kelimenin tam anlamıyla herhangi bir web sitesi türü oluşturun dijital mağazalara basit bloglar ve küçük işletme projeleri oluşturmak.

Buradaki önemli dezavantaj, site ne kadar karmaşık oluşturmak istediğinizde, kendinizle başa çıkmak için daha fazla işlem yapmanız gerekecek olmasıdır.. CMS, temel olarak özellikler, eklentiler, tasarım vb. Açısından ek özelleştirme gerektiren bir düzenleme motorudur. İyi haber, standart bir şablonu düzenlemek ve değiştirmek için teknik arka planı olan kullanıcılar için kaynak koduna erişim sağlamasıdır. Kötü haber şu ki, yeni başlayanlar her şeyin nasıl çalıştığını anlamak için biraz zamana ihtiyaç duyacaklar.

Çevrimiçi web sitesi oluşturucularının aksine, CMS platformları hepsi bir arada bir çözüm değildir. Bu, bir alan adı kaydetmeniz ve bir web sitesini barındırmak için bir platform bulmanız gerektiği anlamına gelir. Kullanıcılar için işleri kolaylaştırmak için, kanıtlanmış bazı barındırma sağlayıcıları CMS tabanlı projeleri entegre etmek, kurmak ve özelleştirmek için basit yollar sunar.

CMS platformlarını tanımlayan temel özellikler şunlardır:

 • Gelişmiş Düzenleme Seçenekleri. Şablonun kaynak koduna erişerek, gelecekteki web sitenizin her öğesini tam anlamıyla düzenleyebilir veya değiştirebilirsiniz, ancak yalnızca programlama becerileriniz varsa. Örneğin, WordPress şablonlarının% 90’ı PHP üzerine kurulmuştur. Bunları özelleştirmek için PHP kodlama deneyimine sahip olmanız gerekir.
 • Bütçe kontrolü. CMS özgürdür. Bunun için ödeme yapmanız gerekmez. Ancak, alan adı kaydı, barındırma, eklenti uzantıları ve premium platformlar ödenir. Buradaki iyi haber, bütçenizi karşılayan varlıkları seçebilmenizdir. Ayrıca, bazı barındırma sağlayıcıları zaten plana dahil etmeniz gereken temel özelliklerle CMS uyumluluğu sunar.
 • Sonsuz Eklenti Seçimi. Çevrimiçi web sitesi oluşturucuları eklentiler ve özelliklerle sınırlı olabilir. CMS platformları binlerce kullanılabilir eklenti ile sonsuz entegrasyon özellikleri sunar. Ancak, bunları manuel olarak bulmanız, yüklemeniz, ayarlamanız ve güncellemeniz gerekir.

CMS platformları, özellikle bir uyumlu barındırma sağlayıcısı. Örneğin, WordPress kullanarak bir web sitesi oluşturmaya karar verdiniz. Bir dizi barındırma sitesi, inşaat sürecini yeni başlayanlar için bile daha kolay hale getiren WP için optimize edilmiş planlar sunar.

Bununla birlikte, çevrimiçi web sitesi kurucularının aksine süreç tamamen otomatik değildir. Şimdi, açıklanan her iki bina yöntemini de kullanarak süreci tanımlamanın zamanı geldi.

Web Sitesi Oluşturucuları ile Yeni Bir .com Web Sitesi Oluşturma

Çoğu web sitesi oluşturucu, hazır bir web sitesi oluşturmak ve dağıtmak için birkaç saatten fazla sürmez. Muhtemelen mevcut platformları karşılaştırmak ve karşılaştırmak için daha fazla zaman harcayacaksınız. Ancak, inşa edilen teknolojiler benzerken yapım süreci neredeyse aynıdır.

Adım 1 – Giriş Yap

Wix web sitesi oluşturucu - oturum açın

Özel bir manipülasyona gerek yoktur. Oturum açma işlemi, e-posta hesabınızı girdiğinizle aynıdır. Sistem sizden kullanıcı adı ve şifre girmek veya yazmak için Gmail veya sosyal profil kullanmanızı isteyecektir. Nadiren de olsa, birkaç saniye içinde olan parolanızı onaylamanız istenebilir.

2. Adım – Bir Şablon Seçin

Kural olarak, tüm şablonlar seçimi kullanıcılara kolaylaştırmak için belirli kategorilere ayrılır. Örneğin, bir dijital mağaza oluşturmak istiyorsanız, Portföy bölümünde düzeni hemen hemen hiç göremezsiniz. Tüm şablonlar nasıl göründüğünü kontrol etmek için bir önizleme modu ile mobil uyumludur.

Wix - Şablonu seçin

Gelişmiş web sitesi oluşturucuları AI tabanlı teknolojileri kullanın ve makine öğrenme araçları, gelecekteki bir projeyi tanımlamak için bazı genel sorulara dayanan birkaç alakalı şablon sunar. Sistem sizden hazır site örnekleri bulmak için görmek istediğiniz özellikleri, niş, web sitesi adı ve diğer bilgileri belirtmenizi isteyecektir. Düzenlemek zorunda olmadıkları için yeni başlayanlar için zaman kazanmanın harika bir yolu.

Boştan hala yeni bir site oluşturmak veya verilen listeden istediğiniz şablonu kullanmak istiyorsanız, bir sonraki aşamayı tamamlamanız gerekir..

3. Adım – Şablonu Düzenleyin ve Özelleştirin

Muhtemelen gelecekteki web siteniz için bir yapı oluşturdunuz. Şimdi, sadece ona uyan elemanlar ve bloklar eklemeniz gerekiyor. Web sitesi oluşturucuları, basit ve sezgisel bir sürükle ve bırak düzenleyicisiyle yeni öğeler eklemeyi, yeniden boyutlandırmayı, kaldırmayı veya değiştirmeyi kolaylaştırır.

Wix web sitesi editörü

Görüntüleri yükleyin, alakalı metinler ekleyin, iletişim bilgilerini doldurun ve bir sonraki aşamaya geçin.

Adım 4 – Bir Plan Seçin

Önceki aşama herhangi bir yatırım gerektirmese de, web sitenizle yayına geçmek için bir plan satın almanız gerekir. Dahası, plan bir dizi özellik ve alacaksınız ekstra seçenekler tanımlayacak. Örneğin, giriş veya ücretsiz planlar yalnızca test için iyidir, nadiren gelişmiş işlevsellik veya ücretsiz bir alan sağlarlar. Bu tür planları tercih ederseniz, alanları ayrı olarak kaydetmeniz veya varsayılan alt alanları kullanmanız gerekir.

Premium planlar, e-Ticaret, premium destek, yeterli bant genişliğine sahip ücretsiz alan ve büyüyen projeler için depolama alanı gibi daha geniş seçenekler sunar. Kural olarak, bu paketler oldukça uygun fiyatlı ve ayda yaklaşık 10-15 $ ‘dan başlıyor.

Adım 5 – Bir Etki Alanı Bağlama

Bir kez daha, plan ücretsiz bir alan içeriyorsa, yalnızca ilgili web sitesi ayarlarını kullanarak yazmanız gerekir. Ayrı olarak kaydetmeye karar verirseniz, başka bir kayıt kuruluşuna gitmeniz, alan için ödeme yapmanız, gösterge tablosuna geri dönmeniz, IP’yi ayarlamanız ve ayrı olarak yenilemeniz gerekir. Ücretsiz bir etki alanı içeren planları kullanmak çok daha kullanışlı, basit, hızlı ve uygun maliyetli görünüyor.

6. Adım – Önizleme ve Canlı Yayın Yapma

Önceki tüm adımları tamamladıktan sonra, projenin masaüstü ve mobil sürümlerde nasıl çalışacağını kontrol etmek için önizleme modunu kullanabilirsiniz. Sonuç tatmin ediciyse, “yayınla” düğmesine basın ve canlı yayına geçin.

Buradaki başka bir avantaj, şablonu istediğiniz zaman değiştirebileceğiniz ve hareket halindeyken bir mobil uygulama ile web sitesi oluşturucusuna girebileceğiniz ve gerektiğinde değiştirebileceğiniz.

Web Sitesi Oluşturucu ile Şimdi Deneyin

CMS + Hosting ile Yeni Bir .com Web Sitesi Oluşturma

Hazır bir siteyle çevrimiçi olmak için, bu siteyi barındıracak bir yere ihtiyacınız var. Web sitesi oluşturucuları zaten barındırma olanakları içermekle birlikte, CMS ile durum biraz farklıdır. Konuşlandırmanın tek yolu platformu barındırma ile birlikte kullanmaktır.

Seçim seçtiğiniz CMS türüne bağlıdır web sitesi türü, içerik hacmi, sayfa sayısı ve genel karmaşıklık. Bazı barındırma planları dahil edilen bir ücretsiz etki alanı ve daha fazla ücretli yenileme ile birlikte gelirken, diğerleri seçilen bir CMS ile sorunsuz entegrasyon sunar. Site oluşturmanın genel adımları aşağıdaki gibidir:

Adım 1 – Alan Adı ve Barındırma

Alan adını ayrı olarak kaydedebilir veya barındırma planınıza alabilirsiniz. Bazı platformlar 1 yıllık ücretsiz TLD (Üst düzey alan) genişletilmiş bant genişliği ve depolamaya sahip premium paket satın alınması durumunda. Yenileme gerektiğinde farklı web siteleri arasında geçiş yapmak yerine daha iyi bir seçenektir.

2. Adım – CMS’yi seçin

Başlamak için bir platform seçmeniz ve kaydolmanız gerekir. Buradaki fikir, tüm araçların içerik düzenleyici ile birlikte bulunduğu CMS içinde erişim sağlayacak tek bir hesap oluşturmaktır. Kayıt işlemi oldukça basittir. Gerektiğinde gösterge tablosuna girmek için oturum açma adınızı ve şifrenizi oluşturun.

Adım 3 – Şablonu Seçin ve Yükleyin

Şimdi gelecekteki siteniz için bir tema seçmeniz ve dosyalarınızı barındırma sisteminize yüklemeniz gerekiyor. Süreci kolaylaştırmak için, tek tıklamayla CMS entegrasyonu ve kolay kurulum ile CMS için optimize edilmiş barındırma planlarını kullanmak daha iyidir.

4. Adım – Web Sitenizi Düzenleyin

Yeni içerik eklemek, sayfalar, kategoriler vb. Oluşturmak için CMS kontrol paneline girin. Burada gerekli eklentileri de yükleyebilirsiniz. Tüm işlemler manuel olarak yapılmalıdır. Temanın kendisi sadece bir taslak. Süreç otomasyonu barındırma planına dahil edilmedikçe, tüm web sitesi bölümlerini kendi başınıza yönetmeniz ve eklentileri bulmanız, yüklemeniz, ayarlamanız ve güncellemeniz gerekir.

İyi haber şu ki, çoğu servis sağlayıcı CMS için optimize edilmiş çözümler sunuyor. Örneğin, Bluehost WP odaklı planlarını sunuyor. Bu, otomatik güncellemeler, güvenlik araçları, teknik destek vb. Karşısında ekstra özelliklere ek olarak tam WordPress işlevselliğinden de yararlanabileceğiniz anlamına gelir..

Son sorun, özellikle yeni başlayanlar için hayati önem taşıyabilir, çünkü çoğu CMS, İnternet’te bulunabilecek Yardım Merkezleri, öğreticiler veya kılavuzlar dışında anında destek almaz. Arkanızda profesyonel desteğe sahip olmak büyük bir rol oynayabilir.

Şimdi CMS ile deneyin

Alt çizgi

Her iki seçenek de sıfırdan yeni web siteleri oluşturmak için iyidir. Farklı olmalarının tek yolu uygulanan yaklaşımdır. CMS hala bir öğrenme eğrisi ve ilk barındırma planı fiyatını aşabilecek ek masraflar gerektirirken, web sitesi oluşturucularını kullanmak daha kolay ve daha az zaman alıcı gibi görünüyor.

Kesinlikle teknik beceriye sahip olmayan ölçeklenebilir ve profesyonel bir web sitesi bulmak için hızlı ama etkili bir yol arıyorsanız, web sitesi oluşturucuları iyi bir seçenek olacaktır.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map